Vulkaninfo32.exe nedir? Kaldırmalı mıyım?

Vulkaninfo32.exe dosyası kötücül yazılım da içerebilir

Vulkaninfo32.exe Nvidia, Vulkan STD tarafından kullanılan gayet meşru bir bileşendir. Bu dosyayı, Intel, Nvidia, AMD'den belirli güncellemeleri indirdikten kısa süre sonra C:\Program files konumunda veya Başlat menüsünde bulabilirsiniz. Yine de, bilgisayar kullanıcıları, aynı ismi kullanan zararlı yürütme dosyalarına karşı dikkatli olmalılar. 

Bir çok kişinin endişe etmesi ve Vulkaninfo32.exe hakkında soru sormasının sebebi sisteme girdikten sonra daha önce Nvidia grafik kartlarının bir parçası olmasına rağmen aniden ayrı bir program haline gelmesidir. Uygulama Arayüzü (API) olarak sınıflandrılmıştır ve protocoller, araçlar, rutinler ve geliştirme yazılımları bulundurur. 

Vulkaninfo 32 bilgisayar oyunlarının daha hızlı çalışmasına yardımcı olur ve oyun deneyimini oldukça arttırır. Hatta Grafik İşlemcilerinin(GPU) büyük bölümü yeni güncellemeleri ile bu dosyayı da eklemekteler. Bu yüzden, Grafik kartınızı yakın zamanda günceleldiyseniz korkadak bir durum olmadığını bilmelisiniz.

Ne yazık ki, siber suçlular kötücül programlarını bu ismin altında saklamaya çalışmaktalar. Dijital imzasını hızlı kontrol edebilirsiniz ve – LunarG olup olmadığına bakabilirsiniz – yoksa muhtemelen sisteminizi korumak için gerekli önlemleri derhal almalısınız.

Bizim Vulkaninfo32.exe dosyasını silmenizi önermediğimizi unutmamalısınız. Yine de, içinizde orjinalliğine karşı şüpheniz olması durumunda profesyonel bir antivirüs aracı ile kontrol edebilirsiniz. Bunun için de, şu programı kullanmanızı tavsiye etmekteyiz FortectIntego.

Vulkaninfo32.exe kaldırma işlemini gerçekleştirmeye karar verdiyseniz, bundan sonra Vulcan API'yi kullanamayacağınızı unutmamalınız. Bilgisayarınızı Direct X API'yi desteklediği için daha başka değişiklik olmayacaktır. Bu yüzden, sisteminizi bir anti-kötücül yazılım aracı ile taramanızı ve herhangi bir kötücül dosya barındırmadığından emin olmanızı tavsiye etmekteyiz.

Kötücül dosyaların sisteminize sızma yolları

Meşru Vulkaninfo 32 sisteminize ekran kartı güncellemeleri ile ücretsiz olarak indirilirken, şüpheli olan versiyonu diğer programlarla birlikte isteğiniz dışında olarak yayılmaktadır. Bu yüzden, bir yazılım indirirken veya kurarken çok dikkat etmenizi rica ediyoruz.

Gelişmiş/Özel ayarları seçmelisiniz ve mümkün olduğunda adımları atlamamalısınız. Unutmamalısınız kii güvenilmez ve potensiyel olarak tehlikeli uygulamalar genelde önceden seçili gelmektedir bu yüzdem tüm önceden geçili gelen uygulamaların seçkilerini kaldırmalısı ve sisteminizi korumalısınız.

Ayrıca, NoVirus.uk uzmanları her zaman profesyonel bir anti-kötücül yazılım kullanmanız gerektiğini vurgulamaktalar. Yine de, seçtiğiniz programın kötücül yazılımlarla başa çıkabilecek olgunluk ve yeterlilikle olduğundan emin olmalısınız.

Şüphe yaratması halinde Vulkaninfo32.exe dosyasını kaldırabilirsiniz 

Orjinal Vulkaninfo32.exe dosyasının C:\Program Files directory klasöründe yer alıp LunarG tarafından imzalanmış olması gerektiğini unutmamalısınız. Siz ilgili kullanıcı ara yüzünü kullanmıyorken bu programı çalışır halde görürseniz muhtemelen sisteminize virüs bulaşmışdemektir. Böyle bir durumda otomatik kaldırma seçeneğiniz mevcuttur..

FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, veya Malwarebytes programlarından birini indirim tam bir sistem taraması gerçekleştirin. Kötücül bir yazılım olması halinde bu araçlar tespit edecek ve sisteminizden Vulkaninfo32.exe dosyasını kaldıracaktır. Ayrıca istediğiniz herhangi bir saygın güvenlik yazılımını da kullanabilirsiniz.

Fakat, Biz Vulkaninfo32.exe kaldırma işlemini sizin gerçekleştirmenizi tavsiye etmiyoruz. Ya başarılı bir şekilde kaldıramayabilirsiniz ya da sisteminize zara verebilirsiniz. Bu prosedür BT tecrübesi gerektirir ve tecrübesiz kullanıcıların otomatik yöntemi kullanmaları tavsiye edilir

Teklif
Şİmdi yapın!
İndir
Fortect Mutluluk
Garanti
İndir
Intego Mutluluk
Garanti
Microsoft Windows ile uyumludur. macOS ile uyumludur.
Başarılı olunamadığında ne yapmalı?
  Fortect Intego kullanarak virüslerin verdiği hasarı telafi etmeyi başramadıysanız, submit a question adresinden destek ekibimizle iletişime geçin ve paylaşabildiğiniz kadar çok detay paylaşın.
Fortect Intego ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Fortect Intego tam sürümünü satıl alan kullanıcılar daha detaylı taramalar yapabilir. Ücretsiz sürüm virüsleri belirlemek için tarama yaoar ve bu virüsleri nasıl sileceğinize dair rehber sunar. Tam sürüm bu dosyaları otomatik olarak kaldırır.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Fortect kullanarak tamir edemezseniz SpyHunter 5 programını deneyebilirsiniz.
Diğer yazılım
Farklı programların farklı amaçları vardır. Eğer zarar gören dosyanızı Intego kullanarak tamir edemezseniz Combo Cleaner programını deneyebilirsiniz.
Yazar hakkında
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırmada Uzman

Eğer bu ücretisz kaldırmal yöntemi size yardımcı oldusysa lütfen bu servici sürdürebilmemiz için bize bağış yapın. En ufak miktarda bile minnettat olacağız.

Ugnius Kiguolis ile iletişme geç
Esolutions Şirketi hakkında