SECOH-QAD.exe nedir? Kaldırmalı mıyım?

SECOH-QAD.exe Windows İşletim Sistemine ait bir yürütme dosyası değildir

SECOH-QAD.exe tamamen KMSpico virüsü ile alakalı bir yürütme dosyasıdır. Bu yüzden de bilgisayara kötücül yazılım girer girmez Görev Yöneticisinde belirir. Bu işlemi çalışır halde görürseniz bilmelisiniz ki meşru bir Windows dosyası değildir.

Windows İşletim Sisteminin şu versiyonlarında görülmektedir Windows 10, 8, 7, and XP. SECOH-QAD.exe dosyasının konumu tipik olarak C:\Windows klasörüdür. Dahası, yürütme dosyasının boyutu 4,608 ile 4,096 arasında değişmektedir. Son olarak, tüm büyük antivirüs programları bu dosyayı tehlikeli olarak adlandırmaktadır.

Dosyanın görülebilir bir penceresi yoktur arka planda sessizce çalışır.  Yine de programları takip edebilir veya değişikliğe uğratabilir. Elbette bu program Windows aktivatörü olan KMSPico ile yakından alakalıdır. Windows veya Office 2010 programlarını lisans almadan aktif etmeye yarar.

Şüphesiz ki, bu tarz aktiviteler illegaldir. Ayrıca hem sistem hem de güvenliğiniz için tehlikeli olabilir. Virüs zararlı programlar yükleyebilir ve ciddi sorunlara yol açabilir örneğin dosyalarınızı okunamaz hale getiebilir veya silebilir. Bu yüzden de bu tarz araçları meşru Windows işletim sistemlerinde asla kullanmamalısınız.

Elbette, SECOH-QAD.exe dosyasını sisteminizden silmelisiniz. Yine de bunu elle yapmanızı önermiyoruz. Bu dosyayı ve ilgili bileşenlerini kaldırmak için güvenlik yazılımlarına güvenmelisiniz. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bu dosya ilgilenilmesi gereken bir video virüsü ile alakalıdır.

SECOH-QAD.exe dosyasının kaldırılması için FortectIntego kullanmanızı öneririz. Bu araç bilgisayarınızı kötücül yazılımlardan ve gelecekte doğabilecek diğer tehlikelerden korumaktadır.

Windows veya Ms Office yazılımlarının yasa dışı kopyalarını kullanmak virüslere maruz kalmanıza yol açabilir

Sizin de bildiğiniz gibi, SECOH-QAD.exe dosyası KMSpico virüsü ile alakalıdır. Windows veya Office 2010 programlarını lissansız kullananlar için ciddi tehlike arz etmektedir. Bu aktivitenin yasal olmadığını vurgulamalıyız. Bu yüzden asla yasal olmayan programları kullanmamalısınız.

Ek olarak, bu program siber suçlular tarafından da kullanılabilir. Bu yüzden, sisteme bir sürü farklı Truva atları, Fidye yazılımları ve diğer tehlikeli siber tehlikeler ile potensiyel olarak istenmeyen programlar(PİP) girmesine sebep olabilir.

Bu Windows aktivatörünü kurmadığınız halde SECOH-QAD.exe dosyasını Görev Yöneticisinde görürseniz, hiç tolere etmeden sistemden kaldırmalısınız. Bu yüzden, bu dosyayı bir antivirüs aracı ile kaldırmanızı önermekteyiz.

SECOH-QAD.exe dosyasını kaldırılması

Daha önce bahsettiğimiz gibi, SECOH-QAD.exe dosyasını elle kaldırmanız önerilmemektedir. Dosya bir virüsle direkt alakalıdır. Şüphesizki, önce Windows aktivatörünü sistemden kaldırmanız gerekecektir. Bilgisayarınızın güvenliğini kontrol etmeniz ve başka kötücül program yüklü olup olmadığına dair kontrol etmelisiniz.

Bu yüzden de otomatik SECOH-QAD.exe kaldırma işlemini ve FortectIntego veya SpyHunter 5Combo Cleaner gibi bir otomatik kaldırma aracı kullanmanızı önermekteyiz. Ayrıca KMSpico virüsü kaldırma ile kılavuzuna  buradan göz atabilirsiniz.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
Yazar hakkında
Jake Doevan
Jake Doevan - Hayat, virüslerle zaman kaybetmek için çok kısa.

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Jake Doevan ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI