Önem ölçekli:  
  (60/100)

Instagram virüsünü kaldır (Virüs Kaldırma Talimatları) - Eki 2019 tarihinde güncellendi

Olivia Morelli ile - - | Kötücül yazılım Yaz

Instagram virüsüne dikkat edin – hesabınız hacklenmiş olabilir!

Instagram virus

Instagram virüsü bu devasa sosyal medya platformundaki kullanıcı çeşitli şekillerde tehtid eden kötücül yazılımların genel adı. Ne yazık ki, diğer tüm popüler platformlarda olduğu gibi siber suçlular tarafından hedef olmaktadır. Muhtelemen daha önce Facebook virüsü ve Skype virüsü'nü duymuşsunuzdur ; biz bu makalede instagram virüsünün farklı formlarını tanımlayıp kendinizi bu virüse hedef olmaktan nasıl koruyabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Cihazınıza virüs bulaştığını düşünüyorsanız, aşağıda bulunan instagram virüsünü kaldırma ile ilgili makalemizi okuyup en kısa sürede bu zararlı virüsü kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca cihazınızı bu makalenin altında belirtilen anti- virüs yazılımlarından birisi ile de taramanızı tavsiye etmekteyiz.

The Ugly List 2016 dolandırıcılığı

Instagram üzerindeki virüslü hesaplarla çok hızlı bir şekilde yayılan yeni bir virüstür. Virüs bulaştığı hesaplardan “Instagram Ugly List 2016,” yazan fotoğraflar paylaşmakta ve kurbanın arkadaşlarını fotoğrafa etiketleyip “LOL senin hesabın da listede,” “omg hesabın litede,” “ bu çılgınlık hepiniz listedesiniz” veya “wow ugly liste girmişsiniz.” gibi ilgi çekici mesajlar yazmakta.

Bu tarz mesajlarla resimlere etiketlenirseniz, sakın dikkate alıp tıklamayın. Tipik olarak, bu virüslü postlar bir URL de içermekte ve adresler sizi virüslü sayfalara yönlendirip oradan kullanıcı bilgilerinizi çalabilmekte. Daha sonra çalınan hesaplar virüsü yaymak için kullanılmakta. Bu tarz dikkat çekici linklere her ne kadar ilginizi çekse de tıklamamalısınz. Hesabınız hacklenirse, hemen şifrenizi değiştirin. Şifrenizi değiştiremezsenizde Instagrama bu probleminizi bildirmelisiniz.

Instagram virus

Instagram takipçileri virüsü

Bu virüs kurbanların kredi kartı bilgilerini çalan meşhur Zeus virüsü ile yakından alakalıdır. Virüs artık Instagram hesaplarını hacklemekte ve onları zombie hesaplara dönüştürüp yayınladığı fotolara etiketleyerek yayılmasını sağlamakta. Instagram feedinizde bu tarz şüpheli postlar görürseniz hemen şifrenizi değiştirmelisiniz. Ve instagram uygulamasındaki izinlerinizi kaldırmalısınız.

Instagram Profilinize kimler baktı virüsü

Instagram hesabınıza kimlerin göz attığını ortaya çıkarabileceğini idda eden sahte uygulamalardan birisi. Elbette hepimiz hesaplarımızı kimlerin ziyaret ettiğini merak ederiz, fakat… Instagram üçüncü parti uygulamalara böyle bir erişim izni vermemektedir.

Bu tarz programlarla karşılaşırsanız en basit hali ile size yalan söylüyordur. Örneğin, Instacare gibi uygulamalar – Kim benimle ilgileniyor? veya   Instagram hesabıma kim göz attı? uygulamalar Turker Bayram adlı bir kişi tarafında geliştirilmiştir – Daha önce meşhur InstaAgent uygulamasını geliştirip izinsiz olarak kurbanların hesapl bilgilerini çalan ve kullanıcı izni olmadan paylaşım yapan uygulamayı geliştiren kişi.

Instagram virus

Bu virüs bilgisayarıma nasıl sızdı?

Her ne kadar Instagram kullanıcılarına karşı bu saldırılar çok sık rastlanılan fenomenler olmasa da eminiz ki en az bir kere de olsa böyle şüpheli instagram fotoğraflarında etiketlenmişsinizdir. Bu tarz rastgele fotoğraflar adınızı ekleyen hesaplar genelde belirli bir siteyi ziyaret etmenizi istemektedir bu sitelerde virüslü siteler olmaktadır.

Bu tarz fotoğraflara adınızı etkiletleyen hesapları güvenilirliğinden emin değilseniz asla tıklamamalısınız. Aklınızdan çıkmaması gereken ikinci şey ise hesaplarınızı kimin ziyaret ettiğini bildiğin iddaa eden programlar gerçekleri yansıtmamaktadır ve onlardan uzak durmalısınız.

Takipçi sayınızı arttıracağını iddaa eden uygulamalara da asla kullanıcı adı bilgilerinizi vermemelisiniz. (Genelde hesabınıza bir takım botlar eklerle Instagram da dönem dönem bu botları silmektedir yani sonuçta kullanıcı kaybetmiş olursunuz.). Daha fazla takipçi edinmek istiyorsanız paylaştığınız içeriğin kalitesine odaklanmalısınız ve size takipçi kazandıracağını iddaa eden uygulamalara kesinlikle güvenmemelisiniz.

Instagram virus

Instagram virüsünü nasıl kaldırabilirsiniz?

Mobil cihazınızda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız  cihazınızı güvenilir bir anti-kötücül yazılım program ile taramalısınız. Reimage veya SpyHunter 5Combo Cleaner programlarını tavsiye etmekteyiz. Son olarak,Instagram virüsünü kaldırmak ve tüm bileşenlerini silmek için aşağıdaki talimatları uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

  1. Yapmanız gereken ilk şey hesabınızda sizin yerinize işlem yapma izni olan şüpheli uygulamaları kaldırmak ve bloklamak. Bir internet taraycısı ile hesabınıza giriş yapın. Uygulamayı kullanmayın- internet tarayıcısını kullanın.
  2. Profilinize giriş yapın, sonra  Profili Düzenle'ye tıklayın. Ardından, İzinli Uygulamalar'a tıklayın.
  3. Burada hesabınıza erişim izni bulunan uygulamaları görebilirsiniz. Her programın altında İzni Kaldır butonunu bulabilirsiniz. Bu seçeneğe tıklayıp Evet diyin ve açılan ekrandan onaylama işleminizi tamamlayın.
  4. Şifrenizi değiştirin.

Hesabınıza erişemeyecek olursanız, Instagram ile direkt olarak irtibata geçmelisiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
 Reimage virüslerin verdiği hasarı telafi etmek için tavsiye edilmektedir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Instagram virüsü bellek kopyası
Instagram virüsü bellek kopyasıInstagram virüsü bellek kopyasıInstagram virüsü bellek kopyası

Yazar hakkında

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-instagram-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI