Reimage vs Plumbytes

Ugnius Kiguolis ile - www -

Bugün bilgisayar kullanıcıları arasında hızla popülerlik kazanan iki anti-casus yazılımını inceleyeceğiz. Bunlardan ilki  Reimage, ve ikincisi de Plumbytes Anti-Malware. Bu iki program güvenilirliklerini ve kötücül yazılımları kaldırmakta ne kadr başarılı olduklarını kanıtladılar, her ne kadar bu iki program birbirine çok yakın olsa da arada hakkında konuşmak istediğimiz ufak farklılıklar mevcut. Bu farklılıklar da bu iki programı farklı şekillerde kullanışlı ve benzersiz kılmakta.

En son versiyon: Plumbytes Anti-Malware 1.0.1.9; Reimage Repair 1.5.3.9.
Ücretsiz versiyon: Plumbytes Anti-Malware Free; Reimage Express.
Ücretli seçenekler: Plumbytes Anti-Malware 2016; Reimage Repair 2016.

Kurulum: Bu programların kurulumu oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken kurulum dosyasını indirmek, üzerine çift tıklamak, programı kurmasını seçeneğini onaylayıp, uygun dili seçmek. Programlar bir kaç dakikada kurulmakta ve ikisi de kurulur kurulmaz full sistem taraması gerçekleştirmekte.

Reimage and Plumbytes

Sistem gereksinimleri: Bu yazıyı kaleme aldığımız sırada, Plumbytes şu sistemlere destek vermekte Windows 10 (32 veya 64 bit), Windows 8 (32 veya 64 bit), Windows 7 (32 veya 64 bit), Windows Vista (with SP2, 32 ) ve Windows XP (SP3, 32 ) . Program 60 MB  boş disk alanı ve 512 MB RAM gerektirmekte. Bu arada, Reimage da şu versiyonlarla uyumlu çalışmakta Windows 8 (32 veya 64 bit), Windows 7 (32 veya 64 bit), Windows Vista (32 veya 64 bit), ve Windows XP (32 bit). Ayrıca, 1GHz 32 (x86) veya 64bit (x64) işlemci gücü – tek çekirdekli veya çok çekirdekli – ve 512 MB sistem hafızası istemekte; bir de ,  15GB boş diska alanına sahip 40 GB hard disk gerektirmekte.

Tarayıcılar: Belirtmemiz gerekir ki Plumbytes ve Reimage  tamamiyle farklı sistem tarama algoritmalarına sahip. İki programda casus yazılımları ve kötücül yazılımları tarıyor olsa da, Reimage daha fazla fonksiyonelliğe sahip. 2 si 1 arada tarzı bir program olarak değerlendirilebilir. Ayrıca, program Windowsun sistem hatalarını düzelten bir optimize edici olarak da çalışmata. Bütün bunların yanında virüslerin verdiği zararı geri çevirme gibi harika bir özelliği de barındırmakta – bozulmuş veya silinmiş dosyaları yeni ve düzgün olanları sürekli güncellenen veritabanından aldığı dosyalar ile değiştirebilir. Reimage tarama işlemi tarama, güvenlik ve kararlılık olarak 3 farklı aşamada arama yaparak sorunları bulmaya çalışır. Virüsleri tespit etmek için, Avira Antivir ile entegre çalışır. Bu yüzden, bu program Plumbtye’a göre daha fazla sistem alanı taramakta ve daha doğal olarak daha fazla sürede tamamlamakta. Plumbytes tehlikelere karşı sadece sistem dosyalarını kontrol eder, bu yüzden de oldukça kısa sürmekte tarama işlemleri.

Kötücül yazılım kaldırma: Her iki programda çok başarılı bir şekilde kötücül yazılımları, kötücül olmasa da potansiyel istenmeyen programları başarıyla ve ücretsiz olarak tespit etmekte, fakat kullanıcılar virüsleri kaldırmak ve programdan faydalanabilmek için Reimage veya Plumbytes programlarının ücretli versiyonlarını satın almanız gerekmekte. Reimage programının 1 yıllık lisansi yaklaşık 61,95 Euroya mal olmakta, Plumbytes için lisans ücreti ise 34,99 Euro , ve 6aylık üyelik seçeneği ile gelmekte. Sizin de gördüğünüz gibi fiyatlar değişmekte dolayısıyla programlarınsunduğu özellikler de farklı. Reimage’ın Plumbyte’dan çok daha gelişmiş ve kapsamlı olduğunun kanıtı adeta. Ayrıca, kullanıcı programlardan birini veya işlevselliğini beğenmezs, 60 gün içinde iade talep edebilmekte, diğer programlarda ise bu süre genelde 30 gün. Bir de, olur da Plumbytes veya Reimage sorununuzu çözemezse, destek ekibi ile irtibata geçip probleminize yakından bakıp size özel bir çözüm sunmalarını isteyebiliyorsunuz. Yine de, onlardan yardım istemeniz pek olası değil çünkü iki programda fidye yazılımlarını, Truva atlatını, reklam yazılımlarını, tarayıcı korsanlarını, ve diğer virüsleri rahatlıkla tespit edebilmekte ve virüs veri tabanları da gün aşırı güncellenmekte. Anti kötücül yazılımınızın bilgisayardaki bütün tehditleri bulmasını istiyorsanız sürekli güncellemeleri takip etmeli ve piyasaya çıkar çıkmaz yüklemelisiniz.!

Son uyarılar. Ekibimiz iki programın da çok kuvvetli ve başarılı olduğunu düşünmekte, yine de ,  Bilgisayar optimizasyonu için bir araç ihtiyacınız yoksa veya fiyat sizin için ana karar verme faktörü ise belki de Plumbyte programına odaklanmalısınız. Yoksa, Reimage programının da çok başarılı bir anti-kötücül yazılımı, PC optimizasyon aracı olduğunu ve bilgisayardaki hatalı bulup gerekli tamiratı yapıp, gereken dosyaları da uygun olanlarıyla değiştirdiğini düşünmekteyiz

Daha fazla Reimage vs diğer anti-casus programları karşılaştırmaları bu Reimage incelemesinde bulunabilinir.

Teklif