Önem ölçekli:  
  (77/100)

KMSPico virus. Nasıl temizlenir? (Kaldırma kılavuzu)

Ugnius Kiguolis ile - -   KMSPico | Kötücül yazılım Yaz

KMSPico virüsü nasıl çalışır?

KMSPico virus

Her ne kadar bir çok bilgisayar kullanıcısı ücretsiz KMSPico indirme linki arasada, biz size bunu yapmamanızı öneriyoruz. KMSPico, Windows için aktive edici olarak da bilinen oldukça tehlikeli bir araç. Microsft ile hiçbir bağı yok ve ayrıca yasal da değil üstelik bilgisayarınıza zararlı virüslerin bulaşmasına sebep olabilir. Kendisi tek başına zararlı olmayabilir ama indirilmesine olanak sağlayan safyaların büyük çoğunluğu güvenilmez ve virüs yayan sayfalar. Tabi ki, yasal olmayan programları yayn sayfalardan daha fazlasını bekleyemezsiniz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, KMSPico aktive edicisi bilgisayarınıza virüslerin girmesini sebep olabilir. Siber suçlular bir çok bilgisayar kullanıcısının bilgisayar programlarını ücretsiz indirmeye çalıştığını farkettiği günden beri bu taktiği uygulamakta.

Bu doğru bir haraket değil fakat siber suçlular, ücretli programları ücretsiz elde etmeye çalışanların açıklarından faydalanmaktalar. Bu yüzden, en çok tercih edilen, aranan bilgisayar programlarına truva atı, solucan, virüs veya daha az zararlı reklam yazılımlarını bulaştırmaktalar. KMSPico virüsünün sıksık reklam tabanlı yazılımların reklamını yaptığı farkedilmiş, işte bu yüzen güvenlik uzmanları bu programı KMSPico reklam yazılımı olarak adlandırmakta.

Bu tarz zararlı illegal programları indirmemenizi tavsiye ediyoruz. Kesinlikle güvenli bir araç DEĞİLDİR. Dahası, asla ekstra hangi özellilere sahip olduğunu bilemezsiniz. Tam, güvenli ve yasal bir Windows versiyonu kullanmak istiyrosanız, Microsoft'tan resmi lisansını satın almalısınız.

KMSPico ile ilgili diğer bir şüpheli olay ise bilgisayarda çalışmak için aktif bütün güvenlik programlarının kapatılmasını istemekte. Açıkça bir güvenlik tehtidi olduğuna ya da olabileceğine dair en büyük kanıt bu aslında. Bu yasa dışı programı yüklediyseniz, şiddetle bilgisayarınızı KMSPico zip ile ektra bir bileşen gelmiş mi diye Reimage gibi iyi bir anti-virüs programı ile taramanızı tavsiye ediyoruz Unutmayın ki bir çok zararlı uygulama varlıklarını çabucak ortaya koymazlar. Sizinle ilgili hassas bilgileri sinsice toplayıp bir gün aniden zararlı bileşenler indirebilirler.

KMSPico kötücül yazılımı diğer yazılımların bilgisayarınıza girmesini nasıl sağlayabilir?

Daha önce belirttiğimiz gibi, aslında KMSPico crack programı kendi içinde güvenli olmalı. Yine de, bir çok bilgisayar kullanıcısı KMSPico'nun çalışmadığından şikayetçi veya yükledikten sonra bilgisayarlarında gördükleri farklı şüpheli haraketlerden. Aslında kullanıcıların neden böyle bir davranışla karşı karşıya kaldığını açıklaması çok kolay.

Potansiyel İstenmeyen Programların geliştiricileri çıkınlama adı verilen bir teknikle diğer yazılımların arasına kendi yazılımlarını sıkıştırmaktalar ve bu kendi kötücül yazılımlarının yayılmasını oldukça kolaylaştırmakta. Bu nedenle, KMSPico kurulumu, size KMSPico ile birlikte indirebileceğniz diğer alternatif yazılımlar da sunabilir. DİKKATLİ OLUN, çünkü bu ek bileşenler virüs içermekte ve sisteminize zarar verebilirler! Yasa dışı bir program tarafından tavsiye edilen programların güvenilirliliğinin düşük olduğunu söylemeye gerek bile yok!

KMSPico kaldırma talimatları

KMSPico virüsü oldukça güvenilmezdir, her ne kadar elle kaldırabiliyor olsanız da, beraberinde hangi yazılımları getirip sisteminize yerleştirdiğinden emin olamazsınız. Bu yüzden, Bilgisayarınızı Reimage giib güçlübir anti-kötücül yazılım program ile tarayıp tüm kritik programları otomatik olarak kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayarınızı potansiyel istenmeyen programalrdan kurtarmanın en kolay ve en hızlı yolu. KMSPico programını kaldırmayı istemeniz halinde, aşağıdaki dosya ve klasörleir de sisteminizden kaldırmalısınız:

 • AutoPico.exe
 • Service_KMS.exe
 • unins000.exe
 • KMSELDI.exe
 • UninsHs.exe
 • tap-windows-9.21.0.exe

Kaldırılması gereken ek dosya ve programlar:

Şunları silin AutoPixo.exe, installAll.cmd, Access_KMS_Client.OOB.xrm-ms ve Access_KMS_Client.PL.xrm-ms ayrıca KMSPico folder in C:\Program Files daki klasöründen geriye kalanları. Ayrıca, Başlangıç  > Programlar menüsüne gidip buradaki KMSPico klasörünü de silin.

Ayrıca Windows Kayıt defterini dikkatlice inceleyip ilgili tüm alanları kaldırmanızı tavsiy ediyoruz. Bu kısım oldukça zordur o yüzden deneyimli bir Windows kullanıcı değilseniz burada değişiklik yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Yoksa bazı önemli dosyaları silip, diğer yazılımları da kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

KMSPico'i bu programlardan birinin yardımı ile otomatik olarak indirebilirsiniz: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes İstenmeyen programları, virüsleri ve bağlı oldukları dosyaları ve kayıt içeriklerini kolayca silebildiğinden bu uygulamaları kullanmanızı öneriyoruz.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını KMSPico virus silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
Reimage kullanarak sorununuzu gideremezseniz, mümkün olduğu kadar çok detay vererek destek ekibimize sorunuzu sorabilirsiniz
KMSPico virus programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Diğer yazılım
Malwarebytes
Malwarebytes'in KMSPico virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2017-07-28)
Diğer yazılım
Malwarebytes
Malwarebytes'in KMSPico virus'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2017-07-28)
KMSPico virus bellek kopyası
KMSPico virus bellek kopyası

KMSPico Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Windows sistemlerinden KMSPico virüsünü kaldırım

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. KMSPico ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada KMSPico ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Mac OS X sisteminden KMSPico virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve KMSPico ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Internet Explorer (IE) programından KMSPico virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada KMSPico ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve KMSPico kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Microsoft Edge 'den KMSPico virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, KMSPico Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Mozilla Firefox (FF) programından KMSPico virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada KMSPico ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve KMSPico kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Google Chrome programından KMSPico virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada KMSPico 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve KMSPico kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Safari programından KMSPico virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve KMSPico ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. KMSPico kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Yazar hakkında

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-kmspico-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI