Reimage virüsünü kaldır (Kaldırma Rehberi) - Eki 2018 güncellemesi

Reimage Virüsünü Kaldırma Rehberi

Reimage virüsü nedir

Reimage PC Repair nedir ve gerçekten bir virüs müdür?

Reimage virus

Reimage, birçok uygulama vasıtası ile yayılan bir bilgisayar optimizasyon aracıdır. Bazıları çok bilinen programlarken bazıları da pek bilinmemektedir. Bu yüzden çoğu kullanıcı Reimage PC Repair programının kullanışlı olduğuna inanabilir. Ancak bu program söz verdiği şeylerin çoğunu yerine getiremez. Bu program hakkında daha fazla bilgiyi Reimage incelemesi yazısında bulabilirsiniz. Korku amaçlı yazılım olarak adlandırılır. Çünkü tek yaptığı şey kullanıcıları tam sürümünü kurmaya ikna etmektir.

Reimage virüsü sisteminize girerse sinir bozucu sistem taramaları ve bilgisayarınızın tehlikede olduğunu bildiren pop-up bildirimler ile karşılaşabilirsiniz. Bu mesajlara inanmamalısınız. Çünkü size lisansını aldırmaya çalışmaktadır. Bilgisayarınız virüslerden etkilenmemiş olabilir ve bu sahte bildirimler size programı satın aldırmaya çalışmaktadır. “Tamire Başla” butonuna bastınız anda şüpheli sitelere yönlendirilebilirsiniz. Bu programı indirdiyseniz hiç vakit kaybetmeden Reimage PC Repair virüsünü vakit kaybetmeden kaldırmalsınız.

Bu programı sisteminizde tutarsanız, hem sisteminizin güvende olduğuna hem de tehlikede olduğuna dair bir sürü reklam ve yönlendirme ile karşılaşmanız anlamına gelir. Programın amacı size lisans satın aldırmaya ikna etmektir. Bu uyarıların bilgisayarınız tehlikede olduğu için çıkan otomatik sistem mesajları olmadığını, programın belli bir amaç için ürettiği mesajlar olduğunu unutmayınız. “Onarımı Başlat” butonuna bastıktan sonra, kendinizi bu programın resmi websitesinde hayat boyu Reimage Plus destek uygulamasını satın alma sayfasında bulabilirsiniz. Fakat ticaret böyle bir şey, değil mi?

Bu programı satın almak ya da almamak sizin elinizde. Reimage Pc Repair programını çoktan indirdiyseniz, sisteminizden kaldırabilir ya da güvenlik yazılımı olarak tutmaya devam edebilirsiniz. Birkaç yıl önce, Avira Antivir programı ile partnerlik anlaşması imzaladılar bu yüzden bilgisayarınızdan kötücül yazılımları kaldıracağına emin olabilirsiniz. Yine de, bu uygulamayı kurarken bütün opsiyonel olarak seçili gelen bütün bileşenlerin üzerindeki seçkiyi kaldırmalısınız.

Bu program bilgisayarıma nasıl girer?

Reimage sisteminize izniniz olmadan giremez. Resmi sitesinden indirilerek veya üçüncü parti yazılımların eklentisi olarak sisteme girmektedir. İki yöntemde de kullanıcının dikkatini vermesi gerektirmektedir. Aksi takdirde başlangıç sayfanızın, arama motorunuzun değiştirildiğini görebilirsiniz. Dikkatsiz olduğunuz için kendinizi suçlayabilirsiniz. Çünkü Reimage virüsü Babylon araç çubuğu ile bağlantılıdır.

Bu programı bilgisayarınıza indirirken “Önerilen” kurulumlar ile AVG Safeguard Toolbar, searcg.avg.com tarayıcı uzantıları ve Reimage gibi programları sisteme kurar. Tabiki Reimage PC Repair Online gibi size lisanslı sürümünü aldırmaya çalışan programlardan uzak durmalısınız. Bu program virüs olmasa da birçok karışıklığa neden olabilir.

Reimage virüsünü sistemden nasıl kaldırabilirim?

Reimage Repair zararlı bir program olmasa da kullanmamanızı öneriyoruz. Bu program sisteminizdeyse bu makalede verilen rehber ile programı sisteminizden kaldırmalısınız. Tarayıcılardan ve işletim sistemlerinden indirme adımlarını sunuyoruz.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Soru. Son zamanlarda bilgisayarımda birçok virüs olduğunu ve Reimage PC Repair yazılımının lisanslı halini almamı söyleyen tonlarca mesaj alıyorum. Ancak bu aracı indirdiğimi hatırlamıyorum. Bu uyarılar gerçek mi yoksa sahte mi?

Cevap. Bu mesajlara cevap vermemelisiniz. Çünkü Reimage PC Repair programı bir sahtekardır. Bu program korkutu program kategorisine girmektedir. Yani kullanıcıları korkutup lisanslı sürümlerini almalarını söyler. Dahası Reimage PC Repair gibi programlar ücretsiz yazılımların eklentisi olarak yayılmaktadır. Son zamanlarda sisteminize böyle bir yazılım kurduysanız bu program sisteminize girmiş olabilir.

Artık korkmanıza gerek yok, o günler çok geride kaldı. Reimage programını resmi sitesinden indirebilirsiniz. Eğer son zamanlarda bilgisayarınıza ücretsiz bir program yüklemiş ve kurulum aşamasında yeterince dikkatli olmadıysanız, tarayıcınızdaki şüpheli uzantıları kontrol etmelisiniz.

Reimage virus

Soru. Son zamanlarda tarayıcımda birçok reklam görüyorum. Bu reklamların çoğu Reimage Repair programını sistemime kurmam gerektiğini söylüyor. Dahası tarayıcımda Babylon Toolbar'ı görüyorum. Sanırım bu reklamların çıkma sebebi. Bu programlardan nasıl kurtulabilirim?

Cevap. Yığınlama adı verilen yöntemle karşı karşıyasınız. Yığınlama bu tür istenmeyen programların ücretsiz yazılımlarla yayılması iiçin kullanılan yöntemdir. Bilgisayarınızın bu tür programlarla etkilenmesi ve çeşitli sitelere yönlendirilmesi muhtemel olduğundan bu programlardan uzak durmalısınız. Bunlardan kurtulmak için aşağıdaki rehberi kullanabilirsiniz.

Soru. Biri bana Reimage PC Repair programının ne olduğunu söyleyebilir mi? Virüs mü değil mi? Bir süredir tam sürümünü almam söyleniyor ve şüpheli sitelere yönlendiriliyorum. Bu programdan nasıl kurtulabilirim?

Soru.Reimage PC Repair virüs değildir ancak potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Bu programın tam sürümünden uzak durmalısınız. Son zamanlarda sisteminize yüklediğiniz ücretsiz yazılımları düşünmelisiniz çünkü bu program ücretsiz yazılımların eklentisi olarak yayılmaktadır. Ayrıca tüm sisteminize bir tarama yapmalısınız. Çünkü birden çok istenmeyen program sisteminizde olabilir.

Soru. Reimage PC Repair sistem tarayıcısını indirmemi söyleyen reklamlar görüyorum. Ancak AVG Safeguard Toolbar ve search.avg.com gibi ek programlar indirmemi söylüyor ve bence çok şüpheli bir durum. Sizce ne yapmalıyım? Başka bir araçla sistem taraması mı yapmalı mıyım?

Cevap. Endişeleriniz boşuna değil. Reimage PC Repair size tam sürümü için para ödetmeye çalışan bir programdır ve gösterdiği tüm reklamlar güvenilmezdir. Dahası bu ek programların kurulumu başka reklamlara, yönlendirilmelere ve sistem yavaşlamalarına sebep olabilir.

Soru. Lütfen yardım edin! Beni sistemimde virüs olduğunu söyleyen sitelere yönlendiren birçok reklamla karşılaşıyorum. Bu reklamların Reimage PC Repair programını indirerek çözümleneceği söyleyen bir mesaj görüyorum. Bu program bu reklamların sebebi mi yoksa faydalı bir araç mı? Bundan nasıl kurtulabilirim?

Cevap. Evet, düşünceniz doğru. Reimage PC Repair sizi korkutup tam sürümünü aldırmaya çalışıyor. Bu programa güvenmemelisiniz. Yasal bir program olduğuna sizi ikna etmeye çalışırken tipik bir reklam destekli yazılım olarak çalışır.

Reimage Kaldırma İşlemi:

Bu araçtan memnun kalmadıysanız, aşağıdaki adımları takip ederek Reimage programını elle kaldırabilirsiniz:

  • 'Başlangıç Menüsü'ne tıklayın → 'Denetim Masası' → 'Program Kaldırma' or 'Program Ekle/Kaldır'
  • Reimage veya Reimage Express'i bulun, ve üzerine sağ-tıklayıp Kaldır'a basın.

Yine de, Reimage bilgisayarınızın fonksiyonlarını arttırma özelliğine sahip bir program olduğundan bu işlemi gerçekleştirmeden önce iki kere düşünmenizi tavsiye etmekteyiz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
İndir
Reimage Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
 Reimage kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Reimage ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Reimage tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Reimage kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
Intego

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Alice Woods
Alice Woods

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Alice Woods ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI