Nuesearch.com seçeneğini kaldırın (Oca 2021 güncellemesi)

Olivia Morelli ile - - | Browser hijacker Yaz

Nuesearch.com’a güvenebilir miyim?

Nuesearch.com virüsü (veya kısaca NueSearch) bir arama motorundan çok daha ziyade bir potansiyel istenmeyen programdır. Tıpkı “kuzeni” Amisites.com virüsü gibi, bu arama motoru da “tarayıcı korsanı” kategorisine eklendi. Neyse ki, hemen hemen her saygın anti-casus yazılımı ile kaldırabilirsiniz, bu yüzden onunla uğraşarak vakit harcamanıza gerek yok. Kullanıcının bilgisi dışında bilgisayarlara sızma yeteneği dışında, bu program ayrıca her tarayıcıyı da etkileyebilmekte. Sonuç, tarayıcınızı her başlattığınızda başlangıç sayfası yerine gelmeye başlar ve varsayılan arama motorunuz olur. İnternette arama yaparken Nuesearch.com’u kullanmamadığınıza emin olun! Kullanıcıların arama sonuçlarını değiştirip şüpheli sitelere yönlendirebildiği gözlemlendi. Bu sitelerde asla vakit geçirmemelisiniz, çünkü buraları ziyaret etmeniz sonucunda kötücül yazılımlar bilgisayarınıza sızabilir. Bu tür yüksek riskli internet siteleri çoğunlukla reklam yazılımları ve tarayıcı korsanları ve hatta bazen fidye yazılımları ile kullanıcıları etkilemek için kullanılıyor.

Nuesearch.com’u kaldırmayı sadece tekrar yönlendirme özelliğinden dolay düşünmemelisiniz. Bilgisayar uzmanlarına göre, bu arama aracı aynı zamanda sizi internette gezinirken takip de edebilir. Bu tarayıcı korsanının yardımı ile, sahtekarlar sizin arama sonuçlarınızı,eposta adresinizi,bilgisayarınızın lokasyonunu ve benzeri bilgileri öğrenebilir. Bu bilgileirn üçünkü parti şirketlere diledikleri gibi kullanmaları için satılabileceğini unutmayınız. Bu noktada, size tavsiyemiz çok basit – Nuesearch.com’u bilgisayarınızdan vakit geçirmeden kaldırmalısınız. Bunun için de, aşağıda verilen adımları uygulayabilir veya ReimageIntego gibi güvenilir bir yazılım kurabilirsiniz.

Nuesearch.com browser hijacker replaces browser's homepage

NueSearch.com virüsü bilgisayarıma nasıl bulaşır?

Bu tarayıcı korsanı “çıkınlama” denilen yöntemi kullanarak yayıldığı içi,bilgisayarınıza izin almadan da sızabilmekte. Bu yöntem sayesinde, programın yapımcıları bu arama motorunu, kullanıcılar tarafından pek kontrol edilmeyen “isteğe bağlı indirme” sekmesine saklayabilirler. Eğer program yükleme işini yakından kontrol etmeye yatkınlığınız yoksa, NueSearch’ü bonus uygulama olarak yüklemiş olabilirsiniz. Yine de, size ısrarla bu programı reklam bazlı bir yazılım olduğu ve bilgisayarınıza zararlı programların sızmasına yardımcı olabileceği için kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Tercihe bağlı yüklemeleri önlemek için, belirli yükleme ayarlarını seçmeli ve onları dikkatle düzeltmelisiniz. Doğru seçeneklerin Varsayılan veya Standart yerine, Gelişmiş ve Özel olduğunu unutmayınız.Gelişmiş/Özel ayarları açtığınızda, bütün tavsiye edilen sekmelere bakıp, seçkilerini kaldırınız. Ayrıca benzer bilgileri bulabileceğiniz için, Gizlilik Ayarları ve Kullanıcı Sözleşmelerine bakmanız da tavsiye edilir.

Nuesearch.com’u bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim?

Nuesearch.com virüsü sizi tekin olmayan sitelere yönlendirebildiği ve güvenlik problemlerine yol açabildiği için, sisteminizden silinmelidir. Eğer bu tarz siteleri pass geçmek istiyorsanız, bu korsanın önerdiği arama motorunu kullanmayıp daha iyi alternatiflere yönelin. Bu tarayıcı korsanını silip kaldırmak için, kötücül yazılımları ve casus yazılımlarını yakalayabilen güvenilirbir program kullanmalısınız. Eğer bu programı kaldırmak için ekstra yazılım kullanmak istemiyorsanız, aşağıda verilen talimatları takip ederiniz. Eğer bu adımları tamamladıktan sonra bilgisayarınız güvende değil gibi hissederseniz, Nuesearch.com’u kaldırma işlemini bir otomatik kötücül yazılım kaldırma programı ile tamamlayınız. Bu programlar tüm sisteminizi tarayıp bütün tehlikeli programları bulabilir.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Nuesearch.com'i Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Nuesearch.com virüsünü kaldırım

NueSearch.com tarayıcı korsanını bilgisayarınızdan elle kaldırmak için bütün bileşenlerini tamamen kaldırmanız gerekmekte. Bu durumda, NueSearch Uninstall, Uninstall – amz, Amisites, Browser Muhafızı, Yontoo ve benzeri şüpheli uygulamaları da kaldırmalısınız Windows’tan kaldırılması gerektiğine dair kanıtın kısa yolu : http://www.nuesearch.com.com/?ts=[timestamp]&v=[version]&uid=[uid]&ptid=[unknown]&mode=[unknown]

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Nuesearch.com ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Nuesearch.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Nuesearch.com virüsünü kaldırın

NueSearch’ü Mac OS X ‘ten kaldırırken, amz, NueSearch Uninstall, Amisites, Browser Muhafızı, Yontoo, gibi bütün şüpheli uygulamaları birlikte kaldırmalısınız.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Nuesearch.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından Nuesearch.com virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Nuesearch.com ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Nuesearch.com kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Mozilla Firefox (FF) programından Nuesearch.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Nuesearch.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Nuesearch.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Nuesearch.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Nuesearch.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Nuesearch.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Nuesearch.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Nuesearch.com ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Nuesearch.com kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Nuesearch.com programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI