AdsKeeper reklamlarını kaldır (Kaldırma Talimatları) - Oca 2021 güncellemesi

Jake Doevan ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

AdsKeeper Reklamlarını Kaldırma Rehberi

AdsKeeper reklamları nedir

Bu reklamlardan kurtulmak için AdsKeeper kaldırılmalıdır

AdsKeeper reklamları örneği

AdsKeeper reklam destekli bir program olup başka sayfalara yaptığı yönlendirmelerden tıklama başına para kazanır. Teknik olarak, virüs veya kötücül yazılım değildir. Fakat, üçüncü parti reklamları internet üzerindeki gezintilerinizde sıkıntıya yol açabilir. Şüpheli websitelerinin yönlendirmelerine tıklamamalısınız.

AdsKeeper virüsü, siz hiç farkında bile olmadan sisteminize yüklenebilir çünkü diğer yazılımlar aracılığıyla aktif olarak yayılmaktadır. Bir kere sisteme girince, tarayıcı ayarları ile oynayıp ve “sanal katman” ekler. Sonuç olarak bu Potansiyel İstenmeyen program(PİP) sizi üçüncü parti sitelere yönlendirip kaosa yol açan yazılım,prorgram reklamları, ipuçları yönlendirmeleri gerçekleştirir

Yine de, AdsKeeper adlı programın aslında MEŞRU bir reklam ve para kazanma platformu olup hizmetlerini ve web sitelerini kullananlara para kazandırmayı vaadettikleri bilinmektedir. Buradaki sorun buradaki üçüncü partilerden bir kısmı kullanıcıları güvenli olmayan adreslere yönlendirip online dolandırıcılıklara bulaşmasını sağlayabilirler.

Bu uygulamanın geliştiricileri gösterilen reklam içeriği hakkında hemen hemen hiç bir sorumluluk almazken, AdsKeeper programını bilgisayarınızdan kaldırmanız tavsiye edilir. Rahatsız edici reklamlardan bunaldıysanız, sisteminizi ayrıca ReimageIntego programı veya başka bir kötücül yazılım bulma programı ile tarayabilirsiniz.

Bu program virüs müdür?

Hayır, kesinlikle değildir. Bu programın genel virüs karakteristiği taşımadığını belirtmek isteriz. Resmi web sayfasını adskeeper.co.uk adresinden ziyaret edebilirsiniz. Yine de, bilgisayar kaynaklı sorunlar yaşaya bir çok kişinin bu programı “virüs” olarak nitelendirdiği göz önüne alındığında, bu PİP'ın virüs olarak adlandırılması normaldir.

Bu programın sistem problemlerine yol açmayacağı konusunda eminiz. Fakat, tarayıcı ayarlarını değiştirip farklı reklamlar gösteren bir reklam yazılımı ile alakalıdır. Bu reklam yazılımı tarafından gösterilen patlayan reklamlar farklı kötücül yazılım kampanyalarına ait olabilir.

Bu yüzden, farkında olmadan kötücül içerik barındırabilecek bir reklama tıkladığınızda kötü yerlere yönlendirilebilirsiniz. Bu yüzden, AdsKeeper sistemde ortaya çıkar çıkmaz kaldırılması tavsiye edilir.

AdsKeeper reklamlarının resmiAdsKeeper reklamları güvenilir değildir. Tehlikeli sitelere yönlendirmelerde bulunup bilgisayarınıza kötücül yazılım girmesine sebep olabilirler.

Bir reklam yazılımı tarafından gösterilen rahatsız edici, agresif ve potansiyel tehlikeli reklamlar tek sorun değildir. AdsKeeper sistemi ele geçirdikten sonra, tüm online adımlarınız gözlenir, kaydedilir ve analiz edilir.

Elbette, bu PİP çerezleri ve diğer takip teknikleri kullanıcıları gözlemleyip haklarında bilgileri toplarlar. Neyseki, sadece kişisel olmayan veriler toplamaktadır yani sadece tarayıcınızdan virüs saldırısı kullanmak amacı ile, tarayıcı kelimelerini, bilgisayarın IP adresi sayfa görüntülemeleri kaydedilir.

Tüm bu bilgiler, internet tabanlı reklamlar için kullanılır. Bazı durumlarda, bu “hedef bazlı reklamlar” faydalı olabilir ama kimi durumlarda da, istenmeyen uyarılar, dolandırıcılıklar ve yürütme dosyaları ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz yönledirmelerden sakınmak için but arz reklam yazılımlarının tekliflerinden uzak durmak veya en hızlı şekilde bilgisayarınızdan kaldırması.

Ana yayılma metotları

AdsKeeper-alakalı reklam yazılımları aktif olarak çıkınlama yöntemi ile yayılmakta. Bilgisayara girebilmesi için kullanıcının uyarısına ihtiyacı vardır. Ne yazık ki, bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğunu program indirme ve kurma konusunda biraz dikkatsiz olmaktadırlar. İstedikleri şey hızlı sonuç almaktır ve bu yüzden bazı ayrıntıları es geçebilmekteler.

Aslında, bu tarz kullanıcılar kötücül yazılım ve PİP yaratıcılarının ekmeğine yağ sürmektedirler. Tek yapmaları gereken kendi şüpheli programlarını ücretsiz yazılıma eklemek ve sisteme girişiniizlemek.

O yüzden, “Tavsiye edilen” , “Hızlı” modları seçmediğinizden emin oldun. Bu ayarları “Özel” veya “Gelişmiş” ayarlara değiştirip seçili gelen yazılmları kaldırın. AdsKeeper yazılımını sisteminizden uzak tutmak için her zaman bu modları seçmelisiniz.

AdsKeeper kaldırma işlemi

AdsKeeper programını Chrome veya başka tarayıcıdan iki farklı yöntem ile kaldırabilirsiniz: elle veya otomatik olarak. Bilgisayarınıza bir program yüklemek istemiyorsanız aşağıdaki elle kaldırma yöntemini uygulayabilirsiniz. Yine de, daha hızlı bir çözüm arıyorsanız size otomatik kaldırma işlemini öneririz.

İkinci seçenek ise özellikle siber enfeksiyonla ilk uğraşmanız ise ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız tavsiye edilmektedir. Elbette, otomatik kaldırıcıları indirirken de dikkatli olmalısınız.

Sisteme sessizce sızması ve agresif reklamları ile bu program bilgisayar kullanıcıları tarafından virüs olarak tanımlanmaktadır. Yine de bu PİP için uygun terim bu değildir. Sisteme zarar veremez sadece internette keyifle gezmenize engel olur.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

AdsKeeper Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

AdsKeeper reklam yazılımını Windows bilgisayardan silmek için, aşağıdaki talimatları takip edin. Yine de sisteminizde bilginiz dahilinde olmadan yüklenmiş başka istenmeyen yazılımlar var mı diye de kontrol etmelisiniz..

AdsKeeper reklamları programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi.Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede AdsKeeper reklamları ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayınWindows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program KaldırWindows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden AdsKeeper virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve AdsKeeper ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge 'dan AdsKeeper 'ı kaldır

Microsoft Edge sıfırlama işlemi için talimatları takip edin ve AdsKeeper  programından tamamen kurtulun.

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, AdsKeeper Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox tarayıcısının düzeltilmesi için tüm eklenti ve uzantıları silmelisiniz. Üçüncü parti programlar bunlardan sorumlu olabilmekteler.

Tehlikeli eklentileri silme;

 1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
 2. Uzantılar'ı seçin.
 3. Burada AdsKeeper reklamları ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Anasayfayı yenileme:

 1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
 2. Seçenekler'i seçin.
 3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

Cookies ve site verilerini silme:

 1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
 2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
 3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
 4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
 5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Kurma

Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra AdsKeeper reklamları silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
 2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
 3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
 4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
 5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler AdsKeeper reklamları sorununu ortadan kaldıracaktır.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Google Chrome programından AdsKeeper virüsünü kaldırın

AdsKeeper reklam yazılımının Chrome üzerinden kaldırılması için tüm şüpheli uzantı, tarayıcı çubuğu, uygulama ve eklentilerin kaldırıldığından emin olmalısınız. Bunun için de aşağıdaki talimatları takip etmelisiniz:

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada AdsKeeper 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve AdsKeeper kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından AdsKeeper virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve AdsKeeper ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. AdsKeeper kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu AdsKeeper programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI