Önem ölçekli:  
  (10/100)

“Promoted Content by mgid” reklamlarını kaldır (Kolay Kaldırma Rehberi) - Eyl 2019 tarihinde güncellendi

Alice Woods ile - -   MGID | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Mgid reklamları bilgisayarınızdaki bazı “sonradan ortaya” sorunların sebebi olabilir

“Promoted Content by mgid” ads

Mgid reklamları aslında ya oldukça ilgi çekici ya da oldukça dikkat dağıtıcı yazılar olarak tanımlanırlar. Ayrıca, kullanıcıları ticari teklifle rahatsız eden daha sinir bozucu bir  versiyonu daha bulunmaktadır. Doğal olarak da bazı kullanıcılar bu ağa PİP ve hem Windows hem Mac sistemleri etkileyebilen reklam yayınlayan istenmeyen yazılım olarak değerlendirmekteler..

Mgid programının hiçbir kötü yanı yoktur. Sadece scriptlerini tarayıcıda gizleyerek kullanıcı belli sayfaya girdiğinde sponsorlu reklam göstermesini sağlar. Yine de, bazı kişiler zaman zaman aşırı fazla mgid reklamlarından şikayet etmektedirler. Böyle bir durumda, sistemi sponsorlu uygulamalar için kontrol etmenizi tavsiye etmekteyiz( yani reklam yazılımı).

Bilgisayarınızda böyle bir uygulama olduğunda (genelde tarayıcı eklentisi veya uzantısı olur), tarayıcı da daha önce olduğundan daha yavaş çalışmaya başlayabilir çünkü sürekli çıkan reklamlar sistemi yavaşlatacaktır. Ayrıca, internette gezinirken kullandığınız uygulamalarda ve yeni tarayıcınızda yeni sayfalar yüklenirken de yavaşlamalara şahit olacaksınız.

“Promoted Content by mgid” reklamları örneği

Tipik olarak, Mgid reklamları tıklama başına ödeme stratejisi ile çalışmaktalar ve programın geliştiricileri de böyle para kazanmaktalar. Yine de, reklam geliri elde etmek için üçüncü partilerin reklamlarını sergilerken bazen yanlış reklamcılık örneği de sergilerle. Mgid'i kaldırmanızın ana nedenin bu olduğuna inanıyoruz. Unutmayın ki programın geliştiricileri reklamların doğruluğu veya güvenliğinden sorumlu değiller bu yüzden de bilgisayarınızı virüslerden korumak için elinizden geleni yapmanız tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

Bu bakımdan farklı web sitelerinden gösterilen reklamlara karşı çok dikkatli olmalısınız. Bilgisayarınızda farklı eğilimler sezerseniz, vakit kaybetmeden Reimage veya başka bir anti-kötücül yazılım aracı ile taramalısınız ve Mgid kaldırma işlemini tamamlamalısınız. Yine de bu eklenti ile gösterilen reklamların kötücül olmadığına dair size garanti verebiliriz.

Not! Bazı sayfalarda karşılaştığınız Mgid reklamlarının zararlı olmamasına rağmen sisteminizde de yer almasına gerek yoktur. Bu reklamlarına amcı belirli sayfalara daha çok ziyaretçi çekmektir. 

“Promoted Content by mgid” ads
Mgid bir virüs değildir fakat yine de kullanıcılara bazı sıkıntılar yaşatır.

Reklam destekeli yazılımdan korunma ipuçları

Reklam destekli yazılımlar farklı ve güvneilmez kaynaklardan indirilebilirler hatta bazı güvenilir sayfalardan bile indirilebilir örneğin download.com, cnet.com, softonic.com or soft32.com. Genelde diğer programlara ekli olarak ücretsiz veya paylaşımlı şekilde sisteme girer. Dolayısıyla program kuruluş sırasını hızlı geçen kullanıcılar tarafından kolay kolay farkedilemez.

Programlar tarafından İzinsiz sisteme sızmaların önüne geçmek için, indirilen içeriği sisteme yüklemeden önce araştırmak ŞARTTIR.

Bu “Gelişmiş” veya “Özel” kısımdan elle gerçekleştirilebilir veya indirdiğiniz programı sofistike bir antivirüs aracı ile tarayabilirsiniz de.

“Promoted Content by mgid” ads

Favori sayfalarınızdan MGID reklamlarını kaldırın

MGID virüsü sisteminize zarar vermese de, sisteminize sızıp yavaşlamalara yol açabilir.

Mgid kaldırma işlemini gerçekleştirerek sisteminize iyilik yapıyorsunuz. Sadece kaldırma işlemi sırasında aksiliklerden kaçınmak için gerekli araçları edinmeyi unutmamalısınız. Mgid virüsünü güvenli bir siber güvenlik racı veya elle kaldırabilirsiniz, uzmanlarımızın aşağıda tavsiye ettiği yazılımı kullanabilirsiniz. Bu reklam yazılımının Finlandiyalı kullanıcıları etkileyebileceğini unutmamalısınız .

Şu programların yardımı ile virüsleri otomatik olarak kaldırabilirsin: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Bu uygulamaları tavsiye ediyoruz çünkü potansiyel istenmeyen programları, virüsleri tüm dosyaları ve onlarla ilgili tüm girdilerle tespit etmekteler.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
 Reimage virüslerin verdiği hasarı telafi etmek için tavsiye edilmektedir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

“Promoted Content by mgid” Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden “Promoted Content by mgid” virüsünü kaldırım

Mgid reklamlarını Windows İS'den kaldırmak için, onları ortaya çıkaran PİP'leri kaldırmalısınız. Farklı isimler altında saklanıyor olabilirler, en son yüklediğiniz programları çok dikkatle incelemelisiniz ve şüpeli gözükenlerin hepsini kaldırmalısınız..

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. “Promoted Content by mgid” ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada “Promoted Content by mgid” ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden “Promoted Content by mgid” virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve “Promoted Content by mgid” ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından “Promoted Content by mgid” virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada “Promoted Content by mgid” ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve “Promoted Content by mgid” kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge 'dan “Promoted Content by mgid” 'ı kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, “Promoted Content by mgid” Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından “Promoted Content by mgid” virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada “Promoted Content by mgid” ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve “Promoted Content by mgid” kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından “Promoted Content by mgid” virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada “Promoted Content by mgid” 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve “Promoted Content by mgid” kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından “Promoted Content by mgid” virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve “Promoted Content by mgid” ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. “Promoted Content by mgid” kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Yazar hakkında

Alice Woods
Alice Woods

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Alice Woods ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-promoted-content-by-mgid-ads.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI