Önem ölçekli:  
  (75/100)

COM surrogate virüsünü kaldır (Tem 2017 tarihinde güncellendi) - Kaldırma Rehberi

Julie Splinters ile - -   Dllhost.exe *32 COM surrogate virus | Truva atları Yaz

COM surrogate virüsü nedir?

COM surrogate virus

COM surrogate virüsü (Dllhost.exe *32 COM surrogate virüsü olarak da görülebilir) şu anda hızla yayılın tehlikeli bir truva virüsüdür. Sisteme girerse, sistem ayarlarını değiştirir ve tehlikeli aktivitilerine başlar. PC güvenlik uzmanlarına göre bu tehdit kişilerin sistemde tuttukları önemli bilgileri çalarak para kazanmaktadır.

Ancak bu programın yaptıkları bununla sınırlı kalmıyor. COM surrogate virüsü bilgisayara başka virüslerin girmesine sebep olabilir, sahibine uzaktan bilgisayara erişim hakkı verebilir ve daha bir sürü probleme sebep olabilir.

Bilgisayarınızın bu programdan etkilenmiş olabileceğinin işaretleri nelerdir? Öncelikle bilgisayarınızın hızına dikkat edin. Bu virüsten etkilenmiş Windows kullanıcılarının bir kısmı (bu truva sadece Windows OS'u etkilemektedir) sistem yavaşlamaları ve sistem çöküntülerinden bahsetmektedir. Ayrıca MS Word, Excel, Notepad ve benzeri programları kullanırken problem yaşamaya başlayabilirsiniz. Görev yöneticinizden bilinmeyen içerikler ile karşılaşabilir ve bilinmeyen sitelere yönlendirilebilirsiniz.

Eğer bu problemleri yaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeyin; çünkü COM surrogate virüsünün ne yapacağını asla bilemezsiniz. Bilgisayarınızı güvenli hale getirmek için Reimage Reimage Cleaner Intego ve benzeri bir program indirip sisteminizi kontrol etmelisiniz.

COM surrogate virusCOM surrogate virüsü

COM surrogate virüsü bilgisayarımı nasıl etkiler?

Bu truva virüsü çeşitli yöntemlerle dağılır. Bazıları bulunamadığından bilgisayarınızın korunduğundan emin olmak için güvenliğini iki kez kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızda korsan yazılım ve virüs yazılımların en son sürümlerinin olduğundan emin olun.

Bu programlar Dllhost.exe *32 COM surrogate virüsünün sisteme girmesine engel olur. Ancak bu tek yapmanız gereken şey değil. Güvende olmak istiyorsanız illegal sitelere girmemeli, şüpheli epostalar ve eklentilerinden uzak durmalı ve internette dolaşırken karışınıza çıkan şüpheli reklamlara tıklamamalısınız. Flash Player, FLV Player ve benzeri programları güncellemeyi öneren bir ilan ile karşılaşırsanız kapatmalısınız.

Bu programların güncellenmesi gerektiğini düşünüyorsanız resmi sitelerini ziyaret etmelisiniz. Söylediğimiz gibi COM surrogate virüsünü bilgisayarınızda tutmamalısınız. Eğer bu virüsten etkilendiğinizi düşnüyorsanız aşağıdaki tavsiyelere uyup sisteminizi düzeltmelisiniz.

COM surrogate virüsünü nasıl kaldırırım?

Banka bilgileri ve şifreler gibi önemli bilgilerinizi korumak istiyorsanız hiç vakit kaybetmemeli ve COM surrogate virüsünü sisteminizden kaldırmalısınız.

Bunu yapmanın en kolay şu programlardan biri ile sisteminizi taramak olacaktır: Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Manuel olarak bu virüsü kaldırmamalısınız. Çünkü gerekli dosyaları silip daha çok probleme sebep olabilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Julie Splinters
Julie Splinters - Virüs temizleme uzmanı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Julie Splinters ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-com-surrogate-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI


COM surrogate virus ile ilgili düşünceniz