Önem ölçekli:  
  (99/100)

Your computer has been blocked seçeneğini kaldırın (Kaldırma Talimatları) - Ağu 2020 güncellemesi

Jake Doevan ile - - | Kötücül yazılım Yaz

“Bilgisayarınız bloke oldu” uyarılarına güvenebilir misiniz?

Your computer has been blocked

Bilgisayarınız bloke oldu (“Your computer has been blocked”) virüsü sahte uyarı şeklinde ortaya çıkan amacı insanları Amerika Birleşik Devleti kanunlarından bazılarına karşı geldiler ve bunun için ceza ödemeleri gerekiyor şeklinde kandırmaya çalışan bir virüstür. Tipik olarak, sistemi bloke eder ve resmi bir devlet kurumundan gelmiş gibi duran kocaman bir uyarı gösterir(Bu durumda Adalet Bakanlığı şeklinde).

Ayrıca, kurbanın bulunduğu bölgenin dilini kullanır. İşin kötü yanı Bilgisayarınız bloke oldu virüsünün ardında gerçek kurbanlar da yatmakta. 300$ karşılığında Moneypak kuponu alıp göndermenizi istemekteler. Bunu YAPMAMALISINIZ! Bilgisayarınızın blokesini kaldırabilir ve Bilgisayarınız Bloke Oldu virüsünü sisteminizden aşağıdaki adımları takip ederek veya Reimage Reimage Cleaner Intego gibi güvenilir bir program vasıtası ile kaldırabilirsiniz.

Virüs çok eski olmasına, son zamanlarda gelen raporlar üçe katlanmış durumda. Kullanıcılar BİLGİSAYARINIZ BLOKE OLDU şeklinde rapor etmeye başladı. Küçük bir araştırmadan sonra, BİLGİSAYARINIZ BLOKE OLDU adı altında başka bir fidye yazılımının olduğunu tespit ettiler.

Bu reklam yazılımı tarzı siber tehditin kullanıcıların bilgisayarlarını reklamlarla etkileyebilen bilgisayarlarına virüs bulaştırabilen bir kötücül yazılımdır. Hepsinden öte, bu kötücül yazılım ayrıca kullanıcıyı tanımlayabilecek bilgileri de toplamakta. Bu yüzden, virüs dosyalarınızı şifrelememesine rağmen, sisteminizde durması yine de zararlı olmakta

Your computer has been blocked"Bilgisayarınız bloke oldu" virüsü

Fidye yazılımından etkilenmenin en tipik yolları nelerdir?

Bu fidye yazılımını kolaylıkla  FBI virüsü ve FBI virüsü Siyah Ekran  gibi izin almadan bilgisayarları kitleler halinde etkileyebilen virüslerle aynı kategoriye koyulabilir. Tıpkı ataları gibi, bu virüs de ücretsiz, paylaşımlı yazılımlarla veya spam e postalarla hatta diğer uygulamaların yanındaki eklentilerle gelmektedir.

Bunun yanı sıra, bazı kullanıcılar bu tehlikeli fidye yazılımının sahte medya paketleri ve kodekleri hatta flash güncellemeleri ile yayılmakta. Bir kere bilgisayarın içine sızdığı zaman, sistemi, sistemi bloke eder ve masa üstü resmini “Bilgisayarınız Bloke Oldu” uyarısı ile değiştirir.

Bu uyarı siyah arka fona sahiptir ve kullanıcıya sahte kamera görüntüleri gösterir. Bununla birlikte, sol üst kenarda aynı FBI Online Agent virüsü gibi beyaz font kullanır . Bu uyarıyı ile karşılaştığınızda, görmezden gelmeniz gerektiğini unutmayınız:

Bilgisayarınız bloke oldu!
Bilgisayarınızın işleyişi Amerika Birleşik Devletleri’nin kanunlarını çiğnediği için durdurudu.
(…)

Elbette, Bilgisayarınız Bloke Oldu virüsünü hiç vakit kaybetmeden kaldırmanız gerekmekte.

Bilgisayarınız Bloke oldu Virüsünün kaldırılması ile ilgili tavsiyeler:

Bu virüsü veya FBI virüs grubundan diğer bir virüsü kaldırmaya çalışırken karşılaşılan en büyük problem sistemin blokesini kaldırmaktır. İlk önce, bilgisayarınızı güvenilir bir antivirüs programı vasıtası ile Bilgisayarınız Bloke Oldu virüsünden arındırmaya çalışmalısınız.

Antivirüs yazılımı virüsü kaldırmakta sorun yaşarsa aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz. Adımları tamamladıktan sonra, sisteminizi tekrar taramalısınız. Virüsten arındırma işlemi bazen karmaşık olabilir, bu yüzden, benzer saldırılardan gelecekte de korunmak için, düzenli sistem yedeği alıp güvenli bir yerde muhafaza etmeniz tavsiye edilir.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
"Bilgisayarınız bloke oldu" virüsü bellek kopyası
"Bilgisayarınız bloke oldu" virüsü bellek kopyası"Bilgisayarınız bloke oldu" virüsü bellek kopyası"Bilgisayarınız bloke oldu" virüsü bellek kopyası"Bilgisayarınız bloke oldu" virüsü bellek kopyası
"Bilgisayarınız bloke oldu" virüsü bellek kopyası

Your computer has been blocked'i Elle Kaldırma Rehberi:

Safe Mode with Networking kullanarak Your computer has been blocked programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Networking modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Safe Mode with Networking seçeneğini seçin 'Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Networking seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Your computer has been blocked seçeneğini kaldırın

  Virüslü hesabınıza girin ve tarayıcıyı başlatın. Reimage Reimage Cleaner Intego veya başka bir casus yazılım karşıtı programı indirin. Güncelleyin ve zararlı dosyalardan kurtulmak için sistem taraması yaparak Your computer has been blocked virüsünü kaldırma işlemini tamamlayın.

Fidye yazılım Safe Mode with Networking programını engelliyorsa, diğer yöntemleri deneyin.

System Restore kullanarak Your computer has been blocked programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Command Prompt modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Command Prompt seçeneğini seçin 'Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Command Prompt seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Sistem dosyalarınızı ve ayarları yeniden yükleyin
  1. Command Prompt penceresi görününde, cd restore seçeneğini girin ve Enter seçeneğine tıklayın. Alıntılar olmadan 'cd restore' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  2. Şimdi rstrui.exe girin ve Enter seçeneğine tekrar girin.. Alıntılar olmadan 'rstrui.exe' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  3. Yeni pencere göründüğünde Next seçeneğine tıklayın ve Your computer has been blocked sisteme girmesinden önceki duruma dönün. Sonra Next seçeneğine tıklayın. 'System Restore' penceresi göründüğünde 'Next' seçeneğini seç Geri yükleme noktanızı seçin ve 'Next' seçeneğine tıklayın
  4. Sistem geri yüklemesini başlatmak için Yes seçeneğine tıklayın 'Yes' seçeneğine tıklayın ve sistem geri yüklemesini başlatın
  Sistemi önceki bir tarihe geri yükleme işleminin ardından, Reimage Reimage Cleaner Intego 'ı yükleyip bilgisayarı taradıktan sonra Your computer has been blocked temizleme işleminin başarıya gerçekleştirildiğinden emin olun.

Son olarak kripto- fidye yazılımlara karşı korumanız olmalı. Bilgisayarınızı Your computer has been blocked ve diğer fidye yazılımlardan korumak için güvenilir bir korsan yazılım programı kullanın. Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner veya Malwarebytes bu iş için uygun olabilir.

Yazar hakkında

Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-your-computer-has-been-blocked.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI


Your computer has been blocked ile ilgili düşünceniz