Olpair.com seçeneğini kaldırın (Kaldırma Talimatları) - Mar 2021 güncellemesi

Jake Doevan ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Olpair.com'ı Kaldırma Rehberi

Olpair.com nedir

Olpair.com, video paylaşımı için kullanıldığında rahatsız edici açılır pencerelere yol açan bir paylaşım servisidir.

Olpair.com virüsü

Olpair.com, Kodi kullanıcılarının Openload.co aracılığıyla Android, Windows ve diğer işletim sistemlerinde video, müzik ve diğer içeriklerini paylaşmak için cihazlarına kurduğu bir hizmettir. Kodi 2002 yılında kurulmuş ve o günden bu yana popülerliği artan açık kaynaklı bir medya oynatıcı programıdır. Uygulama sayesinde içerik paylaşmak için kullanıcılar bir üçüncü taraf uygulamaya ihtiyaç duyarlar. Bunlardan biri olan https://olpair.com kullanıcılar arasında oldukça popüler bir uygulamadır. Kullanıcılar bu uygulamanın internet sitesine giderek IP adreslerini onaylatır ve ardından 4 saat boyunca paylaşımda bulunabilirler. Bunun yapılmasının tek amacı, yazılımcıların bu sayfaya reklam doldurarak para basmasını sağlamaktır. Olpair.com virüsü kullanıcılarda çok sayıda yan etki oluşturur ve Directlinkkpush.com ya da Cgg.peakexc.com gibi yabancı sitelere yönlendirmeler yapar. Ancak daha önemlisi ve çok daha tehlikelisi, sitenin insanlar paylaşımlarını yaparken ve hatta video izlerlerken kripto para madenciliği yapıyor olması.

Özet
İsim Olpair.com
Tip Reklam Virüsü
İlişki Openload.co
Önemli Tehlikeleri Tehlikeli sitelere de gidebilecek şüpheli yönlendirmeler.
Belirtileri Aşırı ve güvenliği olmayan reklam gösterimleri.
Silme İşlemleri Olpair.com ile alakalı açılır pencerelerden kurtulmak için aşağıdaki yönergeleri takip edin.
Optimizasyon

Ayrıca cihazınızı ReimageIntego ile tarayarak, silme işleminin ardından cihazınızda oluşmuş hasarları onarabilirsiniz.

Kendi başına bu servis zararlı olmasa da bazı kullanıcılar aşırı sayıda ve güvenliksiz reklam gösterimlerinden dolayı programa Olpair.com virüsü adını veriyorlar. Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox ve Safari gibi tüm tarayıcılarda oluşan rahatsız edici reklamların önüne geçmenin tek yolu siteyi kapatmak. Ancak birçok kullanıcı servisin ücretsiz olmasından dolayı bu siteye girmeye devam ediyor.

Eğer aranızda bu servisi kullananlar varsa Olpari.com açılır pencere reklamlarının sitesinin kullanıldığı sürece tarayıcınızı sürekli olarak rahatsız edeceğini aklınızda tutsanız iyi olur. Dahası eğer bu açılan reklamlara isteyerek ya da yanlışlıkla tıkladığınızda bilgisayarınıza ya da diğer cihazlarınıza tehlikeli uygulamalar yükleyebilirsiniz. Eğer böyle bir şey başınıza gelirse Olpair.com silme işleminin adam akıllı bir anti-virüs programı ile yapılması gerekir.

Ancak bazı programların açıklarından yararlanan ya da şifre hırsızlarının yardımı ile bilgisayara sızan bazı kötü amaçlı yazılımlar herhangi bir işaret ya da belirti açığa çıkarmazlar. Bu yüzden kaliteli bir anti virüs programını gerçek zamanlı denetleme özelliği devamlı açık bir şekilde kullanmalısınız. Bu sayede Olpair.com virüsünün indirme sitelerine yönlendiren bildirimlerinden de kurtulabilirsiniz.

Bu tehlikeli servis paylaşımları yapabilmek için IP adresinizi kullandığından dolayı aynı ağa bağlı telefon ve tabletleriniz de bu yüzden zarar görebilir. Reklamlar, gereksiz alanlar, indirim haberleri, oradan oraya atıp duran bağlantılar ve diğer rahatsız edici dijital objeler tarayıcınızın her tarafına dolabilir. Bunlardan birine kazara tıklamanız halinde bir anda cihazınız reklam virüsleri ve tehlikeli yazılımlarla dolabilir. Bu yüzden Olpair.com hizmetlerini Chrome ve diğer tarayıcılarınızdan kaldırmalısınız.

Eğer bu servisi bir süredir kullanıyorsanız ve tarayıcınızın davranışında rahatsız edici değişimler fark ediyorsanız bilgisayarınızı ReimageIntego gibi bir programla taramanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu gibi bilgisayar onarım programları cihazınızı eski normal haline geri döndürebilir.

Olpair.com açılır pencere reklamlarıOlpari.com, farklı türlerde saldırı yapmak üzere tasarlanmış, Kodi için üretilen bir paylaşım servisidir.

Reklam virüslerinin bulaşma biçimleri

Reklam virüsleri, bilgisayarını özenle korumaya çalışan kullanıcılar dahil hemen herkesin sorunu olan rahatsız edici bir virüs tipidir. Bu virüslere yakalanma şansını azaltmak için uzmanlar tarafından önerilen şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Bir anti virüs programı kullanın.
 • Cihazınızda yer alan tüm yazılımları, güncellemeleri gelir gelmez güncelleyin.
 • Şüphelendiğiniz reklamlara tıklamayın.
 • Şüpheli sitelerdeki içeriklere tıklamayın.
 • Dosya takip sitelerinden uzak durmaya çalışın.
 • Kaçak yazılımları indirmeyin.
 • Program indirirken güvenilir siteleri tercih edin.
 • Programları yüklerken her zaman Uzman (Advanced) ya da Özel (Custom) seçenekleri ile yükleyin.

Unutmayın ki bedava hizmet veren siteler her zaman (çoğu zaman fark edilemeyecek bir şekilde) bir kazanma yöntemi dener. Bu ilişkide bir taraf devamlı kazanırken diğer taraf virüs bulaşması ya da kimlik bilgilerinin çalınması gibi sorunlarla baş başa kalır.

Bilgisayarınızdan Olpair.com virüsünü kaldırın

Olpair.com virüsünü bilgisayardan silmenin zorluğu bazı faktörlere göre değişebilir. Eğer bilgisayarınıza herhangi bir kötü amaçlı yazılım sızmayı başaramadıysa siteden uzaklaşmanız ve bir daha siteye girmemeniz yetecektir. Ancak siteye girmiş ve bu reklamlara ya da herhangi bir içeriğe tıklamışsanız bilgisayarda oluşmuş herhangi gizli bir sorunun varlığını tespit etmek için mutlaka cihazına tam kapsamlı bir tarama yapmalısınız. Bir diğer önemli uyarımız da; Chrome, Firefox ve diğer tarayıcıları silip tekrar yüklemeniz olacaktır.

Eğer cihazınıza rahatsızlık verici bir yazılımın sızıp sızmadığı konusunda emin olamıyorsanız, Kontrol Paneli (Windows için), Finder (macOS için) ya da Uygulamalar ve Bildirimler (Android için) ayarlarından izinsiz yüklenmiş olan uygulamaların olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer varsa hiç düşünmeden bunları silin. Aşağıda hem Windows hem de Mac bilgisayarınızdan Olpair.com virüsünü silmek için gerekli olan adımlar verilmiştir. Eğer istenmeyen bir yazılım ile karşı karşıya kalırsanız bu adımları takip edin:

 1. Cihazınızda yer alan Ayarlar sekmesine gidin.
 2. Uygulamalar & Bildirimler sekmesini tıklayın.
 3. Burada yer alan uygulamalar arasında şüpheli olanları Kaldırın.
 4. Eğer hiçbir uygulama görmüyorsanız, en başta yer alan Tüm uygulamaları gör ya da Uygulama bilgileri seçeneklerine tıklayın.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Olpair.com'i Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

Windows işletim sisteminden Olpair.com virüsünü silmek için aşağıdaki adımları takip edin:

Olpair.com programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi.Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede Olpair.com ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayınWindows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program KaldırWindows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden Olpair.com virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Olpair.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge programından Olpair.com virüsünü kaldırın

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Olpair.com Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Tehlikeli eklentileri silme;

 1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
 2. Uzantılar'ı seçin.
 3. Burada Olpair.com ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Anasayfayı yenileme:

 1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
 2. Seçenekler'i seçin.
 3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

Cookies ve site verilerini silme:

 1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
 2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
 3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
 4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
 5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Kurma

Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra Olpair.com silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
 2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
 3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
 4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
 5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler Olpair.com sorununu ortadan kaldıracaktır.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Google Chrome programından Olpair.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Olpair.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Olpair.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Olpair.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Olpair.com ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Olpair.com kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Olpair.com programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI