MyPC Backup seçeneğini kaldırın

MyPC Backup'ı Kaldırma Rehberi

MyPC Backup nedir

MyPC Backup Nedir?

MyPc Backup(My PC Backup veya MyPCBackup olarak da geçmekte) olduğu gibi kabul etmememiz gereken yanıltıcı bir programdır. Bunu kolaylıkla söylemekteyiz cünkü bilgisayarınızın masa üstünde istenmeyen mesajlar çıkmasına yol açmakta. Bu mesajlar genelde her bilgisayarınız yeniden başlatışınızda ortaya çıkar ve onları sinir bozucu ve dikkat dağıtıcı bulabilirsiniz. Bu reklamlar bir kere bilgisayarınızın masa üstünüzde belirdi mi, vakit kaybetmeden bilgisayarınızı yedeklemeniz gerektiğini iddaa etmekte. Elbette, bu kötücül yazılım daha sonra aynı işlemi kedisi yapmayı teklif etmekte. MyPC Backup her ne kadar güven verici gözükse de bu mesajlar karşısında çok dikkatli olmalısınız. Yoksa hiçbir faydası olmayan bir programa para verebilir hatta bilgisayarınıza istenmeyen yazılımların girmesine sebep olabilirsiniz. Ayrıca bazı güvenlik uzmanlarına göre bütün web tarayıcılarını ele geçirebilme ve kullanıcının bilgisi dışında haraketlerini takip etme özelliği olduğu için banka verileri, kayıtları ve benzeri kişisel bilgileri de çalabilir bu program. Bilgisayarınızda çoktan MyPC Backup programına denk gelmiş ve bu programı bilinçli olarak indirmediğinize eminseniz, vakit kaybetmeden bilgisayarınızı güncel bir anti-casus yazılımı ile tarayıp şüpheli, tehlikeli ve güvenilmez programlardan arındırdığınıza emin olmalısınız. Bunun için kuvvetle şüpheli programları test ederken harika sonuçlar sergileyen FortectIntego kullanmanızı tavsiye ediyoruz

MyPC Backup bilgisayarıma nasıl girer?

My PC Backup diğer potansiyel istenmeyen zararlı programlar gibi dağılmaktadır. Zararlı bir maili açtıktan ya da zararlı bir siteyi ziyaret ettikten sonra sisteminize girebilir. Ayrıca, ücretsiz ve paylaşımlı programlarla birlikte seçmeli olarak veya paket halinde bilgisayarınıza sızabilir. Bu tarz tehditlerden sakınmak için, şüpheli web sitelerinden uzak durmalı ve bilgisayarınıza güvenilir bir anti-virüs yazılımı kurmalısınız. Ayrıca ücretsiz, paylaşımlı veya farklı bir çeşit yazılım yüklerken her zaman Özel veya Gelişmiş yükleme seçeneklerini bu zararlı yazılımların sisteminize girmemesi için tercih etmelisiniz.

Eğer bu program bilgisayarınıza girerse kayıt bilgilerini sisteme indirmekte ve kendi için masaüstünde kısayol oluşturmaktadır. Sonuç olarak şu tür uyarıları göstermeye başlar:

Reminder: Your computer is not backed up, backup your files online today

Lütfen bu tür mesajlardan uzak durun. Tek amaçladıkları şey kullanıcıların paralarını çalmak ya da daha fazla zararlı programı sisteme getirmektir. Ayrıca, bu yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmalısınzı çünkü diğer tehditlerin bilgisayarınıza sızmasına hatta kişisel bilgilerinizi kaybetmenize yol açabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve bilgisayarınızı düzeltmek için şu adımları takip etmelisiniz:

MyPC Backup programını sistemimden nasıl kaldırırım?

MyPC Backup reklamlarından kurtulmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden bilgisayarınızı güvenilir bir program ile kontrol etmelisiniz çünkü bu programın elle kaldırma metodu bulunmamaktadır. Bu durumda FortectIntego ya da SpyHunter 5Combo Cleaner programlarından birine güvenebilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI