Önem ölçekli:  
  (99/100)

Zzzzz virüsünü kaldır (Mar 2017 güncellemesi) - Kurtarma Talimatları Dahildir

Julie Splinters ile - - | Fidye Yazılım Yaz

Zzzzz fidye yazılımı dosyalarınızı şifrelemeye hazır

Eğlenceli adına rağmen, Zzzzz virüsü hiç de komik değildir. Bilgisayarınıza meşhur Locky virüsü'nün bir varyasyanunun  bulaştığına işaret eder. Bu meşhur fidye yazılımını daha önce duymamış olanlar, bu yazıya göz gezdirebilir. Kötücü yazılımın bu adı almasının sebebi, şifrelediği dosyaların sonuna eklediği .zzzzz uzantısı. Fakat, bu virüsle uğraşmanın kurbanlar üzerinde hiçbir pozitif etkisi bulunmamakta. Hedef listesindeki kullanıcılardan bile olsanız, panik yapmanıza gerek yoktur. İlk yapmanız gereken şey cihazınızdan Zzzzz virüsünü tamamiyle kaldırmak. Bu durumda, hiç vakit kaybemeden güvenilir bir araç kullanmanızda fayda vardır, örneğinReimage.  Daha sonrasında ise, veri kurtarma seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

Locky, birkaç ay önce çok büyük bir kuvvetle internete giriş yaptığında, bazı virüs araştırmacıları siber terörün artık sona erdiğine dair fikirlerini beyan ettiler. Fakat, Locky geliştiricilerinin neler planladıklarına dair çok az fikirleri vardı. Fidye yazılımı bir kez daha geri döndü. Sonuç olarak, yeni büyük güncellemlere şahit olduk: ODIN, Thor, .shit dosya uzantısı, ve .aesir virüsü interneti yaktı geçirdi. Dahası, hackerler daha yükseği hedefleyerek Facebook üzerinde bir virüs yaymaya başladılar . Fidye yazılımının virüsü bir .svg dosyası içinde gizli. Hangi versiyonun yayıldığı bilinmese de, milyonlarca virüsün yayıldığına dair şüpheler bulunmakta. Önceki versiyonun üstünden henüz bir hafta geçmemişken, .aesir dosya virüsü ortaya çıktı, Zzzzz fidye yazılımı sayesinde oldu bu. Operasyon şekli veri kodlama yapısını değiştirmedi ve hala RSA-2048 ile AES-256 algoritmalarını kullanmakta. Bu yöntemin en büyük  avantajı matematiksel olarak birbiri ile ilişkili genel ve özel anahtarlar kullanması. Sonuç olarak, özel anahtar olmadan dosyaların şifresini çözmeye kalkmak oldukça yorucu bir işlem olmaya devam ediyor.

Zzzzz ransomware keeps the virtual world in a firm grip
Zzzzz fidye yazılım virüsü

Diğer taraftan, hangi dosyaların etkilendiğini görebilmektesiniz, etkilenen dosyalar [8_random_characters]-[4_random_characters]-[4_random_characters]-[4_random_characters]-[12_random_characters].zzzzz dosya uzantısı şeklinde adlar almakta. Dosyaları nasıl geri alabileceğinize dair daha detaylı bilgiler ise instruction.html dosyasında yer almakta. Zzzzz fidye yazılımının meşhur Locky'nin varyasyonu olduğu dikkate alınınca, umut beslemek nafiledir. Size teklif ettikleri Locky Şifre Çözme Anahtarı  sisteminizde faydadan çok zarar verebilir.  731.52 USD (1 BTC) ödemek de sizin için bu zararlı aktivitenin sonu olmayabilir. Para transferi yerine Zzzzz kaldırma işlemine odaklanmalısınız.

Virüs cihazıma nasıl sızdı?

Spam klasörlerini dikkatsizce kurcalayanların cihazlarına fidye virüsünün girmesi çok da zor değildir. Son dönemlerde, Bazı Zzzzz korsanları sahte Amazon epostası şeklinde yayılmakta.Dolandırıcılar virüsleri saygın şirketlerin e-postaları gibi gizlemekteler. Dahası, üçkağıtçılar kullanıcıları dosyaları açmaya ikna edebilmek adına Personel ofisinin fotoğrafını bile kullanabilmekteler.. Neyseki, iki durumda da, bu dolandırıcıları bir kaç yazım, uslum ve gramer hatası ile tespit etmek mümkün. Locky hala en tehlikeli fidye yazılımı olarak tehdit unsuru olmaya devam etmekte. Bu yüzden – Osiris fidye yazılımı'nın son versiyonuna dikkat edin. Sonuçta, güncel bir  kötücül yazıılm temizleme programı şart .

Hızlı ve kolayca  Zzzzz virüsünü sistemden kaldırın

Konu kötücül yazılım kaldırma programına geldiğinde, otomatik çözümü tercih etmenizi önermekteyiz. Reimage veya Malwarebytes gibi bir güvenlik programı, işlemin başarı ile halledilip geride hiçbir dosya kalmadığını garantilemenize yardımcı olur. Bu programların etkin çalışabilmesi için günlük olarak güncellenmesinin gerekebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Zzzzz kaldırma işlemine bir çeşit sistem sorunundan dolayı devam edemeyecek olursanız, dosya kurtarma kılavuzlarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Dosya kurtarmanın ancak Zzzzz virüsünü sistemden tamamen temizledikten sonra gerçekleştirebileceğini unutmayın

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage (temizleyici) Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
 Reimage virüslerin verdiği hasarı telafi etmek için tavsiye edilmektedir. Ücretsiz tarayıcı bilgisayarınızın virüslü olup olmadığını anlamanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılım kaldırmanız gerekirse "Reimage kötü yazılım kaldırma aracının tam sürümünü almanız gerekir.

Yazar hakkında

Julie Splinters
Julie Splinters - Virüs temizleme uzmanı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Julie Splinters ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-zzzzz-ransomware-virus.html

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI