Önem ölçekli:  
  (99/100)

Krypte virüsünü kaldır (Gelişmiş Açıklama)

Olivia Morelli ile - - | Fidye Yazılım Yaz

Yeni Razy virüsü Krypte fidye yazılımı

Krypte virüsü, bugün veritabanımıza eklediğimiz fidye yazılımı virüslerinden bir diğer. Bu zararlı virüs görünüşe göre  Razy fidye yazılımı‘nın Alman versiyonu ve kurbanlarının kişisel dosyalarını kullanışsız kılmak için  AES şifreleme tekniğini kullanmakta. Onları şifreler – yapılarını değiştirir ve kurbanın ulaşmasını engeller Krypte virüsü ayrıca şifrelediği dosyaların ayırt edilebilmesi için sonlarına .fear dosya uzantısı eklemekte. Sonra virüs kurbanların verilene ne odluğunu ve ne yapmaları gerektiğine dair bilgi veren Krypte programını çalıştırır. Kurbanları şu kelimelerle karşılar:

Hallo! Ich bin Krypte! Eine Ransomware! Ich habe deine Dokumente, Musik, Bilder und andere Wichtige dateien mit einer AES Verschlüsselung Verschlüsselt. Wenn du deine Daten wiederhaben willst, dann Befolge Bitte diese Anweisungen 🙂

Elbette, bir fidye yazılımı olarak, Krpyte fidye talep etmekte. Aynı Razy 5.0 gibi,  sizden 15-20 Euro değerinde PaySafeCard almanızı ve üzerindeki kodu sözde fidye notunun altındaki boşluğa yazmanızı istemekte. Virüs kurbanı 72 saat içinde ödeme gerçekleşmezse, dosyaları geri almak için gereken şifre çözme anahtarının imha edileceğini iddaa etmekte. Virüs Krypte virüsünü kaldırmak için herhangi bir anti virüs programı çalıştırmamanız gerektiğini çünkü “verilerinizi geri almanın tek yolunun bu” olduğunu iddaa etmekte. Fakat, bilgisayarlarına bu kötücül yazılım bulaşmış kişilerin önceli Krypte virüsünün sistemden tamamen kaldırılması olmalı. Bu virüsü silmek için, Reimage Reimage Cleaner Intego yazılımını kullanmanızı tavsiye ediyoruz, fakat dilerseniz farklı virüs kaldırma programları da kullanabilirsiniz.
Krypte virus displays ransom note in German language

Bu virüsün hedef sistemlere girmesini sağlayan yayılma metodları

Krpyte virüsünün uygulama dosyası kurbanlara eposta ile ulaşmakta. Suçlular bu dosyayu gizlemeyi ve normal bir dosya veya belgeymiş gibi göstermekte oldukça başarılılar. Bu tarz dosyaları epostalara yerleştirmekte ve kibarca açmanızı rica etmekteler. Siber suçluların kullandığı numaralar oldukça etkili ve ikne edici. Tipik olarak, üçkağıtçılar faturalar, sözleşmeler, CVler, irsaliyeler veya benzeri dökümanlar gibi gözüken eklentiler olarak göndermekteler. Tanımadığınız kişiler tarafından yollanan epostaları açmaktan sakınmalısınız. Bu tarz eklentileri açmak geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Zararlı dosyaları yanlışlıkla yüklemenin diğer bir yolu da internette gezinirken gerçek-olamayacak-kadar-güzel tekliflere ve reklamlara tıklamaktır. Kötücül yazılım yaymak için kullanılan reklamlar da bunların yayılmasının ana metodlarından bir diğeridir. Saldırganların artık içine zararlı scriptler eklemek için web sitelerini hacklemeye ihtiyaçları yok; ağları etkilemeleri yeterli. Bu tarz reklamlar gerçek, meşru sayfalarda bile görüntülenebilir, böyle bir durumda sadece kuvvetli bir anti-casus yazılımı sizi koruyabilir bilgisayarınıza saldırganların girmesine engel olabilir.

Krypte virüsünü sistemden nasıl kaldırabilirsiniz?

Crypto-fidye yazılımı virüsleri bütün bir bilgisayar sistemini risk altında bırakabilir çünkü sistemlere truva atları gibi ek kötücül yazılımlar yüklenmesine ön ayak olabilmekteler. İşte tam da bu yüzden güvenlik uzmanları kullanıcıların bu zararlı dosyaları kendilerinin kaldırmamasını istemekte. Krypte kaldırma işlemi için, biz bir anti-kötücül yazılım kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Olur da virüs indirmenize veya çalıştırmanıza engel olursa, aşağıdaki talimatları takip edin. Krptye virüsünü kaldırdıktan sonra, kaybolan dosyalarınız için veri yedeiğnizi kullanın veya aşağıdaki diğer veri kurtarma seçeneklerine bakın.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Yazar hakkında

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-krypte-ransomware-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI


Krypte ransomware virus ile ilgili düşünceniz