Variance TV seçeneğini kaldırın (Kaldırma Talimatları) - Mar 2021 güncellemesi

Alice Woods ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Variance TV'ı Kaldırma Rehberi

Variance TV nedir

Variance TV reaklamları insanları internette gezinirken rahatsız etmekte

Variance TV reklamlarının resmi

Variance TV virüsü bilgisayara sızdıktan sonra inatçı reklamlar gösteren bir bilgisayar virüsüdür. hxxp://variance.tv/ meşru bir video sitesi olsa da reklam stratejisi bilgisayar kullancılarını rahatsız etmekte ve bilgisayarlarını tehlikeye atmakta.

Kısaca, Variance TV sisteme girdikten sonra, kişisel olarak tanımlanabilir bir sürü bilgisayar toplamaya başlar ve bunları da “etkili” reklam gösteriminde kullanır. Başka bir deyişle IP adresiniz, coğrafi konumunuz, tıkladığınız reklamlar tarayıcı geçmişiniz gibi bilgileri toplar.

Daha sonra, yazılı reklam, patlayan reklam, reklam formu, metin içi reklam şeklinde bir çok Variance TV reklamı ile karşılaşmaya başlarsınız. Unutmamalısınız ki bu reklamlara tıklamak sisteminize kötücül yazılım bulaşmasına yol açabilecek şüpheli sistelere yönlendirecektir sizi. Bu yüzden bu tarz çevrimiçi reklam içeriklerinden uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz.

Variance TV virüsünün ilüstrasyonuVariance TV meşru bir video barındırma sitesi olup tüm dünyadaki kullanıcılarına sinir bozucu reklamlar göstermektedir.

Ayrıca unutmamalısınız ki, Variance TV yönlendirdiği sayfalardan tıklama başına da para kazanmaktadır. Pogramın geliştiricileri reklam içeriklerinden sorumludur. Dahası, kar sağladıkları sürece her şeyin reklamını yapabilrler.

Ayrıca, toplanılan bilgilerin(muhtemelen kişisel tanımlayıcı bilgilerin de) üçüncü taraflarla da paylaşıldığını unutmamalısınız:

Bir çok servisimiz reklamlar ile desteklenmektedir ve bazı servislerimiz uygulama ve web-sitemizden üçüncü partilere yönlendirme sağlayan reklamlar içermektedir. Topladığımız bilgileri daha etkili reklam gösterimi amacı ile kullanmaktayız.

Bu yüzdne Variance TV ‘i bilgisayar ve gizliliğinize bir zarar gelmemesi için kaldırmanızı tavsiye etmekteyiz. Virüs kaldırma işlemi için ReimageIntego veya Malwarebytes gibi profesyonel bir kaldırma aracı kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca, yazının sonunda virüslü tarayıcınızı nasıl sıfırlayacağınıza dair talimatlar da bulacaksınız. Noad Variance TV kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra ve reklam içerikleri kısıtlandıktan sonra okuyup uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Reklam yazılımı sisteme izinsiz girmektedir

LosVirus.es uzmanlarına göre, bu reklam yazlımı sisteminize girer girmez farkedebilrisiniz çünkü şu şekilde reklamlar sunmaktalar. :

 • Ads powered by Noad Steep TV;
 • Powered by Noad Steep TV;
 • Ads by Noad Steep TV;
 • Brought to you by Noad Steep TV.

Genelde, kullanıcı bu yazılımları farketmeden diğer yazılımlarla birlikte istemsiz yükler. Diğer ürünlerle birlikte başka uygulamaların paketlenmesi satış ve reklam stratejileri açısından oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Ne yazık ki bu dağılım metod bilgisayar kullanıcısının tarafından bakıldığında çok da adil değildir – çünkü reklam yazılmıl ile ilgili kişi bilgilendirilmemektedir.

Fakat, ek yüklemeleri Gelişmiş/Özel yükleme seçeneğinde görebilirsiniz. Bu seçenekler size önceden seçilmiş eklentileri de göstermektedir. Buradan istemediklerinizin seçkisini kaldırıp kurulumunu engelleyebilirsiniz..

Variance TV virüsünden kurtulma

Variance TV virüsünü elle kaldırabiliyor olsanız da bunu tavsiye etmemekteyiz. Reklam yazılımları eksta araç çubukları yükleyip reklam göstermek için dizayn edilmişlerdir. Ana programdan kurtulmak reklamlardan da kurtulmanızı sağlayacaktır Likewise, getting rid only of the primary ad-supported program would not eliminate the pop-ups.

Bu yüzden, Noad Variance TV kaldırma işlemini bir güvenlik yazılımı ile yapmalısınız. Sadece ilgili virüsü ve bileşenlerini kaldırmakla kalmayacak ayrıca internette gezinmeniz sırasında sorun yaşamamanızı sağlayacak. Aşağıdaki listeden istediğinizi seçebilirsiniz..

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Variance TV'i Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden Variance TV virüsünü kaldırım

Reklam yazılımını Windows sisteminizden kaldırmak için tüm bileşenlerini kaldırmanız gerekmektedir..

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Variance TV ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Variance TV ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Variance TV virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Variance TV ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge programından Variance TV virüsünü kaldırın

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Variance TV Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Variance TV virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Variance TV ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Variance TV kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Variance TV virüsünü kaldırın

Chrome tarayıcınızda yüklü olan tüm bilinmeyen girdileri kaldırın ve tarayıcınızı sıfırlayın.

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Variance TV 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Variance TV kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Variance TV virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Variance TV ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Variance TV kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Variance TV programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Alice Woods
Alice Woods

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Alice Woods ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI