Mylucky123.com virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Oca 2021 tarihinde güncellendi

Lucia Danes ile - - | Browser hijacker Yaz

Mylucky123.com Mozilla ve Chrome tarayıcılarını hedef alıyor:

Mylucky123.com virüsü gibi tarayıcı korsanlar seçici değiller. Kolay bulaşabilen virüsler o yüzden tipik olarak içinde Google Chrome veya Mozilla Firefox tarayıcılarının yüklü olduğu herhangi bir bilgisayara bulaşabilir ve önceden belirlenmiş arama motorunu ve sayfasını http://mylucky123.com/ . Şansınıza olurda bu virüsele karşılaşırsanız Internet Explorer ve Safari şimdilik daha güvenli alternatifler olarak gözükmekte. Yine de, bu tarz potansiyel istenmeyen programların çok tahmin edilemez olduklarını unutmamalıyız yani Mylucky123 virüsü yakın gelecekte bugün için güvenli sandığımız tarayıcıları da etkileyecek şekilde değiştirilebilir. Bu yüzden bilgisayarınızda her daim,acil durumlara karşı, ReimageIntego (veya SpyHunter 5Combo Cleaner Mac OS X kullanıcısı iseniz) gibi güvenilir anti-virüs programları bulundurmanızda fayda vardır

An image of the Mylucky123.com browser hijacker virus

Mylucky123.com korsanının ilk aşamalarında, internet tarayıcınızda aniden ortaya çıkması harici hiçbir şeyden şüphelenmeyebilirsiniz. Bu web sitesi diğer bir çok bilinen Google arama motorunun bütün özelliklerini taklit etmekte ve sunduğu hizmetlerin aynısını sunduğunu iddaa etmekte. Yine de, güvenlik uzmanları Mylucky123.com virüsünün kaldırılması konusunda ısrar ettiğine göre programla ilgili yanlış bir şeyler olmalı. Her şey websitesini amacına uygun kullanmaya kalınca, gün gibi ortaya çıkmakta. İlk önce, Mylucky123 sayfası Google Özelleştirilmiş arama sonuçlarını göstermekte bu da şu demek gösterilen arama sonuçları, değiştirilmiş, düzeltilmiş ve sitenin sahibin isteğine göre sıralandırılmış olabilir. Aslında, programın sahipleri vaadedilen hizmeti sunmak yerine ürün gösteriminden kazanacağı reklam gelirlerine odaklanmış durumdalar. Yaptığınız aramalar can sıkıcı derecede uzun sürebilir ya da tamamen başarısız olabilir.
Daha sonra, sponsor sayfaların linkleri ile dolu reklamlar rastegle sayfaları gezerken de çıkmaya başlayabilir. Ne yazık ki, Mylucky123.com gibi reklam odaklı kötücül yazılımlar bu şekilde para kazanmakta. Dikkatli olun — bu reklamlar sizi rastgele web sayfalarına yönlendirebilir, işlevsiz yazılımlar indirmeniz için sizi ikna etmeye çalışabilir ya da diğer farklı dolandırıcılıklar için geçit görevi görebilir.

Bu faydasızaramamotorunun en kötü yanıise tarayıcınıza %AppData% klasörüne bıraktığı bazı yığın dosyaları ile yapışması(C:\ProgramData\Google Chrome.lnk.bat and C:\ProgramData\Mozilla Firefox.lnk.bat) . Bu dosyalar sayfasına tarayıcınızı ne zaman açarsanız açın, Mylucky123.com sayfasına yönlendirilmektesiniz. Uzantısını silip tarayıcınınızı yeniden başlatsanız bile bu şüpheli tarayıcı Google, Bing veya Yahoo arama motorlarına ulaşmanızı engelleyebilir. Neyseki, Mylucky123.com kötücül yazılımını etkilediği cihazdan kaldırmak mümkün. Bunu yapmak için tek ihtiyacınız olan şey saygın bir anti-virüs yazılımı.

Bu virüsten kaçınabilir misiniz?

Truva atları, solucanlar veya veya benzeri virüslerin aksina tarayıcı korsanları bilgisayara özgürce girebilmekte. Mylucky123.com ayrıca yasal olmanın tam sınırında bulunmakta yani diğer güvenilir dosyalara eklenip başka programlarla da yayılabilir. Yine de, bunları aklında bulunduran güvenliğine önem veren bilgisayar kullananıcıları hala bulunmakta ve bilinmeyen program veya arama motorlarının kurulumundan kaçınmaktalar bunun içinde programın yaratıcıları bu programı mümkün olabilecek en gizli şekilde kurulacak şekilde modifiye etmişler. Örneğin ” Mylucky123.com’u anasayfam olarak ayarla” seçeneğini “Gelişmiş” kurulum ayarlarının içine saklamışlar. Daha az dikkatli kullanıcıların “Kolay” ve “Hızlı”kurulum seçeneklerini seçmesi ise işlerini çok kolaylaştırmakta. Yani, Mylucky 123 korsanının anasayfanızın yerini almasını istemiyorsanız, gelişmiş ayaları seçin ve önceden seçili gelip My Lucky 123 kurulumuna izin veren kutucuğun seçkisini kaldırın.

Mylucky123’ü kaldırmak için seçenekleriniz neler:

Uygulayabileceğiniz birkaç farklı Mylucky123.com virüs kaldırma stratejisi var. İlki ve en önemlisi otomatik virüs kaldırma seçeneği. Bir virüsü bilgisayardan kaldırmak için profesyonel antivirüs aracı gerektiğini unutmayın. Aşağıda size sunduğumuz araçlara göz atmanızı tavsiye etmekteyiz. Alternatif bir yöntem olarak Mylucky123.com sisteminizden kaldırmak için, aşağıda verdiğimiz elle kaldırma yöntemini de inceleyebilirsiniz. Bu kılavuz herhangi bir hatayla karşılaşmadan bilgisayarınızı virüsten temizlemenize yarar. Her ne kadar özellikle elle kaldırmak istiyor olsanız da sisteminizden bu virüsü kaldırmak ve gelecekte de girmesini engellemek için bir antivirüs aracı kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

ReimageIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. Supported versions OS X ile uyumludur. Supported versions
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Reimage Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Mylucky123.com Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi:

Windows sistemlerinden Mylucky123.com virüsünü kaldırım

C:\ProgramData\Google Chrome.lnk.bat ve C:\ProgramData\Mozilla Firefox.lnk.bat dosyaları Mylucky123.com virüsünü ana sayfanız ve varsayılan arama motorunuz yapmaktan sorumlu yığın dosyalarıdır. Bu yüzden Görev Yöneticinizde Mylucky123.com programını sonladdırmadan önce bilgisayar ve tarayıcınızdan bu dosyaları kaldırmalısınız.

 1. Start Control Panel Programs and Features'e tıklayın ( Eğer Windows XP kullanıcısıysanız Add/Remove Programs'e tıklayın) 'Start -> Control Panel -> Programs and Features''e tıklayın ( Eğer 'Windows XP' kullanıcısıysanız 'Add/Remove Programs''e tıklayın)
 2. Eğer Windows 10 / Windows 8 kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. Quick Access Menu çıktığı anda Control Panel ve Uninstall a Program'ü seçin. Eğer 'Windows 10 / Windows 8' kullanıcısıysanız ekranın sol alt köşesinde sağa tıklayın. 'Quick Access Menu' çıktığı anda 'Control Panel' ve 'Uninstall a Program''ü seçin.
 3. Mylucky123.com ve bağlantılı programları kaldırın
  Burada Mylucky123.com ve benzeri yeni kurulmuş olan programları arayın.
 4. Bunları kaldırın ve ayarları kaydetmek için OK'e tıklayın. Şüpheli içeriklere sağ tıklayın ve 'Uninstall''ı seçin.

Mozilla Firefox (FF) programından Mylucky123.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı uzantıları kaldırın
  Mozilla Firefox 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Add-ons Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın ve 'Add-ons''ı seçin.
 2. Burada Mylucky123.com ', ve diğer şüpheli eklentileri seçin. Bu girişleri silmek için Remove 'e tıklayın. 'Extensions''i seçin ve zararlı içerikleri bulun. 'Remove' seçeneğine tıklayarak her birinden kurtulun.
 3. Mozilla Firefox 'yi sıfırla
  Sol üstteki Firefox menüsüne tıklayın ve soru işaretine tıklayın. Burada Troubleshooting Information'yi seçin. Menü seçeneğine ve ardından '?' seçeneğine tıklayın ve 'Troubleshooting Information' yi seçin.
 4. Şimdi Reset Firefox düğmesi ile birlikte Reset Firefox to its default state mesajını göreceksiniz.  Bu düğmeye birkaç kez basın ve Mylucky123.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset Firefox' butonuna birkaç kez tıklayın.
WindowsFirefoxGoogle Chrome

Google Chrome programından Mylucky123.com virüsünü kaldırın

 1. Zararlı eklentileri silin.
  Google Chrome 'i açın. Sağ üst köşedeki menü ikonuna tıklayın ve Tools Extensions'yi seçin. Menü ikonuna tıklayın. 'Tools' ve 'Extensions' seçeneklerini seçin.
 2. Burada Mylucky123.com 'i ve diğer zararlı eklentileri seçin ve silmek için çöp kutusu ikonuna tıklayın. Zararlı içerikleri bulun ve çöp kutusu ikonuna tıklayarak tek tek hepsinden kurtulun.
 3. Menü ikonuna tekrar tıklayın ve Search seçeneğinin altında Settings Manage Search engines 'i seçin. 'Settings' de iken 'Manage search engines...' seçeneğini seçin.
 4. Search Engines... 'deyken zararlı siteleri arayın. Sadece tercih ettiğiniz isimleri ve google'ı bırakmalısınız. Zararlı linkleri kaldırmak için 'X' seçeneğine tıklayın.
 5. Google Chrome 'yi sıfırla
  Google Chrome 'in sağ üst köşesindeki menü simgesine tıklayın ve Settings'yi seçin.
 6. Sayfanın sonuna inin ve Reset browser settings'e tıklayın. 'Settings''de iken 'Reset browser settings' düğmesine gelin ve tıklayın.
 7. Bu eylemi onaylamak için Reset 'e tıklayın ve Mylucky123.com kaldırımını tamamlayın. 'Reset' butonuna tıklayın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Mylucky123.com programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Lucia Danes
Lucia Danes - Virüs araştırmacısı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Lucia Danes ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI