Reimage Express seçeneğini kaldırın (Gelişmiş Rehber) - Ara 2017 güncellemesi

Reimage Express'ı Kaldırma Rehberi

Reimage Express nedir

Reimage Express hakkında bilmem gerekenler nelerdir? Bu programa güvenebilir miyim?

Reimage Express

Reimage Express bir virüs DEĞİLDİR ve bu programa güvenebilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir bilgisayar tamir yazılımıdır, hataları düzeltmekte, virüsleri temizlemekte, ve sistemin fonksiyonelliğini arttırmakta kullanılır. Bu programın full sürümünün Reimage olarak adlandırıldığını bildiğinizi varsayıyoruz.

Reimage Express ise aynı programın daha basit sorunları çözen ücretsiz versiyonudur. Elbette, sisteminizi stabil tutmak istiyorsanız, ücretli versiyon olan Reimage Repair programını tercih etmenizi önermekteyiz.

Bu programla ilgili oldukça farklı fikirler gördük. Burada size kısaca bu programdan ne beklemeniz gerektiğini özetleyeceğiz

  1. Reimage Express potansiyel olarak istenmeyen program olarak adlandırılır . Resmi sayfası olsa da bu gibi programların çoğunluğu kullanıcıın izni olmadan sisteme yüklenir. Bu yüzden çoğu kullanıcı bu programı kurduklarını hatırlamaz. Yine de, bu konuda suçlu Reimage değildir – diğer programlara kendi reklamını vermektedir, aslında kullanışlı bir programdırda ve her zaman sisteminizden silme seçeneğiniz mevcuttur. Bu yüzden Reimage artık PİP olarak adlandırılmamaktadır.
  2. Bu optimizasyon aracı düzgün çalışmaz. Çünkü bu aracın alakasız kayıtlar, yazılımlar, zararlı dosyalar veritabanı bulunmamaktadır. Avira Antivir teknolojisisayesinde, Reimage Express artık insanlara kötücül dosyalar ve virüslerin kaldırılması konusunda yardımcı olmaktadır ve biz bunun oldukça kullanışlı bir özelik olduğunu düşünmekteyiz.
  3. Kurulduğu anda Reimage Express virüsü sürekli sistem taramaları yapar ve sistemde yüzlerce hata olduğunu belirten pop-up uyarılar gösterir. Ne yazık ki Virüsler.web.tr ekibi bu hataların çoğunluğunun sahte olduğunu tespit etmiştir. Diğer bir deyişle hataların çoğunluğu bilgisayarınızdaki nört ya da inaktif dosyalardır.
  4. Bu uyarıların hepsini dikkate alıp silerseniz, Bilgisayarınızın performansında gözle görülür gelişme olacaktır.

Reimage ExpressReimage Express bilgisayar bakım programının ekran görüntüsü.

Reimage Express neye yarıyor diye sorabilirsiniz?

Reimage Express virüsü bilgisayarları tarar ve sahte sonuçları tek bir amaçla gösterir: kullanıcıları bu programın lisansını almaya ikna etmek. Söylediğimiz gibi sisteme yüklendiğinde tarama yapar. Bu taramaların bilgisayarın performansınız düşürdüğünü ve kullanıcıya bilgisayarda sorun varmış izlenimini bıraktığını söyleyebiliriz.

Ancak bilgisayarınızın düzgün çalışması için ne kadar istekli olursanız olun Reimage Express'in lisansını almayın çünkü hiçbir işe yaramaz. Kötü yazılım uzmanları bu programın tam sürümünün yanlış dosyaları kaldırıp sistemde problemlee sebep olduğunu söylemektedir. Bu programa para öderken farkında olmadan kredi kartı bilgilerinizi de bilinmeyen kaynaklarla paylaşmış olabilirsiniz.

Bu sahte optimizasyon aracı sistemime nasıl girer?

Reimage Express, deneme sürünümü ücretsiz sunan ve tam sürüm için para talep eden resmi sitesinde tanıtılır. Ancak bu programı bir amaç ile kurmadıysanız bu program ücretsiz bir yazılımla sisteminize girmiş demektir. Genellikle Softonic, Soft32, Cnet gibi yazılımların eklentisi olarak dağılır.

Bu yüzden Reimage Express korsanını engellemek için ücretsiz yazılımların kurulumlarının her adımına dikkat etmelisiniz. Her zaman İleri ya da Özel kurulumu seçtiğinizden emin olmalı ve ek yazılım indirilmesini engellemelisiniz.

Reimage Express SSS

Soru: Bilgisayarım çok dolduğu zaman, bir programın sistem taraması yapıp şu uyarıyı verdiğini görüyorum: “Reimage Express bilgisayarınızda 137 problem buldu. Bu hataları Reimage Express kullanarak kaldırabilirsiniz.” Bu programın nasıl işlediği ile ilgili kafam karıştı. Bu bir virüs olabilri mi çünkü ben bu programı yüklemedim? Bu bir virüsse, Reimage Express programını nasıl kaldırabileceğimi söyler misiniz. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Reimage Express tamamiyle yasal bir programdır ve bilgisayarınızın optimizasyonunu sağlayığ kötücül yazılımları silen fonksiyonlara sahiptir. Program gerçekten faydalıdır, bazı bilgisayar kullanıcıları programın kullandığı sinir bozucu pazarlama teknikleri yüzünden şüpheyle yaklaşmaktadır. Fakat, bunarağmen, faydalı bir programdır ve yavaş yavaş insanların güvenini kazanmaktadır. Bize göre, iki ayrı programın işlevselliğini birleştiren oldukça güzel bir programdır.

Bu uygulama nasıl kaldırılır?

Aslında, ” Reimage Express virüsü” bir virüs değildir bu yüzden de Reimage Express manuel olarak kaldırılabilir. Şu adımların takip etmeniz yeterlidir:

  • “Başlat menüsü” → 'Denetim masası' → 'Program kaldır' veya 'Program Ekle/Çıkar.'
  • Reimage Express bulun, üstüne sağ tıklayın ve 'Kaldır' seçeneğini seçin.

Yine de, programın “full” versiyonunu alarak, sisteminizdeki kötü/bozuk kayıt dosyalarını, kötücül yazılımları, potansiyel istenmeyen programlar ve benzer bileşenleri kontrol edebilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Mutluluk
Garanti
İndir
Mutluluk
Garanti
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
Intego

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI