Önem ölçekli:  
  (9/100)

PopAds virüsünü kaldır (Ücretsiz Rehber) - Basit Kaldırma Rehberi

Lucia Danes ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

PopAds reklamlarının sorunu ne?

PopAds virüsü ansızın canınızı sıkmaya başlayabilir özellikle hızlıca program yükledikten sonra. Görünüşe göre bu programda bir potansiyel istenmeyen programdır (PİP)  ve bilgisayarınıza sadece sizin izninizle girebilir; bu yüzden de, kötücül bir virüs olarak nitelendirilemez. Uzmanlar reklam yazılımı olarak nitelendirmekte çünkü kullanıcılara oldukça fazla sayıda reklam göstermekte. Aslında bu reklamlar, PopAds.net serverlarından gelir. PopAds bir reklam ağının adıdır, ve bunu bilgisayarınızda görmeniz de bilgisayarınızın bu networktan reklam alıp tıklamanız umuduyla gösterilen reklamlara maruz kaldığı anlamna gelmektedir. Yine de, reklam ağı üçüncü parti web sisteler tarafından görüntülenen bütün reklamları kontrole debilir, PopAds reklamlarına tıklarken çok dikkatli olmanızı tavsiye etmekteyiz. Yönlendirileceğiniz her sitenin kendi gizlilik politikaları vardır ve bunlara karşı dikkatli olmalısınız. Bu sayfaların hakkınızda hangi bilgileri topladığı ve bu bilgilerle ne yapacağını asla bilemezsiniz.

PopAds reklamları
Ekranınızda çok fazla sayıda PopAds reklamı görüyorsanız, bilgisayarınız reklam yazılımı tarafından etkilenmiş olabilir. Tespit etmek için iyi bir anti-casus yazılımı bilgisayarınızı taramalısınız

Eğer yanlışlıkla ücretsiz fakat reklam destekli bir yazılım yüklerseniz, muhtemelen internette hangi sayfayı ziyaret ederseniz edin PopAds reklamları ile karşılaşacaksınız demektir. Bu reklamlar karşınıza her türlü form ve şekilde çıkabilir. Bu reklamların bazıları size faydalı içerik sağlayabilirken kimisi uygunsuz ve gereksiz içerik gösterebilir örneğin adult sitelerin de reklamı yapılmaktadır bu ağ üzerinden yani siz veya küçük yakınlarınız bilgisayar kullanırken ansızın adult içerikle karşılaşabilir. Her ne kadar sadece görsel materyal de palaşsalar bu sayfalardaki linklerle ilgili tüm tehlikeleri düşünmelisiniz. Güvenlik uzmanları reklaml serverlarının tüm bu sebeplerden dolayı oldukça riskli olduğunu belirtmekte. Bazı dolandırıcıların daha fazla virüs yaymak için bu reklam ağlarını hedef aldıkları bir gerçektir. Bu yüzden, bahsedilen reklam ağından çok sayıda reklama maruz kalmaya başladysanız, muhtemelen bu ağdan reklamların tanıtımını yapan bir program yüklemişsinizdir. Bu reklamları kaldırmak istediğiniz taktirde ilk önce, PopAds reklam yazılımını kaldırmanız gerekir. Reimage ile,  tüm bu işlemi bir kaç dakikada halledebilirsiniz, kendiniz yapmakla uğraşırsanız daha fazla zaman alacaktır. Tam olarak da bu yüzden PopAds reklamlarını otomatik kaldırmanzı önermekteyiz.

Bilgisayarımı bu reklam programlarından nasıl koruyabilirim?

Adware  kurbanlarına tarayıcıyı kullanırken reklamlar sunan ücretsiz bir program türüdür. Genelde, kullanıcı program kurulum esnasında ” Tavsiye edilen”, ” Varsayılan”, “Standart” seçneklerini seçtğinide sistemlerine girer. Ücretsiz programların büyük çoğunluğu ücretsiz programlar sunmayı teklif eder bunu yaparken de amaçları geliştiricilerine para kazandırmaktır. Kullanıcıların büyük çoğunluğu kurulum işlemi sırasında dikkatli davranmadıkları için bu programlarla karşılaşırlar.  Sadece Gelişmiş ve Özel yükleme seçenekleri sizi ekstra bileşenlerden koruyabilir.

PopAds programını tamamen nasıl kaldırabilirim?

Reklamlar ekranınızda rahatsız edici derecede çok çıkmaya başlarsa bunu kabul etmemelisiniz. PopAds reklamlarnı otomatik kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz çünkü tüm bileşenleri sistemden kaldırmak için oldukça fazla zaman harcamalısınız ve eminiz yapacak daha iyi şeylerinzi vardır.  Otomatik PopAds virüsü kaldırma işlemi için, tavsiye ettiğimiz anti-casus ve anti-kötücül yazılım programlarından birisini kullanabilirsinizReimage. PopAds reklamını elle kaldırmak isterseniz, aşağıdaki yazıda verilen talimatları uygulamalısınız.

Şu programların yardımı ile virüsleri otomatik olarak kaldırabilirsin: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Bu uygulamaları tavsiye ediyoruz çünkü potansiyel istenmeyen programları, virüsleri tüm dosyaları ve onlarla ilgili tüm girdilerle tespit etmekteler.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
 Reimage virüslerin verdiği hasarı telafi etmek için tavsiye edilmektedir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

PopAds Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden PopAds virüsünü kaldırım

Sisteminizde “By PopAds” etiketli reklamları görmeye başladıysanız, son yüklediğiniz programları kontrol edinip aralarından şüpheli gelenleri silin.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. PopAds ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada PopAds ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden PopAds virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve PopAds ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından PopAds virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada PopAds ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve PopAds kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge 'den PopAds virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, PopAds Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından PopAds virüsünü kaldırın

Tüm şüpheli uzantıları silerek Firefox tarayıcınızı temizleyin. PopAds denilen uzantıyı bulamazsınız, diğer şüpheli uzantılara bakıp onları da kaldırın.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada PopAds ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve PopAds kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından PopAds virüsünü kaldırın

Chrome tarayıcısında, Uzantılar denilen paneli açıp içinde son yüklenen programlara bakmalısınız. Gözünüze şüpheli gelenleri kaldırın. PopAds adında bir uzantı var ise burada, en kısa sürede silmelisiniz.

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada PopAds 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve PopAds kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından PopAds virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve PopAds ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. PopAds kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Yazar hakkında

Lucia Danes
Lucia Danes - Virüs araştırmacısı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Lucia Danes ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-popads-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI