Tavanero.info virüsünü kaldır - Ara 2016 güncellemesi

Tavanero.info Virüsünü Kaldırma Rehberi

Tavanero.info virüsü nedir

Tavanero.info virüsünü neden silmelisiniz?

Tavanero.info virus

Tavanero.info virüsü internette ilk defa Eylül 2016 tarihinde tespit edildi. O günden beri görünüşünü ve domain adresini tecrübesiz bilgisayar kullanıcılarını kandırabilmek amacı ile değiştirdi. En son gelen haberlere göre, .info domain adresine yönlendirmek yerine artık Tavanero.com adresine yönlendirmekte. Ayrıca, sayfa artık çok çeşitli haberler, başlıklarla dolu ve bunlar aracılığı ile başka sitelerin reklamını yapmakta.

Yine de, üzerinde arama yapmak mümkün. Ne yazık ki, bu virüsün arkasındaki dolandırıcılar bu virüsü hem Windows OS hem de Mac OS X sistemi ile uyumlu olacak şekilde yapmışlar. Son zamanlarca giderek artan sayıda ” Tavanero.info virüsünü Mac’ten nasıl silebiliriz” sorusu almaktayız. Bu virüsle başınız dertte ise şunu bilmelisiniz ki esas tehlikesi yaptığı yönlendirmeleridir.

Unutmayın ki bu bir tarayıcı korsanıdır ve tarayıcınızı ele geçirip ayarlarını ona göre değiştirkten sonra sizi içi kötücül yazılım dolu sitelere yönlendirmeye başlar . Ayrıca, çok çeşitli reklamlar ekranınızı kaplayıp sinir bozucu bir hal de alabilir. Bu tarayıcı korsanının Google arama sonuçlarını kendi sponsolu sonuçları ile doldurmasını engellemek için, Tavanero.info virüsünü bilgisayarınızdan silmelisiniz.

Tarayucu ayarlarının değiştirmenin yanı sıra,eklentilervetakip işlevli çerezlereklemekteve bu tarayıcı aracı Google Chrome, Mozilla Firefoxgibi tarayıcıların kısa yollarının Hedef Alan kısımlarını “tavanero(.)info/tavanero/tavanero.php” komutu ekleyerek değiştirmekte. Bu da hem masa üstündeki hem de Başlat Menüsündeki kısa yolları etkilemekte ve kullanıcı programları çalıştırmak istediğinde Kötücül siteler ardı ardına açılmakta.

Tavanero.info virus

Bu can sıkıcı olayları engellemek için, Tavanero.info kaldırma işlemini en kısa sürede halletmelisiniz. Bunu ise , FortectIntego veya benzeri bir güvenlik yazılımı kullanarak yapabilirsiniz. Otomatik kaldırma yöntemini şiddetle önermekteyiz, fakat olur da bu programları kullanmak istemezseniz elle de kaldırmanız mümkün. Yine de, unutmamalı ki bu yöntem belli bir bilgisayar bilgisi gerektirmekte.

Başlangıçta, normal bir arama motoru gibi gözükmekte; fakat, ” Google Custom Search” yazısı ile orjinal bir Google Araması OLMADIĞI bellidir. Bu da şu anlama gelmekte, arama sonuçlarının bir kısmı üçüncü partilerin sponsorluğunda ve bu sonuçlara da güvenilemez. Lütfen bu arama sonuçlarına tıklamadan önce iki kere düşünün çünkü sizi potansiyel olarak tehlikeli sayfalara yönlendirebilirler.

Tarayıcı korsanları genel olarak iki sebepten sevilmez: Aşırı reklam gösterimi ve diğer adreslere zoraki yönlendirmeler. Tavanero.info yönlendirmesi özellikle arama sonuçlarında çıkan bir sonuca tıkladığınızda ya da çıkan reklamı kapatmaya çalıştığınızda ortaya çıkmakta. En kötü senaryoda, bu sayfalar sizi kötücül içerikle dolu sponsor sitelere yönlendirebilir veya kötücül indirmeler yapmanıza yol açabilir. Elbette bilgisayarınızın, temiz, hızlı ve güvende kalmasını istiyorsanız bu sayfalardan uzak durmalısınız.

Dahası, bu tarayıcı korsanı, kayıt anahtarlarını da değiştirdiğinden kendisinin kaldırılmasını da engelleyebilir. Sonuç olarak, tüm bu değişkenler bu PİP’ın sisteminize ne kadar yerleşeceğini değiştirebilmekte. Kısacası elle kaldırma işlemi her zaman başarılı olmayabilir. Sizin onayınız olmadan bazı eklentiler tarayıcılarınıza .kurulmuş olabilir. Bu yüzden, ilk farkettiğiniz andan itibaren Tavanero.info virüsünü vakit kaybetmeden kaldırmanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Bilgisayarıma virüs nasıl bulaşır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Tavanero.info korsanı, kullanıcı ücretsiz yazılımları yüklerken bazı detaylara dikkat etmediğinde sisteme istemsiz sızmakta. Unutmayın ki – hangi programı yüklüyor olursanız olun, acele etmemelisiniz. Kurucusunu çalıştırdığınızda, sağldığı tüm bilgileri okuyun Gizlilik Politikası gibi bilgiler de buna dahil. Daha sonra uygun yükleme seçeneğini seçin.

Önceden seçili gelenler yerine Özel veya Gelimiş ayarları seçip arama araçları, uzantılar veya bunların benzerleri eklentilerin seçkilerini kaldırarak her zamanki gibi devam edin. Ayrıca, bir dahaki ücretsiz bir uygulama indirdiğinizda korsanların sisteminizi ele geçirmemesi için bu ipuçlarını hatırlamalısınız.

Tavanero.info’yu tam kaldırma kılavuzu

Sıradan bir tarayıcı yönlendirme virüsü olmadığı için Tavanero.info virüsünün şiddetle otomatik olarak kaldırılması tavsiye edilir. Şüpheli tarayıcı uzantılarının ve programalrın sistemden kaldırılması yeterli değildir. Tarayıcı kısa yollarını kaldırdıktan sonra da sürekli Tavanero.info yönlendirmelerine maruz kalabilirsiniz; bunun sebebi ise korsanın kayıt anahtarlarını siz Chrome kısa yoluna çift tıkladığınızda hemen bu istenmeyen siteleri açacak şekilde değiştirmesi:

HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\HomepageLocation;
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\RestoreOnStartupURLs\1.

Ele geçirilmiş tarayıcınızı düzeltmek için , aşağıdaverilen tarayıcı korsanı kaldırma talimatlarını uygulayıpelle kaldırabilirsiniz ama Masaüstündeki ve Başlat menüsündeki bütün kısa yollarıtektekkontroletmeyi ve hedef sekmesinden https://tavanero.info/tavanero/tavanero.php adresini kaldırmayı unutmamalısınız. Sağlıklı bir Tavanero.info kaldırma işlemi ancak bir anti-casus yazılımı aracılığı ile olabilir. Sisteminizde bir tane mevcut değilse, tavsiye edilenlerden birisini yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları da tamamlayabilirsiniz:

 1. Dosye yöneticisine Ağ Bağlantıları yazın veya Windows butonuna tıkladıktan sonra Ağ ve Paylaşım merkezini seçin.
 2. Şu an kullanmakta olduğunuz Ağ Bağdaştırıcısı‘a sağ tıklayın. Sırasıyla Özellikler, Internet Protokol Versiyon 4 (ICP/IP), ve tekrar Özellikler’i seçin
 3. Ayarları DNS adresini Otomatik olarak edin olarak değiştirin
 4. Gelişmiş‘e tıklayıp DNS tab’ına gelin. Buradaki her şeyi sildikten sonra TAMAM‘a tıklayın.

FortectIntego programının yardımıyla virüs tehlikesinden kurtulabilirsiniz. SpyHunter 5Combo Cleaner ve Malwarebytes potansiyel istenmeyen programları ve virüsleri, onlara ait tüm dosyaları ve kayıt dosyalarını tespit etme konusunda tavsiye edilen programlardır.

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.

Tavanero.info Virüsünü Elle Kaldırma Rehberi

Windows işletim sisteminden kaldırma

Bilgisayarınızı elle düzeltmek istiyorsnız, aşağıdaki adımlara uymalı ve Windows sisteminziden şüpheli tüm programları silmelisiniz.  Tavanero veya Tavanero.info gibi girdileri aradığınızı unutmayın

Tavanero.info virüsü programını Windows 10/8  cihazlarından silmek için lütfen şu adımları takip edin : 

 1. Windows arama kutusuna Denetim Masası yazın ve sonuçlar arasında görünce çift tıklayın ya da üzerine tıklayıp Enter (Giriş) tuşuna basın.
 2. Programlar seçeneği altında yer alan Bir program kaldır bölümüne gidi. Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. Bu listede Tavanero.info virüsü ile ilgili gördüğünüz programları bulun (ya da şüpheli gördüğünüz herhangi bir programı)
 4. Bu uygulamanın üzerine gelip sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Eğer Kullanıcı Hesap Kontrolü açılırsa Evet kutusuna tıklayın.
 6. Kaldırma işlemi bitene kadar bekleyin ve ardından Tamam kutusuna tıklayın Windows işletim sisteminden kaldırma

Eğer Windows 7/XP kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Windows Başlat > Denetim Masası – sağ panelde bulunuyor (eğer Windows XP kullanıcısıysanız Program Ekle/Kaldır tuşuna tıklayın)
 2. Denetim Masası içinde Programlar > Bir Program Kaldır Windows işletim sisteminden kaldırma
 3. İstemediğiniz uygulamanın üzerine bir kere tıklayın.
 4. En üstte Kalır/Değiştir kutusuna tıklayın
 5. Onaylama sorusunda Evet kutusuna tıklayın
 6. Kaldırma işlemi tamamlandığında Tamam kutusuna bir kere tıklayın

Mac OS X sisteminden Tavanero.info virüsünü kaldırın

Tavanero.info virüsünü Mac’inizden nasıl kaldıracağınızı merak ediyor ve bunu elle yapmak istiyorsanız şüpheli tüm uygulamalarınızdan kurtulmalısınız. Fakat, ilk amaç tarayıcı korsanını ve bütün bileşenerini tespit edip onları silebilmek. Tavanero ve benzerlerinden nasıl kurtulacağınıza dair talimatlar aşağıda verilmektedir.

 1. OS X kullanıyorsanız, sol üstteki OS X butonuna tıklayın ve Applications se.eneğini seçin. 'Go' seçeneğine tıklayın ve 'Applications' seçeneğini seçin
 2. Applications dosyasını görene kadar bekleyin ve Tavanero.info ya da benzeri şüpheli programları bulun. Bunlar hepsinin üstüne sağ tıklayın ve Move to Trash seçeneğini seçin. Tüm zararlı girdilere tıklayın ve 'Move to Trash' seçeneğini seçin

Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Tavanero korsanı Mozilla’ya sızdıktan sonra, ondan kurtulmak için bu virüsle ilgili olabilecek her şeyi silmelisiniz. Bunun için aşağıda verilen adımları uygulamalısınız. Firefox kısayollarını düzeltmek için,  Özellikler -> Kısayol. Burada Hedef kutusundan Tavanero.info ‘yu silip Değişiklikleri uygularaya tıklamalısınız.

Tehlikeli eklentileri silme;

 1. Mozilla Firefox uygulamasını açın ve Menü simgesine tıklayın (Sağ üst köşede bulunan üst üste yatay çizgiler).
 2. Uzantılar'ı seçin.
 3. Burada Tavanero.info virüsü ile ilgili olan uzantı ve araçları Silin. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Anasayfayı yenileme:

 1. Menü'ye erişmek için üst sağ köşedeki yatay çizgilere tıklayın.
 2. Seçenekler'i seçin.
 3. Anasayfa sekmesi altında, uygulama açıldığında direk olarak bağlanmasını istediğiniz internet sitesini girin.

Cookies ve site verilerini silme:

 1. Menü'ye ve oradan da Seçenekler'e ilerleyin.
 2. Gizlilik & Güvenlik seçeneğine gidin.
 3. Cookies dosyalarını ve site verilerini kaydettiğiniz bölüme kadar aşağı inin.
 4. Verileri Temizle seçeneğine tıklayın
 5. Cookies ve Site Verileri ile birlikte Cashed Web İçerikleri seçeneğini de seçip Temizle butonuna basın. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Mozilla Firefox Yeniden Kurma

Yukarıda önerdiğimiz adımları tamamladıktan sonra Tavanero.info virüsü silinmediyse Mozilla Firefox uygulamasını yeniden kurun.

 1. Mozilla Firefox tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın.
 2. Yardım seçeneğine ilerleyin ve Troubleshooting Bilgileri seçeneğine ilerleyin.
 3. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme
 4. Give Firefox a tune up sekmesinde Firefox'u Yenile butonuna tıklayın…
 5. Açılır pencereyi gördüğünüzde, Firefox'u Yenile seçeneğine tıklayarak bu işlemi onaylayın. Bu işlemler Tavanero.info virüsü sorununu ortadan kaldıracaktır. Mozilla Firefox Yeniden Yükleme

Safari Yeniden Yükleme

Tavanero.info virüsünden safari tarayıcınız etkilenmişse bu korsanla alakalı tüm bileşenleri kaldırmalısınız. Sonra ise Safari kısa yolunu düzelttiğinize emin olmalısınız. Özellikler -> Kısa yol bölümü. Burada Hedef kutusundan Tavanero adresini kaldırmalısınız.

Safari tarayıcısından istemediğiniz uzantıları kaldırın:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Yeni pencerede Uzantılar seçeneğine ilerleyin.
 3. Tavanero.info virüsü ile ilgili olan uzantıyı seçin ve Kaldır seçeneğine tıklayın. Safari Yeniden Yükleme

Safari uygulamasından cookies ve site verilerini kaldırma:

 1. Safari > Geçmişi Temizle…
 2. Açılan menüden Temizle'yi seçin ve tüm geçmiş seçeneğine tıklayın. 
 3. Geçmişi Temizle işlemini onaylayın. Safari Yeniden Yükleme

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa Safari tarayıcısını yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Safari > Ayarlar…
 2. Gelişmiş sekmesine ilerleyin.
 3. Menü çubuğunda geliştirme menüsünü göster seçeneğini tikleyin ve ardından Ön Belleği Temizle seçeneğine tıklayın. 
 4. Safari Yeniden Yükleme

MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Microsoft Edge bu PİP tarafından ele geçirilmişse aşağıda verilen talimatları uygulamalısınız. Ayrıca Tavanero.com kaldırma işlemini tamamlamak için tarayıcınızı baştan başlatmanızı da tavsiye etmekteyiz.

MS Edge tarayıcısından istenmeyen uzantıları silme:

 1. Menü'yü tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç çizgi) ve Uzantılar'a tıklayın
 2. Listeden ilgili olan uzantıları seçin ve çark simgesine tıklayın.
 3. Altta bulunan Kaldır düğmesine tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Coockies ve diğer tarayıcı verilerini temizleme:

 1. Menü'ye tıklayın (tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan yan yana üç nokta) ve Gizlilik & Güvenlik seçeneğine tıklayın.
 2. Tarayıcı verilerini temizleme seçeneğinin altında, temizlemek istediğiniz şeyleri seçin.
 3. Her şeyi seçin (şifreler dışında. Ayrıca Medya lisanslarını da dahil etmek isteyebilirsiniz) ve Temizle butonuna tıklayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Yeni sekme ve ana sayfa ayarlarını yenileyin: 

 1. Menü simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin
 2. Ardından Başlangıç sekmesine gidin
 3. Eğer şüpheli bir site adı görürseniz etkisizleştirin.

Yukarıda verilen adımlar işe yaramıyorsa şu adımları takip edin:

 1. Ctrl + Shift + Esc ile Görev Yöneticisi penceresini açın.
 2. Diğer Ayrıntılar sekmesine tıklayın.
 3. Detaylar sekmesini seçin
 4. Microsoft Edge ile ilgili gördüğünüz tüm işlemlere sağ tıklayarak Görevi Sonlandır seçeneğine tıklayın. Böylece Microsoft Edge programı tamamen kapanmış olacak
 5. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Eğer bu çözüm de size yardımcı olmadıysa daha çok uzmanlık gerektiren yöntemlere geçmemiz gerekiyor. Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme almayı ihmal etmeyin.

 1. Bilgisayarınızda bulunan şu adresi bulun.  C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Ctrl + A tuşlarına basarak tüm bu klasörleri seçin.
 3. Sağa tıklayarak hepsini Silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme
 4. Şimdi bilgisayarın en alt sol köşesinde bulunan Başlangıç tuşuna sağ tıklayarak Windows PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayın.
 5. Yeni pencere açıldığında aşağıda verilen bağlantıyı ekrana yazarak Enter (Giriş) tuşuna basın.

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı Edge için Yönlendirmeler:

MS Edge (Chromium) programından uzantıları silme:

 1. Edge uygulamasını açın ve Ayarlar > Uzantılar seçeneklerine tıklayın
 2. İstemediğiniz uzantıları Sil seçeneğine tıklayarak silin. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Cache ve Site Verilerini silme:

 1. Menüye tıklayın ve Ayarlara gidin.
 2. Gizlilik ve Servisler seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama bilgilerini sil seçeneği altında yer alan bölümde silmek istediğiniz verileri seçin.
 4. Zaman aralığı sekmesinden Tüm Zamanlar seçeneğini seçin
 5. Şimdi Temizle tuşuna basın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Chromium-tabanlı MS Edge tarayıcısını yeniden kurma:

 1. Menüye tıklayarak Ayarlar sekmesine gidin.
 2. Sol tarafta Tekrar Kurma ayarlarına gidin. 
 3. Fabrika ayarlarına dön seçeneğine tıklayın.
 4. Onaylayın ve işlemleri tamamlayın. MS Edge/Chromium Edge Tekrar Yükleme

Reset Google Chrome

Google Chrome tarayıcınızı  Tavanero korsanınzdan temizlemek için aşağıda verilen talimatları izlemelisiniz. Tarayıcınızın hedef kısmından tavanero(.)info/tavanero/tavanero.php adresini kaldırdığınıza emin olun ve işlem tamamlanınca tarayıcınızı baştan başlatmayı unutmayın.

Zararlı uzantıları Google Chrome tarayıcısından kaldırma:

 1. Google Chrome tarayıcısını açın ve Menü'ye tıklayın (üst sağ köşede bulunan üst üste üç nokta) ve Diğer araçlar > Uzantılar yolunu takip edin.
 2. Yeni açılan ekranda tüm yüklenmiş uzantıları göreceksiniz. Yanlarındaki Kaldır düğmesini tıklayarak tüm uzantıları kaldırın. Reset Google Chrome

Chrome tarayıcısından ön bellek verilerini temizleme (Cashe):

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
 2. Gizlilik ve güvenlik menüsünün altından tarama geçmişini sil seçeneğine tıklayın.
 3. Tarama geçmişini, ön bellek verilerini, ön belleğe alınmış resimleri ve diğer site verilerini seçin.
 4. Verileri Temizle butonuna tıklayın. Reset Google Chrome

Chrome ana sayfa değiştirme işlemleri:

 1. Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'a gidin.
 2. Başlangıç gibi şüphelendiğiniz siteleri inceleyin 
 3. Spesifik bir sayfa seç seçeneğine tıklayın ve üç noktayı seçerek Sil opsiyonunu arayın.

Google Chrome Yeniden Yükleme:

Eğer yukarıda saydığımız yöntemler eklentilerinin kaldırılmasını sağlamazsa bunları kaldırmak için Google Chrome tarayıcısını yeniden yükleyin.

 1. Menü'ye ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
 2. Ayarlar sayfasında aşağı inin ve Gelişmiş seçeneklerini açın.
 3. Aşağı inin ve Yeniden Yükle ve Temizle sekmesine gelin.
 4. Buradan Orijinal ayarlara dönmek için yeniden yükle yazısına tıklayın.
 5. Silme işlemlerini tamamlamak için Yeniden yükleme işlemini onaylayın.. Reset Google Chrome

Potansiyel olarak istenmeyen bu programı kaldırdıktan ve tüm tarayıcılarınızı tamir ettikten sonra PC'nizi iyi bir korsan yazılım programı ile kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu Tavanero.info programından kalan kayıt dosyalarını silmenizi ve sisteminizde var olan virüsleri saptamanızı sağlar. Bunun için kötü yazılım temizliyicilerden birini kullanın: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ya da Malwarebytes.

Önerdiklerimiz

Devletin sizi takip etmesine izin vermeyin

Devletler kişilerin tüm bilgilerini öğrenmek ve vatandaşları gizlice takip edebilmek için türlü çareler arar. Bunu mutlaka dikkate almalı ve gizli bilgileri toplayan araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz. Devletin sizi takip etmesinin önüne geçebilmek için internette tamamen gizli bir şekilde dolaşmalısınız.

Bilgisayarda internete bağlandığınızda farklı bir lokasyon seçerek güvenli bir şekilde konum gizlenebiliyor. Private Internet Access VPN programını kullanarak bu casus yazılımlardan tamamen kurtulabilir ve rahat bir internet deneyimi yaşarsınız.

Bu şekilde devletin sizden alabileceği bilgileri belirleme şansına sahip olursunuz ve bazı bilgiler sadece size kalır. Her ne kadar yasal olmayan bir şey yapmasanız ya da seçtiğiniz siteler ve programların hepsi yasal olsa da VPN servisi kullanarak güvenlik seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. 

Herhangi bir siber saldırıya karşı dosyalarınızı yedekleyin

Zararlı yazılımlardan kaynaklanan yazılımsal sorunlar ya da dosya şifreleme virüslerinin yol açtığı problemler bilgisayarlarda kalıcı sorunlara yol açabilir. Eğer dosyalarınızı bu sorunları yaşamadan önce yedeklerseniz bu sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz.

Bilgisayarda oluşan her önemli değişimden sonra cihazı tekrar yedeklemek hayati bir önem taşıyabilir. Bu sayede bilgisayarınızda meydana gelebilecek türlü sorunlar karşısında aldığınız son yedek dosyaları kolaylıkla yükleyebilir ve kayıpsız bir şekilde önünüze çıkan problemi çözebilirsiniz.

Eğer dosyalarınızın son sürümler her zaman yedeklenmiş olursa yeni bir sorun karşısında hayal kırıklığı, çöküntü ya da büyük bir maddi kayıp yaşamazsınız. Bu sayede zararlı yazılımlar bir anda ortaya çıktığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz. Sistem yedekleme işlemleri için Data Recovery Pro programını kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Olivia Morelli ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında

DİĞER DİLLERDE KALDIRMA KILAVUZLARI