Önem ölçekli:  
  (99/100)

Zzzzz virüsünü kaldır (Mar 2017 güncellemesi) - Kurtarma Talimatları Dahildir

Julie Splinters ile - - | Fidye Yazılım Yaz

Zzzzz fidye yazılımı dosyalarınızı şifrelemeye hazır

Eğlenceli adına rağmen, Zzzzz virüsü hiç de komik değildir. Bilgisayarınıza meşhur Locky virüsü'nün bir varyasyanunun  bulaştığına işaret eder. Bu meşhur fidye yazılımını daha önce duymamış olanlar, bu yazıya göz gezdirebilir. Kötücü yazılımın bu adı almasının sebebi, şifrelediği dosyaların sonuna eklediği .zzzzz uzantısı. Fakat, bu virüsle uğraşmanın kurbanlar üzerinde hiçbir pozitif etkisi bulunmamakta. Hedef listesindeki kullanıcılardan bile olsanız, panik yapmanıza gerek yoktur. İlk yapmanız gereken şey cihazınızdan Zzzzz virüsünü tamamiyle kaldırmak. Bu durumda, hiç vakit kaybemeden güvenilir bir araç kullanmanızda fayda vardır, örneğinReimage Reimage Cleaner Intego.  Daha sonrasında ise, veri kurtarma seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

Locky, birkaç ay önce çok büyük bir kuvvetle internete giriş yaptığında, bazı virüs araştırmacıları siber terörün artık sona erdiğine dair fikirlerini beyan ettiler. Fakat, Locky geliştiricilerinin neler planladıklarına dair çok az fikirleri vardı. Fidye yazılımı bir kez daha geri döndü. Sonuç olarak, yeni büyük güncellemlere şahit olduk: ODIN, Thor, .shit dosya uzantısı, ve .aesir virüsü interneti yaktı geçirdi. Dahası, hackerler daha yükseği hedefleyerek Facebook üzerinde bir virüs yaymaya başladılar . Fidye yazılımının virüsü bir .svg dosyası içinde gizli. Hangi versiyonun yayıldığı bilinmese de, milyonlarca virüsün yayıldığına dair şüpheler bulunmakta. Önceki versiyonun üstünden henüz bir hafta geçmemişken, .aesir dosya virüsü ortaya çıktı, Zzzzz fidye yazılımı sayesinde oldu bu. Operasyon şekli veri kodlama yapısını değiştirmedi ve hala RSA-2048 ile AES-256 algoritmalarını kullanmakta. Bu yöntemin en büyük  avantajı matematiksel olarak birbiri ile ilişkili genel ve özel anahtarlar kullanması. Sonuç olarak, özel anahtar olmadan dosyaların şifresini çözmeye kalkmak oldukça yorucu bir işlem olmaya devam ediyor.

Zzzzz ransomware keeps the virtual world in a firm gripZzzzz fidye yazılım virüsü

Diğer taraftan, hangi dosyaların etkilendiğini görebilmektesiniz, etkilenen dosyalar [8_random_characters]-[4_random_characters]-[4_random_characters]-[4_random_characters]-[12_random_characters].zzzzz dosya uzantısı şeklinde adlar almakta. Dosyaları nasıl geri alabileceğinize dair daha detaylı bilgiler ise instruction.html dosyasında yer almakta. Zzzzz fidye yazılımının meşhur Locky'nin varyasyonu olduğu dikkate alınınca, umut beslemek nafiledir. Size teklif ettikleri Locky Şifre Çözme Anahtarı  sisteminizde faydadan çok zarar verebilir.  731.52 USD (1 BTC) ödemek de sizin için bu zararlı aktivitenin sonu olmayabilir. Para transferi yerine Zzzzz kaldırma işlemine odaklanmalısınız.

Virüs cihazıma nasıl sızdı?

Spam klasörlerini dikkatsizce kurcalayanların cihazlarına fidye virüsünün girmesi çok da zor değildir. Son dönemlerde, Bazı Zzzzz korsanları sahte Amazon epostası şeklinde yayılmakta.Dolandırıcılar virüsleri saygın şirketlerin e-postaları gibi gizlemekteler. Dahası, üçkağıtçılar kullanıcıları dosyaları açmaya ikna edebilmek adına Personel ofisinin fotoğrafını bile kullanabilmekteler.. Neyseki, iki durumda da, bu dolandırıcıları bir kaç yazım, uslum ve gramer hatası ile tespit etmek mümkün. Locky hala en tehlikeli fidye yazılımı olarak tehdit unsuru olmaya devam etmekte. Bu yüzden – Osiris fidye yazılımı'nın son versiyonuna dikkat edin. Sonuçta, güncel bir  kötücül yazıılm temizleme programı şart .

Hızlı ve kolayca  Zzzzz virüsünü sistemden kaldırın

Konu kötücül yazılım kaldırma programına geldiğinde, otomatik çözümü tercih etmenizi önermekteyiz. Reimage Reimage Cleaner Intego veya Malwarebytes gibi bir güvenlik programı, işlemin başarı ile halledilip geride hiçbir dosya kalmadığını garantilemenize yardımcı olur. Bu programların etkin çalışabilmesi için günlük olarak güncellenmesinin gerekebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Zzzzz kaldırma işlemine bir çeşit sistem sorunundan dolayı devam edemeyecek olursanız, dosya kurtarma kılavuzlarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Dosya kurtarmanın ancak Zzzzz virüsünü sistemden tamamen temizledikten sonra gerçekleştirebileceğini unutmayın

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Bilgisayar kullanıcıları hem siber saldırılardan hem de kendi hatalarından dolayı çeşitli kayıplar verebilir. Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz. Bu adımı atmayı ihmal etmeyin. Hatta dosya yedekleme işlemlerini günlük ya da haftalık alışkanlıklar haline getirmeye çalışın.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Julie Splinters
Julie Splinters - Virüs temizleme uzmanı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Julie Splinters ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Kaynak: https://www.2-spyware.com/remove-zzzzz-ransomware-virus.html
DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI

Zzzzz ransomware virus ile ilgili düşünceniz