Bing redirect virüsünü kaldır (Mar 2021 tarihinde güncellendi) - Mar 2021 güncellemesi

Alice Woods ile - - | Browser hijacker Yaz

Bing redirect Virüsünü Kaldırma Rehberi

Bing Yönlendirme virüsü nedir

Bing hakkında bilmeniz gereken önemli şeyler:

Bing redirect virus

Bing aslında internet aramaları için kullanılabilecek güvenilir bir arama motorudur. Yine de, her ne kadar virüslerle alakası ve bilgisayarınıza zarar verebilecek bir durumu olmasa da yayılma tekniği çok şüphelidir. Bu yüzden, yüzlerce kişinin bizi bu sitenin adeta bir virüs gibi aniden ve haberleri olmadan bilgisayarlarında belirdiğine dair bilgilendirmeleri şaşırtıcı değildir.

Bing bilgisayarınıza girer girmez, hemen sistem değişiklikleri yapar ve IE, Mozilla Firefox, Google Chrome ve diğer tarayıcılar dahil bütün web tarayıcılarınıza alakalı eklentiler kurar. Sonra da her tarayıcı açışınızda sağdan soğdan fırladığı için Bing’den kaçamadığınızı farkedersiniz. Aslında bu bir süre önce sitemizde de belirtilen Google yönlendirmesi ve Yahoo yönlendirmesi virüslerine çok benzemekte.

Ne yazık ki, Bing virüsünün bilgisayarınıza sızdığı ve şu anda sisteminizde saklandığı gerçeğini göz ardı edemezsiniz. Çünkü sistem ayarlarının bir kısmını modifiye edip istenmeyen yönlendirmeler yapıp tamamiyle alakasız sitelere yönlendirilmenize sebep olur. Açıkçası, bu çalışma belli domainlerin trafiğini arttırmak ve popülerlik kazanmasına yardım etmek için yapılmaktadır.

Yine de, bu arama motorunun başlangıç sayfası, varsayılan arama motoru ve yeni sekma penceresinin izinsiz olarak ele geçirdiği de rapor edilmiştir. Bunlara ek olarak, internetteki gezi alışkanlıklarınızı takip edip bunları istenmeyen kişilerle paylaşabilir. Lütfen, Bing Yönlendirme virüsünü bilgisayarınızdan bir an önce kaldırın! Eğer sisteminize sızdığına dair en ufak bir şüpheniz bile varsa, derhal güncel bir anti-casus yazılımı ile tarama yapmalısınız. Bunun için ReimageIntego kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bing redirect virus

Bing virüsünün diğer versiyonları:

Bing.vc: Bu sahte arama motoru,şüpheli linkler yaratıp kullanıcıları bulinkler vasıtasıyla bir takım istenmeyen sitelere yönlendirmekte. Ayrıca belirtmekte fayda var ki bu tarayıcı korsanı FixbrowserRedirect ve benzeri şüpheli araçların tanıtımını yapmak için dizayn edilmiştir. Dahası, bu programın bilgisayarınızda kurulu olması bilgisayarınızın performansını olumsuz etkilemekte, bu yüzden bilgisayarınızdaki varlığını göz ardı etmemelisiniz. Mümkün olan en kısa sürede çaresine bakmalısınız!

Bing Search virus: Bing virüs kolunun en yeni üyesi. Eğer varsayılan arama motorunuz veya arama ana sayfanız yerine Bing.com web sitesinin bilgisayarınızda aniden belirmeye başladığını farkettiyseniz, bilgisayarınızın güvenliğini daha ciddiye almalı ve bu duruma yol açan tarayıcı korsanını bulmalısınız. Her ne sebeple olursa olsun bu programı bilgisayarınızda tutmamalısınız.

Bu virüs tarayıcımın kontrolünü nasıl ele geçirebilir?

Bing diğer potansiyel istenmeyen programlar veya tarayıcı korsanları gibi yayılmakta. Eğer ondan sakınmak istiyorsanız, bütün web tarayıcılarınıda ortaya çıkabileceğini ve yeni bir program yüklerken işlemi çok dikkatli incelemeniz gerektiğini “Sonraki” tuşuna basmadan her şeyi okuyup gereksiz şeyleri kaldırmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Bilgisayarınıza program yüklerken daha fazla dikkat etmelisiniz. Öncelikle Gizlilik Sözleşmesi ve Son Kullanıcı Lisans Anlaşmasnı dikkatle okumalısınız. Buna ek olarak kurulum aşaması sırasında Gelişmiş veya Özel yükleme işlemlerini seçtiğinizden emin olmalısınız. “Bing’i ana sayfam yap”, “Bing.com’u ana varsayılan arama motorum yapmayı kabul ediyorum” gibi cümlelerin üzerindeki clickleri kaldırmalısınız.

Aksi taktirde, bu aram motorunu kullanmaya mecbur kalabilirsiniz Bu adımı ısrarla atlamamanız gerektiğini söylemekteyiz aksi taktirde kendinizi bilinmeyen websitelerinde bulabilirsiniz

Bu fidye yazılımını nasıl kaldırabilirim:

Eğer Bing yönlendirmelerinden kurtulmak ve tekrar sevdiğiniz arama motorunuz ile internette gezinmek istiyorsanız, Bing Yönlendirme virüsünü bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Bunu yapmak için iki seçeneğiniz var. Hangisini seçeceğiniz teknik yeterliliğinizle ve elinizdeki zaman gibi başka faktörlere bağlı.

Eğer daha önce hiç bir bilgisayar virüsü silmemişseniz veya bu işlemi nasıl devam ettirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, daha kolay ve daha hızlı kaldırma yöntemi olan – otomatik kaldırmayı seçmelisiniz.

Bilgisayarınızda güvenilir bir antivirüs aracı olmalı ve tarama gerçekleştirmelisiniz. Kalanını sizin yerinize virüs programı yapacaktır. Ayrıca, aşağıdaki adımları takip ederek virüsü elle de kaldırabilrsiniz.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Bing redirect Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden Bing redirect virüsünü kaldırım

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Bing redirect ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Bing redirect ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Bing redirect virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Bing redirect ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge 'den Bing redirect virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Bing redirect Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Bing redirect virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Bing redirect ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Bing redirect kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Bing redirect virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Bing redirect 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Bing redirect kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Bing redirect virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Bing redirect ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Bing redirect kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Bing redirect programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Alice Woods
Alice Woods

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Alice Woods ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI