Abone Ol

Güncellendi

En güncel Casus yazılımı ve güvenlik haberlerinden haberdar mı olmak istiyorsun? Virusler.info.tr bültenine abone ol!
Onaylama butonuna basarak, virusler.info.tr sayfasının bu form ile paylaştığınız bilgileri gizlilik politikamızı ile uyumlu olarak saklayacağını onaylamış oluyorsunuz.

Subscribe to 2-Spyware newsletter

Virusler.info.tr, saygın bir siber güvenlik, kötücül yazılım ve casus yazılımı ve virüs temizleme kaynağıdır. Her hikaye birbirinden tecrübeli bilişim uzmanlarının durmaksızın bilgilerini geliştirmeleri ve siber suçlara karşı arayışlarını hem sektör profesyonelleri hem de bilgisayar kullanıcıları ile paylaşırlar.

Siber suç ekonomisi internet tabanlı hayatlarımızdaki güvenlik bilgisi eksiğini kullanır. Sonuç olarak siber suçlar gerçek hayat kadar yaygındır. Dünyadaki güncel kötücül yazılım trendleri ve güvenlik açıkları ile içli dışlı olmanın önemi artık kaçınılmazdır.

Genel görüşün aksine, hackerların bilgisayarınıza girip kişisel verilerinizi ele geçirmesinin tek yolu değildir.

Bugünlerde, kriminal suçlular bilgisayarınızın size sürekli hatırlattığı ve sizin ertelediğiniz yazılım güncellemelerini ertelediğiniz taktirde de sisteminize kolayca sızabilmekteler veya bilgisayarınız favori sayfanızı ziyaret ettikten sonra da kötücül yazılıma maruz kalabilir. Açıkçası, Siber suçluların sisteminize girmek için kullandığı birbirinden farklı teknikler bulunmakta.

Ve ne yazık ki kendinizi kötücül yazılımlara, oltalama tekniklerine ve dolandırıcılıklara karşı korumak hiç de kolay değil çünkü bilgisayar kullanıcılarını kandırmak için çok farklı teknikler kullanmaktalar. Sizi dolandırıcılardan 100% koruyacak bir metod bulunmamakta çünkü geleneksel güvenlik metotlarını geçmenin bir yolunu bulmaktalar.

Virusler.info.tr ekibi siber suç dünyasındaki en öneli konuları seçip size anlaşılır bir dilde sunmakta. Online dolandırıcılar, kötücül yazılım geliştiricilerinin kullandığı en güncel teknikler hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Virusler.info.tr bültenine abone olmanız yeterlidir.

Sabah kahvenizi yudumlarken En güncel Android açıkları, yeni fidye yazılımı varyasyonları ve popüler oltalama teknikleri  hakkında en güncel haberleri ilk okuyan siz olun. Siber suçluların kurbanı olmanızı engelleyecek haberleri okumanız yaklaşık 10 dakikanızı alacak.

Saldırgan bilgisayar virüsleri hakkında kullanıcıları bilinçlendirmemize yardım edin

Safety online is a matter of everyone's concern

Virusler.info.tr ekibi ayrıca webmasterları siber suçlulara ve global olarak artış gösteren yeni bilgisayar virüslerine karşı beraber savaşmaya davet etmekte. Virüs Aktivitesi çok dilli bir eklenti olup en güncel ve tehlikeli kötücül yazılımlar ile casus yazılımlar hakkında bilgi verir.

Bu widget en son keşfedilen ya da tekrar aktive olan bilgisayar virüslerini gösterir. Listenin uzunluğu aktif bilgisayar virüslerini gösterecek şekilde ayarlanabilir.

Virus Activity WordPress plugin

Ziyaretçilerinize casus yazılımlardan kolaylıkla kurtulabileceklerini anımsatın

Virüs Aktivitesi Eklentisi sayfanızın üst veya alt kısmına koyarak bilgisayar virüslerine karşı farkındalığı arttırabilirsiniz. Widget'ı görmeleri kullanıcıların fidye yazılımı kampanyası, yeni kötücül yazılımlar veya tarayıcı korsanları aktivitelerinden haberdar olmalarını sağlayacaktır.

Websitenizin ziyaretçileri en güncel agresif Windows, Mac ve Android OS kötücül yazılımları hakkında günlük bilgilere ulaşabilirler. İlgili widget oldukça esnek olup – websitenizin dizyanına otomatik olarak adapte olabilir veya istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.