Önem ölçekli:  
  (10/100)

Wonderlandads seçeneğini kaldırın (Kaldırma Talimatları) - Kas 2016 güncellemesi

Ugnius Kiguolis ile - - | Reklam Yazılım Virüsü Yaz

wonderlandads virüsü hakkında endişelenmeli misiniz?

Genel anlamda, wonderlandads virüsü her bilgisayarda ortaya çıkabilir. Hem Android cihazlara hem de bilgisayarlara saldırdığı keşfedildi. Bu potansiyel istenmeyen program Mac sistemlerde bile görülebiliyor. Bu programın neden kötücül gibi değerlendirildiğini merak edebilirsiniz. Reklam destekli bilgisayar yazılımı sayılmasına rağmen,çok fazla araya giren tıklama başına ödeme veren reklamlardan göstermekte. Dahası, Bu potansiyel istenmeyen yazılım sizi zararlı web sitelerine yönlendirebilir. Eğer bilgisayarınızın çeşitli virüsler ve ufak kötücül yazılımlar tarafından etkilenmesini istemiyorsanız, o zaman wonderlandads i vakit geçirmeden kaldırmanız gerekmektedir.

Tarayıcınız çok canlı reklamlar tarafından işgal edilene kadar, bu reklam amaçlı yazılımın bilgisayarınıza yerleştiğini anlamayabilrisiniz.  İster eğlence sitesi isterse de bilgi verici bir site olsun, bu reklamlar heryerde karşınıza çıkma eğilimindedir. Wonderlandads  sizi güvenilmez web sitelerine çekmeye çalışmaktadır. Genellikle, bu siteler reklam kaynaklı siteledir, fakat kendinizi porno içerikli sayfalarda da bulabilirsiniz. Rahatsız edici içeriğin yanı sıra, sizi bazı videoları izlemek için yönlendirmeye çalışan parlayan linkler görebilirsiniz. Bu tarz teklifleri virüslerin bilgisayarınıza girmesine olanak sağlayabileceğini unutmayın.Ayrıca, linklerin içinde bilgisayarınızdaki kayıt dosyalarını değiştirip kişisel bilgilerinizi çalabilecek çok saldırgan Truva virüsleri bulunabilir. Bu yüzden, wonderlandads yönlendirmesi düşündüğünüzden daha zararlı olabilir.

 The picture showing wonderlandads virus

Bu potansiyel istenmeyen programın aynı zamanda Android cihazları da hedeflediği gözlemlenmiş. Bu yüzden, tabletiniz veya mobil telefonunuzun da hedef olmasına karşı dikkatli olunuz. Potansiyel istenmeyen program bilgisayarınıza girdiğinde, anında istenmeyen reklamlarla karşılaşmaya başlarsınız. Eğer internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız, şunu unutmayın ki bu tarz siteler sadece yaratıcılarına gelir kazandırmak amacı ile yapılmışlardır.Siz bir linke tıkladıktan sonra, tıklama sayınıza göre üçkağıtçılar bir miktar para kazanmakta. Sonuç olarak, mümkün olacak en fazla sayıdaki kişiyi wonderlandads.com reklamlarına tıklayacak şekilde kandırmaya çalışıyorlar. Ayrıca, bu reklam yazılımını bilgisayarınıza diğer istanmeyen programların sızıp haberiniz olmadan yüklenmesine sebep olabilir. Sonuç olarak, işletim sistemi hızlı çalışmaya devam etmekte zorlanabilir. Dahası, yüklenmiş programların reklam yazılımı olup olmadığını asla bilemezsiniz. Zararlı kötücül yazılımlarla geliştirilmiş olabilirler. Bu yüzden, wonderlandads’i mümkün olan en kısa sürede kaldırmak çok önemli.  ReimageIntegoı bu amaçla yükleyebilirsiniz.

Wonderlandads bilgisayarınızı ne zaman etkiler?

Dolandırıcılar “ürünlerini” yaymak için çok etkili bir strateji geliştirmişler. Uzmanlar bu tekniği “çıkınlama” olarak adlandırıyorlar. wonderlandads reklam yazılımını herhangi bir popular ücretsiz yazılıma eklemekten ibaret aslında. Kullanıcılar bir kere indirdiklerinde, sadece bir kısmı eklentiyi farkeder. Düşüncesizce “yükle” butonuna basarlar, istenmeyen programlar bilgisayara girer. Sizin bilgisayarınıza da aynı şekilde sızdı. Yani, yeni yazılım yüklerken dikkat etmek çok önemli. hemen “Basit” kurulum ayarını seçmek yerine , “Gelişmiş” ayarı seçiniz. Unutmayın ki bazı sahtekarlar bu potansiyel istenmeyen programları “Gelişmiş” sekmesinin içine de saklayabilmekte, o yüzden uyanık olun. Son olarak, önceden işaretlenmiş alakasız yazılımları kontrol edin ve seçimlerini kaldırın. Bu adımlar wonderlandads korsanının gelecekte bilgisayarınıza girmesini engellemekte yardımcı olur.

Wonderlandads’i nasıl kaldırabilirsiniz?

Şanslısınız ki, kısmen daha az zararlı bir bir yazılım bilgisayarınızı etkilemiş durumda. Ortadan kaldırması da çok sorun yaratmayacaktır. Öncelikle,  wonderlandads virüsünü elle silmeyi deneyebilirisiniz . Eğer elle kaldırma işlemini düşünüyorsanız, şunu unutmayın ki dikkat ve keskinlik gerektirmekte. Eğer reklam yazılımları ile bir daha uğraşmak istemiyorsanız, alakalı bütün bileşenleri kaldırmalısınız. Bu yüzden, otomatik kaldırma işlemi daha uygun bir seçenek gibi gözükebilir. Bir anti-casus yazılımı kurduktan sonra, sisteminizi potansiyel kötücül yazılımlara karşı taramaya başlar. Reklam yazılımlarını, tarayıcı korsanlarını, truva atlarını ve fidye yazılımlarını silme konusunda başarılıdırlar. Bu yüzden, çok kullanışlı araçlardır. Eğer gerçek zamanlı koruma istiyorsanız, düzenli olarak güncellemeyi unutmayın. Son olarak, sizi bilmediğiniz internet sitelerini gezerken veya bir program kurulum aşamasında talimatları okurken daha dikkatli olmanız konusunda uyarıyoruz.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Wonderlandads'i Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Wonderlandads virüsünü kaldırım

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Wonderlandads ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Wonderlandads ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden Wonderlandads virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Wonderlandads ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Internet Explorer (IE) programından Wonderlandads virüsünü kaldırın

 1. Tehlikeli eklentileri kaldırın
  Internet Explorer'i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki dişli ikonuna tıklayın (IE menüsü) Menü ikonuna tıklayın ve 'Manage add-ons''ı seçin.
 2. Manage Add-ons penceresini göreceksiniz. Burada Wonderlandads ve diğer şüpheli eklentileri bulun. Disable'ye tıklayarak bu girdileri devredışı bırakın. Tüm kötü içeriklere sağ tıklayın ve 'Disable''ı seçin.
 3. Başlangıç sayfanız değiştirildiyse onu değiştirin.
  Tarayıcının sağ üst köşesindeki menü ikonuna tıklayın ve Internet Options
 4. Burada zararlı linkleri kaldırın ve istediğiniz site adlarını girin. Ayarları katdetmek için Apply 'e tıklayın. Zararlı linkleri silin ve istediğiniz domain adını girin ve değişiklikleri kaydetmek için 'Apply''e tıklayın.
 5. Internet Explorer 'yi sıfırla
  Dişli ikonuna (menü) tekrar tıklayın ve Internet options 'ı seçin. Advanced sekmesine gidin.
 6. Burada Reset 'i seçin.
 7. Yeni pencereye girince Delete personal settings 'i kontrol edin ve Wonderlandads kaldırım işlemini tamamlamak için Reset'yi tekrar seçin. 'Advanced' seçeneğine gidin ve 'Reset' düğmesine tıklayın. Şimdi 'Delete personal settings' seçeneğini seçin ve 'Reset''e tekrar tıklayın.

Microsoft Edge programından Wonderlandads virüsünü kaldırın

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, Wonderlandads Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından Wonderlandads virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Wonderlandads ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Wonderlandads kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından Wonderlandads virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Wonderlandads 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Wonderlandads kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından Wonderlandads virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve Wonderlandads ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Wonderlandads kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-wonderlandads.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI