Önem ölçekli:  
  (12/100)

StartPageing123.com virüsünü kaldır (Kaldırma Talimatları) - Nis 2017 güncellemesi

Julie Splinters ile - - | Browser hijacker Yaz

StartPageing123.com virüsünün işlevselliği

StartPageing123.com virüsü Firefox ve Chrome ile uyumlu agresif bir tarayıcı korsanıdır. Fakat, bu virüsten etkilenmiş PC kullanıcıları Safari, IE ve Microsft Edge tarayıcılarından çıkmasına çok kaldı diye düşündürtmektedir. Diğer tarayıcı korsanları gibi , direkt bir izne ihtiyaç duymadan tarayıcıyı ele geçirme eğilimindedir. Ayrıca bilgisayarınızın, Görev Yönetiicisi, Görev Zamanlayıcısı ve Kayıt dosyalarının içine kötücül dosyalar yerleştirebilmekte. Tüm bunlara rağmen, hala günlük kullanım için uygun bir arama motoru gibi durmaktadır. Yeni bir arama motoru arıyor olsanız da bu arama motorunutercih etmemenizi tavsiye ediyoruz- siber güvenlik uzmanları bu arama motorunu test edip neredeyse   LuckySearch123.com, Mylucky123.com, ve LuckyStarting.com tarayıcı korsanları ile aynı olduklarını farkettiler. StartPageing123.com yönlendirmeleri ile sisteminize yükler yüklemez karşılaşmaa başlayabilirsiniz.

Bu PİP sisteminize girer girmez, bazı tarayıcı ayarlarını değiştirmekte ve ana sayfa ile yeni sekme , varsayılan arama motorunu değiştirmekte. Tarayıcı korsanları aslında oldukça zararsızlar çünkü kredi kartı bilgisi ya da kişisel bilgileri çalmaya çalışmakaktalar. Fakat kullanıcıları sistemlerine bu kötücül virüslerin girebileceği sitelere yönlendirmekteler. Tüm bunlara ek olarak, StartPageing123.com virüsünü bilgisayarında bulunduruğunuz zaman aşırı miktarda reklam ile karşılaşabilirsiniz. Ne yazık ki aşırı miktardaki reklam gösterimi sanal alemin en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Bu tarz reklamların sık ortaya çıkması sinir bozucu bir hal alabilir bunu durdurmanın tek yolu ise bilgisayarınızdan StartPageing123.com virüsünü kaldırmaktır. Bu işlemi ReimageIntego yardımı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Virüsün sisteminizden tamamen kalktığından emin olmak için, aşağıda verilen adımları da uygulamanız gerekmektedir.

StartPageing123.com virüsünün örneğiStartPageing123.com virüsü tarayıcıları ele geçirip ayarlarını değiştirebilen şüpheli bir arama motorudur.

Yeni bir arama motoru seçerken, gizlilik politikasını her zaman detaylı şekilde incelemelisiniz. Şaşırtıcı şekilde, Gizlilik Politikası ve, Son Kullanıcı Anlaşması ve benzeri belgeler geliştiriciler tarafından toplanılan bilgileri ve sonrasına ne şekilde değerlendirildiklerini açık şekilde sergilemektedirler. Veri hırsızlığı olayları şirketl, gizlilik politikalarını gözden geçirmeye yönlendirdi . StartPageing123.com şirketi de bu konuda ile ilgili detayları yayınlamaya karar verdi – kullanıcı adları, cinsiyetleri, doğum tarihleri ve kullanıcıların ülkeleri gibi. Dahası, iş ortakları ve üçüncü partilerle paylaşmak için çerezleri de takip etmekteler. Buradaki  esas sorun, kullanıcı bilgileriniz sadece reklam şirketleri ile paylaşılmıyor aynı zamanda dolandırıcıların da eline geçiyor olabilir. En iyi senaryoa, bilgisayarınızın ekranı sponsorlu reklamlarla dolup taşacaktır. Fakat, kötü senarya da kişisel bilgileriniz bilgisayarınızın ele geçirilmesine dahi yol açabilr. Bu tarz durumlardan kaçınmak için, tüm tarayıcılarınızdan StartPageing123.com virüsünü kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz

Virüsün yayılma yöntemleri

Bu sözde arama motoru diğer PİPler ile aynı yöntemleri kullanarak yayılır.  “Hakkımızda” kısmına göre, ücretsiz uygulamaların açıklarından faydalanakarak sisteme yayılmakta:

startpageing123 dünyanın en önemli yazılımlarının bazıları ile anlaşma yaparak, kurulum esnasında size bu yazılımları keşfetme, yazılımlara ise kendi ürünlerini kullanıcılara ücretsiz ulaştırma imkanı sunmakta.

Zamandan tasarruf etmek için, kurulum sihirbazından “Sonraki” tuşuna hızlı hızlı basıyor olabilirsiniz .Fakat,  StartPageing123.com tarayıcı korsanı ile karşılaşmanız durumunda, oldukça karmaşık kaldırma işlemi için çok daha fazla vakit kaybedecğinizi unutmamalısını. Bu tarz yazılımlardan uzak durmak adına, yeni programların kurulumunu farklı yapmalısınız. Öncelikle “Özel” veya “Gelişmiş” krulum seçeneklerine yönelmelisiniz. Ardından gereksiz tüm uzantı, eklenti ve diğer bileşenleri kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Online ortamlarda vakit geçirdğiniz süre boyunca pür dikkat olmanız gerekiğini unutmamalısınız..

StartPageing123.com virüsünü nasıl kaldırabiliriniz?

Teknoloji ile olan deneyiminize bağlı olarak, StartPageing123.com virüsünü elle veya otomatik olarak kaldırabilirsiniz. Aceleniz varsa bir anti-casus yazlımının yardımı ile vakit kaybetmeden hızlıca kaldırabilirsiniz.. Aşağıdaki programlar sadece birkaç tıklama ile bu progamları sisteminizden kaldırabilmektedir. Sonraki adımda ise StartPageing123.com virüsünü elle kaldırma adımlarını tarih edeceğiz. Bunun için gerekli talimatlar aşağıda verilmektedir.

Not! Bilgisayarınızdaki olası riskleri en aza indirmek için bu adımları çok dikkatli uygulamalısınız.

BONUS:

Bu agresif tarayıcı korsanı Görev Yöneticisine zararlı işlemler yerleştirebilir. Bunları sonlandırmak için, Ctrl+Alt+Del tuşlarına basın ve garip isimli tüm işlemleri sonlandırın. Daha sonra ilgili klasörleri bulup silmeyi de unutmayın.

Ayrıca, StartPageing123.com virüsü ile ilgili işlemler için Windos Servislerini de kontrol etmeyi unutmamalısınız. Bunun için  “Win+R” tuşlarına basınr: “services.msc” (tırnaklar hariç) yazın v Tamam tuşuna basın. Rastgele isme sahip tüm servisleri sonlandırmalısınız.

Sonra, Windows Görev Zamanlayıcısı’nı açın ve “Win+R” tuşlarına basın : “taskschd.msc”(tırnaklar hariç) yazın. Tamama tıklayın ve Startpageing123.com virüsü ile ilgili tüm girdileri silin.

Windows Kayıt altına sızmış şeyleri silmek için, “Win+R” tuşlarına basın: “regedit.exe” (tırnaklar hariç) yazın. Tamama tıklayın ve StartPagein123.com virüsü ile ilgili tüm girdileri silin.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

StartPageing123.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden StartPageing123.com virüsünü kaldırım

StartPageing123.com virüsünü Windows İşletim sisteminden kaldırmak için, aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken bu tarayıcı korsanı ile ilgili tüm uygulama ve progrmları kaldırmak.  Startpageing123, ve tüm Yandex-ile ilgili girdileri kaldırdığınızdan emin olmalısınız. Sonra zararlı programların kısa yollarını kaldırmalısınız. StartpPage123.com virüsünün kaldırılması ile ilgil tüm talimatlar aşağıda verilmiştir.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. StartPageing123.com ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada StartPageing123.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
 5. StartPageing123.com'i Windows kısayollarından kaldırın.
  Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin. Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 6. Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın. 'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

Mac OS X sisteminden StartPageing123.com virüsünü kaldırın

Bu tarayıcı korsanı Mac işletim sisteminde rastlanılmamaktadır. Fakat, sisteminizde rastlayacak olursanız yeni bir güncelleme ile sisteminize sızmış olabilir. Böyle bir durumda aşağıdaki startpageing123, ve Yandex-ile ilgili  girdilerin kaldırılması talimatlarını takip ederek cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve StartPageing123.com ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Mozilla Firefox (FF) programından StartPageing123.com virüsünü kaldırın

Firefox tarayıcınızda hala tarayıcı korsanı bulunuyorsa,Yandex  le ilgili tüm girdileri sildğinizden emin olmalısınız Ayrıca,  StartPageing123 eklentilerini Mozilla Firefox’tan aşağıdaki talimatları kullanarak dikkatlice kaldırıp tarayıcıyı sıfırlamalısınız.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada StartPageing123.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 4. Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 5. Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın. 'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın.
 6. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 7. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve StartPageing123.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından StartPageing123.com virüsünü kaldırın

 StartPageing123 adresini silmek bu tarayıcı korsanından kurtulmak için yeterli değildir. Yandex ile alakalı tüm şüpheli uygulamaları da kaldırmalısınız. Sonra tarayıcınızı aşağıdaki talimalara göre sıfırladığınızdan emin olmalısınız.

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada StartPageing123.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
  Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 4. Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın. Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 5. Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 6. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 7. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 8. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 9. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 10. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve StartPageing123.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Internet Explorer (IE) programından StartPageing123.com virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada StartPageing123.com ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve StartPageing123.com kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge 'den StartPageing123.com virüsünü kaldır

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, StartPageing123.com Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Safari programından StartPageing123.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve StartPageing123.com ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 4. Homepage alanına bakın. StartPageing123.com ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın. 'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin.
 5. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 6. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. StartPageing123.com kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Julie Splinters
Julie Splinters - Virüs temizleme uzmanı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Julie Splinters ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-startpageing123-com-virus.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI