Intego önizleme

Intego – macOS bilgisayarınız için çok fonksiyonlu bir güvenlik yazılımı 

Intego, macOS ve Mac OS X işletim sistemli bilgisayarları reklam virüsleri, casus yazılımlar, truva atları, faydasız güvenlik yazılımları, çevrimiçi saldırılar ve kimlik hırsızlığı gibi tehditlerden korumaya yarayan bir güvenlik yazılımıdır. Intego'yu yaratan şirketin güvenlik uzmaları 1997 yılından bu yana siber güvenlik işleriyle uğraşıyorlar. Bu deneyim sayesinde oldukça kapsamlı güvenlik yazımları olan VirusBarrier X9, Mac Internet Security X9 ya da Mac Premium Bundle X9 gibi uygun fiyatlı yazılımlar ürettiler.

Temel koruma özelliklerinin yanı sıra Intego Internet Security çok faydalı olan diğer koruma özellikleriyle donatıldı. Anti-spam, kimlik hırsızlığı kalkanı, bilgi koruma duvarı gibi özellikleri cihazı daha güvenli hale getiriyor. Hiç şüphesiz macOS cihazına ulaşan her türlü tahdit bu anti virüs programı tarafından bulunuyor ve anında siliniyor.

Bu Intego inceleme yazımızda neden Intego Mac Internet Security yazılımına ihtiyaç duyabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Bilgisayarı nasıl korur, fiyatı nedir ve ne gibi faydalar sağlar?

İsim Intego
Tür Anti-virüs yazılımı
Kullanım Alanı 

Bu ürün Mac OS ve Mac OS X makinelerini çeşitli siber saldırılardan korumak ve diğer faydalı özellikleri sayesinde sistemi geliştirmek için kullanılıyor.

Özellikler

Program iki ana bölüme ayrılıyor: VirusBarrier X9 ve NetBarrier X9

Avantajları 

Tüm kötücül yazılımlar ve açılır pencerelere karşı koruma sağlar. Kişisel bilgileri ve dosyaları korur. Spamleri ve kimlik bilgilerini çalmaya yönelik yazılımları engeller. Bilgisayardaki faydasız dosyaları silerek cihazların hızını artırır.

İndirme Resmi siteden indirebilir ya da diğer yazılımlarla birlikte kullanabilirsiniz.

Kötücül yazılımlar ve diğer virüs tiplerinden Mac cihazları korumak için en iyi korumayı sağlayan Intigo'yu kullanın

Her ne kadar Mac kullanıcıları cihazlarında yer alan defansif özelliklerin korunmaları için yetiyor olduğuna inansa da, Intego antivirüs yıllardır hizmet veriyor. Gerçekten de Mac cihazların, Windows cihazlara oranla çok daha güvenli olduğu varsayılır. Apple cihazlar Gatekeeper (izin verilmemiş programların yüklenmesini engeller) ve XProtect gibi özellikler kullanır. Bu özellikler Mac bilgisayarlara girmeye çalışan istenmeyen yazılımları engelleme konusunda yeterlidir.

Ancak Apple ürünleri dünya genelinde popülerliğini artırınca siber suçluların ilgisi de bu cihazlara yöneldi. Malwarebyte'ın son açıkladığı istatistiklere göre 2019 yılında Mac cihazlara yönelik saldırıların artış oranı Windows cihazlara göre daha çok arttı. Kötücül yazılımların sisteme sızmasını sağlayan OSX/Shleyer, Kaspersky kullanan bilgisayarların 'unda bulunuyor ve şifreli bir imza yöntemi ile sistemdeki engelleri aşıyor.

Intego anti-virüs programı gibi araçlar olmadan daha başka Mac virüslerinden de muzdarip olabilirsiniz. Bunlar kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf şirketlere satabilir ve klavyeye girdiğiniz tüm verileri kaydedip kendilerine alan sistemler yüzünden para kaybı da yaşayabilirsiniz. Diğer bir değişle Intego Mac Internet Security cihazınızı çevrimiçi tehditlerden korumak için oldukça önemli ve gereklidir.

Intego versions

Intego hakkında daha fazlası : başlangıç ve kötücül tehdit algılama zekası

Intego MacOS için antivirüs özelliği taşıyan ve alanında şu anda lider statüde bulunan bir güvenlik şirketidir. 1997 yılında CEO Laurent Marteau tarafından özel bir şirket olarak kuruldu. Merkezi şu anda Seattle'da bulunuyor. Washington, Austin ve Amerika dışında Paris ve Nagano'da ofisleri bulunuyor. Şirketin manşeti;

Tek önceliğimiz Mac'inizin güvenliği

Yıllar içerisinde Intego kullanıcılar arasında pozitif bir ün kazandı. Dünya çapında iki milyondan fazla cihazda Intego yüklü ve bu cihazları dış tehditlerden koruyor. Bununla birlikte Intego, şirketin bu 20 yıllık süreç içerisinde ürettiği tek ürün değil. Intego araştırmacılarından Joshua Long, Kirk McElhearn, Victor Agreda, Jr. ve diğerleri bu konu hakkında buldukları önemli bilgileri şirketin güvenlik blogunda paylaştılar ve birçok virüsün çalışma prensiplerini açıkladılar.

Şüphesiz bu alanda bulunan uzmanların hazırladığı bir uygulama arıyorsanız Mac için Intego aradığınız uygulamadır.

Intego uygulaması için doğru planı seçmek

IntegoMac Internet Security uygulamasını yüklemeden önce nasıl bir güvenlik duvarına ihtiyacınızın olduğunu belirlemelisiniz. Aralarından seçebileceğiniz üç farklı plan bulunuyor. VirusBarrier X9, Mac Internet Security X9 ve Mac Premium Bundle X9.

  • Bilgisayarınızı düzenleme, dosyalarınıza hızlı bir şekilde ulaşma, lüzumsuz çift dosyaları silme ve diğer bazı önemli sistem özelliklerini de içeren yan araçları bulunduran gelişmiş bir güvenlik yazılımına ihtiyacınız varsa kesinlikle Mac Premium Bundle X9 seçeneğine yönelmelisiniz. Bu paketlerin fiyatları zaman zaman değişmektedir. Şu anda şirket Intego antivirüs programlarına indirim uyguluyor. Bu paketin ücreti bir Mac başına yıllık 69.99€
  • Mac Internet Security X9 fiyatına oranla çok etkili bir koruma sağlayan harika bir çözüm modelidir. Şu anda fiyatı bir Mac cihazı için yıllık 39.99€ olarak belirlenmiş ve cihazınızı tüm kötücül yazılımlardan korumak için yeterli bir uygulama. Temel özellikleri sayesinde cihazınızı kişisel bilgi hırsızlığından da korur.
  • VirusBarrier X9 Mac cihazlar için gerekli olan çoğu elementi kapsayan temel bir plan olarak eklenmiş. Bu planda gelen Intego hem Windows hem de Mac için üretilmiş zararlı yazılımları engeller. Bunlar arasında planlama tarayıcıları, gerçek zamanlı koruma gibi özellikler vardır. Eğer internet kullanan ve bilgisayara bazı yazılımlar ve araçlar yükleyen bir kullanıcı iseniz bu paket yıllık 19.99$ fiyatı ile tam size göre!

Intego tech support

Belirtmekte fayda var ki size en uygun Intego modelini seçme ve kullanma konusunda acele etmenize gerek yok. Çünkü sistem size denemeniz için 30 günlük bir süre tanıyor. Eğer kullanım sürecinde ya da kullandıktan sonra Intego yazılımını beğenmezseniz istediğiniz zaman bu yazılımı silebilirsiniz. Denemeye başlamak için tek yapmanız gereken siteye giriş yaparak yükleyiciyi indirmek. Mac için Intego yazılımını satın aldıktan sonra ayrıca ücretsiz teknik destek servislerini de satın almış olacaksınız. Bu servise ister telefon, ister e-posta ya da internet sitesinden erişebilirsiniz.

Intego yükleme işlemleri ve özellikleri

Intego Mac antivirüs programını yüklemek çok kolaydır ve sadece birkaç dakikanızı alır. Yükleyiciyi çalıştırın ve ekrana gelen adımları takip edin. Bu işlem bittiğinde karşınıza çıkan üç koruma modelinden birini seçebilirsiniz. Minimum derece, standart derece ve maksimum derece.

Hangi seçeneği seçeceğiniz sizin özelliklerinize göre değişir. Örneğin eğer oldukça şüpheli olduğunu düşündüğünüz sitelere sıklıkla giriyorsanız ya da bilgisayarınızda hali hazırda bir tehdit bulunuyor ise maksimum derece koruma modeli sizin için daha iyi olacaktır. Bununla birlikte standart derece yeni tehditlere karşı koruma konusunda size yeterli olacaktır.

Paketinizin derecesini de belirledikten sonra Intego'nun tüm özelliklerini açıklayan detaylı bir açılır pencere bildirgesi ile karşılaşacaksınız. Eğer programın tüm özelliklerini biliyorsanız bu yardımcı tanıtım penceresini kapatabilirsiniz. Bu adımdan sonra sisteminizde ilk defa tam tarama yapmaya başlayabilirsiniz.

Intego installation

Mac Internet Security X9 kötücül yazılım koruma özelliği sizi tüm tehditlerden koruyor 

Piyasada sonsuz sayıda anti virüs programı bulunuyor ve bunlardan bazıları harika bir donanıma sahip olsa da çok azı gerçekten tüm tehditlere karşı gerçek bir koruma sağlıyor. Örneğin Advanced Mac Cleaner ya da Mac Tweak gibi yazılımlar anti virüs özellikleri taşısa da aslında hiç bir işe yaramazlar. Bunlar sahte koruma özellikleri tanıtım kullanıcıdan para koparmaya çalışırlar.

Bu yüzden tüm kullanıcılara yeni bir anti virüs programı satın almadan önce bu programın performansı ve kapasitesi hakkında yapılmış testleri kontrol etmelerini ve koruyucu özelliklerinin derecelerini öğrenmelerini öneriyoruz. Intego anti virüs programı sürekli en donanımlı testlere sokuluyor. Bu testler arasında AV-Test ve AV-Comparatives da bulunuyor. Bu testler sonucu Intigo zararlı yazılımları engelleme konusunda 0 başarılı bulundu.

Intego AV-Test lab results

Intego for Mac kullanırken aşağıdaki modüllerin sizi koruduğundan emin olabilirsiniz.

  • ContentBarrier
  • NetBarrier
  • VirusBarrier

Bu yazılım sizi zararlı sosyal medya bağlantılarından, kişisel bilgi hırsızlığından, istenmeyen indirme işlemlerinden ve USB cihazları ile girmeye çalışan hem Windows hem Mac için üretilen zararlı tehditlerden korur. Bu tehditler sistemde bulunur bulunmaz Intego Mac Internet Security onları karantinaya çekerek siler. Bu süreç boyunca olaşan tüm sorunları bulan Intego anında sistemi onarır.

Sistemi zararlı yazılımlarında korumanın yanında Intego anti virüs programı ayrıca torrent gibi resmi olmayan kaynaklar tarafından indirilen ve yüklenen potansiyel istenmeyen programların da çoğunu durdurma kapasitesine sahiptir. Şunu belirtmek gerekir ki reklam virüsleri Mac cihazlarda en çok rastlanan virüs çeşididir ve son yıllarda giderek yayılma eğilimindedir. 

Ek güvenlik sağlamak için ayrıca NetBarrier aracını da satın alabilirsiniz. Bu araç sizi internetten gelecek olan saldırılara karşı koruyacaktır. Bu araç üç farklı mod içeriyor. Public Hotspot, Work Hotspot ve Home Hotspot. Bu aracın bazı özellikleri izinler ister ve bazı ayrıcalıklar tanınması gerekir. Bu özellikler uzman kullanıcılar tarafından kullanılsa da temel ayarlar internet teknolojileri konusunda daha az deneyime sahip kullanıcılar için yeterlidir.

Intego Firewall

Intego antivirüs programının ek özellikleri

Intego Mac anti virüs programı kötücül yazılımlardan koruma konusunda etkili olmasının yanında bazı ek özellikler taşır. Bazı diğer özellikler temel özelliklerin dışında kalıyor. Bunlar;

  • Kişisel Yedekleme,  özelliği sizi çok büyük bir zahmete sokmadan en önemli dosyalarınızı yedeklemenizi sağlıyor. Her ne kadar fidye yazılımlar Mac cihazlar için gelişmiş konumda bulunmasa da KeRanger, Patcher ve diğerleri tarafından yapılan bazı gözlemler dosya şifreleme yazılımlarının varlığına işaret ediyor. Eğer buna benzer bir virüs ile karşılaşırsanız dosyalarınıza güle güle demek zorunda kalırsınız. Bu yüzden dosya yedekleme çok önemlidir.
  • Washing Machine funk, çift dosyalar, cashe dosyaları, indirmeler, log dosyaları ve diğer gereksiz dosyaları temizlemeye yarayan harika bir diğer özelliktir. Her ne kadar tüm bu özellikle manuel olarak yapılabilse de Intego bu işlemleri sadece birkaç tıklama ile hızlı ve efektif bir biçimde kullanmanıza yardımcı olur. 

Intego additional features

Intego incelemesi: son görüşler 

Bu inceleme yazısı ile birlikte cihazlarında ek bir güvenlik yazılımı olmasına gerek olmadığını düşünen macOS kullanıcıları için önemli bir bilgiyi yaymak istiyoruz. Her ne kadar Mac cihazları çok sayıda güvenlik aracı içerse ve bu konuda oldukça uzmanlaşmış araçlara sahip olsa da şunu unutmayın ki siber suçlular her zaman bir adım öndedir ve her zaman bu defans mekanizmalarını yıkacak yeni yöntemler keşfederler.

Bu yüzden çevrimiçi güvenli kalabilmek için Mac cihazınıza bu konuda uzmanlaşmış bir yazılım yüklemeniz sizin için faydalı olacaktır. Intego ile sadece tehditlere karşı uzmanlaşmış bir güvenlik aracı satın almış olmazsınız. Aynı zamanda diğer özellikler de sisteminizi temizlemenize yardımcı olur ve cihazının daha hızlı çalışır. Herhangi bir nedenden dolayı uygulamayı sevmezseniz birkaç tık ile uygulamayı silebilirsiniz. Bu yüzden çekinmeden bu güvenlik yazılımını deneyebilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
OS X ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kötü Amaçlı Yazılım Analiz Uzmanı...

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Başka Dillerde İncelemeler