Driver Support seçeneğini kaldırın ( Teknik Destek Sahtekarlığı) - 2021 güncellemesi

Driver Support'ı Kaldırma Rehberi

Driver Support nedir

Driver Support Özel teknik destek servisi olarak pazarlanan bir sistem optimizasyon aracıdır

Driver Supprt resmiDriver Support kullanıcılara yanıltıcı veriler gösterebilen tartışmalı bir sistem optimizasyon programıdır

Driver Support en iyi bilgisayar yapılandırma özelliklerini kullanabilmek için kullanıcının bilgisayarında bulunan donanımların driver dosyalarını eşleme özelliğine sahip tek program olarak pazarlanan yasal bir programdır. Bu program bilgisayarda oluşan sorunları bulsa da bunları tamir etmek için aylık 9.99$ ödeme talep ediyor. Buna karşılık güvenlik uzmanları Driver Support programını potansiyel istenmeyen programlar (PUP) kategorisine sokuyor ve daha güvenilir sistem optimizasyon araçlarını tavsiye ediyor.

İsim Driver Support
Kategori Sistem Araçları
İlişkili dosya driversupport.exe
Benzer Araçlar Advanced Mac Cleaner, Winthruster, KMSPico
Başlıca Sorunlar Abartılı PC sorunu raporlama, sahte sorunlar gösterme ve bilgisayarın diğer fonksiyonlarını olumsuz etkileme
Başlıca Tehlikeleri Para kaybı. Sorunları çözmenin tek yolu programın tam sürümünü satın almak.
Diğer Problemler Çok fazla program reklamı yapma ve bildirim gönderme, şüpheli sitelere yönlendirme
Kaldırma Driver Support programını sisteminizden kaldırmak için Malwarebytes programını kullanın.

Her ne kadar Driver Support programını uygulamanın kendi sitesinden indirip yüklemek mümkün olsa da insanlar bu programın bilgisayarlarında bir anda belirdiğini iddia ediyorlar. IT uzmanları bu uygulamanın bilgisayarlara klasik yöntemlerle girdiğine inanıyor. Paket program yükleme seçeneği ile diğer programları yüklerken bu program da bilgisayara sızıyor.

Bu nedenle her ne kadar programın hataları belirleme, zaman aşımına uğrayan araçları bildirme ve bozuk driver dosyalarını gösterme gibi bazı olumlu özellikleri bulunsa da insanlar izin vermedikleri bu programın bir anda bilgisayarlarında çalıştığını görünce arama araçlarına Driver Support virüsü yazarak forumlarda bilgi arıyorlar.

Driver Support incelemesiDriver Support gecikmeleri, zamanı dolmuş ya da bozuk driver dosyalarını belirleyen bir sistem aracıdır.

Her ne kadar bu programın zararlı bir program olduğunu iddia etmesek de programın sizi bazı sorunlara itebileceğini belirtmek isteriz. Eğer Driver Support programını silmek isterseniz size sunacağımız adım adım silme rehberini takip edebilir ya da programın resmi internet sitesine giderek orada verilen kaldırma bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Dahası DriverSupport programı için en rahatsız edici özellik olarak bildirilen şey tarama sonucu bilgilendirmeleri gibi görünüyor. Kullanıcılar bu açılır pencere mesajlarının çok sık ortaya çıktığını ve çok fazla driver güncellemesi ve bilgisayar sorunu rapor ettiğini söylüyorlar.

Driver Support virüsüDriver Support abartılı bilgisayar sorunları rapor ederek programın tam sürümünü satın almaya teşvik eden bir uygulamadır

Her ne kadar bilgisayarınızda bulunan bazı sorunların sistemi risk altına sokma ihtimali olsa da araştırmacılar bu tarama verilerinin yanıltıcı olabileceğini düşünüyor. Diğer bir değişle geliştiriciler tarama sonuçlarını abartarak insanları bu programın tam sürümünü satın almaya yönlendiriyor olabilir.

Bu yüzden eğer bilgisayarınızda sorunlar olduğunu düşünüyor ve bu sorunlardan kurtulmak istiyorsanız daha güvenilir bir program kurmak için bir araştırma yapıp sorunları bu programla çözmenizi öneriyoruz. Eğer bilgisayarınıza bu program yüklenmiş ve silmek istiyorsanız aşağıda verilen yönlendirmeleri takip edin.

Driver Support PUPDriver Support antivirüs programları tarafından tespit edilen tartışmalı bir yazılımdır.

Bu programdan tamamen kurtulmak için programla ilişkili olan tüm dosyaları bularak hepsini silmeniz gerekiyor. Eğer çabuk ve kesin bir şekilde bu programdan kurtulmak isterseniz Malwarebytes programını kullanabilirsiniz. Sadece bu programı indirip bilgisayarınızda bir tarama yapmanız yeterli olacaktır.

İstenmeyen programların izniniz olmadan sisteminize sızma nedenleri

Daha önceden de belirttiğimiz gibi bazı kullanıcılar bu programı uygulamanın resmi internet sitesinden indirerek kuruyorlar. Bununla birlikte çoğu durumda bu program bazı ücretsiz program paketlerinde yancı program olarak bulunuyor ve onlarla birlikte yükleniyor. Bu şekilde yüklenen ücretsiz yazılımlar dikkatli yüklenmediklerinde bilgisayara istenmeyen diğer programların ve araçların da yüklenmesine neden oluyor. Driver Support açıklamalarıDriver Support bazı bilgisayar sorunlarını belirten yasal bir programdır. Buna rağmen bu sorunları tamir etmek için aylık 9.99$ ödeme talep eder.

Bu gibi istenmeyen programların bilgisayara sızmasını önlemek için internetten indirdiğiniz ücretsiz programları yüklerken her zaman Özel ya da Uzman yükleme seçeneklerini takip etmelisiniz. Bununla birlikte uzmanlar ücretsiz programları yüklerken diğer programların yüklenmesi ile ilgili yükleme izinlerinin verildiği ücretsiz ek programların kutucuklarında bulunan seçimlerin kaldırılmasını öneriyor.

Bu program bilgisayara sızar sızmaz bilgisayarda bir tarama yapıyor ve Driver Support raporlarını sunan detaylı açıklamalar gösteriyor. Zamanı dolmuş driver dosyaları ve buna benzer bazı sorunlar listeleniyor. Ancak bu uyarıların bilgisayarı her açışınızda tekrarlandığı konusunda sizi uyarmak isteriz. Bu uygulamanın tam sürümünü satın almadan önce sisteminizi daha güvenilir bir programla taramanızı öneriyoruz.

Driver Support virüsü olarak isimlendirilen bu programdan kurtulma yöntemleri

Bu programa Driver Support virüsü denmesinin başlıca nedeninin bu programın bilgisayara insanların izni olmadan sızması olduğunu hatırlatmak isteriz. Uzmanlar bu programı direk olarak zararlı yazılımlar listesine eklemiyorlar. Bunun yerine daha çok bilgisayardan kaldırılması gereken potansiyel olarak istenmeyen programlar listesine sokuyorlar.

Eğer bilgisayarınızın güvenliğini daha güvenilir bir programa emanet etmek ve Driver Support programını bilgisayarınızdan kaldırmak isterseniz önünüzde iki seçenek bulunuyor. Ya kendiniz bu istenmeyen programı kaldıracaksınız ya da otomatik olarak bu programı kaldırabilen programları yükleyeceksiniz. Uzman olmayan kullanıcılar için bu programı otomatik kaldırabilecek bir antivirüs programı ile bu işlemleri yapmaları öneriliyor.

Daha uzman bilgisayar kullanıcıları elle Driver Support silme işlemlerini takip edebilir. Eğer bu işlemleri kendi kendinize takip edebileceğinizi düşünüyorsanız aşağıda verilen adım adım silme yöntemlerini inceleyebilirsiniz. Bu yönlendirmeler tamamen ücretsizdir.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Driver Support'i Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

Denetim Masası penceresini açın ve Programlar ve Özellikleri bölümünden programı kaldırmak için önerilen adımları takip edin.

Driver Support programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede Driver Support ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Driver Support programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Heyecanlı virüs araştırmacısı

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Gabriel E. Hall ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI