Social2Search reklamlarını kaldır (2021 güncellemesi) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Linas Kiguolis ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Social2Search Reklamlarını Kaldırma Rehberi

Social2Search reklamları nedir

Social2Search kullanmaya değer mi?

Social2Search kendini arkadaşlarınızın paylaşımlarını takip etmeye yarayan vazgeçilmez bir program olarak kendisini yere göğe sığdıramayan bir bir reklam yazılımı dağıtım programıdır. Resmi web sitesinin dediğine göre, normal arama sonuçlarını arkadaşlarınızın sosyal medya paylaşımları ile harmanaylan bir program. Yine de, kullanıcılar kurulumdan kısa süre sonra sistemlerinde Social2Search ün yerini aradıklarına göre programın fonksiyonelliğinden kimse memnun değil demektir. Fakat, görünüşe göre otomatik bir casus yazılım kaldırma programı olmadan, kaldırması oldukça zordur. Bu reklam yazılımının amacı mümkün olduğu kadr bilgisayar kalmak ve günlük kullanımda kullanıcılrına Social2Search reklamlarını sunmak. Bu uygulama, patlayan reklamlar, ekran içi reklamlar, reklam bantları, yazı içi gizli linkler aracılığı ile size, değişik reklam içerikleri, indirim bildirimleri, fiyat karşılaştırmaları, indirim kodları veya ücretsiz yazılımlar gibi içeriklerin reklamını yapmakta.

Çok sinir bozucu olmasının yanı sıre, bu reklamlar tehlikelide olabilmekteler; ki bu yüzden bilgisayar güvenlik uzmanları görmezden gelmenizi tavsiye etmekte. Bu Social2Search ilanlarına tıklayıp size sundukları içerikleri keşfetmek yerine, Social2Search uygulamasını sisteminizden nasıl kaldıracağınız üzerine yoğunlaşmalısınz çünkü bu reklamlar sizi zararlı web sitelerine yöneltip bilgisayarınızın virüslere maruz kalmasına yol açabilir. Bu uygulamanın yapımcısına göre, program ” üçüncü partiler tarafından sağlanan Social2Search Ürün ve Servisleri tarafından sunulan ürünlerin hazırlanmasında elinden gelenin en iyisini yapacağının garantisini vermekte fakat […] reklamların güvenilirliğine, doğruluğuna veya içeriğin güvenlğine dair bir garanti sunmamakta” Bu şu anlama gelmekte, sundukları bazı içerikler, reklamlar, güvenilir olmayabilir ki bu da bu programa güvenmemek için yeterlidir. Olur da merak edip bu sitelere girerseniz, muhtemelen içinde birkaç farklı virüs barındıran bir sayfaya yönlendirileceksniz. Bu yüzden Social2Search kaldırma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bunun için de, ReimageIntego gayet yeterli gelmekte.

The example of Social2Search ads

Ne yazık ki, bu potansiyel istenmeyen programın sunduğu özellikleri karakterize eden başka dezavantajları da mevcut. Sırnaşık bir reklam sağlayıcı olmasının yanı sıra, bu program sistemi fazlasıyla da yavaşlatmakta. Reklam serverlarına bağlanmak için sürekli olarak bilgisayarın sistem kaynaklarını kullanmakta ve bu yüzden, bilgisayarınızda güncel aktivitelerinizi gerçekleştirirken donmalar, yavaşlmalar veya çökmeler yaşayabilirsiniz. Bu tarz reklam destekli programlar yüzünden günlük aktivitelerinizin aksamasını istemediğinizi düşünüyoruz; bu yüzden, Social2Search reklam yazılımını kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Internette yaptığınız gezinmenizi hiçbir şekilde katkıda bulunup geliştirmemekte bu yüzden de sisteminizde bu programa ihtiyacınız yok.

Bu reklam yazılımın yayılma metodları

Sosyalleşme heveslisi birisi iseniz, bu programı kendi sitesinden indirmiş olabilirsiniz. Aksi taktirde, program bilgisayarınıza “paket” halinde gelmiş olabilir. Ana özelliği Social2Search uygulamasını çeşitli ücretsiz yazılımlara eklemek. Kullanıcı yeni bir ses çevirici indirdiği zaman, genelde ekler kısmını atlar ve bu programlara davetiye çıkarır. Bu reklam yazılımını veya diğer PİP programları nasıl engelleyebileceğinizi merak ediyorsanız, şu ipuçlarına dikka edin. Yeni bir program kurulumu yaparken, “Özel” seçeneğini arayın. Sonra, tüm eklenletileri gözlemleyin. Herhangi bir eklenti bulursanız, hemen üzerindeki seçkiyi kaldırın. Bu gibi önlemler sayesinde Social2Search sızıntısından kurtulabilirsiniz.

Social2Search uygulamasını kaldırmak için en iyi yöntemler

Kurbanların büyük çoğunluğunun “Social2Search kaldıramama” probleminden şikayetçi olduğunu farkettik. Eğer bu program bilgisayarınıza girmişse ve eğer zamanınıza değer veriyorsanız, otomatik kaldırma seçeneklerini arayın. Anti-casus yazılımını kurduktan sonra, yerini keşfedecek ve onu ortadan kaldıracaktır. Dahası, eğer programı düzenli oalrak güncellerseniz, sisteminizi gelecek olası uygulamalardan da koruyup güvenli bir şekilde webde gezinebilirsiniz. Dahası, Social2Search uygulamasını kaldırmak için, elle kaldırma kılavuzlarına da göz atabilirsiniz. Programı tamamen kaldırmak çok büyük bir öneme sahip. Sizin de görebileceğiniz gibi, bu tarz şüpheli programlar sizin ondan beklediğiniz faydayı sağlamaktan ziyade garip haraketler sergilemekteler.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Social2Search Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden Social2Search virüsünü kaldırım

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Social2Search ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Social2Search ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Social2Search virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Social2Search ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge 'dan Social2Search 'ı kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Social2Search Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Social2Search virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Social2Search ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Social2Search kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Social2Search virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Social2Search 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Social2Search kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Social2Search virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Social2Search ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Social2Search kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Social2Search programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Linas Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI