“You Have A ZEUS Virus” Tech support scam seçeneğini kaldırın (Ücretsiz Açıklama) - Gelişmiş Rehber

Julie Splinters ile - - | Kötücül yazılım Yaz

“You Have A ZEUS Virus” Tech support scam'ı Kaldırma Rehberi

"You Have A ZEUS Virus" Teknik destek sahtekarlığı nedir

Zeus Virüsü tarafından tehdit mi ediliyorsunuz?

Sisteminize ZEUS Virüsü bulaştı Teknik destek sahtekarlığı

“You Have A ZEUS Virus”, gibi uyarılar teknolojiyle çok içli dışlı olmayan kişileri telaşa düşürebilir oysa bu sahtekarların kullandığı genel bir taktiktir. Aynı Zeus virüsü birkaç sene önce interneti kasıp kavurmuştu. Sizin de bileceğiniz gibi meşru gibi gözüken dosyaların içine gizlenip, cihazınıza sızan, kullanıcı adı banka şifreleriniz dahil kişisel verilerinizi çalan oldukça tehlikeli bir tehdittir.

Bu virüsle daha önce kötü deneyim geçirmiş kullanıcılar, adını bile duyduklarında ürperebilirler. Yine de bu tarz zalim tehditler yeni nesil sahtekarlara ilham vermeye devam ediyor. Mevcut teknik destek sahtekarlığı güncelliğini yitirmiş veya zarar görmüş işletim sistemi uyarısı vermekte iken bazıları da fidye virüsü uyarısı vermektedir.

Aynı şekilde, geliştiriciler de bu yöntemi kullanarak koparmaya çalışıyorlar. Neyseki, yeni sahtekarlık ve Windows hata veya sistem mesajını ayırt etmek oldukça kolay. Vakit kaybetmeden “You Have A ZEUS Virus” kaldırma işlemine başlamalısınız. ReimageIntego programı süreci hızlandıran eniyi seçenektir.

Virüslerle ilgili korkunçlu mesajlar genelde daha naif kullanıcılardan para kparmak için kullanılan yöntemlerdir. Sahtekarlar virüslü sistem hakkında bilgiler vererek korku hissini canlı tutmak istemekteler. Bu şekilde, hala Zeus virüsü hakkında bilgisi olmayan kullanıcılar da ciddiyetin farkına varıp sahtekarların isteklerini yerine getirebilirler. Genelde siber suçlular sizden belirli bir numarayı aramanızı istemekteler.

WARNING! Your Hard drive will be DELETED if your close this page. You have a ZEUS Virus! Please call Support Now!. Call Toll-Free: 1-844-859-0337 To Stop This Process

“You Have A ZEUS Virus” Tech support scam

Verilen numarayı arayacak olursanız konuşmanın gidebileceği bir kaç farklı yön bulunmaktadır. Sahte “You Have A ZEUS Virus” uyarılarından kurtulmak için bir yazılım kurmanızı isteyebilirler. Ya da, teknik destek ve çözüm için 300 Dolar talep edebilmekteler.

Alternatif olarak, kendini tekniker olarak tanıtan kişi bu tehditi kaldırmak için sizi can sıkıcı adımlara sürükleyebilir. Ayrıca sahtekarlar sizden belirli bir kodu söylemenizi istemekte. Görünüşe göre bu kod sayesinde yerinizi tespit etmekteler. Fakat, bu konuşmadan sonra gelen telefon faturasının ardından siniriniz bozulabilir.

Muhtemel “You Have A ZEUS Virus” yönlendirmesi ile karşılaşabilirsiniz. Kısaca, gerçek virüs içeren başka bir adrese yönlendirilebilirsiniz. Gelecekte benzer bir mesaj alacak olursanız “You Have A ZEUS Virus” veya bakşa isimdeki herhangi bir virüsü silmekte acele etmeyiniz.

Kötücül yazılım sistemi nasıl ele geçirir?

Şaşırtıcı şekilde, sahtekarlar sisteminize kurulum aşamasında çoktan girmiş olabilirler. Sonuç olarak, eklentileri kaldırmaya unutmanıs sisteminizde “You Have A ZEUS Virus” korsanının çıkmasına yol açabilir. Yeni bir program yüklerken ne kadar dikkatli olduğunu hayati öneme sahiptir.

Güvenilir web siteleri kısmında yer alan programalr da virüslü olabilir. Örneğin Skype veya başka bir uygulama yüklerken çeşitli promosyonlu arama motoru veya şüpheli programlara karşı dikkatli olun. Süprizle karşılaşmamak için hepsinin seçkisini kaldırın.

“You Have A ZEUS Virus” kaldırma kılavuzu

Komplike bir sanal tehdit olmasa bile; You Have A ZEUS Virüsünün kaldırmak için elle kaldırma yönemini tercih etmemenizi tavsiye ediyoruz. Bir güvenlik yazılmına bu iişi yapması için güvenmelisiniz. Bir anti-casus yazılımı kurun, örneğin ReimageIntego veya SpyHunter 5Combo Cleaner, ardından da bırakın sizin yerinize You Have A ZEUS Virus teditini kaldırsın.

İşlem çok uzun sürmemekte; donanımınıza göre değişmekte kesin süre. Ayrıca, aşağıdaki talimatları uygulayarak tarayıcınızı zararlı elementlerden temizlenizi tavsiye etmekteyiz. Son olarak, benzer bir dolanırıcılıkla karşılaşırsanız, ani kararlar almayın ve tezgahlanan oyunu anlamak için detayları yakalamaya çalışın.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

“You Have A ZEUS Virus” Tech support scam'i Elle Kaldırma Rehberi

Windows sistemlerinden “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırım

Tüm tarayıcıların kullanıcıları için Microsoft Edge talimatları arasında bulunan PowerShell yöntemini kullanmaları tavsiye edilmekte. Bu adımlar You Have A ZEUS Virus teknik destek sahtekarlığı ve tüm bileşenleirin kaldırmanızı sağlamaktadır.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mac OS X sisteminden “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Microsoft Edge programından “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

Microsoft Edge ayarlarını sıfırla (Yöntem 1 )

 1. Microsoft Edge uygulamasını çalıştır ve More 'e tıkla( ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta)
 2. Daha fazla seçenek açmak için Settings 'a tıklayın
 3. Settings ekranı ortaya çıkınca, Clear browsing data seçeneğinin altındaki Choose what to clear butonuna tıklayın Ayarlara gidin ve 'Choose what to clear' 'i seçin
 4. Burada, kaldırmak istediğiniz her şeyi seçin ve Clear'a tıklayın 'Clear' butonunu seçin
 5. Şimdi Startbutonuna(Windows logo) sağ tıklamalısınız. Burada, Task Manager'i seçiniz. Başlangıç menüsünü açın ve 'Task Manager''ı seçin seçin.
 6. Processes sekmesinde iken, Microsoft Edge 'i aratınız.
 7. Sağ tıklayıp Go to details seçeneğini seçin. Eğer göremezseniz Go to details seçeneğine gidip More details'e tıklayın ve önceki adımı tekrar ediniz. 'Microsoft Edge''e sağ tıkalyın ve 'Go to details''ı seçin Eğer 'Go to details' seçeneği ortaya çıkmazsa, 'More details''ı seçin
 8. Detailsekmesi ortaya çıktığında, içinde Microsoft Edge geçen her girdiyi bulun. Bu girdileri sonlandırmak için hepsine sağ tuşla tıklayıp End Task seçin Microsoft Edge girdilerini bulun ve 'End Task' 'ı seçin

Microsoft Edge tarayıcısını sıfırlama (Yöntem 2 )

Eğer Yöntem 1 faydalı olmazsa, gelişmiş Edge sıfırlama yöntemini kullanmalısınız.

 1. Not: bu yöntemi kullanmadan önce verilerinizi yedeklemelisiniz.
 2. Bilgisayarınzda bu klasörü bulun: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kaydedilmiş bütüngirdileribulupfarenizin sağ tuşu ile tıklayın. Sonra Delete seçeneği Bilgisayarınızdaki Microsoft Edge klasörünü seçin, bütün girdileri sağ tuşla işaretleyip 'Delete' 'ye tıklayın
 4. Start butonuna(Windows logo) tıklayın ve Search my stuff satırına window power yazın
 5. Windows PowerShell girdisine sağ tıklayın ve Run as administrator seçin Windows PowerShell'i bulun , sağ tuşla tıklayıp 'Run as administrator' 'ı seçin
 6. Yöneticiolduktansonra : Windows Powershellpenceresi çıkaca, PS C:\WINDOWS\system32> komut satırını yapıştırıp ardından Enter'a basın:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Gerekli komutu kopyalayıp yapıştırın ve 'Enter'' a basın.

Bu adımlar tamamlandıktansonra, “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam Microsoft Edge tarayıcınızdan silinmiş olmalı

Mozilla Firefox (FF) programından “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.

Google Chrome programından “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Safari programından “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Safari tarayıcısını açın ve ekranın sol köşesindeki Safari seçeneğine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Preferences seçeneğini seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Preferences' seçeneğini seçin
 2. Burada Extensions seçeneğini seçin ve “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam ve benzeri şüpheli programları bulun. Hepsinden kurtulmak için Uninstall butonuna tıklayın. 'Extensions' seçeneğine gidin ve zararlı eklentileri kaldırın.
 3. Safari 'yi sıfırla
  Safari tarayıcınızı açın ve menüden Safari seçeneğine tıklayın. Burada Reset Safari... kısmını seçin. 'Safari' seçeneğine tıklayınn ve 'Reset Safari...' seçeneğini seçin
 4. Şimdi sıfırlama seçeneklerinin bulunduğu bir açıklama penceresi göreceksiniz. Tüm bu seçenekler genellikle işaretli olur. Ancak sıfırlamak istediklerinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam kaldırma işlemini tamamlamak için Reset butonuna tıklayın. Tüm seçenekleri seçip 'Reset' butonuna tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu “You Have A ZEUS Virus” Tech support scam programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Julie Splinters
Julie Splinters - Virüs temizleme uzmanı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Julie Splinters ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI