Önem ölçekli:  
  (27/100)

Unlock this Page to Continue seçeneğini kaldırın (Kaldırma Rehberi) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Jake Doevan ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Sayfayı Kurtar (Unlock this Page to Continue) – kurbanlarının cihazlarını kilitleyerek korkutmaya çalışan bir dolandırıcılık yöntemi

Sayfayı Kurtar

Unlock this Page to Continue (Sayfayı kurtar), kullanıcıları tamamen sahte teklifler ve anketlerle dolu bazı belirlenmiş internet sitelerine yönlendirmek için sosyal mühendislik kurallarını kullanıyor. Aslında bu virüs kullanıcının dosyalarını kilitlediği için fidye yazılım virüsleri sınıfına girse de potansiyel istenmeyen programlar olarak bilinen PUP programları ile yayılan bir anket aldatmacasıdır. Aslında bu ekranı tekrar açabilmek için tek yapmanız gereken Görev Yöneticisi kullanarak tarayıcıyı kapatmaktır. Buna alternatif olarak bilginiz dahilinde yüklenmeyen tüm programları silerek de bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Unlock this Page virüsü aşağıdaki dolandırıcılık yöntemlerinde de bulunabilir;

 • Complete 1 more offer(s) to unlock this page (Sayfayı kurtarmak için bir teklifi tamamla)
 • Complete 2 more offer(s) to unlock this page (Sayfayı kurtarmak için iki teklifi tamamla)
 • After completion this page will unlock! (Teklifi tamamla ve sayfayı kurtar)
 • Choose 1 offer or install 1 app below (Bir teklif seç ya da aşağıdaki uygulamalardan birini yükle!)

Aslında burada sunulan tekliflerin tamamı sahtedir ve bu dalavereden kurtulmak için tek yapmanız gereken tarayıcınızı kapatmaktır. Tarayıcıyı sonlandırdıktan sonra sisteminizi iyice tarayın ve tanımadığınız yeni yüklenmiş programları silin.

İsim Unlock this Page to Continue (Unlock this Page – Sayfayı Kurtar)
Tür PİP/dolandırıcılık/sahte alarm/kandırma
Tehlike derecesi

Yüksek. Bu sosyal mühendislik taktiklerini kullanarak kullanıcıdan para, kişisel bilgi gibi değerli şeyler çalınabilir.

Yayılma Ücretsiz programlar, Sahte internet siteleri, sahte bağlantılar
Virüs bulaştığının göstergeleri
 • Kilitli internet tarayıcısı
 • İnternette gezerken sahte uyarılar almak
 • Teknik destek ekiplerine başvurulması için çok sayıda teklif
 • Bilinmeyen sitelere yönlendirmeler
Virüs Silme

ReimageIntego kullanarak Unlock this Page uyarısını gösteren zararlı programları silmek

Unlock this Page to Continue virüsü büyük bir oranda Windows işletim sistemlerini hedef alsa da diğer işletim sistemleri de etkilenebiliyor. Genelde şifreleme fidye yazılımları kurbanlarının dosyalarını kilitlemek için farklı şifreleme yöntemleri kullanıyor. Ardından bu dosyaları açmak için para istiyorlar. Bu virüs de böyle bir virüs gibi davranıyor olsa da aslında dosya filan şifrelediği yok. Daha çok PORNOGRAPHIC VIRUS ALERT FROM MICROSOFT dolandırıcılığına benziyor ve hiçbir dosya ya da klasörü şifrelemiyor.

Devam etmek için sayfayı kurtar virüsünün özelliklerinden bahsetmek gerekirse öncelikle tüm bilgisayarı kilitlemediğini söylemek gerek. Ancak bilgisayar konusunda deneyimsiz olan insanlar karşılarında böyle bir uyarı gördüklerinde tarayıcıyı ve bu sayfayı kapatamayınca panik oluyorlar. Bu yüzden her ne kadar ortada bir sorun olmasa da tüm bilgisayarın kilitlendiğini düşünebiliyorlar. Bundan dolayı paniğe kapılan kullanıcılar korsanların taleplerini yerine getiriyor .

Unlock this Page to Continue virüsü kullanıcının karşısına birkaç farklı uyarı metni ile çıkabiliyor. Genelde bu gibi virüsler kullanıcılara zorla bir anket doldurtuyorlar ve sayfalarının kilitlerini açacaklarını söylüyorlar. Her bir anketten belli miktarda para kazanıyorlar. Binlerce insanın bu numaraya düştüğünü kabul edecek olursak bir hayli paradan bahsettiğimiz ortaya çıkacaktır. Bunun yanında verilen kişisel bilgiler belki de çok daha zararlı işlerde kullanılabilir ve kimlik hırsızlığı olaylarına kurban gidebilirsiniz.

Unlock This Page dolandırıcılığıUnlock This Page dolandırıcılığı korsanların kurbanlarını anket sitelerine yönlendirerek kolay para kazandığı bir korkutma yöntemidir

Ek olarak bu uyarı sizi güvenliği olmayan internet sitelerine de götürebilir. Tarayıcınıza çeşitli uzantılar ekler ya da size “şunları yaptıktan sonra kilit kalkacak” uyarısı vererek çeşitli tuzaklar kurabilir. Örneğin;

Devam etmek için bu sayfayı kurtar!

Aşağıdaki teklife katılmanız durumunda bu sayfa anında kurtarılacak ve her şey normale dönecek. Lütfen doğru bilgiler kullanın!

Bilgisayarınız kitlendi.

Aşağıdaki tekliflerin birini tamamlayın ve kilidi açın.

Devam etmek için görevleri tamamlayın

Bunun yanında bu anketleri doldurmanız için size hediye kuponları da teklif edilebilir.

Hediye Kartı ile güzel bir restoranda kahvaltı yapın!

BEDAVA kulaklık kazanın!

Ucuz alışveriş için ilerleyin!

Bedava yemek yemek istemez misin?

Eğer bu anketleri doldurur ya da sizden istedikleri uygulamaları yüklerseniz işlem bitar bitmez sizden bir görev daha tamamlamanız istenir. Bu talepler korsanların istekleri bitene kadar ya da kullanıcı artık pes edip bu uyarılara neden olan programları silene kadar devam eder.

Kilitlenmiş olan ekranı açmak ve Devam Etmek için Sayfayı Kurtar virüsünü silmek için bilgisayarı yeniden başlatmak ya da en azından Görev Yöneticisi ile  tarayıcıyı kapatmak gerekiyor. Bundan sonra mutlaka virüs bulaşmış olan tarayıcı silinerek baştan yüklenmelidir. Eğer bu işlemleri yaptıktan sonra hala bu uyarı ile karşılaşırsanız bu virüsü sisteminizden tamamen silmek için bu işlerde uzman bir yazılım sayesinde bu virüsten kurtulmayı denemelisiniz.

Buna alternatif olarak ReimageIntego gibi bu konularda uzman bir anti virüs programı ile hem bilgisayarınızda hem de Chrome, Firefox, Explorer, Edge ve Safari tarayıcılarında virüsü bulabilirsiniz. Kısacası Unlock this Page virüsü iki şekilde silinebilir.

Sayfayı kurtarmak için devam et

Unlock this Page to Continue virüsüne benzeyen diğer virüsler

Unlock this Page to Continue internet kullanıcılarını çok korkutan bir dolandırıcılık yöntemidir. Unutmayın ki bu virüse benzeyen çok sayıda dolandırıcılık sitesi bulunuyor. Bunlar genelde kullanıcıları korkutuyorlar ve kendi çıkarları için bazı eylemlere sürüklüyorlar. Bu benzer virüslerden bazıları şunlar

Complete 1 more offer(s) to unlock this page (Sayfayı kurtarmak için bir görev daha tamamla)

Complete 1 more offer(s) to unlock this page virüsü Unlock this Page to Continue virüsü ile neredeyse aynı görevi görüyor. Kullanıcının ekranında ya da internet tarayıcısında bir uyarı çıkarıyor. Güvenmediğiniz bir siteye girdiğinizde ya da bilgisayarınıza bir programı yüklerken bu virüsü de yüklüyor olabilirsiniz. Bu dolandırıcılık yönteminde sizden bazı görevleri tamamlamanız istenir. Lütfen güvende kalmak için bu görevlere hiç bulaşmayın.

Complete 2 more offer(s) to unlock this page (Sayfayı kurtarmak için iki görev daha tamamla)

The Complete 2 more offer(s) to unlock this page dolandırıcılığı potansiyel istenmeyen program sınıfına dahil edilmiştir. Bu gibi programlar bilgisayara yüklendiğinde sistem ayarlarını değiştirir ve tarayıcının kilitlenmesine neden olabilir. Bundan dolayı kullanıcı ekranında sahte bir uyarı görür. Bu sahte uyarıda kilidi açmak için bazı görevlerin tamamlanması istenir.

Tabi burada (Sayfayı kurtarmak için bir görev daha tamamla) sayfasında kişisel bilgileriniz ya da sisteminiz hakkında verdiğiniz bilgiler detaylı ve doğru olduğunda başka şekillerde para kaybı ve çeşitli başka zararlara uğrayabilirsiniz. Bu gibi aldatmalara gelmeyin ve eğer bir inrernet sitesi sizi farklı sayfalara yönlendirirse yeni sayfayı hemen kapatın. Sizi zararlı yazılımların bulunduğu bir sayfaya gönderiyor olabilir.

After completion this page will unlock! (Görevleri tamamladıktan sonra sayfa açılacak!)

After completion this page will unlock! daha çok iPhone telefonlarda görülen bir dolandırıcılık yöntemidir. Ayrıca bu korkutma virüsü insanların kişisel bilgilerini çalmak ve onlara farklı görevler vermek için yaratılmıştır. Bu gibi yöntemler insanlardan bilgi çalmanın en kolay yöntemleridir.

Bu gibi dolandırıcı sayfalardan uzak kalmak için bir reklam engelleyici yükleyebilirsiniz. Eğer Chrome, Firefox ya da başka bir tarayıcınız kilitlenirse Görev Yöneticisini açarak programı kapatın. Gelecekte bu sorunla tekrar karşılaşmamak için sorunu oluşturan programı bulun ve sistemden kaldırın.

Tarayıcınızda beliren anket aldatmacalarının ana nedeni potasiyel istenmeyen programlardır 

Potansiyel istenmeyen programlar, anket dolandırıcılığı konusuyla yakından ilgilidir. Tipik olarak paket halinde yüklenen programlarla sisteme sızarlar. Bu yüzden sisteme yeni bir program eklerken Uzman ya da özel seçeneklerini seçerek ilerlemeyi ihmal etmeyin. Hızlı ya da önerilen seçenekleri ile ilerlediğinizde size sormadan belki de size zarar verebilecek diğer yazılımlar da yüklenmiş olur. Uzman seçeneği ile ilerlediğinizde size ek program yüklemeleri sorulur. İstemediğiniz ve bilmediğiniz programları seçmeden ilerleyin.

NoVirus.uk, şirketinden teknoloji uzmanlarına göre potansiyel istenmeyen programlar aynı zamanda hiper bağlantılara da sebep olabilirler. Bunlar aynı anda birbirine yönlenen bir sürü bağlantı açar. Bu gibi sorunlardan kurutulmak için sisteminizin güvenlik derecesini artırmanız sizin için çok önemli bir adım olacaktır. Bu sayede bu gibi tehditlerden korunmuş olacaksınız.

Bütün bu anlatılanlar sebebiyle yeni bir sayfaya girerken ya da yeni bir program yüklerken çok dikkatli olmalısınız. Bunun yanında yasa dışı ya da potansiyel olarak güvenilmez indirme platformlarından da uzak durmakta fayda var. Son olarak en önemli unsurlardan birine değinelim. Bilgisayarınıza güvenilir bir anti virüs programı kurarak tüm bu tehditlerden korunursunuz. Güvenilmeyen sayfalara girmeden önce uyarı alırsınız.

“Unlock this Page to Continue!” virüsünü bilgisayardan kaldırın

“Unlock this Page to Continue!” virüsünü silmek için ilk yapmanız gereken şey bilgisayarın kilidini çözmek. Bunun için bilgisayarı güvenli modda açmanız gerekiyor. Bunun için bilgiaryırı yeniden başlatın ve bilgisayarda ilk ekran açılır açılmaz F8 tuşuna basmaya başlayın. Burada karşınıza çıkacak olan seçenekler arasında Ağa bağlı Güvenli mod seçeneğini işaretleyerek devam edin. Aşağıda daha detaylı açıklamalar bulunuyor.

Bu gibi uzun emek isteyen işlerle uğraşmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde tüm yabancı dosyalardan kurulmak için çok ciddi bir şansa ihtiyacınız olur. ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes gibi anti virüs programlarını kullanarak bu virüsten kurtulmak çok daha akıllıca olacaktır.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Unlock this Page to Continue'i Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Unlock this Page to Continue virüsünü kaldırım

Windows bilgisayarınızda bulunan potansiyel istenmeyen programlardan kurtulun. Aşağıdaki adımları takip ederek bu işi başarabilirsiniz.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Unlock this Page to Continue ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Unlock this Page to Continue ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Internet Explorer (IE) programından Unlock this Page to Continue virüsünü kaldırın

Aşağıda verilen açıklamaları dikkatli bir şekilde takip ederek Internet Explorer tarayıcısında bulunan tüm şüpheli objeleri silebilirsiniz:

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Unlock this Page to Continue ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Unlock this Page to Continue kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge programından Unlock this Page to Continue virüsünü kaldırın

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Unlock this Page to Continue Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Unlock this Page to Continue virüsünü kaldırın

Şu adımları takip ederek Mozilla tarayıcısında bulunan virüsleri temizleyebilirsiniz:

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Unlock this Page to Continue ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Unlock this Page to Continue kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Unlock this Page to Continue virüsünü kaldırın

Eğer virüsler Chrome tarayıcısına girerse aşağıdaki adımları takip ederek kolayca virüslerden kurtulabilirsiniz:

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Unlock this Page to Continue 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Unlock this Page to Continue kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Unlock this Page to Continue virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Unlock this Page to Continue ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Unlock this Page to Continue kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-unlock-this-page-to-continue.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI