Hakkımızda

Güncellendi

Virusler.web.tr, casus yazılımlar, fidye yazılımlar, reklam yazılımları ve internetten yayılan diğer zararlı yazılımlar konusunda kendisini insanlara yardım etmeye adamış bir projedir. Güvenlik konusunda en geniş bilgiye sahip olan kaynaklardan bir tanesidir ve bunlar arasında temiz ve profesyonel bir şekilde virüsleri temizleme, parazit açıklamaları, detaylı silme talimatları, casus yazılımlara ve virüs yazılımları hakkında yazılar, yeni makaleler ve bunun gibi bir çok yararlı bilgi mevcuttur. 

Virusler.web.tr yeni başlamış bir proje değildir. Bu projede çalışan insanlar fidye yazılımları (casus yazılım, reklam yazılımlar, trojenler, vb.) araştırmaya 2004 yılında başladılar. Bu tarihten itibaren sitemizin tek bir amacı var, her türlü virüs konusunda insanlara yardım etmek. 

Virusler.web.tr fidye yazılımlar ve genel güvenlik hakkında en kaliteli bilgileri sunar. Burada yayınlanan makaleler birkaç ana başlığa ayrılır. 

HABERLER- Bilgisayar güvenliği konusunda en yeni haberleri alırsınız 

İnternet devamlı olarak değişmektedir. Hergün yeni bir virüs çıkar, önemli zarar verici faktörler eklenir, yeni alınan güvenlik önlemleri ve değişik casus yazılım araştırmaları yapılmaktadır. İşte bu yüzden Haberler sekmemizi kurduk. Buradan en son ve önemli casus yazılımlar, kötü şöhretli parazitler, güvenlik yazılımları ve diğer önemli haberleri okuyailirsiniz. Ayrıca aldatıcı reklamlar, spamler ve internet dolandırıcılığı konularına da önem veriyoruz. 

Haberlere Git 

FİDYE YAZILIM-  en yeni virüsleri ve onlara karşı geliştirilen güvenlik önlemlerini okuyun

Fidye yazılım bölümü Virusler.web.tr sitesinde yer alan, bütün zararlı yazılımları konu alan en geniş bölümdür. Virusler.web.tr uzmanları tarafından hergün yenilenir ve bu yüzden 8000’den fazla tehdit araştırılmıştır ve bu rakam her geçen gün artmaktadır. Her araştırma virüs davranışları konusunda yen ve detaylı bilgiler ve silme metodları içerir. Kullanıcılar, virüsler silme talimatları ve otomatik silme işlemleri için yararlı anti-virüs program önerilerini bulabilirler. Burada listelenen programlar, virüsleri silme ve test etme işlemleri sırasında kullanılmıştır. Her açıklamada virüslerden fonksiyonel bir şekilde kurtulmak için ek özellikler bulabilirsiniz. 

Fidye Yazılımlara Git

YAZILIM – en kaliteli fidye yazılım silme programlarını karşılaştırın 

Bugün piyasada bulunan anti-virüs programlar arasında bir çok fark bulunmaktadır. Fakat bütün programlar birbirine benzemez, bazıları sadece virüs silme özelliği taşırken, bazıları en kaliteli koruma özelliklerini taşır. Bu yüzden özel bir yazılım bölümü yaptık ve size en uygun anti virüs programını bulmanıza yardım ediyoruz. Burada birçok program hakkında yazılar, test sonuçları ve genel puanlar bulacaksınız. 

Yazılımlara Git

DOSYALAR – hangi dosyalardan kaçınmanız gerektiğini öğrenin

Dosyalar sekmesi, yazılımlar sekmesi ile büyük benzerlik taşır çünkü dosyalar olmadan virüslerin varlığı düşünülemez. Bütün dosyalar tiplerine göre, yani uzantılarına göre katagorize edilir. Bir çok dosyanın bazı açıklamalar bulundurur fakat hangisinin zarasız hangisinin zararlı olduğunu bilmelisiniz. Dosyalar kütüphanesi sürekli güncellenmektedir. 

Dosyalara Git

BİZE SORUN – Virusler.web.tr müşteri hizmetlerine ulaşın

Bu projenin asıl amacı, casus yazılımlar, fidye yazılımlar, istenmeyen reklamlar, trojenler vb., gibi değişik türde bilgisayar virüsleri konusunda sizlere yardımcı olmaktır. Biz insanları virüslerin silinmesi konusunda silme işlemi talimatlarını takip etmelerini öneriyoruz fakat bazı sofistike virüsler oldukça kompleks silme yöntemleri takip edilerek silinmektedir. Bu kolay bir görev değildir. İnsanlara zaman kazanmaları ve aynı zamanda kesin talimatların yapılamadığı olası problemlerden kaçınmaları için soru sorma özelliğini kurduk. Soru sormaktan çekinmeyin, sorulmuş soruları cevaplayın ve siz de tartışmaya katkıda bulunun. Size seve seve yardım etmek isteriz. 

Bize Sorun Kısmına Gidin (Virusler.web.tr müşteri hizmetleri)  

Eğer Virusler.web.tr projesi hakkında herhangi bir sorununuz olursa Bize ulaşın kısmındaki bilgileri kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. Gizlilik Politikası, Kullanım koşulları, Feragatmane ve İfşa’yı okumak için buraya tıklayın.