Önem ölçekli:  
  (77/100)

KMSPico virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Eyl 2020 tarihinde güncellendi

Ugnius Kiguolis ile - -   KMSPico | Kötücül yazılım Yaz

KMSPico virüsü nasıl çalışır?

KMSPico virüs aracı

Her ne kadar bir çok bilgisayar kullanıcısı ücretsiz KMSPico indirme linki arasa da, biz size bunu yapmamanızı öneriyoruz. KMSPico, Windows için aktive edici olarak da bilinen oldukça tehlikeli bir araç. Microsoft ile hiçbir bağı yok ve ayrıca yasal da değil. Üstelik bilgisayarınıza zararlı virüslerin bulaşmasına sebep olabilir. Kendisi tek başına zararlı olmasa da indirilmesine olanak sağlayan sayfaların büyük çoğunluğu güvenilmez ve virüs yayan sayfalar. Tabi ki, yasal olmayan programları yayan sayfalardan daha fazlasını bekleyemezsiniz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, KMSPico aktive edicisi bilgisayarınıza virüslerin girmesini sebep olabilir. Siber suçlular bir çok bilgisayar kullanıcısının bilgisayar programlarını ücretsiz indirmeye çalıştığını fark ettiği günden beri bu taktiği uygulamakta.

Bu doğru bir hareket olmasa da siber suçlular, ücretli programları ücretsiz elde etmeye çalışanların açıklarından faydalanmaktalar. Bu yüzden, en çok tercih edilen, aranan bilgisayar programlarına truva atı, solucan, virüs veya daha az zararlı reklam yazılımlarını bulaştırmaktalar. KMSPico virüsünün sık sık reklam tabanlı yazılımların reklamını yaptığı fark edilmiş ve işte bu yüzden güvenlik uzmanları bu programı KMSPico reklam yazılımı olarak adlandırmakta.

KMSPico Windows 10

Bu tarz zararlı illegal programları indirmemenizi tavsiye ediyoruz. Kesinlikle güvenli bir araç DEĞİLDİR. Dahası, asla ekstra hangi özelliklere sahip olduğunu bilemezsiniz. Tam, güvenli ve yasal bir Windows versiyonu kullanmak istiyorsanız, Microsoft'tan resmi lisansını satın almalısınız.

KMSPico ile ilgili diğer bir şüpheli olay ise bilgisayarda çalışmak için aktif bütün güvenlik programlarının kapatılmasını istemekte. Açıkça bir güvenlik tehdidi olduğuna ya da olabileceğine dair en büyük kanıt bu aslında. Bu yasa dışı programı yüklediyseniz, şiddetle bilgisayarınızı KMSPico zip ile ektra bir bileşen gelmiş mi diye Reimage Reimage Cleaner Intego gibi iyi bir anti-virüs programı ile taramanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın ki bir çok zararlı uygulama varlıklarını çabucak ortaya koymazlar. Sizinle ilgili hassas bilgileri sinsice toplayıp bir gün aniden zararlı bileşenler indirebilirler.

KMSPico VirüsüKMSPico Windows 10, 7 ya da Microsoft Office programlarını aktive eden güvensiz bir araçtır.

KMSPico kötücül yazılımı diğer yazılımların bilgisayarınıza girmesini nasıl sağlayabilir?

Daha önce belirttiğimiz gibi, aslında KMSPico crack programı kendi içinde güvenli olmalı. Yine de, bir çok bilgisayar kullanıcısı KMSPico'nun çalışmadığından şikayetçi veya yükledikten sonra bilgisayarlarında gördükleri farklı şüpheli hareketlerden. Aslında kullanıcıların neden böyle bir davranışla karşı karşıya kaldığını açıklaması çok kolay.

Potansiyel İstenmeyen Programların geliştiricileri çıkınlama adı verilen bir teknikle diğer yazılımların arasına kendi yazılımlarını sıkıştırmaktalar ve bu kendi kötücül yazılımlarının yayılmasını oldukça kolaylaştırmakta. Bu nedenle, KMSPico kurulumu, size KMSPico ile birlikte indirebileceğiniz diğer alternatif yazılımlar da sunabilir. DİKKATLİ OLUN, çünkü bu ek bileşenler virüs içermekte ve sisteminize zarar verebilirler! Yasa dışı bir program tarafından tavsiye edilen programların güvenilirliğinin düşük olduğunu söylemeye gerek bile yok!

KMSPico kaldırma talimatları

KMSPico virüsü oldukça güvenilmezdir, her ne kadar elle kaldırabiliyor olsanız da, beraberinde hangi yazılımları getirip sisteminize yerleştirdiğinden emin olamazsınız. Bu yüzden, Bilgisayarınızı Reimage Reimage Cleaner Intego gibi güçlü bir anti-kötücül yazılım program ile tarayıp tüm kritik programları otomatik olarak kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayarınızı potansiyel istenmeyen programlardan kurtarmanın en kolay ve en hızlı yolu. KMSPico programını kaldırmayı istemeniz halinde, aşağıdaki dosya ve klasörleri de sisteminizden kaldırmalısınız:

 • AutoPico.exe
 • Service_KMS.exe
 • unins000.exe
 • KMSELDI.exe
 • UninsHs.exe
 • tap-windows-9.21.0.exe

Kaldırılması gereken ek dosya ve programlar:

AutoPixo.exe, installAll.cmd, Access_KMS_Client.OOB.xrm-ms ve Access_KMS_Client.PL.xrm-ms ayrıca C:\Program Files adresindeki KMSPico klasöründen geriye kalanları silin. Ayrıca, Başlangıç  > Programlar menüsüne gidip buradaki KMSPico klasörünü de silin.

Ayrıca Windows Kayıt defterini dikkatlice inceleyip ilgili tüm alanları kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu kısım oldukça zordur o yüzden deneyimli bir Windows kullanıcı değilseniz burada değişiklik yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Yoksa bazı önemli dosyaları silip, diğer yazılımları da kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

Reimage Reimage Cleaner Intego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
KMSPico virus bellek kopyası
KMSPico virüsü

KMSPico Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden KMSPico virüsünü kaldırım

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. KMSPico ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada KMSPico ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Bilgisayar kullanıcıları hem siber saldırılardan hem de kendi hatalarından dolayı çeşitli kayıplar verebilir. Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz. Bu adımı atmayı ihmal etmeyin. Hatta dosya yedekleme işlemlerini günlük ya da haftalık alışkanlıklar haline getirmeye çalışın.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-kmspico-virus.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI

KMSPico virus ile ilgili düşünceniz