Önem ölçekli:  
  (97/100)

.ccc File Extension virüsünü kaldır (Öğretici)

Olivia Morelli ile - - | Fidye Yazılım Yaz

Dosyanın sonundaki .ccc File Extension ne anlama geliyor?

Ekim ayının sonunda, güvenlik sağlayıcılar kullanıcıları TeslaCrypt fidye yazılımının yeni bir sürümü ile ilgili kullanıcıları uyarmaya başladı. Bu yeni ortaya çıkan tehdit atasından farklı çünkü bilgisayarınızdaki dosyalara “.ccc File Extension” ifadesini eklemektedir. Bu yüzden .docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3. ve diğer dosyalarınızın .ccc uzantısı varsa bu virüsten etkilenmişsiniz demektir.

.ccc File Extension fidye yazılımı bilgisayarımı nasıl etkiler?

Bir önceki sürümünde olduğu gibi .ccc File Extension virüsü bir truva atının yardımı ile yayılır. Spam mail eklentisi, sahte güncelleme uyarısı, yasadışı sayfalar ve benzeri yollarla yayılabilir. Bu yüzden tarayıcı alışkanlıklarınızı güvenli hale getirmeniz çok önemlidir. Bunları yapmanızı öneriyoruz:

 • Güvenilir bir korsan yazılımı programı kurup güncel tutun.
 • Bilmediğiniz e-mailleri açmayın. Başlığı çeşitli indirimleri, ön satışları veya yapılmayan ödemeleri anlatsa da öncelikle dilbilgisi ve yazım kurallarına dikkat edin. Eğer bir hata fark ederseniz bu e-maili hemen spam olarak işaretlemelisiniz. Çünkü ofis e-maillerinin hiçbiri yazım hatası ile gelmez.
 • Bilgisayarınızın yazılım güncellemesine ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız (Java, Flash Player, Media Player) kendi sitelerini ziyaret edin ve güncellemeleri bu sitelerden indirin . Ekranınızda birdenbire ortaya çıkan güncelleme bildirimleri virüsler tarafından kullanılabileceğinden, bu bildirimlere güvenmemelisiniz.

.ccc File Extension ransomware

Bu fidye yazılımın sistemimde olduğunu nasıl anlarım?

.ccc File Extension virüsü, fotoğraf, video gibi belgeleri çalabildiğinden en yüksek tehlike seviyesindedir. Yedeğiniz yoksa her şeyinizi kaybedebilirsiniz. Bu güncel TeslaCrypt 2.0 fidye yazılımı çalıştırıldığında yukarıda listenen tüm dosya uzantıları .ccc File Extension ile birleştirilir. Ayrıca howto_recover_file_.txt ve howto_recover_file_.html gibi rastgele notlar oluşturur. Kurbanın, özel bir deşifre anahtarı için 2 bitcoin veya yaklaşık 500 dolar ödemesi istenir. Bu notlar virüsten etkilenen tüm dosyalar görülebilir. Güvenlik uzmanları etkilenen dosyaların geri getirilmesinin imkansız olduğunu söylüyor. Çünkü TeslaCpryt ccc File Extension sürümü oldukça zorlu olan AES-256-CBC şifreleme kodunu kullanmaktadır ve “bitcoin adresinin üretilen özel anahtarı SHA256’nın genel anahtarını barındırır.” Bu yüzden dosyaları açmanın tek yolu parayı ödemektir. Ancak .ccc File Extension virüsü gibi tehditlerle olan tecrübemize bakıldığında para ödemek hiçbir işe yaramaz. Tabi ki fidye ödemesi sonucu e-mailinizde özel bir anahtar bulup dosyalarınızı açabilirsiniz. Ancak bundan emin olamazsınız. Kredi kartı bilgilerinizi göstererek banka hesabınızı da tehlikeye sokabilirsiniz. Bu yüzden .ccc File Extension virüsünü Reimage Reimage Cleaner Intego ile kaldırmanızı ve dosya kurtarma aracı ile dosyalarınızı kurtarmaya çalışmanızı öneriyoruz. Bu virüsün kaldırılması ile ilgili daha fazla bilgi için bir sonraki sayfayı ziyaret edin.

Bu fidye yazılımı nasıl kaldırabilirim?

Dosyalarınız .ccc File Extension fidye yazılımı ile kilitlendiyse bu virüsten hemen kurtulmalısınız. Önemli dosyalarınızın kopyası yoksa fidyeyi ödemeyi de düşünebilirsiniz. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi fidyeyi ödemeniz özel bir anahtar alaıp dosyalarınızı kurtaracağınız anlamına gelmez. Bilgisayarınızı temizlemek ve dosyalarınızı geri almak için Reimage Reimage Cleaner Intego veya Malwarebytes programlarını kullanmanızı öneriyoruz. Dosyaları deşifre etmek için şu programlardan birini kullanabilirsiniz: Kaspersky virus-fighting utilities, Photorec, veya R-Studio

Ayrıca .ccc File Extension virüsünü aşağıdaki rehberi kullanarak da kaldırabilirsiniz. Ancak dosyalarınıza zarar verebileceğinizden manuel kaldırma yöntemini önermiyoruz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

.ccc File Extension Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Safe Mode with Networking kullanarak .ccc File Extension programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Networking modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Safe Mode with Networking seçeneğini seçin 'Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Networking seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
 • Adım 2: .ccc File Extension seçeneğini kaldırın

  Virüslü hesabınıza girin ve tarayıcıyı başlatın. Reimage Reimage Cleaner Intego veya başka bir casus yazılım karşıtı programı indirin. Güncelleyin ve zararlı dosyalardan kurtulmak için sistem taraması yaparak .ccc File Extension virüsünü kaldırma işlemini tamamlayın.

Fidye yazılım Safe Mode with Networking programını engelliyorsa, diğer yöntemleri deneyin.

System Restore kullanarak .ccc File Extension programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Command Prompt modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Command Prompt seçeneğini seçin 'Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Command Prompt seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Sistem dosyalarınızı ve ayarları yeniden yükleyin
  1. Command Prompt penceresi görününde, cd restore seçeneğini girin ve Enter seçeneğine tıklayın. Alıntılar olmadan 'cd restore' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  2. Şimdi rstrui.exe girin ve Enter seçeneğine tekrar girin.. Alıntılar olmadan 'rstrui.exe' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  3. Yeni pencere göründüğünde Next seçeneğine tıklayın ve .ccc File Extension sisteme girmesinden önceki duruma dönün. Sonra Next seçeneğine tıklayın. 'System Restore' penceresi göründüğünde 'Next' seçeneğini seç Geri yükleme noktanızı seçin ve 'Next' seçeneğine tıklayın
  4. Sistem geri yüklemesini başlatmak için Yes seçeneğine tıklayın 'Yes' seçeneğine tıklayın ve sistem geri yüklemesini başlatın
  Sistemi önceki bir tarihe geri yükleme işleminin ardından, Reimage Reimage Cleaner Intego 'ı yükleyip bilgisayarı taradıktan sonra .ccc File Extension temizleme işleminin başarıya gerçekleştirildiğinden emin olun.

Son olarak kripto- fidye yazılımlara karşı korumanız olmalı. Bilgisayarınızı .ccc File Extension ve diğer fidye yazılımlardan korumak için güvenilir bir korsan yazılım programı kullanın. Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner veya Malwarebytes bu iş için uygun olabilir.

Yazar hakkında

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-ccc-file-extension-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI


 1. emre diyor ki:
  Şubat 21st, 2016 at 3:00 pm

  dosyaları kurtarmanın çözümü var

.ccc File Extension virus ile ilgili düşünceniz