Önem ölçekli:  
  (10/100)

Super PC Cleaner seçeneğini kaldırın (Kolay Kaldırma Rehberi) - Öğretici

Jake Doevan ile - - | Sistem araçları Yaz

Super PC Cleaner bilgisayarınıza nasıl zarar verebilir?

Super PC Cleaner  virüsü tipik siber virüslerden biri değildir hatta teknik olarak virüs bile değildir. Fonksiyonları sorgulanabilir fakat piyasanın önde gelen güvenlik uzmanları kendisini potansiyel istenmeyen program olarak adlandırmaktadır. Bu programın resmi websitesi bambaşka bir hikaye anlatmakta. Super PC Cleaner programını kullanışlı, güçlü bir güvenlik aracı olarak tanıtmakta ve Windows işletim sisteminizi temizleyip kötücül yazılımlardan koruyabileceğini iddaa etmekte. Kime güveneceğine karar vermek size kalmış ama bizim size tavsiyemiz programın yapımcılarının tarafını veya uzmanların tarafını seçmeden önce bu yazının tamamını okumanız. Yazının sonunda, Super PC Cleaner programını kaldırmaya karar verecek olursanız, lütfen uygun araçlarla yapın bunu.

İlk önce, Super PC Cleaner programının güvenilirliği daha kullanıcının bilgisayarına yerleşmeden bile sona eriyor. Resmi bir sayfası olmasına rağmen bu program farklı yöntemlerle yayılmakta, genelde kötü kaliteli paylaşım siteleri ile. En önemlisi, Super PC Cleaner tek başına pazarlanmıyor, genelde sisteme diğer yazılımların yanında yükleniyor. Bir kere sizteminize sızdıktan sonra, sisteminizin güvenliğini test etmeniz gerektiğine dair patlayan mesajlar sergilemekte. “Tarama” işleminin de sadece 10-15 saniye sürmesi oldukça şüphelidir çünkü bütün sisteminizi bu kadar kısa sürede taramak mümkün değildir. Tarama tamamlanır tamamlanmaz, program bilgisayarınızın yoğun virüs saldırısı altında olduğunu belirtir. Herhangi bir virüsün adını göstermez sadece sisteminizde çok sayıda virüs bulunduğunu belirtir. Bu saçma tarama sonuçları programın güvenilir bir güvenlik aracı olmaktansa başağrıtan zararlı bir program olduğundan bahsetmemizde bizi daha da cesaretlendiriyor.. Uygulama yenilikçi bir temizleme uygulama gibi gözükmekte fakat tek yaptığı size PC Cleaner lisans anahtarını almanız için baskı yapmak.

Super PC Cleaner

Bu yanıltıcı program sizi bilgisayarınız hakkında korkutup olmayan  bilgisayar sorunları hakkında endişlenmenizi istemekte. Ayrıca gerçek websitelerini engelleyerek sizin güvenilir anti-casus yazılımlarını indirmenizi engelleyebilmekte. Virüs, bilgisayarınızı kurtarmanın tek yolunun programın full versiyonu almak olduğuna sizi ikna etmek için her yolu denemekte. Fakat, sakın panik YAPMAYIN ve programın ne iddaa ederse etsin sakın İNANMAYIN – tamamiyle eminiz ki bu programın sisteminizde olduğunu iddaa ettiği düm ” hatalar ve tehditler” sahte. Super PC Cleaner kaldırma işlemini bilinen ve yasal bir anti-casus yazılımı ile yapmanızı tavsiye etmekteyiz, örneğin ReimageIntego.

Programı ben kurmadım. Bilgisayarımda nasıl ortaya çıktı?

Super PC Cleaner  kendi resmi sitesinde indirmeye hazır bulunmakta fakat kullanıcıların çoğu bu programı başka yerden elde etmekte. İnternette ücretsiz olarak bulunup yayılan programların bir çoğunun içinde istenmeyen eklentiler barındırabildiğini unutmayın. Bunun sebebi de potansiyel istenmeyen programaların geliştiricilerinin bu programları internetteki diğer ücretsiz programların yanına ekleme alışknalığı. Bu ekstra yüklemelerden kurtulmanın ve sisteminize sadece istediğiniz programı yüklemenin tek yolu, kurulum işlemini çok dikkatli takip etmek. Bir kaç dakikanızı ayırın ve Kullanım Şartları ve Gizlilik Sözleşmesini dikkatle okuyun .  Uygulamanın nasıl çalıştığını ve hangi programlarla iş birliği yaptığını öğrenmenin tek yolu bu. Sonra, kurulum ayarlarını seçin – “varsayılan” veya “standart” ayarlardan bahsetmiyoruz burada. “özel” veya “gelişmiş” ayarları seçmelisiniz. Ardından,  Super PC Cleaner gibi şüpheli programların yanındaki seçkiyi kaldırarak yüklenmesini engeleyip yüklemenizi tamamlayabilirsiniz.

Super PC Cleaner programını nasıl kaldırabilirsiniz ve bilgisayarınızda düzeni tekrar nasıl sağlayabilirsiniz?

Super PC Cleaner virüsünden kurtulması çok da kolay değildir. Bu program bir çok güvenlik yazılımı tarafından tehdit olarak algılanmakta ve kolayca sistemten otomatik olarak kaldırılmaktadır. Tam bir Super PC Cleaner kaldırma işlemi yapmanız gerektiğini unutmayın, anti-virüs programınızı en güncel versiyona güncellemelisiniz. Aksi taktirde, güncelliğini kaybetmiş bir araç bu programı tanıyamayabilir. Bu yüzden, bu sinir bozucu parazite sisteminizde tahmininizden daha da uzun süre ev sahipliği yapabilirsiniz. Ayrıca,  Super PC Cleaner programını bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra, virüsle ilgili herhangi bir bileşen kalmadığına emin olmak için tarayıcınızı sıfırlayıp başta başlamayı unutmayın.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Super PC Cleaner'i Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Super PC Cleaner virüsünü kaldırım

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Super PC Cleaner ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Super PC Cleaner ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Super PC Cleaner virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Super PC Cleaner ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından Super PC Cleaner virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Super PC Cleaner ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Super PC Cleaner kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge programından Super PC Cleaner virüsünü kaldırın

Bilgisayarınızı Super PC Cleaner programından tamamen temizlemek için, virüsle ilgili tüm potansiyel kalıntıları silip sisteminizi tekrar başlatın.

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Super PC Cleaner Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Super PC Cleaner virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Super PC Cleaner ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Super PC Cleaner kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Super PC Cleaner virüsünü kaldırın

Google Chrome tarayıcınız sizin bilginiz dahilinde olmadan yeni eklentiler ve bileşenlerle dolmuşta, suçlusu Super PC Cleaner olabilir, bütün bu bileşenleri hiç tereddüt etmeden silmeli ve tarayıcınızı yeniden başlatmalısınız.

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Super PC Cleaner 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Super PC Cleaner kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Super PC Cleaner virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Super PC Cleaner ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Super PC Cleaner kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-super-pc-cleaner.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI