Önem ölçekli:  
  (58/100)

Twitter virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Eki 2019 güncellemesi

Gabriel E. Hall ile - - | Kötücül yazılım Yaz

Twitter virüsü nedir?

Twitter virus

Twitter virüsü bu günlerde çok aktif hale gelmiş olan çok ciddi bir siber hastalıktır. Eğer söz konusu bu virüs birisinin hesabını etkiler ise, kişinin bağlantılarına spam mesajları göndermeye başlamaktadır.

İnsanların dikkatini üzerine çekmek için, bu tweelter genellikle ‘OMG I can’t believe that (Aman Tanrım, buna inanmıyorum)' veya 'OMG look what they’re saying about you (Aman Tanrım, senin hakkında söylediklerine bir bak)’  'Şuna bakmalısını!!' gibi başlıklarına sahip olup, mesajın içinde genellikle bir link bulunmaktadır.

Aslında, söz konusu bu link sayesinde virüs etrafa yayılmaktadır. Eğer siz de Twitter virüsünden uzak durmak istiyorsanız, o zaman bariz olarak yazan kişilere ait olmadığını düşündüğünüz bütün mesajları görmezden gelmelisiniz. Ayrıca, bu kişilere ulaşıp, onların hesaplarının bu virüs tarafından hacklendiğini de belirtin.

Buna ek olarak, eğer Twitter virüsü yakın zamanda sisteminize bulaştı ise bu olaya dair bir tweet atmanız da faydalı olacaktır. Son olarak eğer hesabınızın güvende olduğundan ve bilgisayarınızda gizlenen bir virüs olmadığından emin olmak istiyorsanız, sisteminizi  Reimage ile taramalısınız.

Twitter virus
Twitter virüsü

Twitter vi̇rüsü nasil bulaşmaktadir?

Twitter virüsü direk mesaj ile bulaşmaktadır. Kendinizi korumak için spam görüntüsüne sahip olan ve genellikle şok edici haberlerden bahseden veya ilaç, telefon ve benzeri ürünlerin promosyonlarını yapan mesajları göz ardı etmelisiniz. 'Göz ardı etmek' demekle, söz konusu Twitter mesajlarının içinde bulunan linklere asla tıklamamanız gerektiğini belirtmek istemekteyiz.

Eğer Twitter virüsü size de bulaşmış ise, bu virüsün etrafa dağılmasına sizin de katkınız olacak ve siz de aynı spam mesajları otomatik olarak sizi takip edenlere gönderiyor olacaksınız. Bu durumda hiç vakit kaybetmemeli ve aşağıdaki talimatları uygulamalısınız:

Twitter vi̇rüsünü nasil kaldirabi̇li̇rsi̇ni̇z?

Eğer Twitter virüsünün size bulaştığını düşünüyorsanız, o zaman aşağıda yazılmış olan metodları uygulamalısınız:

 • Twitter şifrenizi DERHAL değiştirin (eğer farklı hesaplarda aynı şifreyi kullanıyor iseniz o zaman onu da değiştirmelisiniz). Bunun için kullanıcı adınıza tıklamalı, oradan “Ayarlar”ı seçmeli, sonra “Şifre” sekmesine tıklamalısınız. Değişiklikleri kaydetmek için “Değiştir”e tıklayın
 • Tekrar Twitter hesabınıza girin ve spam olduğundan şüphelendiğiniz bütün mesajları silin.
 • En son olarak da bilgisayarınızı güncellenmiş bir anti-spyware ile tarayın ve bilgisayarın zararlı dosyalardan temiz olduğundan emin olun. Bunun için de Reimage veya SpyHunter 5Combo Cleaner kullanmanızı tavsiye ederiz.
Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
 Reimage virüslerin verdiği hasarı telafi etmek için tavsiye edilmektedir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Twitter virüsü bellek kopyası
Twitter virüsü bellek kopyası

Twitter Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Safe Mode with Networking kullanarak Twitter programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Networking modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Safe Mode with Networking seçeneğini seçin 'Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Networking seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Twitter seçeneğini kaldırın

  Virüslü hesabınıza girin ve tarayıcıyı başlatın. Reimage veya başka bir casus yazılım karşıtı programı indirin. Güncelleyin ve zararlı dosyalardan kurtulmak için sistem taraması yaparak Twitter virüsünü kaldırma işlemini tamamlayın.

Fidye yazılım Safe Mode with Networking programını engelliyorsa, diğer yöntemleri deneyin.

System Restore kullanarak Twitter programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Command Prompt modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Command Prompt seçeneğini seçin 'Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Command Prompt seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Sistem dosyalarınızı ve ayarları yeniden yükleyin
  1. Command Prompt penceresi görününde, cd restore seçeneğini girin ve Enter seçeneğine tıklayın. Alıntılar olmadan 'cd restore' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  2. Şimdi rstrui.exe girin ve Enter seçeneğine tekrar girin.. Alıntılar olmadan 'rstrui.exe' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  3. Yeni pencere göründüğünde Next seçeneğine tıklayın ve Twitter sisteme girmesinden önceki duruma dönün. Sonra Next seçeneğine tıklayın. 'System Restore' penceresi göründüğünde 'Next' seçeneğini seç Geri yükleme noktanızı seçin ve 'Next' seçeneğine tıklayın
  4. Sistem geri yüklemesini başlatmak için Yes seçeneğine tıklayın 'Yes' seçeneğine tıklayın ve sistem geri yüklemesini başlatın
  Sistemi önceki bir tarihe geri yükleme işleminin ardından, Reimage 'ı yükleyip bilgisayarı taradıktan sonra Twitter temizleme işleminin başarıya gerçekleştirildiğinden emin olun.

Son olarak kripto- fidye yazılımlara karşı korumanız olmalı. Bilgisayarınızı Twitter ve diğer fidye yazılımlardan korumak için güvenilir bir korsan yazılım programı kullanın. Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner veya Malwarebytes bu iş için uygun olabilir.

Yazar hakkında

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Heyecanlı virüs araştırmacısı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Gabriel E. Hall ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-twitter-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI