Önem ölçekli:  
  (57/100)

Chrome redirect virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Gabriel E. Hall ile - - | Browser hijacker Yaz

Chrome Yönlendirme virüsü ciddi bir tehdit midir?

Chrome redirect virus

Chrome yönlendirme virüsü tarayıcı korsanı olarak sınıflandırılır. Aynı Firefox yönlendirme virüsüIE yönlendirme virüsüBing yönlendirme virüsü  ve bir çokları gibi, amacı sizi başka adreslere yönlendirmektir. Yazılımın davranışları gereği, virüs araştırmacıları kendisini potansiyel istenmeyen program olarak da sınıflandırmaktalar. Dikkatli kullanıcılar Chrome arama motorunun logosunun değiştini farkedeceklerdir. Bilgisayara istenmeyen bir yazılımın girdiğin en büyük göstergelerinden birisidir bu .

 Ne yazık ki, bir süre önce Chrome yönlendirme virüsü sadece Windows İşletim sisteminde görülürken bugün Mac İşletim sistemi hatta Linux işletim sisteminde bile görülmektedir.. Genellikle, bu tarayıcı Google Chrome tarayıcısını etkilemekte fakat biz yine de tüm tarayıcılarınızı kontrol etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Korsanlar tarayıcınızdan kullanım alışkanlıklarınızı ve kişisel bilgilerinizi kopyalyıp, tarayıcılarınıza da izinsiz eklenti kurabileceği için sisteminizden kaldırmakta acele etmenizde fayda var. Bir süre sonra, sisteminizde farklı şüpheli uygulamalar ortaya çıkmaya başlayabilir ve bunlarla da uğraşmak zorunda kalırsınız.

Hepsini tespit etmenin tek yolu otomatik kaldırma seçeneğine başvurmanız. Bilgisayarınızda şüpheli uygulamaların yerleşip birikmesini istemiyorsanız, Chrome yönledirme virüsünü ReimageIntego gibi bir anti-casus uygulaması ile kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz. 

Korsanın garip davranışlarından bahsetmişken, kurbanlar genelde web üzerinde gezinirken bilinmeyen sitelere yönlendirilmekteler. Bu PİP’in en büyük sorunu ise gerçekleştirdiği bu yönlendirmelerin olduğu sayfalar kötücül yazılımlara ev sahipliği yapabilmekteler.

Genelde, tarayıcı korsanları dolandırıcı kullanıcılarla ve kendi domainlerinin güvenliği konusunu umursamayan üçüncü partilerle iş birliği yapmaktalar. Çoğu zaman, Chrome yönlendirme virüsü aktivitesine yeni bir sekmenin açılması ile başlar. Tüm bunlara ek olarak, bilgisayarınızda çok fazla sayıda reklam penceresine de rastlamaya başlayabilirsiniz.

Chrome redirect virusChrome yönlendirme virüsü

Bu tarayıcı korsanı genelde para kazanmak amacı ile kullanılır. Programın sahipleri reklam aracılığı ile tanıttıkları üçüncü-parti web sitelerinden oldukça yüksek reklam geliri elde etmişlerdir. Tıklama başına reklam geliri elde edilmesini sağlayan agresif bir yöntem izledikleri için çok ça kazanmaktalar. Bu yüzden, Chrome yönlendirme virüsüne ait olduğundan şüphelendiğiniz reklamlara denk geldiğiniz anda derhal kapatmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu reklamlar ünlülerin özel yaşantıları hakkında size çok özel bilgiler sağlıyormuş gibi görünse de, bilgisayarınızın verimliliğini azaltabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. 

Dahası, PİP tarayıcı alışkanlıklarınızın üzerinde gizlice gözlem yapmakta. Bunu çerezler, beaconlar gibi çeşitli araçlarla yapmaktadır. Sadece en sık ziyaret ettiğiniz sayfaları değil aynı zamanda, IP adresiniz ve coğrafi lokasyonunuzu da kaydetmekteler. Her ne kadar kullanıcılar bu konuya çok önem vermese de üçkağıtçıların en çok ve online reklam şirketlerinin en çok önem verdiği nokta budur. Bu bilgileri elde edip, inceledikten sonra kişiye göre özel reklam içeriği hazırlamaktalar. Sonuç olarak, bilgisayar ekranınız veya gelen kutunuz reklamlarla dolup taşarsa şaşırmamalısınız.

Virüs sisteme ne zaman girdi?

Chrome yönlendirme virüsü sisteminize sizin yardımınzla girer çünkü ücretsiz uygulamarın yanında opsiyonel bileşen olarak yayılmaktadır. Bu yüzden, kullanıcılar yeni bir yazılım indirip kurarken meşru yazılımın yanında gelebilecek her türlü ekstra yazılımı devre dışı bırakmaktalar. Örneğin, dikkatli kullanıcıların kolaylıkla farkedebileceği gibi Adobe Reader bile beraberinde bazı istenmeyen eklentilerle gelebilmekte.

Dahası, Adoebe Reader Updater gibi gözüken bir truva atını yanlışlıkla sisteminize de indirebilirsiniz, bu yüzden bilgisayarınıza yeni program yüklerken çok dikkatli olmalısınız. Google Chrome’un korsanları tarafından ele geçirilmesini, program yükleme esnasında “Gelişmiş” veya “Özelleştirilmiş” seçeneklerini seçerek engelleyebilirsiniz. Ayrıca ekstra programlar görecek olursanız onların da seçkilerini kaldırmalısınız.

Chrome yönlendirme virüsünü sistemden nasıl kaldırırsınız

Sisteminizi bir anti-kötücül yazılım aracı ile taramanızı tavsiye etmekteyiz. Bu programların genelde Chrome yönlendirme virüsünü tespit edip silmesi ancak birkaç dakika sürmektedir. Bununla birlikte, sistemde geriye kötücül yazılım kalıntısı veya uygulama bileşeni kalmadığından da emin olabilirsiniz .

Tehlikeli virüs / kötücül yazılımlarla uğraşırken bu yöntem oldukça pratik gelmektedir. Aşağıdaki yazıda gerekli talimatları bulacaksınız. Fakat, bu yöntemler genelde yüksek dikkat ve zaman gerekte bu da çok zamanı olmayan veya bu tarz işlemlerde çok deneyimi olmayan kullanıcılar için otomatik kaldırma işlemini daha tercih edilir bir hale getirmekte.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
Chrome yönlendirme virüsü bellek kopyası
Chrome yönlendirme virüsü bellek kopyasıChrome yönlendirme virüsü bellek kopyası
Chrome yönlendirme virüsü bellek kopyası

Chrome redirect Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Chrome redirect virüsünü kaldırım

Chrome yönlendirme virüsünü elle kaldırmaya kara verdiyseniz şunu bilmelisiniz ki tüm şüpheli dosyaları tek tek bulup sisteminizden kaldırmalısınız. Bu durumda, bilinmeyen uygulamaları ve tüm potansiyel istenmeyen programalrı tespit etmelisiniz. Uygulamalarınızı yükleme tarihine göre sıralandırıp Chrome yönlendirme sorunu yaşamaya başladığınız gün ve sonrasında yüklenen uygulamaları kaldırabilirsiniz.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Chrome redirect ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Chrome redirect ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
 5. Chrome redirect'i Windows kısayollarından kaldırın.
  Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin. Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 6. Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın. 'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

Mac OS X sisteminden Chrome redirect virüsünü kaldırın

Chrome yönlendirme virüsünü elle kaldırmak istiyorsanız, Mac İşletim sistemindeki tüm şüpheli uygulamalardan kurtulmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Chrome yönlendirme virüsünün ortaya çıktığı günü düşünüp, o günden sonra sisteminize  yüklenmiş tüm uygulamaları kaldırabilirsinzi.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Chrome redirect ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından Chrome redirect virüsünü kaldırın

Elle kaldırma yöntemini tercih ediyorsanız, tarayıcı eklentilerinizi dikatle inceleyip tüm şüpheli eklentileri hiç kaçırmadan tek tek kaldırmalısınız.

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Chrome redirect ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Chrome redirect kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge 'den Chrome redirect virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Chrome redirect Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Chrome redirect virüsünü kaldırın

Google yönlendirme virüsü ile sorun yaşıyorsanız, Firefox tarayıcınız da kotnrol etmelisiniz. Eklentiler bölümüne gitmeli ve bilinmeyen geliştiriciler tarafından geliştirilmiş tüm uygulamaları kaldırmalısınız. En son olarak, chrome yönlendirme virüsü kaldırma işlemini tamamlamak için tarayıcınızı sıfırlayabilirsiniz.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Chrome redirect ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 4. Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 5. Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın. 'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın.
 6. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 7. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Chrome redirect kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Chrome redirect virüsünü kaldırın

Chrome yönlendirme virüsünü elle kaldırmak için, şüpheli ve güven vermeyen tüm eklentileri kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Daha sonra da Google Chrome tarayıcınızı sıfırlayabilirsiniz.

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Chrome redirect 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
  Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 4. Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın. Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 5. Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 6. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 7. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 8. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 9. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 10. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Chrome redirect kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Chrome redirect virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Chrome redirect ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 4. Homepage alanına bakın. Chrome redirect ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın. 'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin.
 5. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 6. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Chrome redirect kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Heyecanlı virüs araştırmacısı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Gabriel E. Hall ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-chrome-redirect-virus.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI