ForYourWeb.net yönlendirmesini kaldır (Ücretsiz Rehber) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Alice Woods ile - - | Browser hijacker Yaz

ForYourWeb.net Yönlendirme Virüsünü Kaldırma Rehberi

ForYourWeb.net yönlendirmesi nedir

ForYourWeb.net virüsünü bilgisayarımda tutabilir miyim?

ForYourWeb.net virüsü web tarayıcılarını kolaylıkla kontrol altına alabilen karanlık bir arama sağlayıcıdır. Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer ve Safari tarayıcıları ile uyumludur. Bu yüzden, her biri kolaylıkla etkilenebilir. Güvenlik uzmanlarımızın araştırmalarına göre potansiyel istenmeyen bu program öncelikle Amerika, İngiltere, Canada,Fransa ve İtalya’da oturanları hedef almakta. Yine de, Yeni Zelanda veya Singapur’da yaşıyorsanız, bu korsandan kaçabilirsiniz anlamına gelmemekte. Biraz daha dikkatli olmak adına, ForYourWeb.net kaldırma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunlardan bir tanesi de ReimageIntego yüklemektir.

Bu tarayıcı korsanı bilgisayarnıza yerleştikten hemen sonra, YourWeb.net yönlendirmesini aktive eder. Sizi aramak istediğiniz siteler yerine, içi çeşitli reklam çubukları ve patlayan reklamlarla dolu bilinmeyen sitelere yönlendirmeye başlar. Bu siteler can slklcl kötücül yazılımlara ev sahipliği yapacabileceği için, bu web sitelerini hafife almamalısınız. Eğer sisteme girerse, bilgisayarınızın günük işlemlerini engelleyebilir, veya en kötüsü tüm sisteminizi çökertebilir. Bu sitenin geliştiricileri üçüncü partilerle iş birliği yaptıkları için, size güvenilir ve doğru sonuç vereceğini sanmayın. ForYourWeb.net virüsü aradığınız web sitesinden ziyade sizi güvensiz, ve sahte olan içi reklam dolu sitelere yönlendirir.

The image showing ForYourWeb.net

Ek olarak, Bu potansiyel istenmeyen program kişisel olmayan bilgilerinizi toplayıp işbirlikçiliği yaptığı reklam sitelerine ilettiği için mahremiyetinizi de ihlal edebilir. Bu bilgi onlar için çok değerlidir çünkü bu bilgiler sayesinde size uygun tıklama başına ödeme reklamları yaratabilirler. Bu analiz tamamlandıktan sonra, kişisel tercihlerinizle uyumlu daha fazla reklam görmeye başlarsınız. Bu yüzden, biraz daha çabuk inanan kullanıcılar bunlara tıklayabilir ve daha ısrarcı reklam teklifleri bombardımanına uğrayabilirler. Son olarak, bu bilgilerin siber suçluların eline düşüğ düşmeyeceğinden asla emin olamazsınız. Bu yüzden, ForYourWeb.net’i ne kadar kısa sürede kaldırırsanız o kadar iyidir.

ForYourWeb.net tarayıcı korsanı Bilgisayarıma nasıl sızabilir?

For Your Web virüsü’nün genelde diğer ücretsiz programlarla beraber yayıldığının altını çizmekte fayda vardır. Sonuç olarak, bu programı bir medya oynatıcı veya indirme yöneticisi ile indirmiş olabilirsiniz, sonra tarayıcınızın ana sayfasının, arama motorunun, veya yeni sekmenizin değiştiğini görünce şaşırabilirsiniz. Bu istenmeyen program, genelde kendisini “Basit” ayarların altında saklar. Yükleme işlemini dikkatsizce tamamlayıp, ForYourWeb.net’in bilgisayarınıza girdiğini farketmezsiniz bile. Her ne kadar bu potansiyel istenmeyen programın yayılış şekli yasal olsa da, oldukça yanıltıcıdır. Bu tekniğin yardımı ile, dolandırıcılar etkileyebildikleri kadar çok cihazı etkilemeyi hedeflerler. Bu yüzden, yeni bir program yüklerken uyanık olmalısınız. Eğer herhangi bir potansiyel istenmeyen programın bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirmesini istemiyorsanız, bu önerileri dikkate almalısınız. “Gelişmiş” ayarları seçin, sonra da dikkatlice gereksiz herhangi bir uygulama için tetikte olun.

ForYourWeb.net virüs’ü nasıl kaldırılır?

Eğer güvenli ve hızlı bir bilgisayar istiyorsanız, ForYourWeb.net virüsünü bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Aslında, şüpheli sitelere yönlendirmelerinizi ve takip edilmenizi engellemek için vakit kaybetmeden icabına bakmalısınız. Bunu yapmak için de, bizim de tavsiye ettiğimiz gibi bir anti-casus yazılımı çalıştırabilir veya elle kaldırma talimatlarını uygulayabilirsiniz. Bütün adımları sıra sıra yapıp, hiçbir şeyi atlamadığınzdan emin olmalısınız. ForYourWeb.net’i tamamen kaldırmak için hiçbir adım atlamamak çok önemlidir. Bu yüzden, bütün birincil ve ikincil dosyaları bulmak ve kaldırmanız gerekir. Biz de bu yüzden, daha kısa sürede ve daha etkili bir şekilde bunu yapmanızı sağlayacak dijital bir araç kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayarınızı fonksiyonel ve hızlı bir şekilde tutmaya devam etmek için, hem kötücül yazılım kaldırma programı hem de bir anti-virüs programının en güncel versiyonlarını kullanmalısınız.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

ForYourWeb.net Yönlendirme Virüsü Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden ForYourWeb.net virüsünü kaldırım

ForYourWeb.net virüsünü Windows’tan kaldırırken, şu yazılımlara da bakmalısınız ; Yontoo, Delta-homes.com, DNS Unlocker, Download Terms 1.0, WebCake 3.0, Yealt, AddLyrics, VideoSaver, BrowserProtected by ponduit, etc. Bilinmeyen/tehlikeli BÜTÜN programları kaldırmanız gerekir. 

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. ForYourWeb.net ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada ForYourWeb.net ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden ForYourWeb.net virüsünü kaldırın

ForYourWeb.net’in bilgisayarınızda tekrar ortaya çıkmasını engellemek için, bilinmeyen/tehlikeli uygulamaların hepsini tek tek kaldırmalısınız Yontoo, Delta-homes.com, DNS Unlocker, Download Terms 1.0, WebCake 3.0, Yealt, AddLyrics, VideoSaver, BrowserProtected by Conduit, gibi uygulamalar da buna dahil.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve ForYourWeb.net ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Mozilla Firefox (FF) programından ForYourWeb.net virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada ForYourWeb.net ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve ForYourWeb.net kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından ForYourWeb.net virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada ForYourWeb.net 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve ForYourWeb.net kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından ForYourWeb.net virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve ForYourWeb.net ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. ForYourWeb.net kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu ForYourWeb.net programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Alice Woods
Alice Woods

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Alice Woods ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI