Önem ölçekli:  
  (99/100)

Your personal files are encrypted virüsünü kaldır

Olivia Morelli ile - - | Fidye Yazılım Yaz

‘Your personal files are encrypted’ virüsü bilgisayarınızda birçok probleme sebep olabilecek bir programdır. Daha önce yayınlaşmış olan benzerlerinin aksine bu virüs tek bir ülkeyi hedef almamaktadır. Uzmanlara göre bu virüs tüm düyaya yayılmış durumdadır ve internette gezerken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Sisteme girer girmez ‘Your personal files are encrypted’ sistemde tutulan tüm dosyaları saklar ve masaüstü yerine yanlış yönlendiren bir mesaj gösterir. Bunun kullanıcalara para ödetmek için yapıldığından emin olabilirsiniz. Paranıza hoşçakal demeden önce bunu yapmanın sizi ‘Your personal files are encrypted’ virüsten kurtarmayacağını bilmeniz gerek. Bunun için iyi bir korsan yazılım karşıtı programı kullanmalı ve zararlı dosyaları sisteminizden silmelisiniz.

‘Your personal files are encrypted’ VİRÜSÜ SİSTEME NASIL GİRER?

‘Your personal files are encrypted’ virüsü genellikle bilgisayarınıza gizlice giren bir truva ile dağılmaktadır. Bu truva bilgisayara girer, dosyalarını bırakır ve bilgisayarı kilitler. Bu yapılınca bilgisayar her başlatıldığında virüs de çalışır. Lütfen ‘Your personal files are encrypted’ virüsüne dikkat edin çünkü tek amacı paranızı almaktır. Bunun için de şu uyarıyı gösterir:

Your personal files are encrypted!
Your important files encryption produced on this computer: photos, videos, document, etc. Here is a complete list of encrypted files, and you can personally verify this.
(…)
To obtain the private key for this computer, which will automatically decrypt files, you need to pay 100 USD / 100EUR / similar amount in another currency.
(…)
Any attempt to remove or damage this software will lead to immediate destruction of the private key server.

‘Your personal files are encrypted’ uyarılarını dikkate almayın çünkü paranızı çalmayı amaçlar. Bu dolandırıcı asla takip edilmemelidir.

‘Your personal files are encrypted’ VİRÜSÜNÜ NASIL KALDIRABİLİRİM?

‘Your personal files are encrypted’ virüsünü bilgisayarınızdan kaldırmak için öncelikle bu programla alakalı dosyaları sisteminizden kaldırmalısınız. Ancak herkes kötü amaçlı yazılımları temizleyen programları çalıştırmayı bilse de bu yazılım her şeyi kilitlediğinden kendinizi bilgisayarınızı taramayı beceremiyorken bulabilirsiniz. Bu rehberi takip ederek bilgisayarınızdaki engeli kaldırabilirsiniz:

* Manuael ‘Your personal files are encrypted’ virüsü kaldırma

 1. ‘Safe mode with command prompt’ bilgisayarınızı yeniden başlatın ve virüsü devredışı bırakın (bu virüsün tüm versiyonları ile çalışıyor olmalı)
 2. Regedit’i çalıştırın.
 3. WinLogon girdilerinde explorer.exe ya da blank olmayan tüm dosyaları bulun ve kaydedin. Bunları explorer.exe ile değiştirin.
 4. Bu dosyaların kayıtlarını bulun ve silin.
 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güncel Reimage ya da SpyHunter 5Combo Cleaner programlarından biri ile kontrol edin.

* Flash drive yöntemi:

1. Başka bir bilgisayar alın ve Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner ve benzeri bir program indirmek için kullanın.
2. Programı güncelleyip USB ya da CD ye kopyalayın.
3. Bu esnada virüslü bilgisayarınızı yeniden başlatın (Safe Mod with command prompt) ve USB’yi takın.
4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın tüm sistemi tarayın.

* ‘Your personal files are encrypted’ virüsünden etkilenen kullanıcılar Windows sistemlerindeki diğer hesaplara erişebilmektedirler. Eğer bu hesaplardan birinin yönetici hakları varsa bu virüsten kurtulmanızı sağlayacak bir programı başlatabilirsiniz.

* Virüsün çalışmasını durdurmak için Flash’ı reddetmeyi deneyin. Bunun için Macromedia desteğine gidin ve Reddet ‘i seçin.: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Bunua yaptıktan sonra tüm sistemde tarama yapın.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
 Reimage virüslerin verdiği hasarı telafi etmek için tavsiye edilmektedir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.
Your personal files are encrypted virüsü bellek kopyası
Your personal files are encrypted virüsü bellek kopyası

Your personal files are encrypted Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Safe Mode with Networking kullanarak Your personal files are encrypted programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Networking modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Safe Mode with Networking seçeneğini seçin 'Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Networking seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Networking' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Your personal files are encrypted seçeneğini kaldırın

  Virüslü hesabınıza girin ve tarayıcıyı başlatın. Reimage veya başka bir casus yazılım karşıtı programı indirin. Güncelleyin ve zararlı dosyalardan kurtulmak için sistem taraması yaparak Your personal files are encrypted virüsünü kaldırma işlemini tamamlayın.

Fidye yazılım Safe Mode with Networking programını engelliyorsa, diğer yöntemleri deneyin.

System Restore kullanarak Your personal files are encrypted programını kaldır

 • Adım 1: Bilgisayarınız Safe Mode with Command Prompt modunda yeniden başlat

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Start Shutdown Restart OK seçeneğine tıkla.
  2. Bilgisayarınızın yeniden çalıştığında F8 tuşuna basmaya başlayın ve Advanced Boot Options penceresini görene dek devam edin.
  3. Listeden Command Prompt seçeneğini seçin 'Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin

  Windows 10 / Windows 8
  1. Windows giriş ekranından Power tuşuna basın. Şimdi Shift tuşuna basılı tutun ve Restart seçeneğine tıklayın. .
  2. Troubleshoot tuşunu seçin Advanced options Startup Settings ve Restart tuşuna basın.
  3. Bilgisayar çalışmaya başladığında Startup Settings penceresinde Enable Safe Mode with Command Prompt seçeneğini seçin. 'Enable Safe Mode with Command Prompt' seçeneğini seçin
 • Adım 2: Sistem dosyalarınızı ve ayarları yeniden yükleyin
  1. Command Prompt penceresi görününde, cd restore seçeneğini girin ve Enter seçeneğine tıklayın. Alıntılar olmadan 'cd restore' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  2. Şimdi rstrui.exe girin ve Enter seçeneğine tekrar girin.. Alıntılar olmadan 'rstrui.exe' seçeneğini girin ve 'Enter' seçeneğine basın.
  3. Yeni pencere göründüğünde Next seçeneğine tıklayın ve Your personal files are encrypted sisteme girmesinden önceki duruma dönün. Sonra Next seçeneğine tıklayın. 'System Restore' penceresi göründüğünde 'Next' seçeneğini seç Geri yükleme noktanızı seçin ve 'Next' seçeneğine tıklayın
  4. Sistem geri yüklemesini başlatmak için Yes seçeneğine tıklayın 'Yes' seçeneğine tıklayın ve sistem geri yüklemesini başlatın
  Sistemi önceki bir tarihe geri yükleme işleminin ardından, Reimage 'ı yükleyip bilgisayarı taradıktan sonra Your personal files are encrypted temizleme işleminin başarıya gerçekleştirildiğinden emin olun.

Son olarak kripto- fidye yazılımlara karşı korumanız olmalı. Bilgisayarınızı Your personal files are encrypted ve diğer fidye yazılımlardan korumak için güvenilir bir korsan yazılım programı kullanın. Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner veya Malwarebytes bu iş için uygun olabilir.

Yazar hakkında

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-your-personal-files-are-encrypted-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI