Önem ölçekli:  
  (40/100)

“Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam seçeneğini kaldırın (Kaldırma Rehberi) - Ara 2017 tarihinde güncellendi

Jake Doevan ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Zeus virüs “Windows Detected ZEUS virüsü” dolandırcılığı ile geri döndü

Windows Detected ZEUS dolandırcılığı mesajını gösteren resim

“Windows Detected ZEUS virüsü” aynı “You have a Zeus virus” ve “Windows Defender Alert: Zeus Virus” dolandırıcılıkları gibi sahte bir uyarıdır. Bu mesaj ile daha önceki Zeus virüsü'nden haberi olmayan kullanıcıları kandırmaya çalışıyorlar. Daha önce bu ismi duyduysanız içinize korku sarmış olabilir çünkü Bu isimdeki truva atının kullanıcıların hassas bilgilerini çaldığını biliyorsunuzdur.

Neyseki, Zeus virüsü artık piyasada bulunmamakta. 2012 yılında keşfedildikten sonra bu bilgisayar ağı tamamen kontrol altına alınıp yok edildi. Dahası, güvenlik uzmanları tamamen aynı koda sahip iki ayrı virüsün var olduğunu bildirmekte – Zeus Panda virüsü ve Terdot.

“Windows Detected ZEUS virüsü”nde ZEUS ismini kullanma sebebi oldukça açık. Bu isim hackerlera, kurbanların “Microsoft güvenlik uzmanlarını” araması için korkutmalarına yardım etmekte. Bu aramaların sebebi çeşitli hizmetler satarak paralarını almak.

Dolandırıcıların “Windows Detected ZEUS virüsü”nün mesaj içeriği ve başlığını sıkça değiştirdiğini bu yüzden tarayıcınızda benzer mesajlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Şimdilerde,”Zeus virus detected”  dolandırıcıları sistemdeki bir sorun için şu numarayı aramanızı istemekteler +1-866-625-5558 number to solve the problem. Sözde Microsoft teknik personeli size sorunlarınızı çözme konusunda yardım edeceğini idda etmekte.

Sahte mesaj şu şekildedir: 

[page name] says:
****Don't Restart Your Computer****

Windows Detected ZEUS Virus. The Infections detected, indicate some recent downloads on the computer which in turn has created problems on the computer.

Call Microsoft support +1-866-625-5558 and share this code B2957E to the Agent to Fix This.

******************************************
A Suspicious Connection Was Trying to Access Your Logins, Banking Details & Tracking Your Internet Activity.

Security Centre & Firewall Services are Disabled, Error code 0x8007042c

Your TCP Connection Was Blocked by Your Firewall. Your Accounts May be Suspended Until You Take an Action.

En ilginç olanı ise bu sahte uyarının Mac işletim sistemlerinde de görülebilmesi. Gerçek Zeus truva atının orjinal olarak Windows işletim sistemi için yazdıldığını göz önüne aldığımızda, “Zeus virus detected on Mac” dolandırıcılığını Mac masa üstünde gördüğünüzde sakin olmalısınız.

Bu dolandırıcılıktan kurtulmak istiyorsanız, sisteminizdeki kötücül reklam yazılımını tespit etmelisiniz. Genelde diğer programlarla çıkınlama yöntemi ile yayılıp sisteminize sinsice sızar. Bu yüzden Windows “Windows Detected ZEUS virüsü”nden tamame kurtulmak için otomatik yöntemleri tercih etmenizi tavsiy etmekteyiz, böyle bir durumda şu programı kullanabilirsiniz ReimageIntego.

"Windows Detected ZEUS virüs”ünün ekran görüntüsü"Windows Detected ZEUS virüsü” uyarıları teknik destek dolandırıcıkları arasında yaygındır

Bu dolandırıcılığı derinlemesine incelediğimizde, aslında oldukça sıradan olduğu anlaşılmakta. Uyarı mesajı bazı oldukça gülünç iddaalar içermekte. Ayrıca internet gezinirken ortaya çıkması da çok mantıksız çünkü bu uyarılar tarayıcıya bulaşmamaktadır. 

Dahası, “Windows Detected ZEUS virüsü” virüsü birçok tarayıcıya gönderen bir bilgisayar ağı tarafından  yaratılmaktadır. Mesaj  “G3468D” gibi kurbana göre değişen özel bir kod içermektedir.

Telaşa mahal vermeden basitçe bu mesajı kapatmanızı söylemizin gereksiz olduğunu düşünüyoruz. . Bunun için, “Bu pencerenin tekrar açılmasını engelle”ye tıklamanız yeterlidir. Ardından, tarayıcınızı elle düzeltme talimatlarını uygulayarak ya da kötücül yazılım kaldırma aracından faydalanarak düzeltebilir ve  Windows Detected ZEUS virüs kaldrma işlemini tamamlayabilirsiniz. Geriye kalan tüm scriptleri ve bu uyarıları tetikleyen gizli uyarıları temizleyecektir.

İlgili numarayı para kaybetmek istemiyrorsanız sakın aramayın. Sisteminizde daha ciddi sorunlara yol açabilecek farklı virüsler bulaşmasına sebebiyet verebilirler.

Zeus virüsü dolandırıcılığının yeni türleri(2017 versiyonu)

Korumasız sistem, güncelliğini yitirmiş tarayıcı kumar siteleri, illegal film sayfaları gibi yerlere yönlendirme yapıp Windows Detected ZEUS virüsü dolandırıcılığına yakalanma şansınızı arttırır. Öte yandan, oldukça dikkatli olsanız bile sisteminize bu dolandırıcılık bir şekilde sızabilir.

Neyseki, bu reklam yazılımı dolandırıcılığı cihazlar için büyük tehlike oluşturmamaktadır. Fakat düzenli uyarıları çıkması sizi endişelendirmeli. Böyle bir durumda sisteminizde kötücül bir yazılımın olup olmadığını kontroletmelisiniz. Bu yazılımın geliştiricileri belirli sitelere kodları yerleştirmekteler.

Ayrıca, günlük ziyaret ettiğiniz sayfaları kontrol etmek zekice olabilir. Flash reklamlar çıkmaya başlamış ve üçüncü partilerin reklamları var m diye kontrol etmelisiniz. Daha sofistike teknik destek dolandırıcılıkları sisteme program açıklarını kullanarak sızmakta ve güvenlik uygulamaları tarafından tespit edilme riskini azaltmaktadırlar. Şimdi Zeus dolandırcılığını nasıl kaldırabileceğimize bakalım. y app.

Windows Detected ZEUS virüsü dolandırıcılığı kaldırma kılavuzu

Windows Detected ZEUS virüsü dolandırıcılığı daha ziyade reklam yazılımı benzeri bir programdır dolayısıyla panik yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Ayrıca, kaldırma işlemi de oldukça kolaydır.

Bilgisayarınızdan “Windows Detected ZEUS virüsü”nü kaldırmak iki seçeneğiniz bulunmakta.: elle ve otomatik kaldırma. Hızlıca kurtulmak isterseniz aşağıda verdiğimiz programlardan birini indirin, programı güncelleyip ve sistemi tarayıp kaldırın. Ardından, bu sahte Zeus uyarıları gösteren sahte reklam yazılmı ile ilgili tüm girdileri sergileyecektir.

Ayrıca Windows Detected ZEUS virüsü kaldırma kılavuzu ile elle de kaldırabilirsiniz. Bu kılavuzun altında detaylar bulunmakta. Fakat bu adımları takip ederken çok dikkatli olmalısınız. Bu adımlar sisteminizdeki Chrome, Firefox, Internet Explorer ve Microsoft Edge gibi tüm tarayıcıları temizlemenizi sağlayacaltır.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

“Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam'i Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırım

Windows Detected ZEUS virüsünü Windows işletims sisteminden kaldırmak için bu kılavuzu dikkatle inceleyin:

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.
 5. “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam'i Windows kısayollarından kaldırın.
  Mozilla Firefox'ın kısayoluna sağ tıklayın ve Mozilla Firefox'i seçin. Tarayıcı ikonuna sağ tıklayın ve 'Properties''ı seçin.
 6. Shortcut tabine gidin veTarget alanına bakın. Virüs ile alakalı zararlı içeriği kaldırın. 'Shortcut' tabini seçin ve 'http://isearch.babylon.com...''yi ve diğer şüpheli içerikleri silin.

Yukarıda verilen talimatları Internet Explorer ve Google Chrome de dahil tüm tarayıcı kısa yolları ile tekrar edin. Bu kısayolların Masaüstü, Başlat Menüsü ve Görev çubuğu gibi yerlerinin hepsini kontrol edin.

Mac OS X sisteminden “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge programından “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

”Windows Detected ZEUS virüsü”nü Firefox tarayıcısından tüm gizli scriptlerle birlikte kaldırmak için bu kılavuzu takip etmelisiniz:

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Sağ üst köşedeki menüye tıklayın ve Options General 'i seçin.
 4. Burada zararlı linkleri silin ve istediğiniz siteleri girin ya da Restore to default 'e tıklayın.
 5. Değişiklikleri kaydetmek için OK 'e tıklayın. 'General' tabindeyken 'Home Page' kısmından tüm zararlı içeriği silin ya da 'Restore to Default' butonuna tıklayın. Ayarları kaydetmek için 'OK' seçeneğine tıklayın.
 6. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 7. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

Chrome ile ilgili sorunlar için ise bu adımları takip edin:

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Virüs tarafından değiştirildiyse başlangıç sayfanız ve arama motorunuzu değiştirin.
  Menü simgesine tıklayın ve Settings 'i seçin.
 4. Burada On startup seçeneği altında Open a specific page or set of pages 'i arayın ve Set pages'e tıklayın. Menüye ve 'Settings' seçeneğine tıkladıktan sonra 'Set pages' seçeneğine tıklayın.
 5. Şimdi başka bir pencere görmelisiniz. Burada zararlı ara sitelerini silin ve istediğiniz siteyi başlangıç sayfanız olarak ayarlayın. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 6. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 7. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 8. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 9. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 10. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada, Preferences seçeneğini seçin ve General seçeneğine tıklayın.
 4. Homepage alanına bakın. “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam ile değiştirilmişse istenmeyen linki silin ve aramalarınız için kullanmak istediğiniz linki girin. Bunu yaparken adresin önüne "http://" yazmayı unutmayın. 'General' seçeneğindeyken zararlı URLleri silin ve istediğiniz adı girin.
 5. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 6. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. “Windows Detected ZEUS Virus” Tech support scam kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-windows-detected-zeus-virus-tech-support-scam.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI