Önem ölçekli:  
  (10/100)

Ourstartpage.com virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Oca 2021 güncellemesi

Jake Doevan ile - - | Browser hijacker Yaz

Ourstartpage.com’u araştırmadan önce bilmeniz gerekenler?

Saldırgan reklamlardan rahatsız olan bir yapınız varsa, Ourstartpage.com virüsü internet gezintilerinizi bir kabusa dönüştürebilir çünkü durmaksızın sponsoru olduğu sitelere yönlendirmeler gerçekleştirir. Fakat, bu davranışlarla karşılaşmadan önce, bunun iyi ve güvenilir bir site olduğunu düşünebilirsiniz. Öncelikle, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Lehçe, Portekizce ve diğer dillerde altı farklı favori websiteleri butonları önerir. En son olarak da, Ana sayfasında size zamanı ve bazı dostça sözler gösterir ve Ourstartpage.com yönlendirme aktivitesi ile sizi ilginç sitelere yönlendirir. Fiyat karşılaştırması yapan veya loto kazandığınısı söyleyen, indirimlerden bahseden sayfalara yönlendirilebilirsiniz.

Her şey güzel gözüktüğüne göre, neden Ourstartpage.com’u bilgisayarınızdan kaldırmalısınız ki? Öncelikle, bu bir tarayıcı korsanıdır ve tarayıcınızda izniniz olmadan belirir.  Tarayıcınız ansızın şüpheli sitelere yönlendirmelere başlamış ve ana sayfanız ile varsayılan arama motorunuz her zamankinden başka bilmediğiniz sayfalara değişmişse, saldırıya maruz kaldınız demektir. Ayrıca, yakından bakacak olursanız dizayn edilmesindeki ana amacın reklam göstermek olduğunu göreceksiniz. Programın geliştiricilerinin programdan para kazanmak istemesi anlaşılabilir, fakat sponsorlu linklerin tarayıcıyı işgal etmesi tahammül sınırlarını aşabilir. Ayrıca, aradığınız sonuçları göstermek yerine size reklamlarla saldıran bir arama motorunun nesi iyi olabilir ki? Sisteminizi tarayıcı korsanlarını kaldırmakta başarılı ReimageIntego ile veya başka bir anti-kötücül yazılım aracı ile tarayıp kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz, Ourstartpage.com sayfasını sildiğinizden pişman olmayacağınıza eminiz.

An illustration of the ourstartpage.com browser hijacker virus

Arama sonuçlarında yarattığı sponsorlu linkler ve rastgele sitelere yerleştirdiği reklamların orjinal içerikten farklı olup fazlasıyla sırnaşık olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Dahası,Ourstartpage.com daha fazla reklam yaratabilmek adına ekstra sistem kaynağı kullanır yani sistem yavaşlamalarına da sebebiyet verir. Sonuç olarak, tarayıcının açılması daha uzun sürer, dilenen sayfaların açılması zaman alır veya arada çökmeler gerçekleşir. Tüm problemlere ek olarak, bu tarz sistem korsanları, gizlilik ihlali, güvenlik riskleri sorunları gibi ekstra sorunları tetikler. Hala, Ourstartpage.com aramamotorunu tarayıcınızdan kaldırıp kaldırmamayı düşünüyorsanız, unutmayın ki sisteminizde ne kadar çok kalırsa o kadar saldırgan hale gelmekte.

Bu virüsten nasıl korunabilirim?

Ourstartpage.com taraıcınızı ele geçirip bir takım kurallar size empoze etmeye başlayana kadar beklemeyin. Bilgisayarınızın güvenliği için güvenebilieceğiniz anti-kötücül yazılım, anti-casus yazılımlar vasıtası ile onunla savaşın.Güvenlik programlarınızı her zaman güncel tutun. Güncelliğini kaybedip fonksiyonelliğini yitirmelerine izin vermeyin. Online haraketlerinize de dikkat ettin. Ziyaret ettiğiniz sayfaların güvenilirliğine dikkat edin ve mümkün olduğu kadar saygın ve güvenilir programlar indirmeye çalışın.Yine de, her zaman uygulamaları içindeki saklı içerik olma ihtimaline karşı, Son Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Politikalırını okuyarak kontrol edin Ayrıca sadece Gelişmiş ve Özel yükleme yöntemlerini seçip kurulumun bütün aşamalarını gözlemlemenizi tavsiye ediyoruz. Outstarpage’in sisteminize sızmasını engellemek için, ana sayfanız ve varsayılan arama motorunuzu değiştirmek isteyen bütün seçkileri kaldırmanız gerekmekte. Ayrıca sisteminize şüpheli eklentiler ve uzantıların da girmesine izin vermemelisiniz.

Ourstartpage.com silme yöntemleri neledir?

Ourstartpage.com veya benzeri tarayıcı korsanları tarafından etkilenince, profesyoneller silme işlemine her zaman full sistem taraması ile başlamayı tavsiye etmekte. Bu araştırma sisteminizde saklanana bütün virüsler, gereksiz dosyalar ve kötücül yazılımları bulmaya yardımcı olur. Sonra da ister antivirüs programınızın bunları otomatik kaldırmasına izin verirsiniz ya da kendiniz kaldırırsınız. Ourstartpage.com’u elle kaldırmayı tercih etmek oldukça zahmetlidir, ama bu makalede size sunduğumuz profesyonel tavsiyelerle kolaylıkla üstesinden gelinebilinir. Ama otomatik araçların en kesin ve kati sonuç verdiğini aklınızdan çıkarmayınız.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
Ourstartpage.com virüsü bellek kopyası
Ourstartpage.com virüsü bellek kopyası

Ourstartpage.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Ourstartpage.com virüsünü kaldırım

Ourstartpage.com korsanı ve benzerlerini yoketmek için, bütün bileşenlerini sistemden kaldırmalısınız. Microsoft veya diğer saygın şirketlere ait olmayan  Şüpheli araç çubukları ve diğer arama bazlı uyglamarı tespit etmeye çalışmalısınız. Ayrıca,  ://www.ourstartpage.com/….. from Windows Shortcuts/Target field. sildiğinizden de emin olmalısınız.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Ourstartpage.com ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Ourstartpage.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
 5. Ourstartpage.com'i Windows kısayollarından kaldırın.
  Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin. Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 6. Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın. 'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

Mac OS X sisteminden Ourstartpage.com virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Ourstartpage.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından Ourstartpage.com virüsünü kaldırın

Internet Explorer’ınızı düzeltmek için , ourstartpage eklentisi diğer bilinmeyen girdileri kaldırdığınızdan emmin olmalısınız. Ayrıca tarayıcınızı da sıfırlamayı unutmamalısınız.

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Ourstartpage.com ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Ourstartpage.com kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge 'den Ourstartpage.com virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Ourstartpage.com Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Ourstartpage.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Ourstartpage.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 4. Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 5. Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın. 'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın.
 6. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 7. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Ourstartpage.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Ourstartpage.com virüsünü kaldırın

Ourstartpage.com virüsünü Chrome’dan kaldırmak için, tarayıcıya yüklenmiş bütün şüpheli eklentileri bulmalısınız. Tarihe göre sıralayıp en son yüklenenelerden başlayabilirsiniz.

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Ourstartpage.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
  Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 4. Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın. Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 5. Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 6. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 7. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 8. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 9. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 10. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Ourstartpage.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Ourstartpage.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Ourstartpage.com ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 4. Homepage alanına bakın. Ourstartpage.com ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın. 'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin.
 5. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 6. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Ourstartpage.com kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-ourstartpage-com-virus.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI