Önem ölçekli:  
  (10/100)

Counterflix reklamlarını kaldır (Virüs Kaldırma Rehberi) - Eyl 2019 güncellemesi

Julie Splinters ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Counterflix güvenilir bir reklam gibi gözükebilir fakat değildir

Counterflix ads

Counterflix, sisteminize diğer programlar aracılığı ile sızabilen reklam yazılımı uygulamasıdır. Her ne kadar Arnavutluktan yayılan bu program “kolay, güvenilir DNS servisi” olarak kendini tanıtmaktadır. Ne yazık ki, bölgenizdeki yasaklı sitelere ulaşmak için bu uygulamayı aklnızdan bile geçirmemelisiniz. Uygulamayı yükledikten sonra aşırı miktarda Counterflix reklamı ile karşılaşacaksınız ayrıca bu şüpheli VPN aracı DNS ayarlarınızla oynayabilir ve sonra bir takım rahatsız edici değişikliklere sebebiyet verebilir.

Bu uygulamanın uzun süre kullanılması istenmeyen adreslere yönlendirmelere maruz kalmanıza yol açacaktır. Counterflix’in  teknik destek dolandırıcılığı ve benzeri virüsleri yaydığı çoktan tespit edilmiştir. Bu programdan tamamen kurtulmak istiyorsanız, bu reklam yazılımını otomatik bir yöntem ile silmenizi tavsiye etmekteyiz. Aksi taktirde bu virüs, Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra geri gelebilir.

Aslında, bu program yasaklı bölgelerdeki site ve adreslere girmenizi sağlayan faydalı özellikler barındıran bir araç gibi gözükebilir. Başka bir deyişle, Counterflix bir DNS servisidir ve coğrafı yasakları by-pass etmenize yarar. Dahası sayfa yasaklı sitelere ulaşmanız için kendi dns servisini dahi sunmaktadır. Fakat, bu tarz özelliklerin kendi bir takım sonuçları da bulunmaktadır.

Bu uygulama reklam uygulaması kategorisine girdiği için, tarayıcınız Counterflix reklamları ile dolup taşabilir. Genelde tıklama başına para kazandıran reklamladır  bu yüzden de mümkün olduğu kadar çok kullanıcının dikkatini çekmeye çalışırlar. Görüntülenme sayısına göre, programın sahipleri belli bir miktar para kazanmaktadır.

Programın geliştiricileri daha fazla potansiyel kullanıcıyı çekmek için reklamsız premium versiyonunu da sunmaktadır. Ne olursa olsun, full versiyonu satın aldığınızda reklam gösterimine maruz kalmayacağınızın garantisi bulunmamaktadır. Ayrıca, bu reklam yazılımı DNS ayarlarınıza da erişim sağlamakta.

Sonuç olarak, istemediğiniz sitelere yönlendirilebilirsiniz. Ayrıca, Counterflix yönledirmeleri sisteminize kötücül yazılım ve virüslerin girmesi olasılığını da arttrır. Tabi ki, bu reklam yazılımı her türlü online aktivitenizi takip ederek çerezlerinizi de kontrol eder. Güvenlik politikasına göre topalanmış bilgileri istediği üçüncü parti ve partnerleri ile paylaşabilmektedir. Fakat bu bilgiler kişisel e-posta adresinizi de içeerebilir.

Dolayısıyla, gelen kutunuzda çok sayıda spam e-maili görmeye hazır olmalısınız. En ciddi fidye yazılımlarının spam e-postaları ile yayıldığını unutmayın. Bu yüzden, Counterflix kaldırma işlemini çok vakit kaybetmeden yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Reimage uygulaması da bu işi hızlıca gerçekleştirmenizi sağlar.

Counterflix reklamlarının resmi
Counterflix reklamları tarayıcıya kurulan bir uzantıdan sonra ortaya çıkar. bu reklam tipik olarak "Ad By Counterflix" veya " Powered by Counterflix" sloganlarını kullanır. Bir örneği aşağıda verilmektedir.

Bu PİP cihazınıza ne zaman girdi?

Direkt kendi meşru adresinden bulunmakadır. Kaza ile siz kurmadıysanız sisteminize nasıl girdiğini merak ediyor olabilirsiniz. Korsan saldırısı genelde yeni bir uygulama yüklediğinizde gerçekleşmekte. Ücretsiz programalr genelde içlerinde farklı reklam yazılımları, tarayıcı korsanları ve diğer istenmeyen dijital araçları barındırırlar. Bu yüzden, “Basit” kurulum seçeneğini seçtikten sonra ” Kurulum” aşamasını hızlıca gerçekleştirirseniz bu virüse maruz kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Sonuç olarak reklam yazılımı sisteme yerleşir. Neyse ki, bu tarayıcı korsanından kurtulmanın bir yolu mevcuttur o da yükleme işlemi sırasında “Özel” yükleme yöntemini tercih etmektir. Sadece ekstra gereksiz hiçbir yazılımın sisteminize yüklenmeyeceğinde emin olduktan sonra yüklemeye devam edin.

Counterflix kaldırma prosedürü

Neyseki, bu PİP’ı kaldrmak çok zor değildir . Bir güvenlik yazılımı kurun özellikle anti-casus uygulamalarına karşı çaışan ve Counterflix’i yakalayabilen bir yazılım edinin ve birkaç dakika içinde kurtulun. Ayrıca tüm işletim sistemi içinde gerekli korumayı sağlayacaktır. Sadece ufak tehlikeleri değil daha ciddi virüsleri de tespit edebilirler öreğin solucanlar, truva atları hatta fidye yazılımları.

Programı sistem uygulamaları veya programlar listesinden tespit edip kaldırabilirsiniz. Daha detaylı açıklamalar için aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz. Bir dahaki uygulama kurmanız sırasında, kullanıcı yorumları ve güvenlik politikalarını da incelemenizde fayda vardır.

Şu programların yardımı ile virüsleri otomatik olarak kaldırabilirsin: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Bu uygulamaları tavsiye ediyoruz çünkü potansiyel istenmeyen programları, virüsleri tüm dosyaları ve onlarla ilgili tüm girdilerle tespit etmekteler.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
 Reimage virüslerin verdiği hasarı telafi etmek için tavsiye edilmektedir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Counterflix reklamları bellek kopyası
Counterflix reklamları bellek kopyasıCounterflix reklamları bellek kopyası

Counterflix Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Counterflix virüsünü kaldırım

[GI=mac-os-x] Reklam yazılımları genelde Windows işletim sistemlerinde görülmektedir fakat Mac İşletim sistemlerinde de ortaya çıkmasını engelleyen bir şey yoktur. Virüs sisteme girdikten sonra buna hazır olmalısınız. Aşağıdaki virüs kaldırma talimatlarını aklınızda bulundurmalısınız.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Counterflix ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Counterflix ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Internet Explorer (IE) programından Counterflix virüsünü kaldırın

Counterflix’i sisteminizden aşağıdaki talimatlar yardımı ile kaldırabilirsiniz:

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Counterflix ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Counterflix kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge 'dan Counterflix 'ı kaldır

Microsoft Edge de Counterflix virüsüne maruz kalabilen tarayıcılardandır.Sizin sisteminize de virüs sızmışsa güvenlik uzmanlarının taliamalarına göre kaldırmaktan çekinmeyiniz:

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Counterflix Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Counterflix virüsünü kaldırın

Bu uygulama Mozilla dahil tüm tarayıcılara kolaylıkla sızabilmektedir. Bu uygulamadan aşağıdaki talimatlar yardımı ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Counterflix ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Counterflix kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Counterflix virüsünü kaldırın

Counterflix silme adımlarını tamamladıktan sonra, kaldırma işlemini tamamlamak için tarayıcınızı tekrar başlatın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Counterflix 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Counterflix kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Counterflix virüsünü kaldırın

Her ne kadar bu uygulama Safari tarayıcılarda çok az gözükse de hazırlıklı olmakta fayda vardır Aşağıdaki talimatlar ile nasıl kaldırabileceğinizi öğrenebilirsiniz:

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Counterflix ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Counterflix kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Yazar hakkında

Julie Splinters
Julie Splinters - Virüs temizleme uzmanı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Julie Splinters ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-counterflix-ads.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI