Önem ölçekli:  
  (99/100)

Your computer has been blocked. Nasıl temizlenir? (Kaldırma kılavuzu)

Jake Doe - - | Fidye Yazılım Yaz
12

“Bilgisayarınız bloke oldu” uyarılarına güvenebilir misiniz?

Bilgisayarınız bloke oldu virüsü sahte uyarı şeklinde ortaya çıkan amacı insanları Amerika Birleşik Devleti kanunlarından bazılarına karşı geldiler ve bunun için ceza ödemeleri gerekiyor şeklinde kandırmaya çalışan bir virüstür. Tipik olarak, sistemi bloke eder ve resmi bir devlet kurumundan gelmiş gibi duran kocaman bir uyarı gösterir(Bu durumda Adalet Bakanlığı şeklinde). Ayrıca, kurbanın bulunduğu bölgenin dilini kullanır. İşin kötü yanı Bilgisayarınız bloke oldu virüsünün ardında gerçek kurbanlar da yatmakta. 300$ karşılığında Moneypak kuponu alıp göndermenizi istemekteler. Bunu YAPMAMALISINIZ! Bilgisayarınızın blokesini kaldırabilir ve Bilgisayarınız Bloke Oldu virüsünü sisteminizden aşağıdaki adımları takip ederek veya Reimage gibi güvenilir bir program vasıtası ile kaldırabilirsiniz.

An illustration of the Your Computer Has Been Blocked virus

Virüs çok eski olmasına, son zamanlarda gelen raporlar üçe katlanmış durumda. Kullanıcılar BİLGİSAYARINIZ BLOKE OLDU şeklinde rapor etmeye başladı. Küçük bir araştırmadan sonra,  BİLGİSAYARINIZ BLOKE OLDU adı altında başka bir fidye yazılımının olduğunu tespit ettiler. Bu reklam yazılımı tarzı siber tehditin kullanıcıların bilgisayarlarını reklamlarla etkileyebilen bilgisayarlarına virüs bulaştırabilen bir kötücül yazılımdır. Hepsinden öte, bu kötücül yazılım ayrıca kullanıcıyı tanımlayabilecek bilgileri de toplamakta. Bu yüzden, virüs dosyalarınızı şifrelememesine rağmen, sisteminizde durması yine de zararlı olmakta

Fidye yazılımından etkilenmenin en tipik yolları nelerdir?

Bu fidye yazılımını kolaylıkla  FBI virüsü ve FBI virüsü Siyah Ekran  gibi izin almadan bilgisayarları kitleler halinde etkileyebilen virüslerle aynı kategoriye koyulabilir. Tıpkı ataları gibi, bu virüs de ücretsiz, paylaşımlı yazılımlarla veya spam e postalarla hatta diğer uygulamaların yanındaki eklentilerle gelmektedir. Bunun yanı sıra, bazı kullanıcılar bu tehlikeli fidye yazılımının sahte medya paketleri ve kodekleri hatta flash güncellemeleri ile yayılmakta. Bir kere bilgisayarın içine sızdığı zaman, sistemi, sistemi bloke eder ve masa üstü resmini “Bilgisayarınız Bloke Oldu” uyarısı ile değiştirir. Bu uyarı siyah arka fona sahiptir ve kullanıcıya sahte kamera görüntüleri gösterir. Bununla birlikte, sol üst kenarda aynı FBI Online Agent virüsü gibi beyaz font kullanır . Bu uyarıyı ile karşılaştığınızda, görmezden gelmeniz gerektiğini unutmayınız:

Bilgisayarınız bloke oldu!
Bilgisayarınızın işleyişi Amerika Birleşik Devletleri’nin kanunlarını çiğnediği için durdurudu.
(…)

Elbette, Bilgisayarınız Bloke Oldu virüsünü hiç vakit kaybetmeden kaldırmanız gerekmekte.

Bilgisayarınız Bloke oldu Virüsünün kaldırılması ile ilgili tavsiyeler:

Bu virüsü veya FBI virüs grubundan diğer bir virüsü kaldırmaya çalışırken karşılaşılan en büyük problem sistemin blokesini kaldırmaktır. İlk önce, bilgisayarınızı güvenilir bir antivirüs programı vasıtası ile Bilgisayarınız Bloke Oldu virüsünden arındırmaya çalışmalısınız. Antivirüs yazılımı virüsü kaldırmakta sorun yaşarsa aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz. Adımları tamamladıktan sonra, sisteminizi tekrar taramalısınız. Virüsten arındırma işlemi bazen karmaşık olabilir, bu yüzden, benzer saldırılardan gelecekte de korunmak için, düzenli sistem yedeği alıp güvenli bir yerde muhafaza etmeniz tavsiye edilir.

Sitemizde önerdiğimiz ürünlerle bağlantılı olabiliriz. Kullanım sözleşmemizde bu belirtilmektedir. Tavsiye ettiğimiz herhangi bir anti-casusyazılım yazılımını Your computer has been blocked silmek için indirdiğinizde gizlilik politikamızı ve Kullanım sözleşmesi.
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. OS X ile uyumludur.
Not: Manuel yardım gerekli elle müdahele olmadan bir ya da bütün kaldırıcıların parazitten kurtulamadığı anlamına gelmekte, lütfen aşağıdaki kaldırım açıklamalarını okuyun
Your computer has been blocked programını kaldırmak için Reimage kullanımı tavsiye edilir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.

Bu program ile ilgili daha fazla bilgiyi Reimage incelemesinde bulabilirsiniz.
Basında Reimage
Basında Reimage
Diğer yazılım
Plumbytes Anti-Malware
Plumbytes Anti-Malware'in Your computer has been blocked'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-11-17)
Malwarebytes Anti Malware
Malwarebytes Anti Malware'in Your computer has been blocked'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-11-17)
Hitman Pro
Hitman Pro'in Your computer has been blocked'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-11-17)
Webroot SecureAnywhere AntiVirus
Webroot SecureAnywhere AntiVirus'in Your computer has been blocked'yi temizlemektedi etkisini test ettik (2016-11-17)

1 yöntemi. Safe Mode with Networking kullanarak Your computer has been blocked programını kaldır

Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Networking modunda yeniden başlat
Windows 7 / Vista / XP
 • Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
 • Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
 • Listeden Safe Mode with Networking seçeneğini seçin
'Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
Windows 10 / Windows 8
 • Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
 • Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
 • Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Networking seçeneğini seçin.
'Enable Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
Adım 2: Your computer has been blocked seçeneğini kaldırın

Virüslü hesabınıza girin ve tarayıcıyı başlatın. Reimage veya başka bir casus yazılım karşıtı programı indirin. Güncelleyin ve zararlı dosyalardan kurtulmak için sistem taraması yaparak Your computer has been blocked virüsünü kaldırma işlemini tamamlayın.

Fidye yazılım Safe Mode with Networking programını engelliyorsa, diğer yöntemleri deneyin.

Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır. Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir. Reimage ve kaldırma adımları.

2 yöntemi. System Restore kullanarak Your computer has been blocked programını kaldır

Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Command Prompt modunda yeniden başlat
Windows 7 / Vista / XP
 • Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
 • Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
 • Listeden Command Prompt seçeneğini seçin
'Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
Windows 10 / Windows 8
 • Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
 • Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
 • Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Command Prompt seçeneğini seçin.
'Enable Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
Adım 2: Sistem dosyalarınızı ve ayarları yeniden yükleyin
 • Command Prompt penceresi görününde, cd restore seçeneğini girin ve Enter seçeneğine tıklayın. Alıntılar olmadan 'cd restore' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
 • Şimdi rstrui.exe girin ve Enter seçeneğine tekrar girin.. Alıntılar olmadan 'rstrui.exe' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
 • Yeni pencere göründüğünde Next seçeneğine tıklayın ve Your computer has been blocked sisteme girmesinden önceki duruma dönün. Sonra Next seçeneğine tıklayın. 'System Restore' penceresi göründüğünde 'Next' seçeneğini seç Geri yükleme noktanızı seçin ve 'Next' seçeneğine tıklayın
 • Sistem geri yüklemesini başlatmak için Yes seçeneğine tıklayın 'Yes' seçeneğine tıklayın ve sistem geri yüklemesini başlatın
Sistemi önceki bir tarihe geri yükleme işleminin ardından, Reimage 'ı yükleyip bilgisayarı taradıktan sonra Your computer has been blocked temizleme işleminin başarıya gerçekleştirildiğinden emin olun.
Reimage kötü amaçlı yazılımları bulmaya yarayan bir programdır. Virüslerden kurtulmak için tam sürüm gereklidir. Reimage ve kaldırma adımları.

Son olarak kripto- fidye yazılımlara karşı korumanız olmalı. Bilgisayarınızı Your computer has been blocked ve diğer fidye yazılımlardan korumak için güvenilir bir korsan yazılım programı kullanın. Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus veya Malwarebytes Anti Malware bu iş için uygun olabilir.

Jake Doe
Jake Doe - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Your computer has been blocked el kaldırma:

Süreçleri öldür:
[random].exe

Dosyaları silin:
[random].exe

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI