Wonderlandads seçeneğini kaldırın (Kaldırma Talimatları) - Oca 2021 güncellemesi

Ugnius Kiguolis ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

Wonderlandads'ı Kaldırma Rehberi

Wonderlad reklamları nedir

wonderlandads virüsü hakkında endişelenmeli misiniz?

Genel anlamda, wonderlandads virüsü her bilgisayarda ortaya çıkabilir. Hem Android cihazlara hem de bilgisayarlara saldırdığı keşfedildi. Bu potansiyel istenmeyen program Mac sistemlerde bile görülebiliyor. Bu programın neden kötücül gibi değerlendirildiğini merak edebilirsiniz. Reklam destekli bilgisayar yazılımı sayılmasına rağmen,çok fazla araya giren tıklama başına ödeme veren reklamlardan göstermekte. Dahası, Bu potansiyel istenmeyen yazılım sizi zararlı web sitelerine yönlendirebilir. Eğer bilgisayarınızın çeşitli virüsler ve ufak kötücül yazılımlar tarafından etkilenmesini istemiyorsanız, o zaman wonderlandads i vakit geçirmeden kaldırmanız gerekmektedir.

Tarayıcınız çok canlı reklamlar tarafından işgal edilene kadar, bu reklam amaçlı yazılımın bilgisayarınıza yerleştiğini anlamayabilrisiniz. İster eğlence sitesi isterse de bilgi verici bir site olsun, bu reklamlar heryerde karşınıza çıkma eğilimindedir. Wonderlandads sizi güvenilmez web sitelerine çekmeye çalışmaktadır. Genellikle, bu siteler reklam kaynaklı siteledir, fakat kendinizi porno içerikli sayfalarda da bulabilirsiniz. Rahatsız edici içeriğin yanı sıra, sizi bazı videoları izlemek için yönlendirmeye çalışan parlayan linkler görebilirsiniz. Bu tarz teklifleri virüslerin bilgisayarınıza girmesine olanak sağlayabileceğini unutmayın.Ayrıca, linklerin içinde bilgisayarınızdaki kayıt dosyalarını değiştirip kişisel bilgilerinizi çalabilecek çok saldırgan Truva virüsleri bulunabilir. Bu yüzden, wonderlandads yönlendirmesi düşündüğünüzden daha zararlı olabilir.

The picture showing wonderlandads virus

Bu potansiyel istenmeyen programın aynı zamanda Android cihazları da hedeflediği gözlemlenmiş. Bu yüzden, tabletiniz veya mobil telefonunuzun da hedef olmasına karşı dikkatli olunuz. Potansiyel istenmeyen program bilgisayarınıza girdiğinde, anında istenmeyen reklamlarla karşılaşmaya başlarsınız. Eğer internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız, şunu unutmayın ki bu tarz siteler sadece yaratıcılarına gelir kazandırmak amacı ile yapılmışlardır.Siz bir linke tıkladıktan sonra, tıklama sayınıza göre üçkağıtçılar bir miktar para kazanmakta. Sonuç olarak, mümkün olacak en fazla sayıdaki kişiyi wonderlandads.com reklamlarına tıklayacak şekilde kandırmaya çalışıyorlar. Ayrıca, bu reklam yazılımını bilgisayarınıza diğer istanmeyen programların sızıp haberiniz olmadan yüklenmesine sebep olabilir. Sonuç olarak, işletim sistemi hızlı çalışmaya devam etmekte zorlanabilir. Dahası, yüklenmiş programların reklam yazılımı olup olmadığını asla bilemezsiniz. Zararlı kötücül yazılımlarla geliştirilmiş olabilirler. Bu yüzden, wonderlandads’i mümkün olan en kısa sürede kaldırmak çok önemli. ReimageIntegoı bu amaçla yükleyebilirsiniz.

Wonderlandads bilgisayarınızı ne zaman etkiler?

Dolandırıcılar “ürünlerini” yaymak için çok etkili bir strateji geliştirmişler. Uzmanlar bu tekniği “çıkınlama” olarak adlandırıyorlar. wonderlandads reklam yazılımını herhangi bir popular ücretsiz yazılıma eklemekten ibaret aslında. Kullanıcılar bir kere indirdiklerinde, sadece bir kısmı eklentiyi farkeder. Düşüncesizce “yükle” butonuna basarlar, istenmeyen programlar bilgisayara girer. Sizin bilgisayarınıza da aynı şekilde sızdı. Yani, yeni yazılım yüklerken dikkat etmek çok önemli. hemen “Basit” kurulum ayarını seçmek yerine , “Gelişmiş” ayarı seçiniz. Unutmayın ki bazı sahtekarlar bu potansiyel istenmeyen programları “Gelişmiş” sekmesinin içine de saklayabilmekte, o yüzden uyanık olun. Son olarak, önceden işaretlenmiş alakasız yazılımları kontrol edin ve seçimlerini kaldırın. Bu adımlar wonderlandads korsanının gelecekte bilgisayarınıza girmesini engellemekte yardımcı olur.

Wonderlandads’i nasıl kaldırabilirsiniz?

Şanslısınız ki, kısmen daha az zararlı bir bir yazılım bilgisayarınızı etkilemiş durumda. Ortadan kaldırması da çok sorun yaratmayacaktır. Öncelikle, wonderlandads virüsünü elle silmeyi deneyebilirisiniz . Eğer elle kaldırma işlemini düşünüyorsanız, şunu unutmayın ki dikkat ve keskinlik gerektirmekte. Eğer reklam yazılımları ile bir daha uğraşmak istemiyorsanız, alakalı bütün bileşenleri kaldırmalısınız. Bu yüzden, otomatik kaldırma işlemi daha uygun bir seçenek gibi gözükebilir. Bir anti-casus yazılımı kurduktan sonra, sisteminizi potansiyel kötücül yazılımlara karşı taramaya başlar. Reklam yazılımlarını, tarayıcı korsanlarını, truva atlarını ve fidye yazılımlarını silme konusunda başarılıdırlar. Bu yüzden, çok kullanışlı araçlardır. Eğer gerçek zamanlı koruma istiyorsanız, düzenli olarak güncellemeyi unutmayın. Son olarak, sizi bilmediğiniz internet sitelerini gezerken veya bir program kurulum aşamasında talimatları okurken daha dikkatli olmanız konusunda uyarıyoruz.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Wonderlandads'i Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

Wonderlad reklamları programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi.Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede Wonderlad reklamları ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayınWindows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program KaldırWindows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden Wonderlandads virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Wonderlandads ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge programından Wonderlandads virüsünü kaldırın

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Wonderlandads Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Tehlikeli eklentileri silme;

 1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
 2. Uzantılar'ı seçin.
 3. Burada Wonderlad reklamları ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Anasayfayı yenileme:

 1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
 2. Seçenekler'i seçin.
 3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

Cookies ve site verilerini silme:

 1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
 2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
 3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
 4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
 5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Kurma

Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra Wonderlad reklamları silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
 2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
 3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
 4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
 5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler Wonderlad reklamları sorununu ortadan kaldıracaktır.Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Google Chrome programından Wonderlandads virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Wonderlandads 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Wonderlandads kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Wonderlandads virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Wonderlandads ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Wonderlandads kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Wonderlandads programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI