Önem ölçekli:  
  (42/100)

Interpol virüsünü kaldır

Gabriel E. Hall ile - - | Kötücül yazılım Yaz

Interpol virüsü, Ukash viruses ailesinden gelen en son tehdittir, bu virüs kendi icat eddiği yasalar için bilgisayarı kilitler ve kurbanlarına Ukash veya Paysafecard aracılığıyla bir ceza ödemesi gerektiğini söyler. Bu Ukash virüsü, Interpol Department of Cybercrime adı altında çalışır ve genellikle Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerini hedef alır. Unutmayın, bu virüsün yayınladığı ‘Your IP is blocked due to at least one of the reasons specified below’ uyarısı sahtedir ve bu virüs için para ödememelisiniz; aksine bilgisayarınızı kurtarmak için virüsü silmelisiniz. Bu virüsün silinmesi bilgisayarınız kilitlenmiş olduğu için oldukça zordur. Ne var ki, sistemizinin nasıl çalıştığıyla ilgili bilgi sahibiyseniz veya size yardım edebilecek biri varsa Interpol virüsünden kurtulmanız oldukça kolaydır.

INTERPOL VİRÜSÜ BİLGİSAYARIMA NASIL GİRER?

Diğer Ukash virüsleri gibi, Interpol virüsü de virüslü eklere sahip spam emailleri aracılığıyla yayılır. Tabi ki, sahte güncelleştirmelerle, ücretsiz yazılımlarla veya içinde trojan bulunan dosyalarla da bu virüsün kurbanı olabilirsiniz. Virüs sisteme girer girmez, sistemi kilitler ve bu virüse karşı eliniz kolunuz bağlanır. Bu programın verdiği uyarıların ( ek olarak yayınlanırlar ) gerçekten amatör gözüktüğünü söyleyebiliriz, çünkü dil bilgisi yanlışlarıyla doludur. Ne var ki, bilgisayar kullanıcılarının bu uyarıda Interpol Department of Cybercrime tarafından yakalandıkları gibi bir yazıyla şok olmaları ve kandırılmaları muhtemeldir.
Interpol Department of Cybercrime’ın veya herhangi bir resmi kurumun bu şekilde ceza toplamadığını, bilgisayarları kilitlemediğini ve Ukash ile ödeme yapmanızı istemediğini unutmayınız. Eğer böyle bir uyarıyla bilgisayarınız kilitlenmişse, aşağıdaki tavsiyeleri uygulayın ve Interpol virüsünü silin:

INTERPOL VİRÜSÜNÜ NASIL SİLEBİLİRİM?

Eğer Interpol virüsünün saldırısına uğramışsanız, bilgisayarınızı bu tehditten kurtarabilecek aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Bilgisayarınızı F8 tuşunun yardımıyla ‘ Safe Mode with Networking ( Ağ bağlantılı güvenli mod) ‘ da çalıştırın.
  2. MSConfig’i çalıştırın ve uygulama verilerini içeren rundll32 başlangıç kayıtlarını engelleyin.
  3. Sisteminizi tekrar başlatın
  4. Bilgisayarınızı Reimage Reimage Cleaner Intego ile veya herhangi bir anti-casus yazılım programıyla taratın ve virüslü dosyalardan kurtulun.
Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
Interpol virüsü bellek kopyası
Interpol virüsü bellek kopyası

Yazar hakkında

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Heyecanlı virüs araştırmacısı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Gabriel E. Hall ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-interpol-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI


Interpol virus ile ilgili düşünceniz