Önem ölçekli:  
  (73/100)

MyPC Backup seçeneğini kaldırın

Jake Doevan ile - - | Kötücül yazılım Yaz

MyPC Backup Nedir?

MyPc Backup(My PC Backup veya MyPCBackup olarak da geçmekte) olduğu gibi kabul etmememiz gereken yanıltıcı bir programdır. Bunu kolaylıkla söylemekteyiz cünkü bilgisayarınızın masa üstünde istenmeyen mesajlar çıkmasına yol açmakta. Bu mesajlar genelde her bilgisayarınız yeniden başlatışınızda ortaya çıkar ve onları sinir bozucu ve dikkat dağıtıcı bulabilirsiniz. Bu reklamlar bir kere bilgisayarınızın masa üstünüzde belirdi mi, vakit kaybetmeden bilgisayarınızı yedeklemeniz gerektiğini iddaa etmekte. Elbette, bu kötücül yazılım daha sonra aynı işlemi kedisi yapmayı teklif etmekte. MyPC Backup her ne kadar güven verici gözükse de bu mesajlar karşısında çok dikkatli olmalısınız. Yoksa hiçbir faydası olmayan bir programa para verebilir hatta bilgisayarınıza istenmeyen yazılımların girmesine sebep olabilirsiniz. Ayrıca bazı güvenlik uzmanlarına göre bütün web tarayıcılarını ele geçirebilme ve kullanıcının bilgisi dışında haraketlerini takip etme özelliği olduğu için banka verileri, kayıtları ve benzeri kişisel bilgileri de çalabilir bu program. Bilgisayarınızda çoktan MyPC Backup programına denk gelmiş ve bu programı bilinçli olarak indirmediğinize eminseniz,  vakit kaybetmeden bilgisayarınızı güncel bir anti-casus yazılımı ile tarayıp şüpheli, tehlikeli ve güvenilmez programlardan arındırdığınıza emin olmalısınız. Bunun için kuvvetle  şüpheli programları test ederken harika sonuçlar sergileyen Reimage Reimage Cleaner Intego kullanmanızı tavsiye ediyoruz

MyPC Backup bilgisayarıma nasıl girer?

My PC Backup diğer potansiyel istenmeyen zararlı programlar gibi dağılmaktadır. Zararlı bir maili açtıktan ya da zararlı bir siteyi ziyaret ettikten sonra sisteminize girebilir. Ayrıca, ücretsiz ve paylaşımlı programlarla birlikte seçmeli olarak veya paket halinde bilgisayarınıza sızabilir. Bu tarz tehditlerden sakınmak için, şüpheli web sitelerinden uzak durmalı ve bilgisayarınıza güvenilir bir anti-virüs yazılımı kurmalısınız. Ayrıca ücretsiz, paylaşımlı veya farklı bir çeşit yazılım yüklerken her zaman Özel veya Gelişmiş yükleme seçeneklerini bu zararlı yazılımların sisteminize girmemesi için tercih etmelisiniz.

Eğer bu program bilgisayarınıza girerse kayıt bilgilerini sisteme indirmekte ve kendi için masaüstünde kısayol oluşturmaktadır. Sonuç olarak şu tür uyarıları göstermeye başlar:

Reminder: Your computer is not backed up, backup your files online today

Lütfen bu tür mesajlardan uzak durun. Tek amaçladıkları şey kullanıcıların paralarını çalmak ya da daha fazla zararlı programı sisteme getirmektir. Ayrıca, bu yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmalısınzı çünkü diğer tehditlerin bilgisayarınıza sızmasına hatta kişisel bilgilerinizi kaybetmenize yol açabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve bilgisayarınızı düzeltmek için şu adımları takip etmelisiniz:

MyPC Backup programını sistemimden nasıl kaldırırım?

MyPC Backup reklamlarından kurtulmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden bilgisayarınızı güvenilir bir program ile kontrol etmelisiniz çünkü bu programın elle kaldırma metodu bulunmamaktadır. Bu durumda Reimage Reimage Cleaner Intego ya da SpyHunter 5Combo Cleaner programlarından birine güvenebilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
MyPC Backup bellek kopyası
MyPC Backup bellek kopyası

Yazar hakkında

Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-mypc-backup.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI


MyPC Backup ile ilgili düşünceniz