2021 yılının en iyi anti-kötücül yazılımı

2021 için en iyi anti-kötücül yazılımı seçmek çok önemlidir

The best anti-malware software of 2021

Yıkıcı siber saldırılılar bilgisayar kullanıcılarında, şirketlerde ve şehirlerde çok sayıda sorunlara yol açmakta. Ne yazık ki, güvenlik uzmanları önümüzdeki yıl bu durumun daha da kötüleşeceğini ön görmekte aynı kripto kazma virüsleri ve diğer virüslerde artış gördükleri gibi.

Ayrıca fidye yazılımları, truva atları ve diğer kötücül yazılım geliştiricilerinin bu tehtidleri giderek daha keskin hale getirdiğini unutmamalısınız – sadece en güncel fidye yazılmları hassas verileri çalmamakta ayrıca bu yazılımlar da bu işi yapmakta. Sızma için kullandıkları metod, mümkün olduğu kadar çok bilgisayara sızmaya çalışmak. Bu yüzden de internetteki bu kötü niyetli kişilerden zarar görmemek için 2021 yılında internet kullanan herkesin bir güvenlik yazılımı kullanmasında fayda bulunmaktadır.

2021'in en iyi anti-kötücül yazılımını seçerken size yardım etmek için, piyasadaki bir çok güvenlik aracını araştırdık. Bugün sizinle bilgisayarınızı korumak için kullanabileceğiniz 5 güvenlik aracını paylaşacağız.

Malwarebytes Premium hızlı sistem tarama ve anti-kötücül yazılım koruması sunmakta

The best anti-malware software of 2021

Malwarebytes 4.0 anti-kötücül yazılımlara karşı koruma sağlayıp Windows, Android ve Mac bilgisayarlarda kullanılabilen bir yazılımdır. Programın kapasitesi ve özelliklerini testedebilmeniz için 14 günlik ücretsiz deneme sürümü bulunmaktadır. Bu süre bittikten sonra kullanıcı anti-kötücül yazılım ve anti-rootkit ile kalmaktadır. Bu programın lisanslı versiyonu ise şu fonksiyonları sunmaktadır:

 • Sisteme sızmaya çalışan kötücül atakları gerçek zamanlı engelleme;
 • Sistem açıkları ve bu açıklardan faydalanmaya çalışan kötücül programlara karşı tam koruma ;
 • anti-fidye yazılımı fonksiyonu;
 • kötücül yazılım, casus yazılım ve gizli yazılım saldırılarından sonra tamir fonksiyonu;
 • Kötücül websitelerine karşı koruma.

Malwarebytes 4.0 Premium edition çok hızlı sistem tarama özelliğine sahiptir. Bazı testlere göre, tarama işlemini 2,5 dakikada tamamlamaktadır. Diğer programlarım ortalama tarama süresi ise 45 dakikadır. Hızlı taramanın normalde bir dezavantajı vardır o da sistemi yavaşlatmasıdır. Fakat bu işlem sadece birkaç dakika sürdüğünden çok da büyük bir sorun yaratmamaktadır.

Anti kötücül yazılım CRNT en güvenli 100 siber güvenlik korunma listesinde bulunmaktadır. Malwarebytes 20 En cool sonkullanıcı güvenlik ödülünün 11'ine aday olmuştur.

En Güncel Windows versiyonu: 4.0
Boyut: 18.9 MB
Ücret: $59.99

Artıları Eksileri Sonuç
Sistem açıkları ve
fidye yazılımlardan
korur
Sistem taramalarıbilgisayarıyavaşlatabilir Malwarebytes Premium harika bir anti-virus koruması sunup bilgisayarın güvenliği için diğer anti-virüs programları ile birlikte kullanılabilir
Kullanıcı davranış-temelli tanımlama
Diğer anti-virüs
programları ile
çalışabilir
Yüksek-tespit oranı
Gerçek-zamanlı
koruma sağlar
zero-day kötücül yazılımından korur

Webroot SecureAnywhere AntiVirüs en hızlı sistem taraması sonuçlarını sunar

The best anti-malware software of 2021

Webroot SecureAnywhere AntiVirüs piyasadaki en hızlı anti-kötüücl yazılımlarından birisidir. Program kötücül yazılım bileşenlerini tespit etmek için sadece 20 saniyeye ihtiyaç duymaktadır. Bu arada, Malwarebytes yaklaşık 2.5 dakika, Norton 23 dak, Kaspersky 33 dak, ve McAfee 46 dakikada bu işlemi tamamlamaktadır.2] Hatta, full sistem taraması daha da uzun süre alabilir.

Hızlı sistem taraması bilgisayarın performansını negatif etkileyebilir. Tarama sırasında bilgisayarın işlemci gücünün 30%'unu tek başına kullanabilir. Ama, bekleme pozisyonununda iken sadece 1% işlemci gücü kullanır.

Program 15 MB alan kaplamaktadır. Dahası bu küçük anti-kötücül yazılım bir sürü harika özellik sunmakta örneğin kimlik koruma, güvenli sörf ve oltalama koruması, web kamerası koruması ve elbette kötücül yazılım koruma ve kaldırma fonksiyonları.

Metadata, davranış kalıpları, bulut veritabanı ve buluşsa tespit teknikleri kullanarak sistemdeki kötücül bileşenleri tespit eder. Diğer yazılım testlerine oranla, Webroot ortalama ve yüksek bir başarıya sahiptir.

En güncel Windows versiyonu: 9.0.18.44
Boyu: 15 MB
Fiyat: $29.99

Artıları Eksileri Sonuç
Yüksek kötücül yazılım
tespit skoru
Bağımsız test sonucu mevcut değil Güncel siber tehditlerden koruyan küçük ve hızlı anti-kötücül yazılım programı
Hızlı sistem taraması Tarama işlemi sırasında sistem yavaşlamasına sebebiyet verebilir
Fazla alana ihtiyaç duymaz
Fidye yazılmı koruması
Kötücül adresleri mükemmel tespit eder

Zemana AntiMalware gerçek zamanlı ve ve sıfır gün koruması sağlar

The best anti-malware software of 2021

Zemana AntiMalware gerçek zamanlı korumasını sadece Windows bilgisayarlara sunmaktadır. Tarayıcı korsanılarını, teklam yazılımlarını, potansiyel oalrak istenmeyen programları, bootkitleri, rootkitleri ve diğer kötücül yazılımları tespit edip engelleyebilir. Yazılımın OPSWAT Sertifikasyonu anti-kötücül aracın güvenilir ve etkili olduğunu garantiler.

Piyasdaki en iyi anti-kötücül yazılım varsayonunu ayrıca ücretsiz premium versiyonu da bulunmaktadır. Ücretsiz vrsiyon tarayıcı olarak çalışır büyük siber tehditlerden korurken, Premium versiyon gerçek zamanlı izleme özelliği ile daha ileri düzey tehditlere karşı gerçek zamanlı gelişmiş koruma sağlar, örneğin fidye yazılımlar zero-day kötücül yazılımı ve rootkitler

Bazı test sonuçlarına göre, kötücül yazılım kaldırma yazılımının sistem tarama işlemi 90 dakikaya kadar sürmektedir. Diğer programlarla kıyaslandığında iki katı daha fazla tarama sürsi vardır ama Webroot çok daha az yere kaplamaktadır. Sadece 6 MB.

En güncel Windows versiyonu: 2.74.2.150
Boyut: 6 MB
Fiyat: 24.95 €

Artıları Eksileri Sonuç
Sıfır-gün koruması Piyasadaki diğer antivirüslerle kıyaslandığında yavaş sistem taraması Gelişmiş siber tehditlerden korumak için küçük bir programdır. Fakat yavaş sistem taraması oldukça sinir bozucu olup bilgisayarı yavaşlatabilir
Potansiyel istenmeye programlardan koruma sağlar
Rootkit ve bootkit kaldırma özelliği
Gerçek-zamanlı koruma

Bitdefender Total Security test sonuçları harika sonuçlar göstermekte

The best anti-malware software of 2021

Bitdefender Total Security lisansını bir kere elde ettiğinizde çoklu bilgisayar, mobil, ve online koruması sunmaktadır. Bu program 2021'in en iyi anti kötücül yazılımları listesinde olmayı hak etmektedir çünkü bir sürü güvenlik seçeneği sunmakta, örneğin:

 • Tam veri koruması;
 • Gelişmiş tehlikelere karşı koruma;
 • Webcam koruması;
 • Çok-katmanlı fidye yazılmı koruması;
 • Anti-oltamala;
 • Anti-dolandırıcılık;
 • Anti-Hırsızlık;
 • Güvenli internet deneyimi;
 • Güvenli dosyalar özelliği ile en önemli dosyalarınızı değişimden korur;
 • Kötücül yazılım tespit ve kaldırma özelliği.

Sizin de görebileceğiniz gibi, ani-kötücül yazılım teklifleri bilgisayarınızı, verinizi, ve hassas bilgilerinizi siber suçlulardan korumak için gerekli tüm korumaları sunmaktadır. Ayrıca, yazılım gelişmiş özelliklere sahiptir örneğin sosyal ağ koruması, aile koruması, mobil cihazınızın ve taşınabilir bilgisayarınızın pillerini korumak için Batarya. Programın geliştiricileri bu programı satın almadan önce deneyebilmeniz için 30 günlük ücretsiz deneme sürümü kullanma imkanı sumaktalar.

Antivirüs yazılımı ayrıca 2018 PC Mag Editör'ün Seçimi ödüllerine de aday olmuştur:

İstediğiniz mümkün olan her türlü koruma bileşeninin bir paket halinde size sunuması ise ihtiyacınız olan kesinlikle Bitdefender Total Security programıdır. Güvenlik için Editör'ün Seçimi. Neil J. Rubenking

Ağustos 2018 – Kasım 2018 AV-TEST sonuçlarına göre, Bitdefender Total Security 6 üzerinden 5.94 puan alarak virüslere karşı en yüksek orana sahip oldu. Aynı test sonuçlarına göre ise bilgisayar performansına en az etkiye sahip olduğu ortaya çıktı ve 6 üzerinden 5.76 aldı. İki kategoride de anti-kötücül yazılım kategorisinde Kaspersky, Symantec, ve McAfee gibi programları geçmiştir.

Minimum sistem gereksinimleri
İşletim sistemi: Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1/10
Dual Core 1.6 GHz işlemci, Hafıza (RAM): 1 GB
İhtiyaç duyduğu disk alanı: 1.5 GB
Ücret: € 43.99

Artıları Eksileri Sonuç
Çoklu-katmanlı kötücül yazılım koruması Ortalama test sonuçları Bitdefender bilgisayarınız içim maksimum güvenlik ve kimlik koruma özelliği sunarak tüm cihazlarınızda ek koruma ve daha iyi güvenlik deneyimi sunmaktadır
Ek PC temizleme araçları
Antivirüs koruması
Harika bağımsız test sonuçları
Anti-phishing koruması
Webcam koruması
Bilgisayarın performansına az etki etmesi

Emsisoft Anti-Malware harika gerçek-zamanlı kötücül yazılım ve fidye yazılımı koruması sunmaktadır

The best anti-malware software of 2021

Emsisoft Anti-Malware fidye yazılımı, banka truva atları, botlar, arka kapı tehditleri ve potansiyel istenmeye programlara karşı koruma sağlamaktadır. Bu yüzden, Windows bilgisayarların sisteme zarar verebilecek tüm tehditlerden koruma sağlar.

AV-Comparatives’in eş zamanlı testlerinde, Emsisoft Anti-Malware tehditlerin 98.8%'sini engellemiştir. 2017 Mart ayı test sonuçlarına göre, bu anti kötücül yazılım tehditlerin 99.68%'sini ngellemektedir.

Harika kötücül yazılım tespit oranlarına ulaşmak için bu anti-kötücül yazılım programı 2021 listelerini, 4-katmanlı koruma ve ikili-motorlu kötücül yazılım taraası sağlamaktadır. Bu yüzden yüksek tespit oranlarına sahiptir. Ayrıca özel-yapım “fidye yapımı dedektörü” bulunmaktadır ve yüksek başarılı tespit oranlarını da açıklamaktadır.

Diğer bir avantaj ise tüm tarama işleminin bir dakika içinde bitmesi. Diğer antivirüs programları ile kıyaslandığında, bu oldukça efektif çalışmaktadır.

En güncen Windows versiyonu: 2017.11.0.8247
Boyut: 267.75 MB
Fiyat: € 19.98

Artıları Eksileri Sonuç
Davranış-tabanlı kötücül yazılım ve fidye yazılım tespiti Anti-phishing için en iyi sonuçları sergilememektedir Program kötücül yazılım tespit ve korumasında harika sonuçlar sergilemektedir. Sistemi sürekli tarayarak güvende tutmaktadır
Yüksek kötücül yazılım tespit oranı
Harika kötücül adres blocklama sonuçları
Hızlı sistem taraması
Kötücül yazılımlarla ilgili haberler ve uyarılar gösterir
Gerçek-zamanlı koruma

Bonus: Reimage – sistemi güvenli ve optimize tutmak için çok fonksiyonlu bir uygulama

The best anti-malware software of 2021

Reimage, size 2021 yılının en iyi anti-kötücül yazılımları arasında sunmak istediğimiz olağan üstü bir araçtır. Bu progamın iki ayrı özelliği vardır:

 • Bilgisayar düzeltme fonksiyonu;
 • Virüs koruma ve kaldırma.

Bu çifte fonskiyonellik bilgisayarın güvenliğini çokça arttırabilir çünkü sadece sistemden kötücül yazılımları kaldırmakla kalmıyor aynı zamanda yaratılan negatif etkiyi düzeltiyorda.

Sistem taraması süresince, Reimage Repair virüsleri, kötücül yazılımları ve bozuk dosyaları arar. Bunun için de Avira AntiVir motorunu kullanır. Kötücül yazılımı kaldırdıktan sonra, İşletim sistemindeki tüm tüm hataları düzeltir. Şu bilgisayar sorunlarına odaklanmaktadır:

 • Windows hataları;
 • Mavi ekran hatası;
 • Hasarlı dll dosyaları;
 • Donan bilgisayar;
 • Virüs hasarı;
 • İS kurtarma.

Reimage veritabanı kötücül yazılımlar tarafından oluşturulan hasarları düzeltmek için 25,000,000 önemli sistm bileşeni bulundurmakta. Bu yüzdn, program hasar görmüş bilgisayarları önceki durumuna getirmekte başarılılar. Bu araç fidye yazılımlarına karşı aşırı faydalıdır ve siber tehlikelerin ardından Windows Kayıt dosyalarını eski haline getirebilir.

Reimage tamamen işini yapan harika bir program. Bill Gordon, WeHateMalware.com

Programın üç ana versiyonu bulunmakta: Windows, Mac ve mobil. En sonuncusu Android sistemlerle uyumludur ve ücretsiz edinilebilir.

Artıları Eksileri Sonuç
Bozuk sistem dosyaları ve kayıt girdilerini düzeltir Gerçek zamanlı koruma sağlamaz Reimage kötücül yazılım temizleme ve tamir etme yazılmı olarak kullanılır
Büyük sistem hatalarını düzeltebilir Üçüncü-parti yazılımlarla ilgili sorunları düzeltemez Virüs hatalarını sistemi yeniden başlatmaya gerek kalmadan çözebilen olağan üstü bir programdır
Mavi ekran hatalarını engeller Donanımsal sorunları çözemezler
Bilgisayarın hızını arttırır
Kötücül yazılımları tespit edip siler
Sistem stabilitesini arttırır
Veritabanı sıksık güncellenmektedir
Yazar hakkında
Lucia Danes
Lucia Danes - Virüs araştırmacısı

Lucia Danes ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

Diğer dillerde oku