Driver Assist seçeneğini kaldırın (Ücretsiz Rehber) - Kolay Kaldırma Rehberi

Driver Assist'ı Kaldırma Rehberi

Driver Assist nedir

Driver Assist hakkında bilinmesi gerekenler

SafeBytes ile Sürücü Yardımı

Driver Assist by Safebytes Software Inc. birbirinden faydalı özelliklerle gelen hafif bir sürücü yardımcısıdır. Yazılım genel olarak Microsoft Windows işletim sistemi ile uyumludur ve Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, ve 10 ile de çalışır. DriverAssist tüm cihazları yönetip otomatik olarak güncelleyen bir cihazdır böylece elle uğraşmanıza gerek kalmamaktadır.

Bazı bilgisayar kullanıcıları DriverAssist programına virüs demektedirler oysa yazılımın kendisi tamamen güvenlidir. Bu programın amacını bilmiyorsanız size bu yazıyı okumanızı tavsiye etmekteyiz olur da bu yazılımın hala gereksiz olduğunu düşünürseniz aşağıdaki adımları takip ederek sisteminizden kaldırabilirsiniz.

Güncel olmayan sürücülerle ilgili hatalar genelde çeşitli Windows hatalarına yol açar ve masaüstünzüdeki görev yöneticinizde uyarı verir. Bu durumlardan korunmak sürücüleri güncel tutmak ve hep sisteminizi en optimal seviyede tutmaya çalışmak genelde oldukça fazla zaman almaktadır.

DriverAssist by Safebytes aşağıdaki fonksiyonlara sahiptir:

  • Otomatik Sürücü Kurulumu;
  • Akıllı Sürücü;
  • Akıllı Cihaz Tanma Özelliği;
  • Tam Veri Yedekleme ve Kurtarma;
  • Güvenli USB Yönetimi ve çıkarılması;
  • 24/7 Müşter hizmeti.

Her ne kadar yazılım bazı eleştiriler alsa da son zamanlarda kalitesini oldukça arttırmış durumda. Artık yayılmacı şekilde reklam kampanyaları düzenlememekte ve ücretsiz progamların yanında yayılmamakta böylece sürücü yöneticisi isteyen kullanıcılar için daha saygın bir program olarak değerlendirilmektedir.

Potansiyel istenmeyen programlardan bahsetmişken Driver Assist Keygen veya Safebytes Driver Assist lisans anahtarlarını ücretsiz edinmeye çalışmamalısınız. Bunu yapacak olursanız telif haklarına karşı gelmiş olursunuz ve dahası sisteminiz tehliklere açık hale gelir.

Yasal olmayan yazılım cracklerinin tehlikeli olduğunu ve sisteminize şüpheli casus yazılımlar ve kötücül programların yerleşmesine sebep olabileceklerini unutmamalısınız. Kısaca özetlemek gerekirse, meşru bir programı yasal olmayan şekillerde elde etmeye kalkarsanız sisteminize virüs bulaşabilir. Dahası bu Safebytes programının hatası olmamaktadır çünkü bu programı edinmeniz gereken tek yer resmi internet sitesindeki indirme linki olmalıdır.

Bu sistem aracı ile bazı şüpheli yazılımlar yüklediyseniz muhtemelen güvenilir olmayan bir kaynaktan indirme işlemi gerçekleştirmişsinizdir. Bu durumda bilgisayarınızda sinir bozucu patlayan reklamlar ile reklam bannerları boy göstermeye başlamış olabilir. Bu reklamlarla birlikte sistem yavaşlamaları ve bilinmeyen sitelere yönlendirmelere de maruz kalabilirsiniz.

Siber suçlular kötücül reklam yazılımlarını bazı web sitelerini ve ürünlerini tanıtmak için kullanmaktalar. Bunlara ek olarak potansiyel istenmeyen progamlar kullanıcıların online aktivitelerini takip etmekte, kişisel tanımlanamayan bilgilerini toplamakta ve üçüncü parti reklam verenler ile paylaşmakta.

Güvende olmak ve siber güvenliğinizden emin olmak istiyorsanız bu programları sisteminizde tutmamalısınız. Tekrar söylemek gerekirse, size DriverAssist programını sadece resmi sayfasından indirmeniz gerektiğini ve üçünü parti kaynaklardan uzak durmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Yazılımın meşru versiyonunu elde etmenin tek yolu budur.

DriverAssist YazılımıSaberbytes Driver Assist sürücülerinizin bakımı için kullanabileceğiniz meşru bir programdır.

Potansiyel istenmeyen programların dağılma yöntemleri

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, potansiyel istenmeyen programlar sisteminize DriverAssist programını virüslü versiyonlarını şüpheli sayfalardan ücretsiz olduğunu idda ettikleri şekilde indirdiğiniz taktirde davet etmiş olursunuz. Fakat sisteminize potansiyel istenmeyen yazılımların girmesinin tek yolu da bu değildir

Potensiyel istenmeyen programlar sistemlere ücretsiz yazılımlar ve paylaşımlı yazılımların çeşitleri ile sızarlar. PİP sadece indirme yöneticileri ile değil, PDF yaratıcıları, ses ve video düzenleme programları ve niceleri ile yayılır. Bunu söylememizin sebebi PİPlerin faydalı taraycı eklentisi, plug in, araç çubuğu, uzantı şekilde de yayılabileceği içindir.

Potansiyel istenmeyen programlar aynı zamanda sisteminizde istenmeyen ve sinir bozucu sistem yönlendirmelerine yol açabilie ve sisteminizi sinir bozucu sayfalara yönlendirirken sisteminizi oldukça yavaşlatabilir. Bilgisayarınızı güvenli tutmak istiyorsanız bu tarz programların kurulumundan uzak durmalısınız.

Ücretsiz programları kurarken çok dikkatli oln. Güvenli bir sayfadan dahi indirmiş olsanız da beraberinde gelebilecek ve promosyonu yapılan diğer programlardan uzak durun. bunun için de Gelişmiş veya Özel yükleme seçeneklerini seçin.

Bu arada tüm işlem adımlarını dikkatle okuyun ve “seçenekli indirmeleri” iptal edin. Tüm eklenti, uzantı, araç çubuğu gibi reklam yazılımlarının yüklenme seçeneğini de kaldırıdğınızdan emin olmalısınız.

Sonuç olarak ekranınızdaki reklamların sebebinin Safebytes DriverAssist olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu duruda size uygun bir yazılım kullanarak bu sorunun kaynağını bulmanızı tavsiye ediyoruz eminiz ki bu yazılımı şüpheli dahi bulmayacaktır.

Kullanmak istemiyorsanız Driver Assist yazılımını kaldırın

Driver Assist kötücül bir programd eğildir. Güvenle kullanabileceğiniz bir programdır fakat size faydalı gelmiyorsa istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. DriverAssist programını Program Ekle/Kaldır seçeneğincen kaldırabilirsiniz.

Başarılı bir kaldırma işlemi için, size özel hazırladığımız bu DriverAssist kaldırma adımlarını kullanabilirsiniz.

  1. Başlangıç Menüsü ve ardından Denetim Masası'na tıklayın. Açın. Burayaayrıca Windows + R tuşlarına basıp ardından komut satırına denetim masasrı yazıp Enter tuşuna basarak da ulaşabilirsiniz.
  2. Kontrol Paneline ulaştıktan sonra Programlar ve Özellikleri paneline giriş yapmalısınız. Önceki Windows vrsiyonlarında Program Ekle/Kaldır şeklinde anılıyor olabilir.
  3. Buradan Driver Assist (by SafeBytes) seçin ve Sistemden kaldır.
  4. Bilgisayar ekranındaki talimatları takip edin.
Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz Malwarebytes programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI