Krypte virüsünü kaldır (Gelişmiş Açıklama)

Krypte Virüsünü Kaldırma Rehberi

Krypte fidye yazılımı virüsü nedir

Yeni Razy virüsü Krypte fidye yazılımı

Krypte virüsü, bugün veritabanımıza eklediğimiz fidye yazılımı virüslerinden bir diğer. Bu zararlı virüs görünüşe göre Razy fidye yazılımı‘nın Alman versiyonu ve kurbanlarının kişisel dosyalarını kullanışsız kılmak için AES şifreleme tekniğini kullanmakta. Onları şifreler – yapılarını değiştirir ve kurbanın ulaşmasını engeller Krypte virüsü ayrıca şifrelediği dosyaların ayırt edilebilmesi için sonlarına .fear dosya uzantısı eklemekte. Sonra virüs kurbanların verilene ne odluğunu ve ne yapmaları gerektiğine dair bilgi veren Krypte programını çalıştırır. Kurbanları şu kelimelerle karşılar:

Hallo! Ich bin Krypte! Eine Ransomware! Ich habe deine Dokumente, Musik, Bilder und andere Wichtige dateien mit einer AES Verschlüsselung Verschlüsselt. Wenn du deine Daten wiederhaben willst, dann Befolge Bitte diese Anweisungen 🙂

Elbette, bir fidye yazılımı olarak, Krpyte fidye talep etmekte. Aynı Razy 5.0 gibi, sizden 15-20 Euro değerinde PaySafeCard almanızı ve üzerindeki kodu sözde fidye notunun altındaki boşluğa yazmanızı istemekte. Virüs kurbanı 72 saat içinde ödeme gerçekleşmezse, dosyaları geri almak için gereken şifre çözme anahtarının imha edileceğini iddaa etmekte. Virüs Krypte virüsünü kaldırmak için herhangi bir anti virüs programı çalıştırmamanız gerektiğini çünkü “verilerinizi geri almanın tek yolunun bu” olduğunu iddaa etmekte. Fakat, bilgisayarlarına bu kötücül yazılım bulaşmış kişilerin önceli Krypte virüsünün sistemden tamamen kaldırılması olmalı. Bu virüsü silmek için, FortectIntego yazılımını kullanmanızı tavsiye ediyoruz, fakat dilerseniz farklı virüs kaldırma programları da kullanabilirsiniz.

Bu virüsün hedef sistemlere girmesini sağlayan yayılma metodları

Krpyte virüsünün uygulama dosyası kurbanlara eposta ile ulaşmakta. Suçlular bu dosyayu gizlemeyi ve normal bir dosya veya belgeymiş gibi göstermekte oldukça başarılılar. Bu tarz dosyaları epostalara yerleştirmekte ve kibarca açmanızı rica etmekteler. Siber suçluların kullandığı numaralar oldukça etkili ve ikne edici. Tipik olarak, üçkağıtçılar faturalar, sözleşmeler, CVler, irsaliyeler veya benzeri dökümanlar gibi gözüken eklentiler olarak göndermekteler. Tanımadığınız kişiler tarafından yollanan epostaları açmaktan sakınmalısınız. Bu tarz eklentileri açmak geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Zararlı dosyaları yanlışlıkla yüklemenin diğer bir yolu da internette gezinirken gerçek-olamayacak-kadar-güzel tekliflere ve reklamlara tıklamaktır. Kötücül yazılım yaymak için kullanılan reklamlar da bunların yayılmasının ana metodlarından bir diğeridir. Saldırganların artık içine zararlı scriptler eklemek için web sitelerini hacklemeye ihtiyaçları yok; ağları etkilemeleri yeterli. Bu tarz reklamlar gerçek, meşru sayfalarda bile görüntülenebilir, böyle bir durumda sadece kuvvetli bir anti-casus yazılımı sizi koruyabilir bilgisayarınıza saldırganların girmesine engel olabilir.

Krypte virüsünü sistemden nasıl kaldırabilirsiniz?

Crypto-fidye yazılımı virüsleri bütün bir bilgisayar sistemini risk altında bırakabilir çünkü sistemlere truva atları gibi ek kötücül yazılımlar yüklenmesine ön ayak olabilmekteler. İşte tam da bu yüzden güvenlik uzmanları kullanıcıların bu zararlı dosyaları kendilerinin kaldırmamasını istemekte. Krypte kaldırma işlemi için, biz bir anti-kötücül yazılım kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Olur da virüs indirmenize veya çalıştırmanıza engel olursa, aşağıdaki talimatları takip edin. Krptye virüsünü kaldırdıktan sonra, kaybolan dosyalarınız için veri yedeiğnizi kullanın veya aşağıdaki diğer veri kurtarma seçeneklerine bakın.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI