Rocket Tab seçeneğini kaldırın (Kaldırma Rehberi) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Olivia Morelli ile - - | Browser hijacker Yaz

Rocket Tab'ı Kaldırma Rehberi

Rocket Tab nedir

Rocket Tab geri gelip duruyor mu? Neden bilgisayarınızı bir türlü terketmediğinin cevabı burada:

Rocket Tab

Rocket Tab virüsü oldukça sinir bozucu ve potansiyel tehlikeli bir programdır ve bilgisayarınızı bu virüsten korumak için her şeyi yapmalısınız. Ayrıca, bu program tek başına bilse sisteminizi ele geçiremez – genellikle ünlü DNS Unlocker virüsü ile birlikte gelir. Bu iki potansiyel istenmeyen programa bulaştığı bilgisayarları kullananlar için bilgisayar kullanımı cehenneme dönüşebilir. İki program da tarayıcı deneyimini arttırma sözü vermekte, fakat gerçekte tam tersi olarak tüm deneyimi yok etmekteler.

Örneğin, RocketTab tarayıcı korsanı sisteme sızar sızmaz, tarayıcınız garip şekilde tepkiler vermeye başlar. Kullanıcılar genelde ekranda rastgele olarak ortaya çıkan aşırı miktarda reklamda şikayet ederler. Tipik olarak, bu reklamlar şu şekilde imzalanır: RocketTab powered by DNSUnlocker” veya “ads by RocketTab”. Bu tarayıcı korsanının, kullanıcı çeşitli alışveriş sitelerini veya satış odaklı bazı sayfaları ziyaret ettiğinde daha fazla reklam gösterdiğini farkettik.

Ayrıca, bazı kullanıcılar bu sinir bozucu parazitin bazı meşru programlar aracılığıyla görüntülenen reklamları da arttırdığından da şikayet etmekte, örneğin Spotify. Genel olarak, bu şüpheli yazılmın amacı kullanıcının bilgisayarını üçüncü-parti partnerlerin reklamalrı ile doldurmaktır böylece onların ziyaret sayılarını arttırmayı amaçlamaktadır. Her ziyaret programın yapımcıları için bir miktar gelir yaratmakta.

Her ne kadar RocketTab casus yazılımı kötücül yazılım kategorisine dahil olmasa da, ondan uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz. Kendi test bilgisayarımıza indirmeye çalıştıktan sonra sistemimizi şu programa indirmeye yönlendirdi hxxp://dx0f2a229w0d1.cloudfront.net/release/rt-installer-c.exe, ve tam bu noktada Google Güvenli Site Bariyeri tarafından durdurulduk, bu da bizi önümüzdeki sayfanın içinde zararlı programlar olabileceği konusunda uyardı. Bizim fikrimize göre, sadece bu uyarı bile RocketTab korsanını sistemden silmek için yeterli bir sebep.

Bu şüpheli tarayıcı korsanı internet aramalarınızı ciddi şekidle aksatabilir. Ana sayfa ve yeni sekme sayfalarını ve varsayılan arama motorunu kendi menfaatleri doğrultusunda değiştirebilir. Araştırmalarımıza göre, kurbanlarını üçüncü partilerin reklamlarını sergilemek için bir araç olarak kullandığı search.rockettab.com ve find.rockettab.com arama motorlarını kullanmaya ikna etmeye çalışmakta. Bu arama motorunun sergilediği sonuçlar sponsor lu linkler ve potansiyel tehlikeli sitelerle dolu olabilir.

Genelde bu sayfalar, kendi sayfa satış ve ziyaret sayılarını arttırmaya çalışmakta tabi bu arada sisteminize zararlı yazılımlar bulaştırmayacakları anlamına gelmemekte. Bu potansiyel istenmeyen programın sisteminizde bulunduğunun en açık belirtisi sürekli Rocket Tab yönlendirmelerinize maruz kalmanız olabilir.

Fakat, bu tarayıcı korsanından etkilenen bazı kullanıcıların verdiği bilgiyer göre tarayıcı yavaşlamaları, istenmeyen reklam gösterimi gibi can sıkıcı hareketler de gözlemlenebilmekte. Tüm bunlardan sisteminizi korumak istiyrosanız, vakit kaybetmeden sisteminizden RocketTab kaldırma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu programdan tamamen kurtulmak için ReimageIntego programını indirimp sisteminizi taramanızı tavsiye etmekteyiz.

Rocket Tab

Rocket Tab korsanı sistemimi nasıl ele geçirebilir?

RocketTab programını bilgisayarınıza daha rahat bir tarayıcı performansı vaadi ile indirmiş olabilirsiniz. Fakat, genelde RocketTab programı beraberinde istenmeyen ücretsiz ve paylaşımlı yazılımları da getirip, DNS Unlocker reklam yazılımını yaydığı bilinmektedir.

Elbette, sisteminize sızmasını engelleyebilirsiniz, sadece basit birkaç şeye dikkat etmeniz yeterlidir. Öncelikle yapmanız gereken kurulum işlemi sırasında daha dikkatli olmanız ( Özelleştirilmiş veya Gelişmiş yükleme tipini seçmeniz yardımcı olacaktır). Ayrıca, bu yükleme sırasında RocketTab programınısı sisteminize yüklemeyi kabul ettiğiniz seçkiyi de kaldırmalısınız.

Kaçıracak olursanız, varsayılan arama motorunuz yerine bu arama motoru ile karşılaşmanız kaçınılmazdır. Ayrıca, reklam gösteriminden para kazanabilmek için bu potansiyel istenmeyen program online haraketlerinizin kaydını tutmaktadır. Bilgisayarınızı koruyun; güvenilir bir güvenlik aracı kullanın, sisteminize başka programların sızmasını sağlayabilecek bilmediğiniz yazılımları yüklemekten çekinin. Sisteminizden kaldırmak için de sizin için hazırladığımız talimatları takip etmeniz yeterli olacaktır.

RocketTab reklamlarını engellemeye hazır olun

Rocket Tab veya diğer bilmediğiniz bir arama motorunun başlangıç sayfaızı veya arama motorunuzu ele geçirdğini farkettiyseniz, bu arama motorunun çoktan sisteminize sızdığı anlamına gelmekteidir. RocketTab virüsünün sisteminizden kaldırmak için aşağıdaki talimatları izlemelisiniz. Rocket Tab kaldırma işlemine başlamadan önce sizi birkaç şey konusunda bilgilendirmeliyiz.

Bu Potansiyel İstenmeyen Program var olan en agresif casus yazılımı çeşitlerinden birisidir ve Windows işletims isteminin içine bazı Kayıt dosyaları eklemektedir. Bunların her biri ekstra özenle silinmelidir. Genel olarak, bu zararlı kötücül yazılımları sisteminizden otomatik olarak kaldırmak elle kaldırma işleminden daha güvenlidir.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Rocket Tab'i Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden Rocket Tab virüsünü kaldırım

Aşağıda verilen talimatları kullanarak, bilgisayarınızdaki tüm şüpheli programları kaldırın. Genel hedefleriniz aşağıdakiler olmalıdır:

 • BrowserSafeGuard with RocketTab;
 • DNS Unlocker;
 • RocketTab. 

Uninstalling RocketTab

Yukarıdaki isimli veya benzeri eklentileir kaldırdıktan sonra web tarayıcınızı yeniden başlatmayı UNUTMAYIN

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Rocket Tab ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Rocket Tab ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Rocket Tab virüsünü kaldırın

Bu ve benzeri ada sahip uygulamaları sisteminizden kaldırın:

 • BrowserSafeGuard with RocketTab;
 • DNS Unlocker;
 • RocketTab.

Tarayıcınızı ana sayfanızı, yeni sekmelerinizi etkileyen bu ve benzeri uzantılardan arındırdığınızdan emin olun.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Rocket Tab ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge programından Rocket Tab virüsünü kaldırın

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Rocket Tab Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Rocket Tab virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Rocket Tab ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Rocket Tab kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Rocket Tab virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Rocket Tab 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Rocket Tab kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Rocket Tab virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Rocket Tab ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Rocket Tab kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Rocket Tab programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI