2017'nin en iyi anti-kötücül yazılımları

2016 yılında, siber-güvenlik komünitesi çok sayısada zorluklarla karşılaştı. Örneğin, Kaspersky kötücül yazılım araşırmaları yarı yıl incelemesine göre sadece 2016’nın 2. çeyreğinde 172 milyon online virüs saldırısı tespit edilmiş . 191 ülke bu online suçlardan bir şekilde eklenirken ev kullanıcları, şirketler ve organizasyonlar ağır sonuçlarla yüzleşmek zorunda kaldılar. Ne yazık ki,2017 yılında farklı bir sonuç beklemek de büyük saflık olacaktır. Bilakis, uzmanlar siber tehditlerin çok daha hızlı gelişip daha geniş alanları etkileyeceğini öngörmekte. Medikal kuruluşların sistemlerini ele geçirmek bu senenin yükselen trendi olacak gibi görünüyor. Hackerler, sosyal sistemlerimizin hemen hemen tüm alanlarının internete bağlı olduğu bu sistemden bir çıkar sağlamanın yeni yollarını elbette bulacaklardır.

Çok doğal bir şekilde organizasyonlar ve özel şirketler birlikte daha çok çalışıp güvenlik veritabanlarını geliştirmek için daha fazla emek ve kaynak ayırmak zorunda kalacaklar. Daha küçük bir ölçekte de olsa, ev kullanıcılarının da aynısını yapması gerekmekte. Kişisel dosyalarınızı ve bilgisayar sisteminizi kötücül yazılımlardan uzak tutabilmenin tamamen sizin elinizde olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Bilgisayarınızı korumak için en iyi yöntemi bulmanın yorucu olabileceğini biliyoruz, özellikle piyasadaki çok sayıda güvenlik programı ile . Bu yüzden de, sizin daha iyi karar verebilmeniz için anti-kötücül yazılımlara dair bir inceleme hazırladık. Tüm uygulamalar güvenlik uzmanlarımız tarafından indirilip test edildi. Her inceleme için ayrı ayrı detaylı inceleme ve indirme sayfalarını inceleme sonundaki bulabilirsiniz.

1. Malwarebytes 3.0

Malwarebytes 3.0 muhtemelen çoktan duymuş olduğunuz bir anti-kötücül yazılım. Malwarebytes özellikle başarılı tarayıcısı ile dikkat çekmekte, fakat Premium Malwarebytes 3.0 versiyonu daha da fazla özellik sunmakta. Programın geliştiricileri, programın son versiyonun anti-kötücül yazılıma yeni bir standart getirdiğini iddaa etmekte ve 4 kata kadar varan hızda daha hızlı sistem tarama özelliği sunmakta. Programın ana hedefi sistemi girip ele geçiren kötücül yazılımları tespit etmek. Dahası, Premium Versiyonu kullanıcıları potansiyel olarak güvenli olmayan zararlı web sitelerinden korumakta, hasar görmüş dosyaları onarmakta ve rootkitleri sistemden yok etmekte. Hepsinden öte, $39.99 fiyatı ile sisteminzide bulundurmak isteyeceğiniz oldukça cazip bir program. Premium lisansı aktivasyondan sonra bir sene geçerli olmakta. Malwarebytes 3.0 hakkında daha fazla bilgiyi bu incelemede bulabilirsiniz.

Malwarebytes anti-malware image

2. Plumbytes Anti-Malware

Plumbytes ise diğer bir kötücül yazılım kaldırma aracıdır ve görece olarak piyasada daha yeni olsa da kısa sürede piyasanın saygısını kazanmayı başarmıştır. Bu sebepsiz yere olmamıştır. Program bilgisayar güvenliğine dair en önemli alanlarda başarılı performans sergilemekte: kötücül yazılım saldırılarını engellemekte ve sisteme sızmış olan parazitleri temizlemekte; güvenilir olmayan programların kurulumunu engellemekte ve kötücül yazılımı sistemden kaldırdıktan sonra sistemin stabilitesini geri kazanmasını sağlamakta. Bu faydalı özellikle, kullanıcıya kolay kullanım imkanı veren çok minimalistik bir Kullanıcı Arayüzüne(KA) sığdırılmış. Şunu kolaylıkla söyleyebiliriz ki, Plumbytes Anti-Malware IT konusunda çok fazla deneyimli olmayan kullanıcılar için de uygundur. Ayrıca, programı kullanırken herhangi bir sorun oluşacak olursa, Plumbytes Teknik Destek merkezindeki uzmanlar 7/24 size hizmet vermekte. Bilgisayarı sürekli koruyan, sofistike bu programın yıllık kullanım ücreti $49,99’dır. İlginizi çektiyse, Detaylı Plumbytes Anti-Malware 2016 incelemesi için buraya tıklayın..

Plumbytes anti-malware image

3. Bitdefender Total Security 2017

Bitdefender, şüphesiz ki anti-kötücül yazılım pazarının öncü programlarından birisidir. Program hem windows hem de, Mac OS ve Android işletim sistemleri uyumludur ve 5 cihaza kadar destek vermektedir. Programın geliştiricileri basit bir anti-kötücül çözümü ile oldukça sofistike virüs silme programı arasındaki dengeyi çok iyi tutmuşlar ve ev kullanıcıları için düzenli kullanıma çok uygun bir program geliştirmişler. Bu program hakkındaki diğer güzel bir şey ise sisteme çok fazla ekstra yük bindirmemesi. Bu da taşınabilir cihazlarda kullanırken pilden tasarruf sağlamasını ve sistem performansını etkilemeden arka planda çalışmasını sağlamaka. Programın bizce en düşündürücü yanı ise yıllık $89,99 gibi bir ücrete sahip olması. Yine de,Bitdefender’ın resmi websitesinde sıkça çeşitli indirimlere denk gelebilmektesiniz, o yüzden bu sofistike programı daha uygun fiyata almak isterseniz arada bir göz atmanızı tavsiye etmekteyiz. Bitdefender programının diğer faydalı özelliklerinden burada bahsedilmekte.

Bitdefender anti-malware image

4. Zemana AntiMalware

Zemana özellikle Windows işletim sistemi için yazılmış bir antivirüs programı. Her ne kadar özellkileri daha önce bahsettiğmiz piyasanın devleri ile karşılaştırılamsa da, Zemana yine de çok çeşitli bilgisayar tehditlerine karşı yeterli güvenlik önlemi sunmakta. Program birçok anti-kötücül yazılım ile kıyaslandığında oldukça ufak boyutlu olsa da, gerçek zamanlı koruma sağlamaka , tarayıcıdaki potansiyel istenmeyen eklenti,uzantı ve araç çubuklarını temizlemekte. Ayrıca Zemana sistemi rootkit temizleme işleminden onarmaka ki bunu her program yapamamakta. Yenilikçi kötücül yazılım arayanlar için, Zemana AntiMalware programını denemelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca, Premium lisansının yıllık ücreti sadece $6.96 ki bu da bilgisayarınızı korumak için çok çok düşük bir ücret olmakta. İlginizi çekecek olursa, sitemizde Zemana AntiMalware hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Zemana anti-malware image

5. Emsisoft Anti-Malware

Emsisoft’u fidye yazılımlarına karşı aktif olarak savaşması ile tanıyabilirsiniz. Fakar Emsisoft geliştiricileri sadece bu virüslere odaklanmış çalışmamakta ayrıca çeşitli kötücül yazılım savunma ürünleri üzerine de çalışmakta. Bunlardan biri Windows işletim sistemi için olan Emsisoft Anti-Malware. Program iki adet tarayıcı içermekte be tüm sistemi yaklaşık 1 dakikada taramakta. Ayrıca, bu anti-kötücül yazılım aracı internette gezinirken güvenliğinizi sağlamakta ve indirdiğiniz dosyaları oromatik olarak taramakta. Resmi Emsisoft sitesinde, fiyati değişmekle beraber bir yıllık üyelik $39.95’dan başlamaka. Bu kısa yazıda bahsetmediğimiz başka Emsisoft Anti-Malware özellikleri de mevcut, detaylı inceleme ve fikir sahibi olmak için buraya tıklayın.

Picture representing Emsisoft Anti-Malware software

Bonus: Reimage bilgisayarınızı korumak ve tamir etmek için çok amaçlı bir araç

Anti-kötücül programlarının bir çoğu yaratıcılarının odaklandığı belli konularda oldukça güçlü özelliklere sahipler. Bu yüzden de kullanıcılar birkaç program yüklemek zorunda kalmaktalar sistemlerine. Doğal olarak da zamanla masraflı bir hal almakta. Üstelik tüm bu programları çalıştırırken kısa sürede sisteminizin hafızası tükenmekte. Neyseki, bunu bir çözümü var — tüm özellikleri bir arada sunan bir anti-kötücül yazılım programı. Reimage programından bahsediyoruz. Bu programı gelecekte aldığı negatif yorumlarla değerlendirmemelisiniz. Şİrket köklü bir değişikliğe gidip yeniden doğru ve Avira AntiVir ile iş birliği yapmakta. Reimage programının başarılı tek özelliği başarılı tarayıcısı değildir. Ayrıca olduk.a başarılı sistem onarma özelliğine de sahip. Bozulmuş, silinmiş sistem dosyalarını yerine koymakta, Windows kayıt dosyalarını kontrol edip düzeltmekte ve genel olarak sistemin performansını arttırmakta. Ücret ve diğer özellikleri hakkında detaylı bilgi için Reimage incelemesine göz atabilirsiniz..

Reimage anti-malware

Yazar hakkında
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Kötü amaçlı yazılım, virüs ve korsan yazılımlarla mücadelede uzman.

Linas Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Diğer dillerde oku