Önem ölçekli:  
  (10/100)

Luckysite123.com virüsünü kaldır (Chrome, Firefox, IE, Edge) - Nis 2017 güncellemesi

Jake Doevan ile - - | Browser hijacker Yaz

Luckysite123.com sitesinin bir faydası var mı?

Luckysite123.com virüsü standart bir arama motoru gibi hareket etmez. Davranışları yüzünden, Bilişim uzmanları bu progra tarayıcı korsanı olarak tanımlamaktadır . Bu tarayıcı tıklama başına ücret kazanmaya çalışmaktadır. Bu tarayıcı korsanını sisteminize kurar kurmaz bu reklamları görmeye başlayacaksınız. Sonuç olarak, Luckysite123.com yönlendirmelerinden eninde sonunda bıkacaksınız. Reklamlar sizi sponsorlar tarafından izlenen üçüncü parti sitelere yönlendirmektedir. Bu PİP, şu anda genel olarak Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarını hedef almakta. Yine de, diğer tarayıcılarda da görülemeyecek anlamına gelmemekte. Dahası, Gizlilik Politikasına baktığınız zaman oldukça şaibeli hükümlerle doludur. Şu kısmına bakalım örneğin:

Luckysite123 kullanıcıların kişisel bilgilerini, online formlar da dahil olarak birkaç ayrı şekilde toplayabilir  […];
Luckysite123.com log dosyalarını kullanır. Bu bilgiler şunlar olabilir, Internet Protokol (IP) adresleri, tarayıcının türü, Internet Servis Sağlayıcısının adı (ISP), vakit geçirilen sayfalar, platform tipi, sayfalarda geçirilen vakit, tıklanma sayısı;
Müşterilerimiz ve kullanıcılar zaman zaman haber bültenleri ve ürünlerle,servislerle ve özel tekliflerle ilgili bilgilendirme epostaları alabilirler;

Luckysite123.com arama motoru ve Hakkımızda sayfasının resmiUzun süre Luckysite123 kullanımı gizlilik ihlali riskini arttırır

Görüldüğü üzre, online formlar aracılığı ile isminizi girmeniz istenebilir , ve Luck Site123.com çerezleri tarafından izlenebilirsiniz ve kişisel olmayan verileriniz toplanabilir. Sonrasında bu veriler pazarlama için kullanılabilir. Kişisel bilgilerin araştırma amaçlı olduğunu iddaa etmekteler. Bu bilgilerin üçüncü partilerle paylaşıldığını inkar etmekteler. Yine de olası bir el değiştirme durumunda bu bilgiler başkasının eline geçecektir. Online güvenliğiniz hakkında tedbirli iseniz, bu tarz hükümler can sıkıcı olabilir. sürekli kişiselleştirilmiş reklamlara maruz kalmak arzu ettiğiniz bir şey değilde, kişisel bilginiz veya e-postanızı bu tarz sitelerle paylaşmamanızı tavsiye etmekteyiz.

Tam olarak da bu sebebpten LuckySite123 kaldırma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey bu arama motorunun sağladığı arama sonuçlarıdır. Ne kadar ilgi çekici olursa olsun, üzerlerine tıklamamanızı tavsiye etmekteyiz. Uzak durmanız gereken zararlı öğelerle dolu sayfalara yönlendirilebilirsiniz veya başka şaibeli sayfalara ayıt olmanız istenebilir, Java veya Flash güncellemeleri  ile karşılaşabilirsiniz. Bu teklifleri kesinlikle kabul etmeyin! Bu tarz yüklemeler beraberinde şok edici süprizler getirbilir örneğin casus yazılım veya kötücül yazılım yüklemenize sebebiyet verebilir. Bu yüzden Luckysite123.com virüsünü sisteminizden bir anti-kötücül yazılım veya anti-casus yazılım kullanarak kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz.  ReimageIntego veya Malwarebytes kullanabilir ya da tercihinize göre Luckysite123.com kaldırma işlemini elle gerçekleştirebilirsiniz.

Potansiyel İstenmeyen Programlar için Tavsiyeler

Potensiyel istenmeyen programlar tipik olarak diğer yazılımlar ile birlikte yayılırlar, bu yüzden de bu programlardan korunmak için yeni bir programı nasıl yüklemeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekmektedir. İşin anahtarı doğru yükleme seçeneklerini tercih etmektir.   “Varsayılan” veya “Standart” yükleme seçeneklerini tercih ederseniz, casus yazılımlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır. Oysa “Özel” veya “Gelişmiş” ayarları tercih etmeniz gerekmektedir ve yükleme işlemi sırasında herhangi bir ekstra program ile karşılaşacak olursanız seçkisini kaldırmalısınız. Bir dahaki program yükleme işlemi sırasında bu tavsiyelerimizi hatırlamanızı tavsiye ederiz. Bu tarz programlar üçüncü-parti programlarla ilgili bilgileri çok iyi şekilde saklarlar bu yüzden dip notları çok dikkatli okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Luckysite123.com’u hızlı ve etkili olarak kaldırın

Deneyimli bir bilgisayar kullanıcısı iseniz, Luckysite123.com virüsünü kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Yine de, daha az deneyimki kullanıcılar için bu işlem biraz daha karmaşık olaiblir. Bu oldukça da normaldir çünkü bu çok inatçı bir tarayıcı korsanıdır bu yüzden lütfen aşağıdaki Luckysite123.com kaldırma talimatlarını çok dikkatlice uygulayın. En güvenli seçenek güvenli bir program ile otomatik kaldırma seçeneğini tercih etmektir.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Luckysite123.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Luckysite123.com virüsünü kaldırım

Bu adımları takip edin ve daha önceden yüklemiş olduğunuz tüm şüpheli programları silmeyi unutmayın.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Luckysite123.com ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Luckysite123.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
 5. Luckysite123.com'i Windows kısayollarından kaldırın.
  Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin. Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 6. Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın. 'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

Mac OS X sisteminden Luckysite123.com virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Luckysite123.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge 'den Luckysite123.com virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Luckysite123.com Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Luckysite123.com virüsünü kaldırın

Firefox için,”Arama Motorlarını Düzenle” seçeneği ile ana sayfayı değiştirebilir ve Luckysite123 virüsünü kaldırabilirsiniz. Aşağıdaki talimatları kullanın.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Luckysite123.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 4. Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 5. Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın. 'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın.
 6. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 7. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Luckysite123.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Luckysite123.com virüsünü kaldırın

Chrome tarayıcısında ise,  Luckysite123.com anasayfa linkini aşağıda açıklandığı şekilde silebilirsiniz. .

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Luckysite123.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
  Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 4. Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın. Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 5. Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 6. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 7. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 8. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 9. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 10. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Luckysite123.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-luckysite123-com-virus.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI