KMSPico virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - 2018 güncellemesi

KMSPico Virüsünü Kaldırma Rehberi

KMSPico virus nedir

KMSPico virüsü nasıl çalışır?

KMSPico virüs aracı

Her ne kadar bir çok bilgisayar kullanıcısı ücretsiz KMSPico indirme linki arasa da, biz size bunu yapmamanızı öneriyoruz. KMSPico, Windows için aktive edici olarak da bilinen oldukça tehlikeli bir araç. Microsoft ile hiçbir bağı yok ve ayrıca yasal da değil. Üstelik bilgisayarınıza zararlı virüslerin bulaşmasına sebep olabilir. Kendisi tek başına zararlı olmasa da indirilmesine olanak sağlayan sayfaların büyük çoğunluğu güvenilmez ve virüs yayan sayfalar. Tabi ki, yasal olmayan programları yayan sayfalardan daha fazlasını bekleyemezsiniz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, KMSPico aktive edicisi bilgisayarınıza virüslerin girmesini sebep olabilir. Siber suçlular bir çok bilgisayar kullanıcısının bilgisayar programlarını ücretsiz indirmeye çalıştığını fark ettiği günden beri bu taktiği uygulamakta.

Bu doğru bir hareket olmasa da siber suçlular, ücretli programları ücretsiz elde etmeye çalışanların açıklarından faydalanmaktalar. Bu yüzden, en çok tercih edilen, aranan bilgisayar programlarına truva atı, solucan, virüs veya daha az zararlı reklam yazılımlarını bulaştırmaktalar. KMSPico virüsünün sık sık reklam tabanlı yazılımların reklamını yaptığı fark edilmiş ve işte bu yüzden güvenlik uzmanları bu programı KMSPico reklam yazılımı olarak adlandırmakta.

KMSPico Windows 10

Bu tarz zararlı illegal programları indirmemenizi tavsiye ediyoruz. Kesinlikle güvenli bir araç DEĞİLDİR. Dahası, asla ekstra hangi özelliklere sahip olduğunu bilemezsiniz. Tam, güvenli ve yasal bir Windows versiyonu kullanmak istiyorsanız, Microsoft’tan resmi lisansını satın almalısınız.

KMSPico ile ilgili diğer bir şüpheli olay ise bilgisayarda çalışmak için aktif bütün güvenlik programlarının kapatılmasını istemekte. Açıkça bir güvenlik tehdidi olduğuna ya da olabileceğine dair en büyük kanıt bu aslında. Bu yasa dışı programı yüklediyseniz, şiddetle bilgisayarınızı KMSPico zip ile ektra bir bileşen gelmiş mi diye FortectIntego gibi iyi bir anti-virüs programı ile taramanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın ki bir çok zararlı uygulama varlıklarını çabucak ortaya koymazlar. Sizinle ilgili hassas bilgileri sinsice toplayıp bir gün aniden zararlı bileşenler indirebilirler.

KMSPico VirüsüKMSPico Windows 10, 7 ya da Microsoft Office programlarını aktive eden güvensiz bir araçtır.

KMSPico kötücül yazılımı diğer yazılımların bilgisayarınıza girmesini nasıl sağlayabilir?

Daha önce belirttiğimiz gibi, aslında KMSPico crack programı kendi içinde güvenli olmalı. Yine de, bir çok bilgisayar kullanıcısı KMSPico’nun çalışmadığından şikayetçi veya yükledikten sonra bilgisayarlarında gördükleri farklı şüpheli hareketlerden. Aslında kullanıcıların neden böyle bir davranışla karşı karşıya kaldığını açıklaması çok kolay.

Potansiyel İstenmeyen Programların geliştiricileri çıkınlama adı verilen bir teknikle diğer yazılımların arasına kendi yazılımlarını sıkıştırmaktalar ve bu kendi kötücül yazılımlarının yayılmasını oldukça kolaylaştırmakta. Bu nedenle, KMSPico kurulumu, size KMSPico ile birlikte indirebileceğiniz diğer alternatif yazılımlar da sunabilir. DİKKATLİ OLUN, çünkü bu ek bileşenler virüs içermekte ve sisteminize zarar verebilirler! Yasa dışı bir program tarafından tavsiye edilen programların güvenilirliğinin düşük olduğunu söylemeye gerek bile yok!

KMSPico kaldırma talimatları

KMSPico virüsü oldukça güvenilmezdir, her ne kadar elle kaldırabiliyor olsanız da, beraberinde hangi yazılımları getirip sisteminize yerleştirdiğinden emin olamazsınız. Bu yüzden, Bilgisayarınızı FortectIntego gibi güçlü bir anti-kötücül yazılım program ile tarayıp tüm kritik programları otomatik olarak kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayarınızı potansiyel istenmeyen programlardan kurtarmanın en kolay ve en hızlı yolu. KMSPico programını kaldırmayı istemeniz halinde, aşağıdaki dosya ve klasörleri de sisteminizden kaldırmalısınız:

 • AutoPico.exe
 • Service_KMS.exe
 • unins000.exe
 • KMSELDI.exe
 • UninsHs.exe
 • tap-windows-9.21.0.exe

Kaldırılması gereken ek dosya ve programlar:

AutoPixo.exe, installAll.cmd, Access_KMS_Client.OOB.xrm-ms ve Access_KMS_Client.PL.xrm-ms ayrıca C:\Program Files adresindeki KMSPico klasöründen geriye kalanları silin. Ayrıca, Başlangıç > Programlar menüsüne gidip buradaki KMSPico klasörünü de silin.

Ayrıca Windows Kayıt defterini dikkatlice inceleyip ilgili tüm alanları kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu kısım oldukça zordur o yüzden deneyimli bir Windows kullanıcı değilseniz burada değişiklik yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Yoksa bazı önemli dosyaları silip, diğer yazılımları da kullanılmaz hale getirebilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

KMSPico Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

KMSPico virus programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede KMSPico virus ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Son olarak kripto- fidye yazılımlara karşı korumanız olmalı. Bilgisayarınızı KMSPico ve diğer fidye yazılımlardan korumak için güvenilir bir korsan yazılım programı kullanın. FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner veya Malwarebytes bu iş için uygun olabilir.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI