Yeabests.cc virüsünü kaldır (Kaldırma Talimatları) - Oca 2021 güncellemesi

Ugnius Kiguolis ile - - | Browser hijacker Yaz

yeabests.cc Virüsünü Kaldırma Rehberi

yeabests.cc virüsü nedir

Yeabests.cc virüsü hakkında en güncel haberler

yeabests.cc virus

Yeabests.cc virüsü kullanıcılarını meşru bir arama motoru olup, arama sonuçlarınıGoogle ve diğer 16 popüler sosyal medya, alışveriş, oyun ve diğer sitelerinden aldığını iddaa edebilir. Ne yazık ki, bu arama motoru sadece başka bir tarayıcı korsanından başka bir şey değildir. Bu tarayıcı korsanı ayrıca bir çok bilgisayar için çoktan sorunlar açmış TopYea Arama motoru ile de bağlantılıdır.

İki arama motoru da benzer özellikle sunmakta fakat bazı kaynaklara göre görünüşleri bulunduğunuz coğrayaya göre değişmekte örneğin İtalya ve Brezilya'daki kullanıcılar ana sayfayı farklı görebilmekte. Fakat, yayılma yöntemi birebir aynıdır. Virüs tarayıcıların kısa yollarını değiştirip virüslü içerik yerleştirmekte. Tarayıcıyı her başlattığınızda sizi yeabests.cc sitesine yönlendirmekte.

Tarayıcı korsanı sisteme sessizce sızmakta; fakat sızıntının sonuçları oldukça sesli ve belirgin olmakta. Bu virüslü tarayıcıların en büyük sorunu, modifiye edilmiş arama sonuçlarıdır. Bir sürü reklam ve sponsorlu link içerip başka sitelerin trafiğini arttırmasına hizmet etmektedir. Tarayıcınızın üzerindeki kontrolü geri almak istiyorsanız Yeabests.cc kaldırma işlemi şarttır. En hızlı kaldırma işlemi de ReimageIntego aracılığı ile olmaktadır.

yeabests.cc virus

Dikkatli bir kullanıcı iseniz, Yeabests.cc adresinin size ana sayfanızdan oyun ve alışveriş sitelerine ulaşım imkanı verdiğini farketmişsinizdir. Fakat bu özellik faydadan ziyade, zarar getirebilir. Bunun sebebi iste Yeabeasts tarayıcı korsanının yönlendirme özelliğidir.

Ana sayfanızdaki içeriklere erişmek isterseniz, dilediğiniz sayfalar yerine yetişkin içerikli siteler veya kumar sayfalarına yönlendirilebilirsiniz. Bazısı zararsız olabilr fakat bu sayfaların bir kısmı da sisteminize ciddi zararlar verebilmektedir. Yani zamanla sadece Yeabeats.cc kaldırma işlemi de sizin için yeterli olmayabilir

Dahası, Yeabasts.cc korsanı kişise tanımlanamayan bilgilerinizi ele geçirerek de size zarar veebilir. Arama kelimelerinizi, ziyaret ettiğiniz sayfaları, işletme sisteminiz ile ilgil ibilgileri, coğrafı lokasyonunuzu üçüncü partilere bildirebilir. Bu bilgileri eline geçiren 3. partiler size ona göre reklam gösterimine başlayabilirler.

Dolandırıcılar sizin hakkınızda bilgileri ellerine geçirdiklerinde kişiye özel reklam gösterimi gerçekleştirip tıklanma şanslarını arttırmaktalar. Tıklama başına elde ettikleri gelirler ile bu korsanlar oldukça yüksek gelirler elde etmekteler. Sürekli izlenme fikrinden hoşlanmıyorsanız, Yeabeast.cc virüsünü bir an önce kaldırmanızı tavsiye ederiz.

Bu tarayıcı korsanı bilgisayarlara nasıl sızar?

Meşru sitelerini ziyaret etmediyseniz, çok büyük ihtimalle yeabest.cc virüsü sisteminize bir ücretsiz yazılım ile girmiş demektir. Tarayıcı kosanı son zamanlarda yüklediğiniz bir ses dosyası oynatıcı, fotoğraf dzenleme yazılımı, flash oyatıcı güncellemesi şekillerinde girmiş olabilir. Muhtemelen yazılımlardan birinin içinde “yeabests.cc” adlı eklenti olduğunu göreceksinizdir. İşte tam olarak bu şekilde sisteminize sızmıştır.

Dünya üzerinde bir çok kullanıcı bu hataları gerçekleştirmekte. Bir çok kullanıcı, program yüklerken fazla vakit harcamak istemediklerini belirtmekte. Ama göreceğiniz üzre bu virüsten kurtulması çok daha fazla zaman almakta. Uzun lafın kısası, tarayıcı korsanını sisteminize girip başınıza türlü dertler açmasını istemiyorsanız, “özel” yükleme seçeneğini seçin ve “tavsiye edilen” mod'tan uzak durun. Sonra gereksiz bütün işaretlemeleri kaldırdığınızdan emin olun. Dosya paylaşım sayfaları ve torrentler uzak durmanız gereken sayfalardrır. Her zaman meşru sayfalardan indirin gerekli dosyalarınızı.

Yeabests.cc virüsü nasıl silinir?

Yeabests.cc kaldırma seçeneklerinin hepsini merak ediyorsanız, aşağıdaki elle kaldırma seçeneklerini inceleyebilirsiniz. İlgili adımlardan hiçbirini kaçırmadığınıza emin olmalısınız. Yeabests.cc ile ilglili dosyalardan birisi geride kalabilir. Bu da virüsün geri gelme ihtimalini arttırır.

Elle kaldırma işlemini çoktan denediniz ama Yeabests.cc virüsü geri gelip duruyorsa, bilgisayarınıza bir anti-casus uygulaması kurabilirsiniz. Korsanın sisteminizden kaldırılmasını garantileyecektir. Bu uygulama sadece bu virüsü değil bir çok uygulamayı kaldırmak işlemi içinde işine yarıyacaktır.

Son olarak size Google ve Bing arama motorları gibi meşru sayfalardan başka yerlere güvenmemenizi tavsiye ediyoruz. Yebests.cc virüsünü siteminizden kaldıramıyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

yeabests.cc Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden yeabests.cc virüsünü kaldırım

Daha az tecrübeli kullanıcıların Yabests.cc virüsünü kaldırmaya çalışırken virüsün dosyasız olduğunu farketmesinden daha sinir bozucu ne olabilir. Etkilediği bilgisayara bir dosya bırakmamakta böylece antivirüs programları tarafından tespit edilememekte. Sisteminizden kaldırmak için elle  C:\Windows\System32\wbemtest.exe dizininde bulunan WBEMTestini çalıştırmalısınız. Daha fazla talimat online olarak bulunabilir. Ne olursa olsun profesyonel bir otomatik virüs kaldırma aracını kullanmanıız tavsiye etmekteyiz.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. yeabests.cc ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada yeabests.cc ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden yeabests.cc virüsünü kaldırın

Her ne kadar bu virüs Mac işletim sistemlerini etkilemese de, Safari hala tarayıcı korsanını hedefindedir. Sisteminiz etkilendiyse bu virüsten saygın bir virüs programı kullanmanızı tavsiye etmekteyiz örneğin SpyHunter 5Combo Cleaner.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve yeabests.cc ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge 'den yeabests.cc virüsünü kaldır

[GI=mozilla-firefox] Her ne kadar Yeabests.cc virüsü WMI ile çalışıp sistemde dosya yaratmasa da, hala tarayıcnızda eklenti olarak gözükebilmektedir, eklenti listesini dikkatlice gözden geçirip ve güvenli gelmeyenleri kaldırın.

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, yeabests.cc Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Google Chrome programından yeabests.cc virüsünü kaldırın

Bu tarayıcı korsanının tamamen kaldırıldığından emin olmak için eklentileri dikkatlice kontrol etmelisiniz.Sisteminize sonradan eklenmiş eklentileri kontrole edin ve kaldırın.

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada yeabests.cc 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve yeabests.cc kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından yeabests.cc virüsünü kaldırın

Tarayıcı eklentileri listesinden Yeabests.cc uzantılarına bakın ve kaldırın. Tarayıcınızdan virüsü kaldıracağınızdan emin olmanın tek yolu budur.

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve yeabests.cc ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. yeabests.cc kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu yeabests.cc programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI