Önem ölçekli:  
  (42/100)

Interpol virüsü. Nasıl temizlenir? (Kaldırma kılavuzu)

Gabriel E. Hall ile - - | Kötücül yazılım Yaz

Interpol virüsü, Ukash viruses ailesinden gelen en son tehdittir, bu virüs kendi icat eddiği yasalar için bilgisayarı kilitler ve kurbanlarına Ukash veya Paysafecard aracılığıyla bir ceza ödemesi gerektiğini söyler. Bu Ukash virüsü, Interpol Department of Cybercrime adı altında çalışır ve genellikle Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerini hedef alır. Unutmayın, bu virüsün yayınladığı ‘Your IP is blocked due to at least one of the reasons specified below’ uyarısı sahtedir ve bu virüs için para ödememelisiniz; aksine bilgisayarınızı kurtarmak için virüsü silmelisiniz. Bu virüsün silinmesi bilgisayarınız kilitlenmiş olduğu için oldukça zordur. Ne var ki, sistemizinin nasıl çalıştığıyla ilgili bilgi sahibiyseniz veya size yardım edebilecek biri varsa Interpol virüsünden kurtulmanız oldukça kolaydır.

INTERPOL VİRÜSÜ BİLGİSAYARIMA NASIL GİRER?

Diğer Ukash virüsleri gibi, Interpol virüsü de virüslü eklere sahip spam emailleri aracılığıyla yayılır. Tabi ki, sahte güncelleştirmelerle, ücretsiz yazılımlarla veya içinde trojan bulunan dosyalarla da bu virüsün kurbanı olabilirsiniz. Virüs sisteme girer girmez, sistemi kilitler ve bu virüse karşı eliniz kolunuz bağlanır. Bu programın verdiği uyarıların ( ek olarak yayınlanırlar ) gerçekten amatör gözüktüğünü söyleyebiliriz, çünkü dil bilgisi yanlışlarıyla doludur. Ne var ki, bilgisayar kullanıcılarının bu uyarıda Interpol Department of Cybercrime tarafından yakalandıkları gibi bir yazıyla şok olmaları ve kandırılmaları muhtemeldir.
Interpol Department of Cybercrime’ın veya herhangi bir resmi kurumun bu şekilde ceza toplamadığını, bilgisayarları kilitlemediğini ve Ukash ile ödeme yapmanızı istemediğini unutmayınız. Eğer böyle bir uyarıyla bilgisayarınız kilitlenmişse, aşağıdaki tavsiyeleri uygulayın ve Interpol virüsünü silin:

INTERPOL VİRÜSÜNÜ NASIL SİLEBİLİRİM?

Eğer Interpol virüsünün saldırısına uğramışsanız, bilgisayarınızı bu tehditten kurtarabilecek aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Bilgisayarınızı F8 tuşunun yardımıyla ‘ Safe Mode with Networking ( Ağ bağlantılı güvenli mod) ‘ da çalıştırın.
  2. MSConfig’i çalıştırın ve uygulama verilerini içeren rundll32 başlangıç kayıtlarını engelleyin.
  3. Sisteminizi tekrar başlatın
  4. Bilgisayarınızı Reimage ile veya herhangi bir anti-casus yazılım programıyla taratın ve virüslü dosyalardan kurtulun.
Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Interpol virüsü silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
Reimage kullanarak sorununuzu gideremezseniz, mümkün olduğu kadar çok detay vererek destek ekibimize sorunuzu sorabilirsiniz
Interpol virüsü programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Diğer yazılım
Malwarebytes
Diğer yazılım
Malwarebytes
Interpol virüsü bellek kopyası
Interpol virüsü bellek kopyası

Interpol virüsü el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Yazar hakkında

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Heyecanlı virüs araştırmacısı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Gabriel E. Hall ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-interpol-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI