Adnetworkperformance.com seçeneğini kaldırın (Kaldırma Talimatları) - Oca 2021 güncellemesi

Jake Doevan ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

neden Adnetworkperformance virüsüne maruz kaldım?

Adnetworkperformance.com, üçüncü partiler tarafından reklam yazılımları, tarayıcı korsanları gibi virüsleri yaymak için kullanılan bir pazarlama platformudur. Bu PİP genelde sisteme belirli bir güncelleme yüklemesi gerektiğini söyleyen sahte reklamlar aracılığı ile girer. Ayrıca, Adnetworkperformance virüsü kullanıcılarını, sistemin sorun ve hatalarla doluolduğunu belirtip bunu düzeltmek için belirli bir numarayı arayarak “Microsoft teknik destek uzmanları” ile görüşmeleri gerektiğini belirtir. İletişim kuracağınız tek kişiler ise sadece dolandırıcılar olacaktır. Bu reklamların ortaya çıkışısı size sisteminizi güvenilir bir güvenlik yazılım ile kontrol etmeniz gerektiğini hatırlatan bir uyarı mahiyetindedir. Tam ve başarılı bir Adnetworkperformance.com kaldırma işlemi için kuvvetle ReimageIntego programını önermekteyiz.

Bu URL genelde yeni sekmelerde ortaya çıkan reklamlara yol açmakta . Şu anda Adnetworkperformance.com reklamlarına maruz kalıyorsanız, sisteminizin performansını kendi gereksinimlerine göre değiştirebilen bir potansiyel istenmeyen programa maruz kalmışsınız demektir. Bu reklamlar Windows ve Mac işletim sisteminde gözükmekte bu konu ile ilgili binlerce şikayet mevcut. Bu virüsten en çok etkilenen ülkeler Almanya ve İspanya'dır .

Adnetworkperformance.comAdnetworkperformance.com virüsü reklamlar, bannerlar ile oldukça sırnaşık olabilir. Bu tarz sürekli oluşan reklamlar kullanıcıların internet deneyimlerini şüphesiz ki kötü etkilemektedir

Reklam ağının mesajlarının içeriği değişebilmektedir fakat genelde kullanıcıları gerekli güncellemelerle ilgili uyarmakta veya bir ankete katılmasını rica etmekte, internet hızını veya sistemi virüslere karşı kontrol etmeyi teklif etmekte vs. Ne yazık ki, tüm bu teklifler tamamen sahtedir ve bunlardan herhangi birisine kanacak olursanız ciddi sonuçlar doğurabilir; Google yönlendirme, DNS-Locker, ZoomEx, ve daha nicelerinin sisteminize girmesine sebebiyet verebilir. Ayrıca, bu PİP web üzerindeki gezintileriniz esnasında sizi takip edip hakkınızdaki kişisel olmayan bilgilerin kaydını da tutabilir. Genelde, bu bilgiler illegal amaçlarla reklam yayınlamak isteyen üçüncü partilere satılır. Tüm bu sebeplerden dolayı sisteminizde bu yazılımın kalması için hiçbir sebep görmemekteyiz – Adnetworkperformance.com ve bu sayfa ile ilgili her şeyi daha ilk reklam çıktığı anda silmelisiniz.

Adnetworkperformance.com pop-up virusü nereden gelmektedir?

Adnetworkperformance reklam platformuna yönlendirmeler sebebsiz yere oluşmamaktadır. Bu alan, reklam destekli bilgisayar yazılımı tipi programa doğrudan bağlantılıdır. Bu kategoriye ait siber tehdit uygulamaları diğer ücretsiz yazılımlarla toplu halde dağılmaktadır; bu tür yazılımlar karşıdan yükleme yöneticileri, PDF yaratıcıları, ortam yürütücüleriyle sınırlı olmamakla beraber bunlar dahildir. Adnetworkperformance.com reklamlarına sebeb olan yazılım web tarayıcılarını (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari) ele geçirmeye programlıdır, ve ardından aşağıda sıralı amaçlar için izinsiz eylemleri başlatır:

 • tıklama başına geliri yaratma;
 • diğer ortakların web istelerine olan ziyaretleri artırmak;
 • üçüncü kişi programlarını dağıtmak (eklenti, plug-in, araç çubuğu, uzantılar);
 • kullanıcıları hakkında bilgi toplamak.

Bu yüzden, bilgisayarınızı rahatsız edici Adnetworkperformance.com popup'lardan korumak için, muhtemel istenmeyen programları kurmaktan kaçının, güvenilmeyen üçüncü kişilere bilgi akışını engelleyin, ve ücretsiz yazılım kurulum sürecini daha ciddiye alın ve İleri/Özel kurulum seçeneklerini tercih edin. Bu ayarlar bu tür üçüncü kişi araç çubukları, uzantılar, plug-in'ler gibi içerikleri açığa çıkarmaya ayarlıdır, ve kullanıcılara istenmeyen seçenekleri iptal etme izinleri tanır.

Adnetworkperformance.com korsanını nasıl tanıyabilirim?

Aslında, Adnetworkperformance.com reklam destekli bilgisayar yazılımının bulaştığını anlamak oldukça kolaydır. Web tarayıcınız önceden göstermediği herhangi bir reklamı (pop-up'lar ve yeni sekme reklamları) göstermeye başladığında, bir sızmadan bulaşmadan şüphe edilebilir. Eğer Adnetworkperformance.com alanı böyle reklamları zorlarsa, artık şüphe bırakmadan bilgisayarınıza virüs bulaşmıştır. Adnetworkperformance.com yönlendirmelerinin ve önerilerinin ne kadar yanıltıcı olabileceğini göstermek için, size birkaç tane reklam örneği sunacağız:

Congratulations!
Your IP was chosen as a candidate to win IPad.
1 new message. Click here to win IPad.

IMPORTANT: Your personal data could be at risk if not running a proper security protection.
Please call XXX to help remove or prevent any threats on your computer.

There was a problem displaying Flash Video content on your system. It seems you have an outdated version Adobe Flash Player installed. To view Flash Video content on this web page you will have to update your Adobe Flash Player.

To download a new Adobe Flash Player, click “Continue.”

Adnetworkperformance'ın yanıltıcı reklamlarının tarayıcımı kaplamasını nasıl engelleyebilirim?

Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz gibi, bu reklamlar bir reklam yazılımı programı tarafından yaratılmaktadır. Bu da, reklamlardan kurtulmak için öncelikle reklam yazılımından kurtulmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Bunun için ise, iki seçeneğiniz var ya Adnetworkperformance.com virüsünü elle ya da otomatik olarak kaldıracaksınız.

Reklam yazılımı kategorisindeki programlar genelde ana yürütülebilir dosyalarını Program Ekle/kaldır listesine koyarlar, bu yöntemle kolayca bulup kaldırabilirsiniz. Ne yazık ki, Adnetworkperformance.com için bu kaldırma yöntemi başarılı olmayabilir çünkü reklam yazılımları ek bileşenlere de sahippp olabilmektedir. Ayrıca, Bilgisayarı elle onarmaya çalışırken, bazı PİPler sistemde kalabilir. Bu yüzden, sistemi gerçekten korumak için size güvenilir bir anti- kötücül yazılım kullanmanıız tavsiye etmekteyiz.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Adnetworkperformance.com'i Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Adnetworkperformance.com virüsünü kaldırım

 Adnetworkperformance.com virüsü ile uğraşırken elle kaldırma yöntemini tavsiye etmemekteyiz çünkü farklı reklam sergileme programları da sisteminizde gizleniyor olabilir. Yine de, bunu yapmak istediğine eminseniz bilinmeyen geliştiricilere ait olan tüm uygulamaları kaldırmalısınız.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Adnetworkperformance.com ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Adnetworkperformance.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Adnetworkperformance.com virüsünü kaldırın

Mac işletim sisteminiz Adnetworkperformance.com reklam yazılımı tarafından etkilendiyse, en son yüklenen  uygulamaları kontrol edip, şüpheli olanları kaldırmalırsınız. Genellikle, bilinmeyen geliştiricilere ait yazılımlardır.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Adnetworkperformance.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından Adnetworkperformance.com virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Adnetworkperformance.com ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Adnetworkperformance.com kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge programından Adnetworkperformance.com virüsünü kaldırın

Microsoft Edge tarayıcınızda reklamlar ve sponsorlu linkler görmeye başladıysanız, virüs tarayıcınıza bazı ek bileşenler yerleştirmiş olabilir. Sisteminizden derhal kaldırmanız gereken, bazı şüpheli araç çubuklar, eklentiler veya uzantılar olabilir.

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Adnetworkperformance.com Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Adnetworkperformance.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Adnetworkperformance.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Adnetworkperformance.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Adnetworkperformance.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Adnetworkperformance.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Adnetworkperformance.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Adnetworkperformance.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Adnetworkperformance.com ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Adnetworkperformance.com kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Adnetworkperformance.com programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI